IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Не растят толкова че да оправдават ПЕ 25. ПЕ 25 предполага дългорсочен растеж на печалбата от 12-13% - поне. При 3 до 5% какъвто правят повечето потребителски гиганти нормалното ПЕ идва към 15. Ако печалбите им стагнират или падат пада до 10-13
    Също има разлика между consumer staples и consumer discretionaries. При стейпълс търсенето е неелсатично, а при дискрешънъриз търсенето ще се увеличи при едно осезаемо възстановяване.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Съгласен.
      От друга страна 4те големи биотехи се търгуват на 13-14 РЕ при настоящ и очакван растеж над това. T.e доста разумно оценени.
      YTD XLE бие с немалко, почти 6 пункта IBB, идиотия !
      биотеките имат голяма рискова премия. Някои заслужено, други като Гилд не. Така когато риска се вдига те са незаслужено натиснати, когато пада са ракети.

      А големите петролни компании се приемат за сигурни. И имат ниски рискови премии - може би заслужено, можи би не. Така всъщност при вдигане на риска те падат по-малко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        То в общи линии няма абсолютно нищо за което да съм спокоен няколко години.

        Потребителските стоки и голямата фармация например в момента се търгуват на брутално високи коефициенти. Не е нормално нещо което прави стоки за потребление да се търгува на ПЕ 20, 25 че дори и 30. Тези компании няма как да направят растежи които да оправдаят тези оценки. Единствената причина пазара да ги оценява на толкова са ниските лихви. Тъй като това са доста сигурни компании и съответно рисковата им премия над държавните ДЦК е изключително ниска. С вдигането на лихвите съответно ще падат и коефициентите на тези компании. А тъй като при тях няма как да се получи растеж който да компенсира вдигането на лихвите, то и коефициентите им ще падат стръмно. И когато лихвите се нормализират тези компании ще се търгуват на ПЕ 13-14 - което предполага спад от поне 30-40% следващите години.
        Съгласен.
        От друга страна 4те големи биотехи се търгуват на 13-14 РЕ при настоящ и очакван растеж над това. T.e доста разумно оценени.
        YTD XLE бие с немалко, почти 6 пункта IBB, идиотия !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Не растят толкова че да оправдават ПЕ 25. ПЕ 25 предполага дългорсочен растеж на печалбата от 12-13% - поне. При 3 до 5% какъвто правят повечето потребителски гиганти нормалното ПЕ идва към 15. Ако печалбите им стагнират или падат пада до 10-13
          Няма за какво да спорим тогава. Аз също смятам, че по принцип consumer staples са балон, както и облигациите.

          Единствената разлика е може би това, че за мене те не са чак такъв балон, както ти смяташ, защото лихвите няма скоро (в близките години и изобщо обозримото бъдеще) да се дигнат на нивата от началото на 2007.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Да - утре - ного интересно.

            Разумът подсказва, че включването на Иран в играта не само, че е отчетено от пазарите (според теб защо слузта пада), но и преекспонирано до идиотия... как може нефтът да падне 70% ? Да не би Иран да държи половината световни запаси?
            .......
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Но повечето от тези които имат ПЕ от 25 и нагоре, те на всичкото отгоре си растат стабилно. А някои като КО изглаждат по-скъпи отколкото са, заради разни one time items.
              Не растят толкова че да оправдават ПЕ 25. ПЕ 25 предполага дългорсочен растеж на печалбата от 12-13% - поне. При 3 до 5% какъвто правят повечето потребителски гиганти нормалното ПЕ идва към 15. Ако печалбите им стагнират или падат пада до 10-13

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Тцъ, заради ниската рискова премия. И като сложиш ниската рискова премия над ниската лихва и се получава брутално нисък дисконтен процент. Което пък качва значително цената на собствения капитал.

                Ето рафинериите, танкерните компании, всъщност корабните компании като цяло, ресурсните компании дават брутални дивиденти - много по-добри от тези на потребителските стоки. Обаче носят огромен риск - поради това и рисковите им премии са високи и съответно винаги ще се търгуват на ниски ПЕ та - все едно какви растежи правят.
                Но повечето от тези които имат ПЕ от 25 и нагоре, те на всичкото отгоре си растат стабилно. А някои като КО изглаждат по-скъпи отколкото са, заради разни one time items.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Тцъ, заради ниската рискова премия. И като сложиш ниската рискова премия над ниската лихва и се получава брутално нисък дисконтен процент. Което пък качва значително цената на собствения капитал.

