IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    Да, ама как ще го нацелим върха? Мисля, че не е зле да се дръпнат няколко чипа от масата за залагания
    За трохици - да, съгласен ( аз го правя главно през лостовете - заплюл съм им един % от пф и като вземат доста да се отклоняват ги връщам към него, за тая година съм го намалил и %та...), ама по принцип както казват - докато музиката свири...
    А и от урвите много много се не кося, мисля с доза сигурност да бия индексите и в тая посока, 2018 ( а и миналата) ми даде няколко възможности за такива проверки, доволен от тях и кардинални промени в рейшотата на портфейла не ми се правят.

    Бе днес било май техния джипсикинг ден, MLK day - релакс начи...
    Last edited by pipbel; 20.01.2020, 15:27.

    Коментар


    • dddd, може ли според тебе да се мисли по следния начин. В икономиката има определено търсене на yield, било от облигации, било от дивиденти или buy back през капиталовите печалби. Когато yield-а по дълга спадне, това качва търсенето да възвръщаемост от акциите. Т.е. акциите се дигат не само защото бъдещите парични потоци се дискотират с по-нисък процент, а и чисто като търсене и предлагане?

      Има ли такива модели на оценка на акциите?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Е, то ко гърмим шампанското требе веке да се селваме начи.
        Ази пък викам да си сипем по 1 блага ракия по повод новия (пореден) атн и да си се повозим още малко на мелтъптренд тренчето
        Да, ама как ще го нацелим върха? Мисля, че не е зле да се дръпнат няколко чипа от масата за залагания

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Акциите отлетяха в космоса. Няма ли да вадим шампанското?

          Или да чакаме Дау 35,000?
          Е, то ко гърмим шампанското требе веке да се селваме начи.
          Ази пък викам да си сипем по 1 блага ракия по повод новия (пореден) атн и да си се повозим още малко на мелтъптренд тренчето

          Коментар


          • Акциите отлетяха в космоса. Няма ли да вадим шампанското?

            Или да чакаме Дау 35,000?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бай Митко Разгледай мнение
              Момчета, не знам дали въпросът ми е за тук, но ще се включа тука.Миналата година за първи път си купих американски акции,обаче цената взе да пада и за да не се караме с жената ги продадох.. с две думи продал съм ги на загуба. Сега обаче идва големия въпрос, трябва ли да попълвам декларация, като съм на загуба? Брокерът ни беше от Кралството? Ще съм благодарен за съвет!
              аз затова като тъгна да се женя .няма да казвам на жената че имам акции ... наистина е странно да си на загуба ... пазарите са на двуцифрен + миналата година .....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бай Митко Разгледай мнение
                Момчета, не знам дали въпросът ми е за тук, но ще се включа тука.Миналата година за първи път си купих американски акции,обаче цената взе да пада и за да не се караме с жената ги продадох.. с две думи продал съм ги на загуба. Сега обаче идва големия въпрос, трябва ли да попълвам декларация, като съм на загуба? Брокерът ни беше от Кралството? Ще съм благодарен за съвет!
                Нямаш печалба. Към 31 декември не си имал акции. Само ще се вкараш в беля, ако подадеш декларация.

                Коментар


                  • DATE
                    2020-01-09
                  BULLISH
                  0.33
                  BEARISH
                  0.30
                  BULL-BEAR SPREAD
                  0.03
                  Тоя сетъп предполага поне краткосрочно мелтЪпа да си продължава.
                  Сантимента е важен, макар че не е едно и също като гласуването с реални $, ама все пак....

                  Коментар


                  • Момчета, не знам дали въпросът ми е за тук, но ще се включа тука.Миналата година за първи път си купих американски акции,обаче цената взе да пада и за да не се караме с жената ги продадох.. с две думи продал съм ги на загуба. Сега обаче идва големия въпрос, трябва ли да попълвам декларация, като съм на загуба? Брокерът ни беше от Кралството? Ще съм благодарен за съвет!

                    Коментар


                    • Мнения за BSAC? На месечна изглежда доста добре като предния месец е имало баунс от ЕМА и СМА 200, а на седмична проби предходен съппорт и изглежда добре за вход.

                      Коментар




                      • Corporate America bought $736bn of its own stock last year, according to preliminary figures from S&P Dow Jones Indices. That is 15 per cent less than in 2018, when buyback mania reached a peak of $866bn. But factor in the record-shattering $485.5bn in dividend payments and 2019 is the second year in a row that companies returned more than $1tn to their shareholders.

                        At first glance, this might be cause for celebration. But buybacks only return money to investors indirectly, by boosting stock prices. Gains can be fleeting and often have a air of desperation. Look at Boeing. The crisis-hit stock is down nearly a quarter from its March 2019 peak. This despite the aerospace giant dishing out nearly $8bn in dividend and share buybacks over the first nine months of the year.




                        Yet despite the rise in buybacks, the average S&P 500 stock is expected to offer a dividend yield of just 1.8 per cent during the fourth quarter. That compares with 2.17 per cent in the prior year, and would be the lowest level for that quarter since 2010, according to S&P data. In other words, investors are paying expanded multiples for poorer quality earnings.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                          ЧНГ, живи и здрави

                          Тази година голям берекет на всички фронтове, макар че аз съм под SP. 2020 ще е зиг-заг предполагам. Едно сериозно издишане ми се струва, че трябва да видим преди да поеме нагоре.
                          И на мене ми се чини че тая няма да е толкоз безметежна....
                          Успех!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


                            Викаш глей си етф-а и не му мисли толкоз....може и много точен съвет да е

                            Аз изпратих може би, дори не може би - най добрата си година на нисе от вече > 6г история. И индексите бих дори където нямам левъридж, а с лостовете - ехей... Дори и с включена в калкулациите солидната порция кеш се меря със сипчо. Доста учуден (приятно) дори и от портфейла на малкия който е част от моя - за толкова консервативна комбинация трябваше да се ровя из историята чак четвърт век назад през 1995г да намеря подобна възвращаемост от над 20%...
                            Tая и наполовина да е - ще съм предоволен.

                            Happy Новата да е, здрава и берекетна за всички !

                            PS Днес е дет се вика класиката за годишното ребалансиране - сторено.
                            ЧНГ, живи и здрави

                            Тази година голям берекет на всички фронтове, макар че аз съм под SP. 2020 ще е зиг-заг предполагам. Едно сериозно издишане ми се струва, че трябва да видим преди да поеме нагоре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Със помоща на сребърните копачи ли би индексите. Дублираха ли цената от лятото на 2019 до сега.

                              Протокола там требваше да лови риба а не у некви избушени банки.
                              Не, те са си при РМ секцията. Иначе имам 3 полудузини картони, ала главно на първите 3 по тежест ( общо над 40%) се дължи доброто представяне спрямо бенчмарка - appl,baba, jd. И късмет може би малко... Както и да е, индексите/етфте ми са повече,
                              Ама няколко пункта са нищо, прав си че с не лош тайминг баш среброкопачите ми са шампионите за годината(ag 144%, paas 108). Благодарение на тях и подпомогнати от gdx,gdxj, gold i nem съм доста по напред и от % на жълтото.
                              Last edited by pipbel; 03.01.2020, 16:00.

                              Коментар


                              • Диригента снощи решил малко брейк да даде на мелтЪпа...зер до изборите време бол

                                Коментар

                                Working...
                                X