IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Срещу скромен процент приемам залози за дъното на петрола. WTI 23 Brent 23,50 от мен

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Нъл...супер хедж си е, не ти требе жълто тенеке кат я има..
      И аз си го мисля ,съвсем сериозно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        Нашето БФБ би трябвало много скоро да тръгне.
        Нъл...супер хедж си е, не ти требе жълто тенеке кат я има..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
          Свило се е навсякаде .Недей да вярваш на официалните данни едно към едно,защо Уол-Март затвори 2015 264 магазина? Два процента и полвина от обектите си?За един ден акциите и поевтиняха с 10 %.
          Нашето БФБ би трябвало много скоро да тръгне.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            С колко се е свило потреблението - с 20% ли? И къде се е свило? Спадът в продажбите на дребно в САЩ бе 0.1% - в предела на статистическата греша... а колко е нарастнало потреблението в Китай - най-ногочисленият пазар?

            А и като гледам компаниите, в които аз съм инвестирал, никоя не отчита спад на продажбите.
            Свило се е навсякаде .Недей да вярваш на официалните данни едно към едно,защо Уол-Март затвори 2015 264 магазина? Два процента и полвина от обектите си?За един ден акциите и поевтиняха с 10 %.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
              Проблема не е само в петрола,свива се потреблението от джапанки до стомана.А то се свива защото пресъхват кредитите.
              С колко се е свило потреблението - с 20% ли? И къде се е свило? Спадът в продажбите на дребно в САЩ бе 0.1% - в предела на статистическата греша... а колко е нарастнало потреблението в Китай - най-ногочисленият пазар?

              А и като гледам компаниите, в които аз съм инвестирал, никоя не отчита спад на продажбите.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Малко да ви развеселя ...
                Mлъкни малко бе...сега не му е времето за лириките ти..

                Ех тоя мръсен Целген не пада бе, неговата верица ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Малко да ви развеселя - с една животинска теория за разнопосочните във времето пазарни тенденции, която измислих на прибиране от кантората.

                  Нормално е човек като мисли да инвестира, да покани на масата срещу себе си всички пазарни жувотни - бикът, мечката, вукът и мишкунякът, да изслуша всички мнения и да вземе решение. Ако слуша само бикът, възможно е да загуби, възможно е да спечели. Ако слуша мечокът - също така. Ако слуша обаче мишкунякът, той няма да инвестира... никога, тоест няма да има дори шанс да спечели.
                  Защото когато бикът мучи, мечката си мълчи. Когато мечката реве, бикът си трае - че нищо се не знае. Мишкунякът обаче непрекъснато цвърчи. Ако има ръст, прогнозира спад, ако има спад, прогнозира срив.

                  В моментът пазарът не е мечи дори, той е мишкуняшки. Някъде четох анализ, че от петролният срив в Америка ще бъдат засегнати пряко 4-5% от хората и непряко още десетина процента, докато облагодетелствани ще бъдат всички останали. Е?
                  Проблема не е само в петрола,свива се потреблението от джапанки до стомана.А се свива защото пресъхват кредитите.
                  Last edited by Hermes73; 20.01.2016, 17:51.

                  Коментар


                  • Малко да ви развеселя - с една животинска теория за разнопосочните във времето пазарни тенденции, която измислих на прибиране от кантората.

                    Нормално е човек като мисли да инвестира, да покани на масата срещу себе си всички пазарни жувотни - бикът, мечката, вукът и мишкунякът, да изслуша всички мнения и да вземе решение. Ако слуша само бикът, възможно е да загуби, възможно е да спечели. Ако слуша мечокът - също така. Ако слуша обаче мишкунякът, той няма да инвестира... никога, тоест няма да има дори шанс да спечели.
                    Защото когато бикът мучи, мечката си мълчи. Когато мечката реве, бикът си трае - че нищо се не знае. Мишкунякът обаче непрекъснато цвърчи. Ако има ръст, прогнозира спад, ако има спад, прогнозира срив.

                    В моментът пазарът не е мечи дори, той е мишкуняшки. Някъде четох анализ, че от петролният срив в Америка ще бъдат засегнати пряко 4-5% от хората и непряко още десетина процента, докато облагодетелствани ще бъдат всички останали. Е?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpmuk Разгледай мнение
                      Защо? Ще изброя няколко неща за които се сещам в момента:

                      1. Крах в цените на HY американските облигации.
                      2. Огромен дългов балон в Китай.
                      3. Скъпият долар може да доведе до удърна обезценка на юана от КЦБ.
                      4. Проблеми в пазара на труда в САЩ. Четох някъде че от обявените през декември нови 290000 работни места само около 10000 са на пълан работен ден и не са в резултат от сезонни корекции на статистиката.
                      5. Балон със студентските кредити в САЩ.
                      6. Балон в покупките на нови коли в САЩ.
                      7. Кризи в развиващите се икономики. Бразилия, Русия, Индонезия и т.н. Тези кризи могад та се задълбочат при една обезценка на юана, поради създаване на експортно предимство за Китай.
                      8. Проблеми в китайската икономика. Официалните данни не се смятат за достоверни от мнозенството. Има наличие на огромни разминавания между статистиката внос/износ на Китой и Тайван. Ако лъжат за това, за какво още лъжат?

