IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Нямах предвид, че Мерк е добре да се купи, а да не се подценява като потенциален конкурент.

    Може и да си прав за Гилиъд. Но понеже аз не съм силно убеден, ще остана пас за сега.
    Естествено че може и да направят нещо свястно, но нищо от до сега излязлата информация не показва че тяхното лекарство ще е по-добро от това на Гилиъд.

    Сега, аз никога не обеждавам никой да купува каквото и да било. Даже за това не си казвам по принцип позициите вече, защото нито знам другите хора какъв ръск апетит имат, нито как си разпределят портфейлите. А това че аз казвам че ме кефи нещо и е рисково не означава че не съм си взел само на 3-4% от портфейла от него или дори 0,3 -0,4%. Но де знам някой може да вземи 30 -40 и да си пропилее парите ако нещата тръгнат на зле. Но тъй като за Гилиъд вече бях говорил та тръгнах и да я защитавам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      И това оправдава вероятно очакване оправдава ПЕ 25 за мерк, но смяташ, че това че вече са взели пазара не оправдава ПЕ 9 за гилиъд

      Аз не смятам че Мерк не си заслужава да се държи - но тя си е оценена като голяма фарма - с доста как да го кажа щедри коефициенти. И възможния ръст на цената - поне траен такъв ръст - не се вижда от къде ще дойде. Големите им надежди за Кейтруда за сега не се оправдават. Може и да си оправдае надеждите следващите години. Но поне към момента не изглежда да е големия удар на който пазара се надяваше миналата година.

      А гилиъд е реално голяма фарма - всъщност е по-голяма от Мерк и като печалба и като капитализация, но поради някаква причина пазара смята че е рискова - много по-рискова от голямата фарма. Това грешно разбиране на пазара що се отнася до Гилиъд постепенно ще премине. Просто фактите му противоречат. И в момента в който премине и рисковия профил на гилиъд ще се промени от такъв на голям биотек, към такъв на голяма фарма. Когато това се случи - а то не е далеч във времето, то и коефициентите на гилиъд ще почнат да приличат на тези на голямата фарма.

      И ако сложиш едно ПЕ 31 - на каквото се търгува този сектор на Гилиъд и една печалба на акция от 12 долара за 2016 и потенциалната цена на акцияу удря 370 долара. На ПЕ 20 да се търгува - т.е. като доста консервативна голяма фарма и цената пак забива на 240 долара.

      И това буквално може да се случи за година, две - защото всичко е във възприемане на факти, които са вече налични.

      А като си вземе човек Пфайзер, JNJ, Мерк, BMY какво получава - едни надути коефициенти, скъпи цени на акцията, слаб растеж.
      Нямах предвид, че Мерк е добре да се купи, а да не се подценява като потенциален конкурент.

      Може и да си прав за Гилиъд. Но понеже аз не съм силно убеден, ще остана пас за сега.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Мерк често влизат "последни", но въпреки това обикновено заемат значителен пазарен дял.
        И това оправдава вероятно очакване оправдава ПЕ 25 за мерк, но смяташ, че това че вече са взели пазара не оправдава ПЕ 9 за гилиъд

        Аз не смятам че Мерк не си заслужава да се държи - но тя си е оценена като голяма фарма - с доста как да го кажа щедри коефициенти. И възможния ръст на цената - поне траен такъв ръст - не се вижда от къде ще дойде. Големите им надежди за Кейтруда за сега не се оправдават. Може и да си оправдае надеждите следващите години. Но поне към момента не изглежда да е големия удар на който пазара се надяваше миналата година.

        А гилиъд е реално голяма фарма - всъщност е по-голяма от Мерк и като печалба и като капитализация, но поради някаква причина пазара смята че е рискова - много по-рискова от голямата фарма. Това грешно разбиране на пазара що се отнася до Гилиъд постепенно ще премине. Просто фактите му противоречат. И в момента в който премине и рисковия профил на гилиъд ще се промени от такъв на голям биотек, към такъв на голяма фарма. Когато това се случи - а то не е далеч във времето, то и коефициентите на гилиъд ще почнат да приличат на тези на голямата фарма.

        И ако сложиш едно ПЕ 31 - на каквото се търгува този сектор на Гилиъд и една печалба на акция от 12 долара за 2016 и потенциалната цена на акцияу удря 370 долара. На ПЕ 20 да се търгува - т.е. като доста консервативна голяма фарма и цената пак забива на 240 долара.

