IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Китай е вносител.

    Корелацията била друга. Петролът като пада, падат всички суровини с него, от там падат ВП, които ако са взели големи кредити в долари не могат да ги върнат, падат и ресурсните компании в Европа и САЩ и т.н.

    Не ми е ясно обаче, като пада петролът, падат и разходите на ресурсните компании, съответно те могат да намалят цените, но маржовете им не остават ли същите?
    Основното което пада и заради което се случва спада на борсите е свиването на потреблението,спада на цените на петрола е част от истината но не цялата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Китай е вносител.

      Корелацията била друга. Петролът като пада, падат всички суровини с него, от там падат ВП, които ако са взели големи кредити в долари не могат да ги върнат, падат и ресурсните компании в Европа и САЩ и т.н.

      Не ми е ясно обаче, като пада петролът, падат и разходите на ресурсните компании, съответно те могат да намалят цените, но маржовете им не остават ли същите?
      Е то има само два важни възникващи пазара силно зависими от суровини - Бразилия и Русия. И още два не чак толкова важни чили и южна африка. Всички други печелят - особено пък Азия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
        Що да няма? Петрола пада,доходите на петролните държави падат.Намалят заплатите на служителите си.Те нямат пари за епъли и акциите на епъл падат
        Често ходя в Китай,вярвай ми ,там всеки който може да си позволи си купува айфон.А ако не може вече да си позволи?
        Китай е вносител.

        Корелацията била друга. Петролът като пада, падат всички суровини с него, от там падат ВП, които ако са взели големи кредити в долари не могат да ги върнат, падат и ресурсните компании в Европа и САЩ и т.н.

        Не ми е ясно обаче, като пада петролът, падат и разходите на ресурсните компании, съответно те могат да намалят цените, но маржовете им не остават ли същите?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Аз поне не успях да измисля по-добро обяснение, което да обхваща всичко което се случи на всички пазари. Бягството от пазара на акции и високорисков дълг, наливането на яко пари в държавни облигации, бягството от долара в евро и йена, натиска върху банките в световен мащаб. И най-вече безумната корелация с петрола. Пазарът на акции просто няма корелация с петрола в дългосрочен план. Поне не силна.

          Първото обяснение, което изсипаха - че китайския пазар е виновен - бе просто смешно - то не обясняваше нищо. Китайската валута обясняваше спада на пазара на акции и до някъде на банките, но не и бягството от долара и корелацията с петрола.

          Спада на петрола и суровините като показател че световната икономика не върви бе обяснение за малоумни. Петрола пада от година и половина, суровините от 4 години - до сега на никой не му хрумвало че това означава че икономиките не вървят - изобщо обяснение за дебили.

          След това излезе едно че американската икономика забавя. То е малко изсмукано от пръстите, но беше възможно да обясни спада на акциите, наливането на пари в облигации и дори до някъде бягството от долари. Но не и силната корелация с петрола.
          Всъщност през тия садистически десетина дни, Шанхаецът бе един от най-стабилните индекси.

          Прав си за дебилските обяснения - евтиният петрол ще се яви като генератор за растеж на повечето бизнеси и на големи икономики като китайската.

          Наско - според теб какъв процент от човешкото население се препитава с добив на слуз? Чаршафосаните, венецуелците, по-малко руснаците, американците съвсем отчасти и т.н.

          Аз искам чаршафосаните хляб да нямат да ядат, за да не сеят раздори и да не могат да финансират исламизацията на Европа, проклетидаса.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
            Обърна
            Само последния половин час важи - това сега е шум. Ако разселят последнния половин час значи още има нещо гнило - най-малкото много лош сентимент. Ако купуват тогава или поне докарат пазарите до плюс значи всичко е ок. Ако купуват силно всичко е супер и следващото бичо трендче за няколко дни или седмици започва.

            Коментар


            • Обърна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
                Що да няма? Петрола пада,доходите на петролните държави падат.Намалят заплатите на служителите си.Те нямат пари за епъли и акциите на епъл падат
                Често ходя в Китай,вярвай ми ,там всеки който може да си позволи си купува айфон.А ако не може вече да си позволи?
                Китай е вносител на петрол - като пада петрола Китай печели.

                А за корелацията - ами то това са си исторически зависимости - петрола и пазара на кации няма корелация. Всеки може да си пусне една дългосрочна графика на двете заедно и да види какво точно общо имат двете - в повечето случай нищо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  . Пазарът на акции просто няма корелация с петрола в дългосрочен план. Поне не силна.

