IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
    А не пречи и малко по-задълбочени анализи да се пишат. Хората не са глупави, ще разберат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
      каде е Aareal Bank

      Коментар


      • Анализ на банкови акции

        Един анализ на банкови акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
          Добро напомняне и хубаво, че продадох навреме!
          Аз съм голям фен на марката!
          На мен днес ми го свалиха от платформата ,явно са го спрели от търговия

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Не знам дали ги следиш още

            https://www.google.com/finance?q=OTC...BszesAGQiYb4Bg

            Сега вече на 1 цент стават интересни. Марката си има доста фенове и може да ги лапне някой от големите. ПК е само 2 милиона
            Добро напомняне и хубаво, че продадох навреме!
            Аз съм голям фен на марката!

            Коментар


            • Aйде пак към 1800..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Не знам дали ги следиш още

                https://www.google.com/finance?q=OTC...BszesAGQiYb4Bg

                Сега вече на 1 цент стават интересни. Марката си има доста фенове и може да ги лапне някой от големите. ПК е само 2 милиона
                То изявлението на 3 ти ноември ,не е ли обявление за фалит?

                Коментар


                • Не.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Бръза сметка на пръвите ми опити за инвестиции по светът:
                    Пръва сделка - 25.08, последна сделка - 21.10.
                    Обща доходност от капиталов ръст до моментът - 10.12%.
                    Ако добавим очакваните дивиденти - очаквана доходност - около 13.5%.
                    Най-голям ръст - от BMW - 13.4%.
                    Най-слаб - от Coca Cola - но това е последната компания, в която влязох.

                    В изчисленията влизат и всички такси, платени при пазаруването. Мисля: незле за начало: да.
                    на маржин ли търгуваш?

                    Коментар


                    • Бръза сметка на пръвите ми опити за инвестиции по светът:
                      Пръва сделка - 25.08, последна сделка - 21.10.
                      Обща доходност от капиталов ръст до моментът - 10.12%.
                      Ако добавим очакваните дивиденти - очаквана доходност - около 13.5%.
                      Най-голям ръст - от BMW - 13.4%.
                      Най-слаб - от Coca Cola - но това е последната компания, в която влязох.

