IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Buy Goldcorp

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      шортете бързо щото Жей Пито нали каза, всеки връщок - шорт .....

      @Айде Импе да им избушим кочините ние сме .... е сега само в началото после ше има още един връщок май но нищо малко да им се секне на шортаджиите
      Не мога повече, драги - последните пари си дадох, за да купя Ford.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Да видим сипчо дъл ще се удържи над 1900 до края на сесията, ако ли не...още бол манджа с грозде ке има...

        Какво сте си заплюли приоритетно за купуване бе пичове при още спадове...

        Коментар


        • шортете бързо щото Жей Пито нали каза, всеки връщок - шорт .....

          @Айде Импе да им избушим кочините ние сме .... е сега само в началото после ше има още един връщок май но нищо малко да им се секне на шортаджиите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Мерси, се е нещо.
            Точно за WFC си мислех, ала все още ми е само на 4% под моята, ранко е за добавка, дано да се спихне по хубаво нататък...
            Аз съм лонг Уелс на $34.75 и после на 41. Голяма позиция ми е и за сега не мисля да увеличавам.

            Джей Пи увеличих през август и за сега съм пас.

            Но също като тебе се надявам на още по-голям спих въпреки, че съм изцяло дълъг.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Само общи приказки мога да кажа по въпроса, а именно, че JPM и WFC имат много диверсифицирани експозиции и петролът е малка част от тях. Бях чел някъде, че най-големите експозиции са на регионални банки от регионите, където има най-много шистовци. Но не знам конкретни имена. От таблицата изглежда, че Ситигруп са били със силна експозиция, но дали не са се отървали между временно - не знам.

              Ето я таблица с данни, но е стара:

              http://uk.businessinsider.com/us-ban...4-12?r=US&IR=T
              Мерси, се е нещо.
              Точно за WFC си мислех, ала все още ми е само на 4% под моята, ранко е за добавка, дано да се спихне по хубаво нататък...

              Коментар


              • Как ви се струва UNG на тези нива ? Зад океана си мислят, че зимата ще им се размине ....
                Някой търгува ли го това Wynn Resorts Ltd. (WYNN) ... или поне дайте мнение...
                Откакто GS го препоръчаха като една от най-перспективните акции за 2016, все надолу върви - заедно с банката която го препоръчва ...
                Last edited by Protokol; 14.01.2016, 17:56.
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Вие с равния сте по тези..
                  Кои банки имат най малка и най голяма експозиция към енергия ( и по специално фракаджиите)
                  Само общи приказки мога да кажа по въпроса, а именно, че JPM и WFC имат много диверсифицирани експозиции и петролът е малка част от тях. Бях чел някъде, че най-големите експозиции са на регионални банки от регионите, където има най-много шистовци. Но не знам конкретни имена. От таблицата изглежда, че Ситигруп са били със силна експозиция, но дали не са се отървали между временно - не знам.

                  Ето я таблица с данни, но е стара:

                  http://uk.businessinsider.com/us-ban...4-12?r=US&IR=T

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Е, да, очакванията като се занижат силно после е лесно да ги биеш.

                    Но все пак по-добре така, отколкото да си под тят. Според мене волатилността и вероятността СиП да отиде още малко надолу (1850-1800) ще си остане още два-три месеца дори и при отчети, които бият очакванията.

                    Но аз това го наблюдавам от чисто любопитство за пазарната реакция.
                    от тия нива си отива към 2100
                    стига мечешки лигавщини и апокалиптични картини.
                    Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Бъдещето не виждам. Но виждам, че един куп много сериозни компании работят по самодвижещи се електрически коли и са доста напреднали, вече ги тестват.

                      Значи има реален шанс да стане. Има и разни анализи за времевия хоризонт на внедряването им, който все повече се приближава.

                      Няма смисъл да взимаш навътре това което аз смятам за разумно. Аз имам и доста по-далечен времеви хоризонт от повечето инвеститори. Това, което е добре за мене не е задължително да е добре за някой който иска барза печалба в следващите няколко месеца.
                      Самодвижещ автомобил е тавтология. По-добре самоуправляващ, автономен или безпилотен...
                      Това с автономните неща много хитра идея - правиш автомобил, който хората не искат да го карат и решаваш проблема, като му добавяш функция да се кара сам. Остава да решиш проблема, че не искат да го купуват. Тогава правиш таксиметрова компания с тях. Ако не щат пък и да се возят, правиш роботи, които да са им клиенти...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Ето това е което ви пуска по пързалката всички.
                        Дела ти в компанията има значение само и единствено ако взимаш дивидент. Иначе директната полза за акционерите е единствено от поскъпването на акциите блгародарение на байбака. Ако искаш радвай се на байбака....защото реално най голмиия клиент когато искаш да си продадеш акциите се оказва собствената компания но не акционерите в нея...а самата компания.
                        Да се радваш че компаниятя троши пари за покупка на акции можеш само и единствено ако искаш час по скоро да се освободиш от нея на по добра цена. То и затова като комапнията обяви байбака и всички отиват да купуват щото ще се вдигне с голям процент вероятност.

                        А другия огромен проблем е за който говориш а не осъзнаваш е точно на това на което се радваш....ниската лихва кара компаниите да няма смисъл да държат и инвестират пари. Високата лихва спира този процес...и го задълбочава защото когато дойде време да се правят инвестиции ресурса ще бъда по скъп и печалбата по малка.

                        Може би ти се един от малцината радващи се фундаментално на това как компанията в която си си вложил кинтите ги троши да унищожава акции а ти си инвестирал в нея не спекулативно да си вземеш печалбата а мислиш дългосрочно.

                        На това на което се радваш ти се радват месечните търговци които удрят и бягат.
                        TNP, EURN, DHT, FRO
                        Р/Е 4 до 6
                        Div yield 0 до 12
                        На тия съм се спрял шорттерм и това ще пълня при всеки по сериозен спад
                        Транспорт на горива (и складиране де).
                        Last edited by michaelis21; 14.01.2016, 16:17.
                        „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Малка утеха за биковете - JPM бият очакванията за печалба и оборот.

                          http://www.cnbc.com/2016/01/14/jpmor...-earnings.html
                          Вие с равния сте по тези..
                          Кои банки имат най малка и най голяма експозиция към енергия ( и по специално фракаджиите)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Също като при деветмесечните отчети - мишкуняците трепереха, тръшкаха се, спихваха пазарите - накрая отчетите излязоха по-добри от очакваното.
                            Да видим и WFC какво ще кажат. Аз някак си приемам Уелс за по-добър индикатор за икономиката от Джей Пи, защото Уелс са силно ориентирани към традиционната банкова дейност.

                            Коментар


                            • Тука малко теория на конспирацията да вкараме..
                              Когато почнат подат многу акциите... следва теростично актче след първоначалната паника ...петроля тръгва и след тях и индексите нагори.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Също като при деветмесечните отчети - мишкуняците трепереха, тръшкаха се, спихваха пазарите - накрая отчетите излязоха по-добри от очакваното.
                                Е, да, очакванията като се занижат силно после е лесно да ги биеш.

                                Но все пак по-добре така, отколкото да си под тят. Според мене волатилността и вероятността СиП да отиде още малко надолу (1850-1800) ще си остане още два-три месеца дори и при отчети, които бият очакванията.

                                Но аз това го наблюдавам от чисто любопитство за пазарната реакция.

                                Коментар

                                Working...
                                X