IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


    Викаш глей си етф-а и не му мисли толкоз....може и много точен съвет да е

    Аз изпратих може би, дори не може би - най добрата си година на нисе от вече > 6г история. И индексите бих дори където нямам левъридж, а с лостовете - ехей... Дори и с включена в калкулациите солидната порция кеш се меря със сипчо. Доста учуден (приятно) дори и от портфейла на малкия който е част от моя - за толкова консервативна комбинация трябваше да се ровя из историята чак четвърт век назад през 1995г да намеря подобна възвращаемост от над 20%...
    Tая и наполовина да е - ще съм предоволен.

    Happy Новата да е, здрава и берекетна за всички !

    PS Днес е дет се вика класиката за годишното ребалансиране - сторено.
    Със помоща на сребърните копачи ли би индексите. Дублираха ли цената от лятото на 2019 до сега.

    Протокола там требваше да лови риба а не у некви избушени банки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Така изглежда през най-ценната валута с която се разплащаме:
      https://www.ccn.com/alarming-statist...-stock-market/
      То хубаво ама тоя умник нещо се поубъркал и явно тея от CNN не са много в час. Всъщност покупателната сила на заплатата е най- голяма спрямо американските акции точно 1980 А точно тогава инфлацията е на исторически рекод и основната лихва е мисля 17 процента съответно кредитите се отпускат на много по високи стойности. Цената на петрола удря 80 долара а отделно го няма и бензиностанциите. През изминалите 15 години докато индексите се движат на страни цените на суровините са скочили 10 до 20 пъти. Докато тая работа се случва бизнесите все пак вдигат заплатите в опитите да догонят инфлацията. а пазара на акции е смазан от последователни рецесии.
      Last edited by Todor Sabev; 03.01.2020, 14:30.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        Така изглежда през най-ценната валута с която се разплащаме:
        https://www.ccn.com/alarming-statist...-stock-market/
        За много години.
        Няма как да ползваме броят работни часове за покупка на индекса като адекватен измерител, защото той отдавна не отразява американската а световната икономика. Със същият успех трябва да направим статия колко часа са били необходими на китайския и индийския потребител да си купи един S&P. Реално погледнато статията показва загуба на сравнително предимство за работника на запад съпоставено с този от развиващият се свят. От глобализацията спечелиха акционерите в големите корпораци и обикновенният човек в третият свят, като цената я платиха неинвестиралите хора на запад. В общи линии статията сочи, че в бъдеще обществото на запад ще става все по-нестабилно и уязвимо на популистки атаки, но не може да се счита за адекватен измерител на индексите.

        Коментар



        • Така изглежда през най-ценната валута с която се разплащаме:
          https://www.ccn.com/alarming-statist...-stock-market/
          Last edited by Tkilata; 03.01.2020, 01:30.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

            Сериозно ли мислиш, че ще предвидиш какво ще се случи след 10 години

            Викаш глей си етф-а и не му мисли толкоз....може и много точен съвет да е

            Аз изпратих може би, дори не може би - най добрата си година на нисе от вече > 6г история. И индексите бих дори където нямам левъридж, а с лостовете - ехей... Дори и с включена в калкулациите солидната порция кеш се меря със сипчо. Доста учуден (приятно) дори и от портфейла на малкия който е част от моя - за толкова консервативна комбинация трябваше да се ровя из историята чак четвърт век назад през 1995г да намеря подобна възвращаемост от над 20%...
            Tая и наполовина да е - ще съм предоволен.

            Happy Новата да е, здрава и берекетна за всички !

            PS Днес е дет се вика класиката за годишното ребалансиране - сторено.
            Last edited by pipbel; 02.01.2020, 22:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              И понеже рекох А, та да допълня и малко Б....
              В единствения за сега етф ( на 8 мес.възраст) по темата ( за който знам) - първите 2 дузини акции в които са 2/3 от активите са следните.
              Интересно ще е кои ли от тях (или други) ще направят х 5-10 SP ???
              Сериозно ли мислиш, че ще предвидиш какво ще се случи след 10 години

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Много добър и дащен тоя дедо Коледа, ама и предния не бе толкова лош както изглеждаше на 1 поглед - много евтини подаръци на промоция даваше, сега може се оцени още по добре колко са били хубави

                Пичове, има ли някой да следи 5G сектора и да е в час кое евентуално би било перспективно да се купи ?
                Все пак се очаква едно 50-70% средногодишен растеж идната петилетка, доста възможна нова мания май....
                Няма нужда от петилетка. ...
                Fib - 50% за половин година

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Пичове, има ли някой да следи 5G сектора и да е в час кое евентуално би било перспективно да се купи ?
                  И понеже рекох А, та да допълня и малко Б....
                  В единствения за сега етф ( на 8 мес.възраст) по темата ( за който знам) - първите 2 дузини акции в които са 2/3 от активите са следните.
                  Интересно ще е кои ли от тях (или други) ще направят х 5-10 SP ???

