IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мисля ,че равновесния беше споменал за това преди няколко дни -
    http://www.marketwatch.com/story/bea...st=lbeforebell

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      Ти си като Елин Пелин батко, мнооо голем ама мнооо ......


      По-скоро в случаят нещо между военен кореспондент и между отракан футболен коментатор.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
        незнам за пазарите, ама това трябва да е дъното в отношенията клиент консултант
        Аз все си мисля, че дъното е друго... консултантът пръво настоятелно да посъветва клиентът да набие парите си на 100% в рисков агресивен фонд, за да "печели повече", а после - при пазарен срив, хич да не го потърси... и когато клиентът внезапно открие, че е загубил 18% от парите си за дни и му подпали мобата, консултантът да не може да каже дори едно: "ърм" - защото тепърва научава от клиентът си, че пазарите са се срутили !!!


        Как ви се струва днес Китай? Май скритата национализация през борсата продължава?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          .......... Глупавата черна слуз падна с над 6% за ужас на ония крастави камилари с чаршафите... скоро пак май ще станат камилари, а чаршафи ще си купуват не от лондонски шивачи, а от Таджикистан.
          .......На първата картинка - Даксът. Вермахтът не се даде без бой, след като дълго се сражаваше на зелена територия. ...........
          .......... Гледайте на втората картинка - как графиката на Дядката едва ли не похотливо се усуква около вчерашното ниво - като стар коцкар около млада циганка на селска сватба. Накрая с яростна атака излезе на плюс.
          .........
          С една дума - най-страшното нещо напоследък - петролният спад - бе катастрофален, ама пазарите го отсвириха - май инвеститорите вече не щат да продават акциите си евтино. .....
          Ти си като Елин Пелин батко, мнооо голем ама мнооо ......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
            незнам за пазарите, ама това трябва да е дъното в отношенията клиент консултант
            "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              ....С една дума мисля, че сме около дъно. .....
              незнам за пазарите, ама това трябва да е дъното в отношенията клиент консултант
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Само клиенти мазохисти могат да го четат това твоето ...

                да би оня гологлавия от БТВ времето с дразнещия словоред да ти е Клиентът?

                пс,
                дъното на СПХ ще е ~1780,
                или по вероятно (едно истинско -38.2%). ~1574 , естествено не веднага - а по средносрочно

                това е минимума което тая седем годишна вакханлия заслужава за да мине тънко
                Last edited by Longin; 12.01.2016, 00:04.
                "the trend is your friend until the end..."

                Коментар


                • Ето моето мнение за ситуацията - копи-пейст на тазвечерният ми отчет до моите клиенти:

                  ...дали днес бе началото на краят на грозният побой, който търпим от началото на годината?

                  Само разсъждавам...

                  Китай се продъни пак, макар и не драстически. Повлече останалите азиатски пазари... не драстически. Дотук с недрастическите неща, защото петролът се продъни грозно и драстически. Глупавата черна слуз падна с над 6% за ужас на ония крастави камилари с чаршафите... скоро пак май ще станат камилари, а чаршафи ще си купуват не от лондонски шивачи, а от Таджикистан.
                  Според доскорошната пазарна логика би се очаквало, че за пореден път ще ни размажат цифките в Европа и Америка. Да, ама не стана. Докато петролът падаше само с около 4%, Европа се бори храбро. Желязната бригада в борсов вариант. Индексите завършиха на загуба, но минимална. На първата картинка - Даксът. Вермахтът не се даде без бой, след като дълго се сражаваше на зелена територия.
                  Докато търгувахме в Щатите, петролът се допродъни до нива, непознати от... не знам - от ного време. Да, ама Щатите не се дадоха и излязоха на зелено след рядко разнопосочна сесия. Гледайте на втората картинка - как графиката на Дядката едва ли не похотливо се усуква около вчерашното ниво - като стар коцкар около млада циганка на селска сватба. Накрая с яростна атака излезе на плюс.

                  С една дума - най-страшното нещо напоследък - петролният спад - бе катастрофален, ама пазарите го отсвириха - май инвеститорите вече не щат да продават акциите си евтино. Оттук нататък? - Китай? Шанхаецът спря рязко пропадането си на ниво 3000 лятото, както помните. Вече падна отново почти дотам, явно това е ключово ниво на подкрепа, както предвидих преди лятното дъно - вероятно и сега ще намери подкрепа някъде там... но и да падне повече, развитите пазари надали ще го последват. Петролът? - Е, докъде повече може да падне? А и пазарите останаха стабилни въпреки спадът. Единствена нова рязка обезценка на юанът може да ни заплаши... но дали и това ще ни уплаши? С една дума мисля, че сме около дъно. Следващите дни ще покажат.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Вече се говори за китайско КИ - което те нямат проблем да направят и дълговете им да се занулят.
                    Искаш да кажеш, че централната банка ще купи несъбираеми кредити по номиналната им цена и ще изпринти парички за населението?

                    Дали наистина е толкова лесно?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Естествено, че имат високи спестявания, все пак дълги години се правиха огромни печалби. Аз имам предвид потреблението на долната част на средната класа, което в цял свят се базира на кредити. А това е най-многобройната прослойка. Иначе точно спестяванията са част от проблема, ако не бяха толкова големи девалвацията на юана щеше да мине много лесно и безпроблемно и то в размер на 50-100 %, а не на 5-10%.
                      Огромни печалби не знам дали са правили, а и който ги е правил не ги е давал на населението, а ги е инвестирал или изнасял в чужбина.

                      В Китай хората не са сигурни, че могат да разчитат на пенсионното и здравното осигуряване и затова потребяват малко и спестяват много.

                      В Китай потреблението е 36.5% от БНП. Докато в Германия, друг рекордьор по спестяванията и инвестициите, е 55%. В САЩ - 68%.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                        Странно, самите руснаци нещо не са толкоз убедени....
                        аре па ти стига ве ходи там у другата стая да въртите чекръка и плочите с другите ..... и да си пилите едно и също

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Ами ного ясно - както казах: те без петролът са нищо, Русия ще се оправи и без. Дори им е изгодно дългосрочно всичко това - евтин петрол, ембарго - така ще си развият реална икономика, а не само добивна промишленост, щото с нея е най-лесно. Имат си всякакви ресурси, работна ръка, учени глави... показали са, че в криза или война могат за седмици да изграждат цели заводи на гола поляна.... както каза - железен народ, не някакви крастави камилари.
                          Странно, самите руснаци нещо не са толкоз убедени....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                            Младежи, какво ще кажете за Alcoa?
                            Бият очакванията за печлба, но с продажбите не се представят толкова добре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Немският език е отворена система - можеш да си правиш думи - представяш ли си Фриц Ницше или Марто Хайдегер да говорят друг език?
                              Офф Импе питал ли си некой немски каиш колко е часа ?? После да смятам 30 мин забраа за кво съм питал .... "5 мин. след половината на 5ч." или "четвърт след" или "три четвърти е" ........ на баба им хурката ......

                              Коментар


                              • Немският език е отворена система - можеш да си правиш думи - представяш ли си Фриц Ницше или Марто Хайдегер да говорят друг език?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X