        И това буквално може да се случи за година, две - защото всичко е във възприемане на факти, които са вече налични.

        А като си вземе човек Пфайзер, JNJ, Мерк, BMY какво получава - едни надути коефициенти, скъпи цени на акцията, слаб растеж.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          http://finviz.com/quote.ashx?t=DDC



          Tова си струва поне 15$...
          Копат елмази ли?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Е това лекарство го правят още от преди Гилд да купи тази компания от която го взе. И всяка година аха да е готово и се провалят. Реално Мерк трябваше да са първи на пазара - поне нещо такова ми се върти в главата. Те ще излезат последни.
            Мерк често влизат "последни", но въпреки това обикновено заемат значителен пазарен дял.

            Коментар


            • http://finviz.com/quote.ashx?t=DDC



              Tова си струва поне 15$...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                E как бе, фейз 3 мина, доста прилични данни изкараха, сега януари-февруари фда почти сигурно ще ги одобри. Така че са си конкурент от другата година...по вероятно е и от абви да вземат немалко дял.
                Иначе шефа им декларира че изобщо не вижда ценова война на хоризонта.
                Е това лекарство го правят още от преди Гилд да купи тази компания от която го взе. И всяка година аха да е готово и се провалят. Реално Мерк трябваше да са първи на пазара - поне нещо такова ми се върти в главата. Те ще излезат последни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Мерк това лекарство го правят още от преди гилиъд - и още са до никъде - тези са пълни некадърници, а единственото заради което периодично се появяват в медии, е защото шефа им се кефи да се надува и да се прави на важен по медии, че да не го уволнят акционерите.
                  E как бе, фейз 3 мина, доста прилични данни изкараха, сега януари-февруари фда почти сигурно ще ги одобри. Така че са си конкурент от другата година...по вероятно е и от абви да вземат немалко дял.
                  Иначе шефа им декларира че изобщо не вижда ценова война на хоризонта.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Вече се пробвам през SDRL ...или тук му е дъното или няма такова ...
                    Вчера се държа куражлийски - петрола надолу , облигациите му на 50% а той не пада... ..
                    Дано се окажа прав за първия вариант ...иначе ще си търся цяла платформа за скраб
                    Last edited by Protokol; 22.12.2015, 17:11.
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Toва вече не е актуално. Абви/ента са бита карта.
                      По скоро мисля си заслужава гилд + мерк, с хартии или липс опции, в каквото съотношение си решиш...но мерк да е по минорен.
                      Така покриваш целия хеп С маркет средносрочно.
                      Лошите приказки при ENTA се изприказваха и това е отразено в цената...Разбира се, че винаги може още - както видяхме.
                      Единственото , което ме притеснява при GILD е , че се пишат само хубави неща
                      Рекламата действа върху потребителя като неутронно оръжие.
                      Прекалено мнителен ставам когато всички медии повтарят като папагали една и съща мантра ...
                      Last edited by Protokol; 22.12.2015, 16:55.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Мерк това лекарство го правят още от преди гилиъд - и още са до никъде - тези са пълни некадърници, а единственото заради което периодично се появяват в медии, е защото шефа им се кефи да се надува и да се прави на важен по медии, че да не го уволнят акционерите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Смятах да си взема по равно от GILD и ENTA в подходящ момент ...
                          Ще го преосмисля - докато ги чакам
                          Toва вече не е актуално. Абви/ента са бита карта.
                          По скоро мисля си заслужава гилд + мерк, с хартии или липс опции, в каквото съотношение си решиш...но мерк да е по минорен.
                          Така покриваш целия хеп С маркет средносрочно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Смятах да си взема по равно от GILD и ENTA в подходящ момент ...
                            Ще го преосмисля - докато ги чакам
                            Разликата между риска на двете е грандиозна. Иначе естествено ента може да подскочи много повече, но пък и може да се срине брутално. А при гилд бруталното сриване е много по-малко вероятно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Там нещата не се получиха както ги очаквах. Но тя си е доста рискова наистина и не би трябвало да се вкарват много пари там.
                              Смятах да си взема по равно от GILD и ENTA в подходящ момент ...
                              Ще го преосмисля - докато ги чакам
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                                Кажи нещо за ENTA
                                Там нещата не се получиха както ги очаквах. Но тя си е доста рискова наистина и не би трябвало да се вкарват много пари там.

                                Коментар

                                Working...
                                X