IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от d.j.T. Разгледай мнение

    Най-добре Жан да се върне. Тогава всички бяхте милионери
    Това е добре, взе да вдяваш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      А с курвите проверили си как е. Май с разликитите не са толкова големи. Поздрави
      Най-добре Жан да се върне. Тогава всички бяхте милионери

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Да ти измият колата в България струва 10 лева а в Германия 100 лева. Икономически обоснован избор си е защото тука навсякъде си е по 10 лева а там навсякъде си е по 100 лева. Същото е с хотелите, фризьорите и т.н. Излиза че ако гледаме само сектора на услугите, то германците имат 10 пъти повече БВП за еднакво количество услуги? Къде греша?
        А с курвите проверили си как е. Май с разликитите не са толкова големи. Поздрави

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Да ти измият колата в България струва 10 лева а в Германия 100 лева. Икономически обоснован избор си е защото тука навсякъде си е по 10 лева а там навсякъде си е по 100 лева. Същото е с хотелите, фризьорите и т.н. Излиза че ако гледаме само сектора на услугите, то германците имат 10 пъти повече БВП за еднакво количество услуги? Къде греша?
          Грешиш защото Германия и България нямат общо ГДП. И второ ГДП мярката важи съотнесена към предходни или бъдещи периоди т.е. % съотношение е мярката за растеж а не номинално. Ако искаш работи в Германия и си мий колата в България - така ще повишиш българското ГДП.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от d.j.T. Разгледай мнение

            Това, което изпускаш е че хората не си харчат парите като 'се разбират'. В идеалния ти свят ако всички харчат всички пари които получават и никой не спестява нищо - никога няма да има криза. Но в реалния потребителите спестяват и БВТ отчита разходите които са направени след икономически обоснован избор.
            Май ти изпускаш, спестените пари + лихва влизат в оборота, човека ти дава много смислен пример.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от d.j.T. Разгледай мнение

              Това, което изпускаш е че хората не си харчат парите като 'се разбират'. В идеалния ти свят ако всички харчат всички пари които получават и никой не спестява нищо - никога няма да има криза. Но в реалния потребителите спестяват и БВТ отчита разходите които са направени след икономически обоснован избор.
              Да ти измият колата в България струва 10 лева а в Германия 100 лева. Икономически обоснован избор си е защото тука навсякъде си е по 10 лева а там навсякъде си е по 100 лева. Същото е с хотелите, фризьорите и т.н. Излиза че ако гледаме само сектора на услугите, то германците имат 10 пъти повече БВП за еднакво количество услуги? Къде греша?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                Трябва да пиша два дена за да обясня. За БВП ми е по-лесно да приказвам
                Ако с теб се разберем аз да ти гледам котката а ти да ми гледаш кучето за по левче на ден например създаваме БВП 2 лева на ден. Нещо ако не ни изнася можем да си качим цените на 2 лева и ето ти 4 лева БВП или 100% увеличение на БВП без никакво добавяне на стока или услуга. Ето това е БВП и затова като прочета някой да приказва за БВП ми е много забавно.
                Това, което изпускаш е че хората не си харчат парите като 'се разбират'. В идеалния ти свят ако всички харчат всички пари които получават и никой не спестява нищо - никога няма да има криза. Но в реалния потребителите спестяват и БВТ отчита разходите които са направени след икономически обоснован избор.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Алонсо, а коя е твоята любима метрика?
                  Трябва да пиша два дена за да обясня. За БВП ми е по-лесно да приказвам
                  Ако с теб се разберем аз да ти гледам котката а ти да ми гледаш кучето за по левче на ден например създаваме БВП 2 лева на ден. Нещо ако не ни изнася можем да си качим цените на 2 лева и ето ти 4 лева БВП или 100% увеличение на БВП без никакво добавяне на стока или услуга. Ето това е БВП и затова като прочета някой да приказва за БВП ми е много забавно.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Алонсо, а коя е твоята любима метрика?

                    Коментар


                    • Малко офтопик, ама понеже постоянно вкарвате в сметките БВП, искам да попитам дали сте наясно че БВП не значи абсолютно нищо?
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Може и това да му е идеята, но методът му е хаос в администрацията. Той даже се хвалеше, че обича хаоса

                        Първоначално изпратено от d.j.T. Разгледай мнение

                        Не е идеята да има хаус а да се повишат заплатите, сигурноста и работните места на електората

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от d.j.T. Разгледай мнение

                          Не е идеята да има хаус а да се повишат заплатите, сигурноста и работните места на електората


                          ​​​​​​Това е много добро!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Кажи какво не разбира
                            Не е идеята да има хаус а да се повишат заплатите, сигурноста и работните места на електората

                            Коментар


                            • Кажи какво не разбира

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                А на Тръп изглежда почерка му е първо да направи хубав хаос и паника, пък после да търси решенията и сделките.
                                Нищо не разбираш

                                Коментар

                                Working...
                                X