                  П.
                  Що да няма? Петрола пада,доходите на петролните държави падат.Намалят заплатите на служителите си.Те нямат пари за епъли и акциите на епъл падат
                  Често ходя в Китай,вярвай ми ,там всеки който може да си позволи си купува айфон.А ако не може вече да си позволи?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    И аз не съм убеден, независимо как ще затвори пазара

                    За да има банкова криза трябва една банка като тръгне надолу да повлече и останалите като домино. Само една банка, макар и голяма не може да направи това.
                    Няма никакъв проблем само една голяма банка да направи банкова криза. Ти няма как да знаеш в колко деривати се е увъртяла с останалите банки. Все пак финансовата криза започна от еда всъщност малка банка - между големит ебанки - лемън. Представи си обаче че БАК, ДжПМорган или Уелс фарго глътнат вода. последствията щеса катастрофални.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                      Дали може да дадеш линк?
                      Не, изтече по новините.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Ти говориш мъдро: днес коментирах в кантората, че трябва да видим 5% разлика в движението между пазарите и слузта, за да сме сигурни, че корелацията е разбита. Сега не важи - и слузта и пазарите - нагоре.
                        Аз поне не успях да измисля по-добро обяснение, което да обхваща всичко което се случи на всички пазари. Бягството от пазара на акции и високорисков дълг, наливането на яко пари в държавни облигации, бягството от долара в евро и йена, натиска върху банките в световен мащаб. И най-вече безумната корелация с петрола. Пазарът на акции просто няма корелация с петрола в дългосрочен план. Поне не силна.

                        Първото обяснение, което изсипаха - че китайския пазар е виновен - бе просто смешно - то не обясняваше нищо. Китайската валута обясняваше спада на пазара на акции и до някъде на банките, но не и бягството от долара и корелацията с петрола.

                        Спада на петрола и суровините като показател че световната икономика не върви бе обяснение за малоумни. Петрола пада от година и половина, суровините от 4 години - до сега на никой не му хремвало че това означава че икономиките не вървят - изобщо обяснение за дебили.

                        След това излезе едно че американската икономика забавя. То е малко изсмукано от пръстите, но беше възможно да обясни спада на акциите, наливането на пари в облигации и дори до някъде бягството от долари. Но не и силната корелация с петрола.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          И аз не съм убеден, независимо как ще затвори пазара

                          За да има банкова криза трябва една банка като тръгне надолу да повлече и останалите като домино. Само една банка, макар и голяма не може да направи това.
                          Искам да кажа, ако другите банки са си окей.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            голдмън изкараха свои анализ за експозицията на всички банки към петрола.
                            Дали може да дадеш линк?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Корекцията се получи заради неизвестността на експозицията на банките към петролната индустрия. Дори само една банка да имаше голяма концентрация - т.е. повече кредити от собствения си капитал и САщ можеше да има втори лемън момент. От там дойде и силната корелация между петрола и фондовата борса.

                              Миналата седмица всички важни банки изкараха отчети. Видя се че при никоя няма сериозна концентрация на опасни кредити. И точно на дъното на пазара голдмън изкараха свои анализ за експозицията на всички банки към петрола. След това пазара обърна и се прецака корелацията с петрола.

                              Та това искат да кажат голдмън. е пазара се е сринал защото е калкулирал вероятност за финансова криза номер 2.

                              Не съм убеден в тази моя интерпретация на събитията. Но ако днес пазара затвори на плюс убедеността ми че това е причината за спада ще стане вече над 80%. Ако някой от следващите дни корелацията с петрола тотално се обърне ще съм на 99% че това е причината
                              И аз не съм убеден, независимо как ще затвори пазара

                              За да има банкова криза трябва една банка като тръгне надолу да повлече и останалите като домино. Само една банка, макар и голяма не може да направи това.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Корекцията се получи заради неизвестността на експозицията на банките към петролната индустрия. Дори само една банка да имаше голяма концентрация - т.е. повече кредити от собствения си капитал и САщ можеше да има втори лемън момент. От там дойде и силната корелация между петрола и фондовата борса.

                                Миналата седмица всички важни банки изкараха отчети. Видя се че при никоя няма сериозна концентрация на опасни кредити. И точно на дъното на пазара голдмън изкараха свои анализ за експозицията на всички банки към петрола. След това пазара обърна и се прецака корелацията с петрола.

                                Та това искат да кажат голдмън. е пазара се е сринал защото е калкулирал вероятност за финансова криза номер 2.

                                Не съм убеден в тази моя интерпретация на събитията. Но ако днес пазара затвори на плюс убедеността ми че това е причината за спада ще стане вече над 80%. Ако някой от следващите дни корелацията с петрола тотално се обърне ще съм на 99% че това е причината
                                Ти говориш мъдро: днес коментирах в кантората, че трябва да видим 5% разлика в движението между пазарите и слузта, за да сме сигурни, че корелацията е разбита. Сега не важи - и слузта и пазарите - нагоре.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X