IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Значи в дългосрочен план не би трябвало да може да бие пазара, ако предположим, че пазарът е ефективен.
    Пазарът отразява някакви съвкупни нагласи и от тази гледна точка нищо не пречи да го биеш системно и пак да си е ефективен стига твоите нагласи да са твърде различни от тези на пазара.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Няма как пазарът да дисконтира твърде много несигурност, просто става дума за различна рискова толерантност- Равновесие е склонен да поема повече риск за единица доход от пазара като цяло.
      Значи в дългосрочен план не би трябвало да може да бие пазара, ако предположим, че пазарът е ефективен.

      Коментар


      • Нова идея в търсенето на причина за спада.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Хммм. Ако пазарът беше наистина ефективен би трябвало да види, че дисконтира прекалено много несигурност. Но ако смяташ, че пазарът не го вижда, значи е неефективен, включително по твоето определение, защото ти смяташ, че можеш да печелиш от това, а по дефиниция не би трябвало да можеш да печелиш.
          Няма как пазарът да дисконтира твърде много несигурност, просто става дума за различна рискова толерантност- Равновесие е склонен да поема повече риск за единица доход от пазара като цяло.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Ей това не мога да ви разбера на вас икономистите. Какво сте учили толкова години в тези университети Примерно един инженер по двигателите знае точно как се процедира във всяка една хипотетична повреда, един зъболекар знае точно как диагностицират и се лекуват зъби и т.н Вие постоянно спорите и твърдите че имало безброй хипотези. Как така може да има безброй хипотези и начини да се свърши една и съща работа? Не е ли посто правилно и неправилно? Дори и аз който си нямам и хал хабер от икономика си имам точни формули като за първолак от какво се определя цената на даден актив. Няма абсолютно никакъв начин един пазар да е ефективен. Той би бил ефективен само ако ако участниците са с ясновидски способности
            Не че икономистите са тъпи, а просто икономиката се състои от обикновени хора, а не от супер рационални псиборги

            Пазарът "индогенно" се самонавива нагоре и надолу, а самонавиването понякога е чисто психологически шум, а понякога е самосбъдващо се предсказание. Математическите формули там са безсилни

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Не мисля че някой може - вече. Тези неща с разни хедж фондове правещи системно много по-голяма доходност от пазара го няма от десетилетие. Ето, вижда се, че даже големите инвестиционни банки редовно правят значителни загуби.

              Аз имам диверсифициран портфейл. Аз не залагам че пазара е неефективен, а на чисто фундаментални неща - като риск и растеж. Пазарът дисконтира и растежа и риска. Като и самия растеж е риск. И двете намаляват или се увеличават във времето. Моята логика за мене си е да търся огромна несигурност, която смятам че ще намалява. Пазара дисконтира високо несигурността и с намаляването на несигурността, намалява и дисконта и съответно ако съм прав за посоката на риска де получава екстра движение над пазара.

              Но аз по никакъв начин не залагам че пазара не е прав. А само на чисто реалистичното намаление на несигурността във времето. А самата несигурност приемам че пазара я дисконтирал ефективно. Никой ЕТФ не ми предлага начин да отигравам конкретно това.
              Хммм. Ако пазарът беше наистина ефективен би трябвало да види, че дисконтира прекалено много несигурност. Но ако смяташ, че пазарът не го вижда, значи е неефективен, включително по твоето определение, защото ти смяташ, че можеш да печелиш от това, а по дефиниция не би трябвало да можеш да печелиш.

              Коментар


              • Ей това не мога да ви разбера на вас икономистите. Какво сте учили толкова години в тези университети Примерно един инженер по двигателите знае точно как се процедира във всяка една хипотетична повреда, един зъболекар знае точно как диагностицират и се лекуват зъби и т.н Вие постоянно спорите и твърдите че имало безброй хипотези. Как така може да има безброй хипотези и начини да се свърши една и съща работа? Не е ли посто правилно и неправилно? Дори и аз който си нямам и хал хабер от икономика си имам точни формули като за първолак от какво се определя цената на даден актив. Няма абсолютно никакъв начин един пазар да е ефективен. Той би бил ефективен само ако ако участниците са с ясновидски способности
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Съгласен съм, че няма как да се печели от неефективността на пазара. Или поне простосмъртни не могат да го правят. Но някои хора могат.

                  И всъщност ако си толкова убеден, че не може, тогава трябва да си само в ЕТФи.
                  Не мисля че някой може - вече. Тези неща с разни хедж фондове правещи системно много по-голяма доходност от пазара го няма от десетилетие. Ето, вижда се, че даже големите инвестиционни банки редовно правят значителни загуби.

                  Аз имам диверсифициран портфейл. Аз не залагам че пазара е неефективен, а на чисто фундаментални неща - като риск и растеж. Пазарът дисконтира и растежа и риска. Като и самия растеж е риск. И двете намаляват или се увеличават във времето. Моята логика за мене си е да търся огромна несигурност, която смятам че ще намалява. Пазара дисконтира високо несигурността и с намаляването на несигурността, намалява и дисконта и съответно ако съм прав за посоката на риска де получава екстра движение над пазара.

                  Но аз по никакъв начин не залагам че пазара не е прав. А само на чисто реалистичното намаление на несигурността във времето. А самата несигурност приемам че пазара я дисконтирал ефективно. Никой ЕТФ не ми предлага начин да отигравам конкретно това.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                    Да, разбира се. Все пак информационните технологии и финансите се развиха много оттогава.
                    И какво от това. Някакви алгоритми "четат" бизнес новините и използват статистически методи и вероятности за да търгуват.

                    Може и да има по-малко възможности за арбитраж в много краткосрочен план - от няколко минути, но иначе нищо не се е променило чак толкова, според мене.

                    Коментар


                    • Не мога да повярвам, че ОПЕК първи клякат. Призовават за сътрудничество между произвеждащите петрол държави -

                      http://www.ft.com/intl/cms/s/0/80501...#axzz3yG6BUtDh

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Смяташ, че ефективността на пазара се е променила от тогава?
                        Да, разбира се. Все пак информационните технологии и финансите се развиха много оттогава.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                          Че това е писано преди 30 години...
                          Смяташ, че ефективността на пазара се е променила от тогава?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Има различни хипотези за ефективност. Това което аз съм казал е горе долу най-слабата хипотеза за ефективностт. И която се приема най-масово. Т.е. че пазара може да е ефективен или нефективен, но това няма значение. Ако не можеш да печелиш систематично от нефективността му, значи пазара е достатъчно ефективен.
                            Съгласен съм, че няма как да се печели от неефективността на пазара. Или поне простосмъртни не могат да го правят. Но някои хора могат.

                            И всъщност ако си толкова убеден, че не може, тогава трябва да си само в ЕТФи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Виж обаче какво казва Фишер Блак, един от бащите на CAPM. Within a factor of two most markets are efficient 90% of the time. С други думи пазарите не са ефективни изобщо.

                              http://www.e-m-h.org/Blac86.pdf
                              Има различни хипотези за ефективност. Това което аз съм казал е горе долу най-слабата хипотеза за ефективностт. И която се приема най-масово. Т.е. че пазара може да е ефективен или нефективен, но това няма значение. Ако не можеш да печелиш систематично от нефективността му, значи пазара е достатъчно ефективен.

                              Иначе допусканията на КАПМ за ефективност са просто смешни, и в силната си форма хипотезите за ефективност няма как да са вярни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Стр. 533.
                                Че това е писано преди 30 години...

                                Коментар

                                Working...
                                X