                      В изчисленията влизат и всички такси, платени при пазаруването. Мисля: незле за начало: да.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        Отново сме на18 000 Djia, защо бяха тия драми последните 2~3 месеца и страхотии дето се написаха и наприказваха за пропадания и апокалисиси?
                        Нищо от написаното преди 2-3 месеца не е спряло да бъде актуално. Просто в момента пазара не му обръща внимание. Възстановяването на американската икономика води със себе си и странични нежелателни ефекти. На първо място се вдигат лихвите, което води до по-високи лихвени разходи в доларизираните икономики. Тъй като тяхната лихва е равна на безрисковата доходност на САЩ + рисковата премия, то реално погледнато Йелън им качва лихвите, което ги охлажда. Вторият сериозен проблем за доларови икономики като Китай е поскъпването на долара. Това прави производството им неконкурентноспособно и допълнително свива икономиите им. В даден момент е възможно това да доведе до отлив на капитали и някаква криза на емърджинг маркетс. Като цяло според мен най-добре е ситуацията да се отиграва през дълги експозиции на европейски износители. Въпреки, че и йената отслабва японските износители ще имат по-големи проблеми поради по-голямата си обвързаност с Китай. Според мен поради тези причини ще наблюдаваме изместване на тежестта на световната икономика обратно към САЩ, като бавно и сигурно Европа ще се превръща във фабриката на света. За мен има следният фундаментален проблем дали да се опитам да отиграя схемата първо през немски износители, които са доста добре оценени на фона на българските или директно през България. Докато тук виждам два индустриални гиганта, за българските мащаби, с огромен износ при П/Е 3 то в Германия такова нещо няма. От друга страна първо се реализират доходите при ликвидните пазари. Кофти дилема. Дали да целя последователно двата момента или да се съсредоточа само на пъти по-добрият фундамент в Бг.
                        Естествено всяка схема може да се обърка. На първо място е възможно да не се появи инфлация, което да не качи лихвите в САЩ. При този сценарий няма причина за срив на пазарите, което би задържало текущите нива на деноминираните в евро активи на износители. Ръста на долара е свързан с големи спекулативни позиции. В съзнанието на спекулантите е създаден условен рефлекс. Качването на лихвите трябва да качи долара. Следователно при всяка добра новина за САЩ трябва да се купува долара. Количествените улеснения за спекулантите трябва да съборят еврото. Следователно всяка новина за дефлация в Европа трябва да събори еврото. Случва се някакъв странен парадокс. Инвеститорите действат съобразно очакванията си и самите техни действия водят до очакваният резултат. В крайна сметка те сами предизвикват движението и то се възприема като потвърждение на техните прогнози. В даден момент ще се натрупа планина от спекулативен капитал зад долара, който ще трябва да излезе. Това ще го срути. На този етап в близките 2-3 години не виждам какво може да го предизвика и затова съм спокоен. Според мен долара ще поскъпва до деня когато стане ясно, че Драги трябва да качва лихвите. Тогава ще има срив. Въобразявам си, че знам какво трябва да гледам за проблем с европейските износители и съм относително спокоен.
                        По отношение на САЩ харесвам световните лидери в нови област. Там проблема е, че компаниите растат, но долара изяжда печалбите и ръста на физическият обем продажби. Според мен когато спре да расте долара човек трябва да се напълни до козирката с американски акции. Лично аз харесвам Фърст солар заради експоненциалният ръст на фтоволтаиците. Реално погледнато приходите им ще растат с около 30 процента годишно а рентабилността им бавно е се покачва в седващите 6-7. Предполагам някъде 2023-2025 натрупаният балон при ВЕИ ще се спука и ще стане мазало. Харевам и ИБМ заради потенциала за експоненциален растеж на изкуственият интелект. Watson на този етап не дава някакви значими приходи, но не виждам в целият свят продукт с подобен потенциал за растеж. Хубавото на изкуственият интелект е, че първият вероятно ще вземе всичко и, че няма горна граница, следователно не може да се говори за балон в който и да е момент. Тоест да инвесираш е skynet от терминатора. Достигането на геометричният ръст при интелекта до определена точка води до цялостно изменение на човешкото общество, което е непредвидимо. Тогава какви рискове от балони да ни притесняват? Всички научнофантастични филми биха могли да се случат.
                        Та такива глупости ми се въртят в главата. Забавиха се с половин час да ме забършат се разписах. Хайде приятен уикенд.

                        Коментар


                        • Отново сме на18 000 Djia, защо бяха тия драми последните 2~3 месеца и страхотии дето се написаха и наприказваха за пропадания и апокалисиси?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                            Реализирах прилична печалба от 12 % на Quiksilver, компанията е рискова и ще бъда още по-внимателен, уважавам мнението но Alonso!
                            Не знам дали ги следиш още

                            https://www.google.com/finance?q=OTC...BszesAGQiYb4Bg

                            Сега вече на 1 цент стават интересни. Марката си има доста фенове и може да ги лапне някой от големите. ПК е само 2 милиона
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Аз не ги следя, но за Пимко и Бил Грос чета почти всеки ден в пресата. Но ще обърна малко певечко внимание на Алианц.

                              Как ви се харесаха 271 000 нови работни места в САЩ са октомври? Кой тука се присмиваше на идеята да се купува Джей Пи Морган?
                              Хъх - трябваше да си купиш днес по-рано - пазарът заличи по-голямата част от спадът на Allianz. Ама пък BMW, Daimler, BASF но-о-ого ме зарадваха днес.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Пуснах късо Амазонче от 660 $

                                Коментар

                                Working...
                                X