IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Общо нещо на пазарите преди всеки срив е че всъщност никой не го е очаквал То за това и се получава срив, а не плавен спад.
    Съгласен съм, но през последните години, та и до сега все очакваме срив и той все не идва. Това аз го наричам post-crisis stress disorder
    Last edited by Misho ILIEV; 14.12.2015, 16:27.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Не се срива, защото щатската икономика е в сравнително добро здраве, домакинствата са деливъридж-нали, корпорациите може да изглеждат много задлъжняли, но всъщност не са (виж само, че средностатистическия матуритет на копрпоративните облигации сега е 17г., а корпорациите се къпят в кеш), банките, противно на това, което казваш, са в изключително добро здраве и дори се очаква net charge-offs догодина да спаднат.

      Да не говорим, че "замръзване" на междубанковия паричен пазар, като в 2008, изглежда почти невъзможно с трилионите резерви, които банките имат в момента.

      И накрая, намаляващите цени на комодинтис и на петрола, не отразавят слабо потребителско търсене в САЩ, а в ЕМ.

      Сега, ако искаш, можеш да поспекулираш, как един евентуален срив в ЕМ може да засегне "развития" свят. Но нито е ясно дали ЕМ са толкова зле (все пак са понаучили нещо от 1997), нито пък дали този път ще е различно (примерно защото ЕМ са много по-големи като процент от глобалната икономика) и техните мъки ще се прехвърлят върху САЩ.
      Общо нещо на пазарите преди всеки срив е че всъщност никой не го е очаквал То за това и се получава срив, а не плавен спад.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Просто не виждаш всичко - сриването на облигациите с нисък рейтинг - който създава сериозни опасения и за качеството на кредитния портфейл на банките. Изтичането на хеджовете на производителите на шистов петрол - които ги държаха над водата след като се бяха хеджирали при високи цени на петрола. Срутващата се ликвидност при корпоративния дълг - един фонд даже спря обратнит - едно напомняне за кризата от 2008, опасенията че ниската ликвидност ще доведе до срутване на всичко - това което говорих преди няколко дена тук.

        Аз не се очудвам че пазара пада - учудвам се че не се срива
        Не се срива, защото щатската икономика е в сравнително добро здраве, домакинствата са деливъридж-нали, корпорациите може да изглеждат много задлъжняли, но всъщност не са (виж само, че средностатистическия матуритет на копрпоративните облигации сега е 17г., а корпорациите се къпят в кеш), банките, противно на това, което казваш, са в изключително добро здраве и дори се очаква net charge-offs догодина да спаднат.

        Да не говорим, че "замръзване" на междубанковия паричен пазар, като в 2008, изглежда почти невъзможно с трилионите резерви, които банките имат в момента.

        И накрая, намаляващите цени на комодинтис и на петрола, не отразавят слабо потребителско търсене в САЩ, а в ЕМ.

        Сега, ако искаш, можеш да поспекулираш, как един евентуален срив в ЕМ може да засегне "развития" свят. Но нито е ясно дали ЕМ са толкова зле че наистина да се сринат (все пак са понаучили нещо от 1997), нито пък дали този път ще е различно (примерно защото ЕМ са много по-големи като процент от глобалната икономика) и техните мъки ще се прехвърлят върху САЩ.
        Last edited by Misho ILIEV; 14.12.2015, 15:50.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Как се справят най-големите професионалисти на уолстрийт с познаването на пазара за следващата година

          Както виждате ужасяващо. А след като дори и те си нямат идея на къде ще върви, не виждам защо човек може да смята че може да познае по-добре
          Само дългосрочното е смислено и то ако се купи, когато изглежда подценено, било индекс, било портфолио от висококачествени акции. И както дедо Бъфьо казва, трябва стомах (а не много акъл).

          Коментар




          • Как се справят най-големите професионалисти на уолстрийт с познаването на пазара за следващата година

            Както виждате ужасяващо. А след като дори и те си нямат идея на къде ще върви, не виждам защо човек може да смята че може да познае по-добре

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
              ах този драги
              Драги е един мишок и говорител в общи линии!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                хммм, и аz така, ама маи имам по голем иzбор. виж HY CDX. Deutsche имат ЕТФ
                Това какво означава? Можеш ли да си дълъг или къс CDS за конкретни ценни книжа?

                Принципно CDS са предимно OTC и са достъпни само за големите, нали така? Големите инвестиционни банки не искат да пуснат CDS на борсата, за да могат да дерат яко кожата от bid/ask spread-а на непрозрачния ОТС пазар?

                Коментар


                • ах този драги
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Газа вече и под 1.9 падна...машалла.

                    Коментар


                    • На HYG в момента спреда му е 607 пункта. Ако падне до 550 пункта това си прави цена от около 87 при 80 сега. Взимам едни опции на 85 и не се занимавам с глупости.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                        хммм, и аz така, ама маи имам по голем иzбор. виж HY CDX. Deutsche имат ЕТФ
                        аз съм на принципа кийп ит симпъл Ако мога да изиграя едно нещо по прост начин не виждам защо да го правя сложно. CDS не ги разбирам, не мога да ги следя, така че по-добре да не се занимавам с тях

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Някой етф за хай йилд. HYG например. Аз съм дребен спекулант имам достъп само до ритейл продукти
                          хммм, и аz така, ама маи имам по голем иzбор. виж HY CDX. Deutsche имат ЕТФ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                            на ков далаг?
                            Някой етф за хай йилд. HYG например. Аз съм дребен спекулант имам достъп само до ритейл продукти

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Е не знам, аз вече се изкушавам да влеза дълъг - пък по принцип не ме интересуват такива неща. Още не смея, но ми изглежда че много бързо ще има отскок нагоре.
                              на ков далаг?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                A за ЕМ как ви се струва тайминга ?
                                Естествено ще им сложа и EEV хедж.

                                Поляците и виетконгците ме изкушават, индийците също си продадох и гледам да възстановя щом (дано) падне повечко под 40$ scif-a...
                                Това е все едно да играеш на евро/долар - няма голяма полза от никакви предвиждания.

                                Коментар

                                Working...
                                X