IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    А защо не предположиш нещо друго? Например, че проблемът е в самата Уоу-Март? Или че друга - по-добра верига за която още не сме чували, я измества - например Уоу-Април? Или че хората просто пазаруват все повече и повече и повече през Интернет - през Амазонката и през Бейското и през други такива?

    И преди ти казах, че е абсурдно да съдиш за едва ли не световното потребление по някаква верига за търговия с дъвки и балончета.
    Ако знаеше това което аз знам за Уоу-Март,за начина им на работа,за снабдителните им вериги ,не би ми писал,за пояснение за силата на магазините им-1 кг филе от сьомга е около 5 $,десетки рибовъдни ферми в Чили гледат сьомга само за тях,така е и с другите над 120 000 артикула ,те са царете на ниските цени,оборота им е около полвин трилион долара
    Last edited by Hermes73; 25.01.2016, 19:26.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
      Надали,продават основно храна и там оперативната печалба не носи на разходи за доставка до дома.
      На дали при спадаща безработица американците са почнали да гладуват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
        Една новина от днес,след като миналата година Уоу-Март затвори 264 магазина от големия си формат , за тази плануват да затворят 102 магазина от малкия формат ,коита са ситуирани в малки градчета.Още ли има оптимисти за това че потреблението в САЩ не се свива
        А защо не предположиш нещо друго? Например, че проблемът е в самата Уоу-Март? Или че друга - по-добра верига за която още не сме чували, я измества - например Уоу-Април? Или че хората просто пазаруват все повече и повече и повече през Интернет - през Амазонката и през Бейското и през други такива?

        И преди ти казах, че е абсурдно да съдиш за едва ли не световното потребление по някаква верига за търговия с дъвки и балончета.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Амазон?
          Надали,продават основно храна и там оперативната печалба не носи на разходи за доставка до дома.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Не - вместо психология, изучавай шаманство - викат му Технически анализ
            нямат много общо тия неща
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
              Една новина от днес,след като миналата година Уоу-Март затвори 264 магазина от големия си формат , за тази плануват да затворят 102 магазина от малкия формат ,коита са ситуирани в малки градчета.Още ли има оптимисти за това че потреблението в САЩ не се свива
              Амазон?

              Коментар


              • Една новина от днес,след като миналата година Уоу-Март затвори 264 магазина от големия си формат , за тази плануват да затворят 102 магазина от малкия формат ,коита са ситуирани в малки градчета.Още ли има оптимисти за това че потреблението в САЩ не се свива

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Докато не затворят американците нищо не е ясно.
                  Засега хипотезата за разбиване на корелацията се осъществява един вид
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Това го разбирам, че би следвало поне три години от петгодишен курс по икономика да се изучава психология Това ще го запомня да го разискваме следващият път на бира или вино Другото, което ми е още по-странно. Приемам че икономистите не могат да предвидят бъдещето, но се оказва че те дори не могат да обяснят спадовете в момента. Как мога да разсъждавам къде да инвестирам ако нямам идея кои са факторите. които са докарали цените до текущото положение?
                    Не - вместо психология, изучавай шаманство - викат му Технически анализ
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Аз не залагам че пазара смята грешно вероятностите. Приемам че при всички положения ги смята по-добре от колкото аз. Залагам че самото разпределение на вероятностите ще се промени с времето. Че ще се приближава повече към нормално разпределение, а екстремумите ще намалеят значително. И горе долу това е сигурно нещо в дълъг период. При висока несигурност или се получава ужасно лош резултат или се получава намаляване на несигурността.
                      Горе-долу разбирам ама не съвсем. Не разбирам как може да се предвиди преразпределяне на вероятности.Предполагам искаш да кажеш промяна на дадена вероятност. А според мен процента може да се промени само чрез нови събития, които съответно също са имали определен процент вероятност да се случат и т.н Аз затова залагам че пазара не е сметнал правилно вероятностите, не е взел предвид нещо важно или пък търся нещо друго за което да се хвана. Просто казано ако оценя вероятноста 50/50 даден актив да струва 0 или по 10 след примерно една година и събера 10 такива актива. При такава ситуация чисто хипотетично ще постигна 400% върху собственият си капитал за периода, което за мен не никак зле. Ако пък ползвам левридж може и 4000 да станат Проблемът ми е че не мога да губя пари и съм прекалено предпазлив. Ако бях по-непукист щях и да съм и доста по-успешен.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Банките пак гризкат дръвцето.
                        Маркета май най много 1 рейт хайк залага..или хич.
                        39,8% за един 21,6% за два

