IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Хахаха - разчиташ че си по умен от масата инвеститори там и ще излезеш навреме - аз поне за себе си нямам такова мнение
    Не е нужно да си по-умен, достатъно е само да намериш едно нещо, с което се оправяш по-добре от масата. Засега търсенето продължава.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Като махнат бизнеса с хардуера и ще стават за покупка. Ама са като мудни пенсионери в отърваването от лошата част от бизнеса. И докато разкарат тази част може още много да падат.
      На мен ми харесва Watson. Сякаш има експоненциален потенциал за растеж, но силният долар ще ги удари допълнително в краткосрочен план. За мен въпроса е не дали да си купя а кога. Опитвам се да уцеля тайминга. Сякаш да държа още две тримесечия европейски активи и след това да си накупя ИБМ. Такива глупости ми се въртят в главата. Като се знам колко малко разбирам от външни пазари чак се чудя защо акаунта е на доста приемлива печалба. Нещо не е наред в цялата схема.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        В сектора влиза епъл, фейсбук и гугъл. Един да успее с този огромен кеш дето имат и всички останали ще духат супата.
        for tommorow nobody cares

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
          Paypal is also worth a look
          В сектора влиза епъл, фейсбук и гугъл. Един да успее с този огромен кеш дето имат и всички останали ще духат супата.

          Коментар


          • Paypal is also worth a look

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              А не трябва, основното им предимство е неясната им стойност. Там, където стойността е по-лесно определима цените отдавна са високи и няма потенциал за печалби. Докато хазартните страсти при теха изкривяват достатъчно цените и в двете посоки, така че е по-рационално да се търгува с неизвестното.
              Хахаха - разчиташ че си по умен от масата инвеститори там и ще излезеш навреме - аз поне за себе си нямам такова мнение

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Какво мислите за IBM?
                Като махнат бизнеса с хардуера и ще стават за покупка. Ама са като мудни пенсионери в отърваването от лошата част от бизнеса. И докато разкарат тази част може още много да падат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Вижда ми се доста tricky ако се прави краткосрочно. Браво!

                  Иначе и аз често купувам, когато има шаш и паника, и в цената се включва "края на света".
                  http://www.investopedia.com/universi...havioral10.asp

                  this is my investment philosophy.

                  human stupidity

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    По принцип и аз съм скептичен към tech компаниите (въпреки, че имам Гугъл и PCLN, но си мисля да продам половината и от двете по някое време).
                    А не трябва, основното им предимство е неясната им стойност. Там, където стойността е по-лесно определима цените отдавна са високи и няма потенциал за печалби. Докато хазартните страсти при теха изкривяват достатъчно цените и в двете посоки, така че е по-рационално да се търгува с неизвестното.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      От тези само Епъл са силен бранд. По принцип и аз съм скептичен към tech компаниите (въпреки, че имам Гугъл и PCLN, но си мисля да продам половината и от двете по някое време).
                      не си прав- има си изследване за цената на брандовете

                      епъл, майкрософт, гугъл, кока кола, ай би ем, макдоналдс, самсунг, тойота, дженерал илектрик и фесбук са в десетката.

                      От тях растежни са само епъл, майкрософт, гугъл и фейсбук. Като за майкрософт може и да се поспори дали е валю или гроут.
                      Last edited by ravnovesie; 28.10.2015, 23:34.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Какво мислите за IBM?
                        Гледал съм ги тия пъпеши:

                        http://www.boerse-frankfurt.de/en/eq...g+US4592001014

                        В полезрението са ми - нещо се олюляват като продажби и печалбица, но са си сила, ежегодно снасят все повече и повече като дивидентец - не им знам последните отчети, но ми изглеждат подценени почти достигали 160 кинта, сега са около 126.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Какво мислите за IBM?
                          Вероятно ще станат отново интересни в един момент, но може и да е чак след няколко години.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                            behavioral finance
                            Вижда ми се доста tricky ако се прави краткосрочно. Браво!

                            Иначе и аз често купувам, когато има шаш и паника, и в цената се включва "края на света".

                            Коментар


                            • Какво мислите за IBM?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                И като я диверсифицираш и акционерите ще те изядат жив. Това с диверсификацията на компания в различни сектори е нещо което върви само в развиващи се пазари. на развит пазар подобно нещо бива веднага наказано от пазара - цялата компания ще почне веднага да се търгува със солиден дисконт.
                                Ако съм мажоритарин, пращам акционерите при Любо Пенев, щом нямат акъл да разбират, че им мисля доброто.
                                Ако бях господар на Ябълката, да съм си купил цяла държава досега.

                                Апропо - не зная какво правят Нокия, ама и двете ми моби се казват така и съм супер доволен от тях и не ща смъртофони, без значение Ябълки или *уй Вей.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X