IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    За мен данните от Китай отлични са: икономиката расте с отличен (макар и по-бавен) темп, расте стабилно обаче потреблението - тоест няма НИКАКВА заплаха за износът КЪМ Китай... нали инвеститорите в Европа и САЩ от това се плашеха - че китайските хора няма да им купуват стоката? Ами ето: купуват си Мерцедесченца и Беемвенца.
    Мерцедесчета и Беемвенца...

    Аз пък се радвам, че китайците си сърбат кафето в Старбъкс 500 нови Старбъкса ще се отворят тази година в поднебесната Империя.

    Коментар


    • За мен данните от Китай отлични са: икономиката расте с отличен (макар и по-бавен) темп, расте стабилно обаче потреблението - тоест няма НИКАКВА заплаха за износът КЪМ Китай... нали инвеститорите в Европа и САЩ от това се плашеха - че китайските хора няма да им купуват стоката? Ами ето: купуват си Мерцедесченца и Беемвенца.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
        Те това са го калкулирали вече.

        Друг е въпроса дали са калкулирали достатъчно шистовия нефт от САЩ. Там се случват интересни неща. Хората само чакат цената да се вдигне, за да пуснат помпите.

        Според мен още дълги години няма да видим нефт на високи цени, може и никога.

        Можеби така ще настъпи края на нефта, а не както всички очакваха с изчерпване на запасите.

        По интересното е че междувременно докато цената пада, продължава да се работи усилено по алтернативни източници на енергия.

        Арабите пак ще трябва да се върнат на камилите, явно за цялото това време не са имали капацитета да разработят алтернативен източник на доходи. А сега вече е много късно, до няколко години, арабските държави, ще изчерпят всичките си резерви, натрупвани с десетилетия. Чак изглежда невероятно колко недалновидни са тия хора, след всички предупреждения, че нефта няма да бъде вечен.
        Да, арапите сами си отсякоха клонът. Ама те и в пустинята и с тяхната леност - какви алтернативни източници? Русия може да си намери куп други бизнеси (да не говорим, че имат не само черна слуз, но и всички полезни изкопаеми на света), ама арапите... нямат нищо. Опитват се да развиват някакъв туризъм и: дотам.


        Иначе днес почва добре - според предвижданията ми - азиатските хора яко бият мишкуняците под куйруците. Слузта също - малко нагоре. Ако и Европа обърне трендът - още вчера опита това - щатите по-вероятно да подемат зелената вълна и да започнем да се оттласкваме от дъното.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
          Като гледам цената на олиото днес,настроенията са сякаш Иран ще купува ,а на продова 500 х барела!
          Те това са го калкулирали вече.

          Друг е въпроса дали са калкулирали достатъчно шистовия нефт от САЩ. Там се случват интересни неща. Хората само чакат цената да се вдигне, за да пуснат помпите.

          Според мен още дълги години няма да видим нефт на високи цени, може и никога.

          Можеби така ще настъпи края на нефта, а не както всички очакваха с изчерпване на запасите.

          По интересното е че междувременно докато цената пада, продължава да се работи усилено по алтернативни източници на енергия.

          Арабите пак ще трябва да се върнат на камилите, явно за цялото това време не са имали капацитета да разработят алтернативен източник на доходи. А сега вече е много късно, до няколко години, арабските държави, ще изчерпят всичките си резерви, натрупвани с десетилетия. Чак изглежда невероятно колко недалновидни са тия хора, след всички предупреждения, че нефта няма да бъде вечен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
            Равновесов ще познае днес ,че няма да има изменение от петък
            И аз очакваш нещо такова - е, не знаех, че Америка почива.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
              Това е временно,до няколко дена ще се сурне надолу,взе да обръща
              Осем дена не сурна - сега защо да сурва?

              Аз мисля - утре ще излязат добри данни за потреблението на китайските хора, които са станали средно с по 2.4 см по-дебелички и това ще зарадва световните пазари.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Равновесов ще познае днес ,че няма да има изменение от петък

                Коментар


                • Scott Minerd (Guggenheim Partners)

                  The good news is that I do not believe the volatility in Chinese equity markets will have any meaningful impact on the US economy. In the short run, however, selling pressures in China will continue to spill over into other equity markets including the US. This is the product of global capital flows. Eventually, the capital leaving China must find a new home. The US and Europe will eventually benefit.

                  As I look at the markets so far this year, I am reminded that “cooler heads will prevail”.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Още около вчера предвидих това. Падането на ембаргото отдавна е калулирано в спихът и то неколкократно.

                    Точно същото - махането на стоповете на китайското борса - ПРЕДИ премахването им Шанхаецът срина, СЛЕД като наистина ги махнаха, е отстъпил със стотина пункта за 8 дена и е въпрос на време да обърне трендът.
                    Това е временно,до няколко дена ще се сурне надолу,взе да обръща

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Още около вчера предвидих това. Падането на ембаргото отдавна е калулирано в спихът и то неколкократно.

                      Точно същото - махането на стоповете на китайското борса - ПРЕДИ премахването им Шанхаецът срина, СЛЕД като наистина ги махнаха, е отстъпил със стотина пункта за 8 дена и е въпрос на време да обърне трендът.
                      Разбира се, че е въпрос на време. А все пак, както всички знаем в Китай измерват времето с ...хилядолетия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
                        Като гледам цената на олиото днес,настроенията са сякаш Иран ще купува ,а на продова 500 х барела!
                        Още около вчера предвидих това. Падането на ембаргото отдавна е калулирано в спихът и то неколкократно.

                        Точно същото - махането на стоповете на китайското борса - ПРЕДИ премахването им Шанхаецът срина, СЛЕД като наистина ги махнаха, е отстъпил със стотина пункта за 8 дена и е въпрос на време да обърне трендът.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Много интересен въпрос. По принцип overnight спреда между двете трябва да е много малък, няколко базови пункта. Не знам дали е нормално да има по-голяма разлика при фючърсите за след няколко месеца.
                          Често има разлики, но сега разликата е значителна. И тъй като евродоларовия пазар е доста по-ликвиден мисля, че неговите прогнози са доста по-добри.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Сега се загледах в тези вероятности за вдигане на лихвите. Има нещо тотално сбъркано в тях.

                            Евродолоровите контракти предполагат значителна вероятност лихвата към края на годината да е 1% и да има вдигане през септември и декември.

                            В същото време фючърсите върху лихвите на фед залага само на едно вдигане, най-вероятно през септември.
                            Много интересен въпрос. По принцип overnight спреда между двете трябва да е много малък, няколко базови пункта. Не знам дали е нормално да има по-голяма разлика при фючърсите за след няколко месеца.

                            Коментар


                            • Като гледам цената на олиото днес,настроенията са сякаш Иран ще купува ,а на продова 500 х барела!

                              Коментар


                              • Сега се загледах в тези вероятности за вдигане на лихвите. Има нещо тотално сбъркано в тях.

                                Евродолоровите контракти предполагат значителна вероятност лихвата към края на годината да е 1% и да има вдигане през септември и декември.

                                В същото време фючърсите върху лихвите на фед залага само на едно вдигане, най-вероятно през септември.

                                Коментар

                                Working...
                                X