IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    http://www.marketwatch.com/story/don...teid=rss&rss=1

    Верно че фейсбука е най големия балоняк.
    За жалост го има и в моя QQQX, ма добре че не е кой знае какво тегло.
    А пък и снощи добре си го хеджнах с прилична порция QID аче височко стана напоследък и малко трудно се диша разреден въздух.
    За Technology може да се каже дори, че са подценени, ако гледаме чистата p/e и дивидентна статистика.

    Forward p/e 14.4x
    15-yr average 19.7x

    Trailing p/e 17.9x
    20-yr average 26.0x

    Dividend yield 1.7%
    20-yr average 0.7%



    Страница 9 от последното издание на JP Morgan Guide to Markets:
    https://www.jpmorganfunds.com/cm/Sat...=1158474868049

    Друг въпрос е, че тези данни са изкривени от дот ком балона.
    Last edited by Misho ILIEV; 04.11.2015, 16:02.

    Коментар


    • http://www.marketwatch.com/story/don...teid=rss&rss=1

      Верно че фейсбука е най големия балоняк.
      За жалост го има и в моя QQQX, ма добре че не е кой знае какво тегло.
      А пък и снощи добре си го хеджнах с прилична порция QID аче височко стана напоследък и малко трудно се диша разреден въздух.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Долните костенуркаджии пак ми дръпнаха автомобилните надолу - и то точно когато да обезличат силните отчети - прокрлетидасапроклетидаса.
        Ще отшуми... Беше още една възможност, който още не е пазарувал костенурки, да си вземе, но вече на по-височки цени.
        Last edited by Misho ILIEV; 04.11.2015, 17:46.

        Коментар


        • Долните костенуркаджии пак ми дръпнаха автомобилните надолу - и то точно когато да обезличат силните отчети - прокрлетидасапроклетидаса.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Хоппаа, 60% профит от Валеро липс опшънс за няма и 3мес прибран в джобчето..
            Ябълките също на финална права, броени % остават да си взема тергета от 50% и там.
            TAN-овете също са на прав път

            Кефи ме тоя пазар

            Само Гилиъд липсовете засега ме разочароват с мизерните си 13% над средната, макар че и там 2-те дето съм ги взел най ниско вече са на 50% +
            Нооо..до ян17 има бол време...ще брейкне като му дойде реда

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Обаче въпросът беше какво движи днес пазара.
              Нищо ново, най обикновена спекула от баш играчорите, какво друго.

              Всеки случай не са цитираните пренебрежимо малки количества от Либия или стачките в Петробрас, той самия е 12% ъп днес...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Malka Boza Разгледай мнение
                In a unanimous vote the federal accounts court ruled Rousseff’s government manipulated its accounts in 2014 to disguise a widening fiscal deficit

                http://www.theguardian.com/world/201...ce-impeachment

                And the market loves it.
                Обаче въпросът беше какво движи днес пазара.


                MARKETS - Libya, Brazil oil strike send Brent back above $50

                3 hours ago

                Oil prices jumped in afternoon trading on Tuesday after news of a series of supply disruptions in Brazil and Libya.

                Brazil's largest workers union has been on strike since Sunday in protest of asset sales by oil company Petrobras and a dispute over salaries and rights for domestic staff.

                "Petrobras has claimed there will be no impact on oil production or refining, but increasing evidence suggests this is not the case," said analysts at Energy Aspects, a London based consultancy.

                Union Sindipetro Norte Fluminense said on its website [http://www.sindipe...%ADtimas-na-greve] 43 platforms in the Campos Basin (which produces about 1.7 mb/d) have been impacted by the strikes.

                At the same time Libya has declared force majeure on crude oil loadings from the Zueitina Port, amid an escalating conflict between the divided country's two rival administrations, which has put exports at risk.

                Force majeure is a legal status protecting a party from liability if it can't fulfill a contract for reasons beyond its control. The clause allows it to suspend deliveries.

                The eastern port that can ship around 100,000 barrels a day had resumed loadings in October following a five-month halt caused by protests.

                Libyan production is currently at approximately 440,000 b/d and the suspension of Zueitina loadings has reduced exports to 260,000m b/d from 360,000m b/d, analysts said.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Не е ли заради покачването на петрола? Макар че това е странно. Петролът върви нагоре отчасти заради стачката в Бразилия (и проблемът в Либия).
                  In a unanimous vote the federal accounts court ruled Rousseff’s government manipulated its accounts in 2014 to disguise a widening fiscal deficit

                  http://www.theguardian.com/world/201...ce-impeachment

                  And the market loves it.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Malka Boza Разгледай мнение
                    Здравеите,
                    Какво става днес в Бразилия.
                    Реала поскъпва акциите също,да не би Дилма да си ходи?
                    Не е ли заради покачването на петрола? Макар че това е странно. Петролът върви нагоре отчасти заради стачката в Бразилия (и проблемът в Либия).
                    Last edited by Misho ILIEV; 03.11.2015, 19:11.

                    Коментар


                    • Бразилия

                      Здравеите,
                      Какво става днес в Бразилия.
                      Реала поскъпва акциите също,да не би Дилма да си ходи?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Нисък дивидент, предполагам имаш предвид. Но AIG ще увеличават дивидента. И все още се търгуват под book value.

                        Но Алианц не ги изключвам също.
                        6% беше когато аз купувах - сега вярно: по-нисък. Но пък АИГ са смешници, дето даже фалираха, а Allianz е могъщ и неразрушим.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Larry Fink, шефът на BlackRock:

                          "The S&P 100 companies are paying out 108% of earnings through dividends and stock repurchases. That can't last."

                          http://uk.businessinsider.com/larry-...5-11?r=US&IR=T

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Мани ги тия простаци: купи си Allianz.
                            Нисък дивидент, предполагам имаш предвид. Но AIG ще увеличават дивидента. И все още се търгуват под book value.

                            Но Алианц не ги изключвам също.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Обаче отчетът на AIG ми остави неприятен привкус в афтърмаркета. На мене AIG са ми голяма позиция.

                              Много уолстрийтци сега очакват почти да няма коледно рали.
                              Мани ги тия простаци: купи си Allianz.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Добро рали.
                                Май здравните поеха щафетата....ако продължават в тоя дух съвсем скоро ще имаме нови ол тайм хайс...
                                Обаче отчетът на AIG ми остави неприятен привкус в афтърмаркета. На мене AIG са ми голяма позиция.

                                Много уолстрийтци сега очакват почти да няма коледно рали.

                                Коментар

                                Working...
                                X