                  FIVG
                  % of Net Assets Name Identifier
                  5.18% NXP SEMICONDUCTORS N V NXPI
                  5.05% QUALCOMM INC QCOM
                  4.97% ANALOG DEVICES INC ADI
                  4.81% NOKIA CORP NOK
                  4.58% ERICSSON ERIC
                  4.15% XILINX INC XLNX
                  3.02% AMERICAN TOWER CORP AMT
                  2.93% SKYWORKS SOLUTIONS INC SWKS
                  2.91% KEYSIGHT TECHNOLOGIES INC KEYS
                  2.90% AT&T INC T
                  2.90% AKAMAI TECHNOLOGIES INC AKAM
                  2.88% MARVELL TECHNOLOGY GROUP LTD ORD MRVL
                  2.85% VERIZON COMMUNICATIONS INC VZ
                  2.21% CHARTER COMMUNICATIONS INC NEW CL A CHTR
                  1.91% CROWN CASTLE INTL CORP NEW CCI
                  1.85% AMDOCS LTD DOX
                  1.78% VODAFONE GROUP PLC NEW VOD
                  1.70% F5 NETWORKS INC FFIV
                  1.62% CHINA MOBILE LIMITED CHL
                  1.61% QORVO INC QRVO
                  1.56% EQUINIX INC EQIX
                  1.38% CIENA CORP CIEN
                  1.04% CISCO SYS INC CSCO

                  Коментар


                  • Много добър и дащен тоя дедо Коледа, ама и предния не бе толкова лош както изглеждаше на 1 поглед - много евтини подаръци на промоция даваше, сега може се оцени още по добре колко са били хубави

                    Пичове, има ли някой да следи 5G сектора и да е в час кое евентуално би било перспективно да се купи ?
                    Все пак се очаква едно 50-70% средногодишен растеж идната петилетка, доста възможна нова мания май....
                    Аз имам едно друго от уса и китай в тая връзка...ама някакви по конкретни добри идеи за картони ?

                    PS Нокия и Ериксон за мене са безперспективни гледайки прайс екшъна им, тия вече са спукан балон също тоже...

                    https://www.finviz.com/quote.ashx?t=I

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                      Уф, седнах да го чета това, но е много сложно и дълго. Но доколкото схванах идеята е, че си е таковало таковата.
                      Почти никой не разбира какви ги пише и приказва Золтан

                      Няма достатъчно excess reserves... Голяма работа. Американските банки са пълни до козирката с трежърис (и други HQLA) и Федът може веднага да им ги купи с новонапечатани резерви

                      Спрод мене нищо няма да стане, както нищо не стана и септемрви месец когато репо-то скочи за един ден на 8% и после вденага падна долу където си беше и преди

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение
                        Според вас как ще се отрази евентуално сваляне на Тръмп или отхвърляне на импийчмънта
                        Трябва да е отразено в пазара, никой не вярва, че може да мине в сената, доминиран от републиканци. Отчаян и жалък опит на демократите да го очернят предизборно.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Според вас как ще се отрази евентуално сваляне на Тръмп или отхвърляне на импийчмънта

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            BB спреда паднал още по ниско до мижавите 2.6 пункта.
                            E, 2 седмици по късно е малко по различна картинката....подсеща за естетско окастряне на лостови клончета

                            BULLISH
                            0.44
                            BULL-BEAR SPREAD
                            0.24

                            https://www.quandl.com/data/AAII/AAI...Sentiment-Data

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              Пазара е дисфункционален. Някак си работи, но не работи така, както се очаква.
                              Вече често ми се струва, че аз не съм достатъчно идиот, за да отговоря на неговите очаквания.
                              Баба праща поздрави и се извинява.
                              Чи кво му е...харен си е.
                              И без да обиждаш баба ми бутнал съм я на лично място, чуе се че и др.Кси ще излива кюи, та бабето - още има няма 2% до върха на хълма и после като запали реактивната метла къмто Т- чето...

                              Коментар


                              • Утре как ще отвори пазара според вас? Дали е калкулирал сделката между САЩ и Китай, или не?

                                Коментар

                                Working...
                                X