                        Коментар


                        • Банките пак гризкат дръвцето.
                          Маркета май най много 1 рейт хайк залага..или хич.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Вероятността да се случи нещо е фиксирана спрямо текущите данни. Науката икономика обаче я прави различна за всеки един участник на пазара. Въпроса е каква вероятноста за дадено събитие е според теб и каква е според пазара. Тоест да се търси нисък риск на ниска цена. Доходноста от акциите на кока кола е 4 пъти по-висока отколкото депозит в ПИБ. Тоест пазара в момента оценява вероятността от фалит на кока кола като 4 пъти по-висока от вероятността за фалит на ПИБ. Дали пазара е ефективен и дали смята правилно? Пазара освен това оценява вероятността от запазване цената на петрола на текущите нива като поне 10 пъти по-висока от вероятността от двойно повишаване на цената на петрола. Прав ли е пазара и ефективен ли е според теб?
                            Аз не залагам че пазара смята грешно вероятностите. Приемам че при всички положения ги смята по-добре от колкото аз. Залагам че самото разпределение на вероятностите ще се промени с времето. Че ще се приближава повече към нормално разпределение, а екстремумите ще намалеят значително. И горе долу това е сигурно нещо в дълъг период. При висока несигурност или се получава ужасно лош резултат или се получава намаляване на несигурността.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Аз съм особен случай. Опитвам се да намеря някой правдоподобен сценарий, който да звучи разумно, да обхваща всичко. Тогава го приемам за основен и действам все едно е действителност. Същевременно осъзнавам, че нещо може да се обърка по всяко време и да приема друг сценарий за водещ. Приемането на сценарий за основен не означава, че няма съмнение в него. Обикновено се намират поне две три неща, които могат да го скапят и да завлекат нещата в друга посока. Но това е добре защото знаеш какво да гледаш. Та така. Съмнението и несигурността са постоянен спътник на борсовият спекулант. Примерно аз споделям във форума само мненията ми, които се различават от общо приетото. Другото ми е напълно безинтересно за обсъждане. Долу горе когато видя, че само аз мисля дадени неща а всички околни са наопъки се съмнявам дали не бъркам някъде. Спора във форума в тези случаи е с цел да видя къде бъркам и да убедя сам себе си намалявайки съмнението до разумни стойности. Липсата на съмнение е опасно, но прекаленото съмнение води до пасивност и парализа. Трябва да се намери баланса.
                              Иначе аз непрекъснато се опитвам да намеря обяснение за нещата и да ги категоризирам. Така погледнато през уикенда можах да си систематизирам цялостна картина на случващото се, което не означава че е напълно вярно и точно описва събитията. Обаче когато си въобразявам, че знам долу горе какво се случва и защо съм по-спокоен. Много е дълго за форума и пие много бира. Което ме навява на мисълта че е време и за това.
                              Именно. И аз това се опитвам но нещо не ми се получава. Затова и чета форума да видя дали някой не е измислил някакъв сценарий Като гледам са се обединили около тезата че спада на петрола води до спада на цените на акциите. Ако е така да чакаме ръст на петрола? Ама то няма как да се вдигне заради свръхпредлагането. Е тогава какво? Война ли да чакаме за да спадне производството?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Как се смята по принцип несигурност от пазара. Задава се някакво вероятносттно разпределение на различни възможни резултати. Колкото по-висока несигурност има толкова повече това разпределение е с по-дебели опашки. Ако участниците са неутрални към риска, те ще търсят средната вероятност, ако са с висок толеранс на риск оценката им ще е изместена леко в полза на по-ниска вероятност. Ако не обичат риска - което е нормалния случай то тяхната оценка на вероятността ще има по-висока от средното тежест. Просто волатилността струва пари.

                                Аз съм преценил за себе си че с времето тези по-дебели опашки на разпределението ще станат по-тънки. Т.е. риска постепенно ще отиде към средата. Дали това ще са европейски банкови - където съществува риск за самия им портфейл или биотехнологии - където съществува риск за растежа няма голямо значение. С времето това което е било несигурно става сигурно. Ако не се появяват нови рискове това намалява опашките, а от там и намалява дисконта. А когато намалява дисконта цената на акцията расте.

                                Аз за това и не обичам особено "сигурни" инвестиции. Там ниския риск е вече заложен в цената и няма на къде да се намалява. Единственото, което може да им бута цената са по-добри резултати от очакваното - което е тромава работа и е почти неъзможно по този начин да се бие пазара нагоре. Може да се бие само надолу - ако пазара пада, а тук риска не се вдига много.
                                Вероятността да се случи нещо е фиксирана спрямо текущите данни. Науката икономика обаче я прави различна за всеки един участник на пазара. Въпроса е каква вероятноста за дадено събитие е според теб и каква е според пазара. Тоест да се търси нисък риск на ниска цена. Доходноста от акциите на кока кола е 4 пъти по-висока отколкото депозит в ПИБ. Тоест пазара в момента оценява вероятността от фалит на кока кола като 4 пъти по-висока от вероятността за фалит на ПИБ. Дали пазара е ефективен и дали смята правилно? Пазара освен това оценява вероятността от запазване цената на петрола на текущите нива като поне 10 пъти по-висока от вероятността от двойно повишаване на цената на петрола. Прав ли е пазара и ефективен ли е според теб?
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X