                  Ето рафинериите, танкерните компании, всъщност корабните компании като цяло, ресурсните компании дават брутални дивиденти - много по-добри от тези на потребителските стоки. Обаче носят огромен риск - поради това и рисковите им премии са високи и съответно винаги ще се търгуват на ниски ПЕ та - все едно какви растежи правят.
                  Е, да, това имам предвид и аз. Защо 10г. ДЦК при 2% като може Кока Кола при 3% и растящ нагоре дивидент всяка година.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Но пък докато се чака пазара може да направи 50% - 100% нагоре преди следваща криза. И когато паднат цените пак да над настоящите
                    Може и аз мисля, че така ще стане. Но аз не съм изцяло в кеш, понакупил съм акции. Много от тях са се качили не малко и мога сравнително спокойно да си ги държа.
                    Last edited by Misho ILIEV; 18.01.2016, 12:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Аз мисля, че тези потребителските, които имат слаб растеж се търгуват на високи ПЕ главно заради високите дивиденти.
                      Тцъ, заради ниската рискова премия. И като сложиш ниската рискова премия над ниската лихва и се получава брутално нисък дисконтен процент. Което пък качва значително цената на собствения капитал.

                      Ето рафинериите, танкерните компании, всъщност корабните компании като цяло, ресурсните компании дават брутални дивиденти - много по-добри от тези на потребителските стоки. Обаче носят огромен риск - поради това и рисковите им премии са високи и съответно винаги ще се търгуват на ниски ПЕ та - все едно какви растежи правят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Значи трябва да се изчака
                        Но пък докато се чака пазара може да направи 50% - 100% нагоре преди следваща криза. И когато паднат цените пак да над настоящите

                        Коментар


                        • Днес е ного важен ден за пазарите: Иран е вече в играта, земните сополи пак поевтиняват - щатските борси почиват - чувам.
                          Азия се държа добре (падна, но малко), ако европейските пазари устоят и утре пак се борят добре, Щатските също тоже може да ударят едно рамо и да обърнем трендът.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            То в общи линии няма абсолютно нищо за което да съм спокоен няколко години.

                            Потребителските стоки и голямата фармация например в момента се търгуват на брутално високи коефициенти. Не е нормално нещо което прави стоки за потребление да се търгува на ПЕ 20, 25 че дори и 30. Тези компании няма как да направят растежи които да оправдаят тези оценки. Единствената причина пазара да ги оценява на толкова са ниските лихви. Тъй като това са доста сигурни компании и съответно рисковата им премия над държавните ДЦК е изключително ниска. С вдигането на лихвите съответно ще падат и коефициентите на тези компании. А тъй като при тях няма как да се получи растеж който да компенсира вдигането на лихвите, то и коефициентите им ще падат стръмно. И когато лихвите се нормализират тези компании ще се търгуват на ПЕ 13-14 - което предполага спад от поне 30-40% следващите години.
                            Аз мисля, че тези потребителските, които имат слаб растеж се търгуват на високи ПЕ главно заради високите дивиденти.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Докато контангото е високо ще продължи. А контангото е високо защо народа чака дъно при петрола

                              Така че докато има оптимизъм в дългосрочен план танкерите ще правят яко кинти. Ако контангото изчезне или направо мине в бекуърдейшън и печалбата на танкерите ще изчезне
                              Какво е котангото: котурак собственост на нефтодобивник ли?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                То в общи линии няма абсолютно нищо за което да съм спокоен няколко години.

                                Потребителските стоки и голямата фармация например в момента се търгуват на брутално високи коефициенти. Не е нормално нещо което прави стоки за потребление да се търгува на ПЕ 20, 25 че дори и 30. Тези компании няма как да направят растежи които да оправдаят тези оценки. Единствената причина пазара да ги оценява на толкова са ниските лихви. Тъй като това са доста сигурни компании и съответно рисковата им премия над държавните ДЦК е изключително ниска. С вдигането на лихвите съответно ще падат и коефициентите на тези компании. А тъй като при тях няма как да се получи растеж който да компенсира вдигането на лихвите, то и коефициентите им ще падат стръмно. И когато лихвите се нормализират тези компании ще се търгуват на ПЕ 13-14 - което предполага спад от поне 30-40% следващите години.
                                Значи трябва да се изчака

                                Коментар

                                Working...
                                X