IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Растежните компании със силни брандове се появяват и изчезват през годините с бясна скорост. Някой вече да мисли че блекбъри е успешна инвестиция. Нокия какво прави сега - пак ли продава гуми. Ериксон се мъчат да оцелеят. Палм пайлът - някой спомня ли си ги. Мога да почна да изброявам и в други сектори. ПЕ 30 предполага поне 20 години растеж - колко растежни компании са успели да го постигнат. Аз се сещам за майкрософт, епъл, за гугъл и амазон още не е ясно. Фейсбук - някой спомня ли си майспейс - отминала звездна компания. Кой може да гарантира че Фейсбук ще съществува дори и само след 10 години. Ама се търгува на ПЕ 100. тотална идиотия - почти напълно убеден че дори само след 20 години ФБ ще е история. но има някои оптимисти дето мислят за 50 години растеж Гугъл - кой може да гарантира че търсенето в интернет ще е същото дори и само след 5 години. А те само от това изкарват пари - другото им е за забавление.
    От тези само Епъл са силен бранд. По принцип и аз съм скептичен към tech компаниите (въпреки, че имам Гугъл и PCLN, но си мисля да продам половината и от двете по някое време).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Изброяваш обаче само високотехнологически - съгласен съм с твоите съображения - аз примерно ако бях измислил и развил и измогъщил високотехнологическа компания - щях да направя всичко възможно да я диверсифицирам като активи поне, а ако може и като дейност извън високотехнологическото.

      От друга страна компании, действащи в по-традиционни отрасли са ного по-стабилни във времето.
      И като я диверсифицираш и акционерите ще те изядат жив. Това с диверсификацията на компания в различни сектори е нещо което върви само в развиващи се пазари. на развит пазар подобно нещо бива веднага наказано от пазара - цялата компания ще почне веднага да се търгува със солиден дисконт.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Растежните компании със силни брандове се появяват и изчезват през годините с бясна скорост. Някой вече да мисли че блекбъри е успешна инвестиция. Нокия какво прави сега - пак ли продава гуми. Ериксон се мъчат да оцелеят. Палм пайлът - някой спомня ли си ги. Мога да почна да изброявам и в други сектори. ПЕ 30 предполага поне 20 години растеж - колко растежни компании са успели да го постигнат. Аз се сещам за майкрософт, епъл, за гугъл и амазон още не е ясно. Фейсбук - някой спомня ли си майспейс - отминала звездна компания. Кой може да гарантира че Фейсбук ще съществува дори и само след 10 години. Ама се търгува на ПЕ 100. тотална идиотия - почти напълно убеден че дори само след 20 години ФБ ще е история. но има някои оптимисти дето мислят за 50 години растеж Гугъл - кой може да гарантира че търсенето в интернет ще е същото дори и само след 5 години. А те само от това изкарват пари - другото им е за забавление.
        Изброяваш обаче само високотехнологически - съгласен съм с твоите съображения - аз примерно ако бях измислил и развил и измогъщил високотехнологическа компания - щях да направя всичко възможно да я диверсифицирам като активи поне, а ако може и като дейност извън високотехнологическото.

        От друга страна компании, действащи в по-традиционни отрасли са ного по-стабилни във времето.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • GoPro for tommorow

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Е, какво да кажа - добър си! Как ги правиш тия магии!
            behavioral finance

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Не, аз говоря за растежни компании със силни брандове. А не за bond proxies, като P&G, GE, KMB.
              Растежните компании със силни брандове се появяват и изчезват през годините с бясна скорост. Някой вече да мисли че блекбъри е успешна инвестиция. Нокия какво прави сега - пак ли продава гуми. Ериксон се мъчат да оцелеят. Палм пайлът - някой спомня ли си ги. Мога да почна да изброявам и в други сектори. ПЕ 30 предполага поне 20 години растеж - колко растежни компании са успели да го постигнат. Аз се сещам за майкрософт, епъл, за гугъл и амазон още не е ясно. Фейсбук - някой спомня ли си майспейс - отминала звездна компания. Кой може да гарантира че Фейсбук ще съществува дори и само след 10 години. Ама се търгува на ПЕ 100. тотална идиотия - почти напълно убеден че дори само след 20 години ФБ ще е история. но има някои оптимисти дето мислят за 50 години растеж Гугъл - кой може да гарантира че търсенето в интернет ще е същото дори и само след 5 години. А те само от това изкарват пари - другото им е за забавление.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Естествено че може и да бъркам. Но аз поне вече съм почти изцяло къс към САЩ.
                Това е опасно. За кога предвиждаш срива?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                  А за другите високи ПЕ та - тези при силните брандове. Те са високи не заради очакваните растежи, а заради ниските лихви. Когато имаш силна марка в силно нисков сектор то дисконтния ти процент е също изключително нисък. Нестле например мисля че емитираха дори облигации с отрицателна лихва - може и да бъркам. Но като вземат да се вдигат лихвите и ПЕ тата им ще паднат. Не много но достатъчно "сигурните" акции да се превърнат в не чак толкова сигурни.
                  Не, аз говоря за растежни компании със силни брандове. А не за bond proxies, като P&G, GE, KMB.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    аа,, вече не ги деля на умни и глупави. По многото пари решават демократично.Толкова много пари има на пазара, че единствено волатилността е гарантирана.
                    Заеби тази работа. Умните пари използват ливъридж дето тъпите пари никога няма да имат достъп до него.

                    Коментар


                    • Впрочем и Дау и насдак обърнаха веднага и могъщо посоката и вече отново: Яхо-о-о.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Според мен преекспонирате - това с лихвите и валутите води само до мишешки игри на дребно и неголеми колебания - не очаквам сериозни и дълбоки спадове нито в Европа, нито в САЩ, но напротив, възход - за компенсиране на загубите от пролетта досега - разбира се - отделни краткотрайни корекции е нормално да има. Все пак аз очеквам най-ного от Азия и например от Русия - защото те паднаха най-ного, без реално икономиките им да са понесли поражения (освен Русия).
                        Впрочем Китай потвърждава прогнозите ми - от дъното досега Шанхаецът спокойно си нарастна с 13-14%, като преди това спря пропадането точно там, където казах.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Мда, към момента няма уплах - умните пари излизат по терлички масата купува на промоция
                          аа,, вече не ги деля на умни и глупави. По многото пари решават демократично.Толкова много пари има на пазара, че единствено волатилността е гарантирана.

                          Коментар


                          • Естествено че може и да бъркам. Но аз поне вече съм почти изцяло къс към САЩ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              На мене тази реакция ми прилича повече на раздразнение отколкото на уплах. И понеже там място за чувства няма, вероятно е война между парите и правителството.
                              Няма как да измислиш аргумент на база днешното решение на ФОМС за продажба на чуждите валути срещу долара, на златото, на индексите.

                              Разбира се тази конспиративна теза ще е валидна, докато златото и индексите възстановяват, а силата на долара остава.

                              Мда, към момента няма уплах - умните пари излизат по терлички масата купува на промоция

                              Коментар


                              • На мене тази реакция ми прилича повече на раздразнение отколкото на уплах. И понеже там място за чувства няма, вероятно е война между парите и правителството.
                                Няма как да измислиш аргумент на база днешното решение на ФОМС за продажба на чуждите валути срещу долара, на златото, на индексите.

                                Разбира се тази конспиративна теза ще е валидна, докато златото и индексите възстановяват, а силата на долара остава.

                                Коментар

                                Working...
                                X