                      Това са само факторите които си сищам на пърфо четене. Сигурно има още поне толкова, които пропускам, особенно около петрола и геополитическата обстановка. При толкова много рискове защо се учудваш, че пазара отиде на майната си.
                      Това за Китай ми е любимото - и мисля, че огромна част от инвеститорите страдат от синофобия. Отношението между Китай и тия борсови мишкуняци синофоби е като онава китайското шахматно нещо - дето бойкоборисов го обича - "цунг-мунг" или нещо такова, дето значи - да нямаш полезен ход. Преди не ного отдавна, когато китайската икономика растеше с 10%, а китайските хора караха на гол ориз, мишкуняците цвъркаха на поразия, че щели да съсипят целия свят с огромно количество евтина продукция и ниско вътрешно потребление. Сега, когато нещата се обръщат - производственият ръст намалява, потреблението расте ного по-бръзо и Китай се превръща от огромен производител в огромен пазар, мишкуняците ПАК цвъркат и пак са недоволни !!! Когато китайската борса се сриваше, мишкуняците цвъркаха, все едно са инвестирали в Китай. Последните 10-тина дни, когато китайската борса е на практика една от най-стабилните на света, мишкуняците ПАК цвъркат !!! Когато юанът поскъпва, цвъркат, че правели валутна война и износът си - по-изгоден - и забравят, че са цвъркали, че икономиката им се скапвала... е, ако се скапе, износът няма ли да падне? Ако юанът поскъпва спрямо доларът, тогава ще има: цвър-цвър - Китай зегроби Америка и вече е господар на света...
                      ...въобще каквото и да направят Китай и китайските хора, мишкунякът все ще го намери като причина за паника.

                      (нищо лично)

                      Безработицата в САЩ и в развитият свят ще расте, трудът става автоматизиран. Аз като инвестирам във Ford, не ме интересува особено дали безработицата е 6% или 9%. Да, 9%, а не 6% ще могат да си купят нова кола, но останалите ще печелят повече (поради по-високата производителност), ще харчат по-малко за гориво и ще си купуват кори по-често. ПАК аз печеля.
                      Същото и студентските кредити.

                      Балон при покупка на нови коли - ами хубаво - аз инвестирам в автомобилни концерни.

                      Бразилия и Индонезия не са най-важните държави на света и аз не инвестирам в тях. За Русия петролната криза е супер - така ще бъдат принудени да изградят съвременна икономика - имат и хората, и научният потенциал и природните ресурси.

                      Да.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                        Може първо да видим и 1750 в следващите месец-два. Пък и след такъв спих качването ще отнеме известно време.

                        Освен това има риск песимизмът да се окаже достатъчно заразителен, че да се отрази зле на потребителя и бизнеса. И тогава няма да е никак хубаво да влезем в рецесия с лихви от 0.25-0.5%.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          При ENTA има ли някакви по-сериозна драма, че падна толкова много или
                          Mи първоначалните очакванията за тях с абви за по голям пазарен дял не се оправдаха, поне за мен очаквано.
                          Сега и Мерк като стъпят на хеп С пазара я останат за тях 4-5%, я не.
                          Пък и целия сектор е в киреча напоследък - тъй че напълно нормален прайс екшън, дори още спад би могло да има.
                          Какво да си говорим - той дори гилъд е оценен така че все едно има няма 30% дял от хеп С ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Т.е. няма реални причини освен спих заради самия спих - значи в недалечно бъдеще американските и европейските пазари ще се вдигнат

                            Коментар


                            • При ENTA има ли някакви по-сериозна драма, че падна толкова много или

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpmuk Разгледай мнение
                                Защо? Ще изброя няколко неща за които се сещам в момента:

                                1. Крах в цените на HY американските облигации.
                                2. Огромен дългов балон в Китай.
                                3. Скъпият долар може да доведе до удърна обезценка на юана от КЦБ.
                                4. Проблеми в пазара на труда в САЩ. Четох някъде че от обявените през декември нови 290000 работни места само около 10000 са на пълан работен ден и не са в резултат от сезонни корекции на статистиката.
                                5. Балон със студентските кредити в САЩ.
                                6. Балон в покупките на нови коли в САЩ.
                                7. Кризи в развиващите се икономики. Бразилия, Русия, Индонезия и т.н. Тези кризи могад та се задълбочат при една обезценка на юана, поради създаване на експортно предимство за Китай.
                                8. Проблеми в китайската икономика. Официалните данни не се смятат за достоверни от мнозенството. Има наличие на огромни разминавания между статистиката внос/износ на Китой и Тайван. Ако лъжат за това, за какво още лъжат?

                                Това са само факторите които си сищам на пърфо четене. Сигурно има още поне толкова, които пропускам, особенно около петрола и геополитическата обстановка. При толкова много рискове защо се учудваш, че пазара отиде на майната си.
                                Т.е. няма реални причини освен спих заради самия спих - значи в недалечно бъдеще американските и европейските пазари ще се вдигнат

                                Коментар

                                Working...
                                X