IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Всичко което казвам, ти го потвърждаваш със следващият си пост след мен. Първо за да направиш що годе свястно хотелче ти трябват поне милион-два еврака. Ако имаш тези пари само липсата на въображение би те вкарала в хотелският бизнес според мен. Това с хотелите точно ми е най-смешния бизнес в България. Тук правят хотели на П/Е 20 а на Малдивите бях намерил хотел на П/Е 1 миналата година. Това е огромна разлика в печалбите а за перспективите няма нужда да говоря. От 100 000 км се вижда че тук не става за хотел заради краткия сезон ама разни хора като успеят да откраднат някакви пари първата им работа е да си купят хотелче. Липсата на въображение обаче ги наказва за греховете и кражбите, които са извършили Хората с въображение създават вериги от хотели с по-добро обслужване с повече услуги и екстри и им обират туристите а за тях остава да мрънкат в инернет пространството срещу "лошите" вериги. Също както и с хранителните магазинчета или някакви услуги и т.н Говорите за "играта" ама тя играта е на пари. Който печели повече пари той печели играта. А относно въпроса на Ники. Когато печелиш повече пари, това значи че си направил иновация. Хората ги дават на теб тези пари а не на конкурента ти. Това значи че си им създал по-добри услуги за по-малко пари. Тоест ти си направил някаква мъничка частица еволюция за краткото време, през което си присъствал на тази планета. Направил си живота мъъъъъничко по-добър, което всъшност и придава смисъл на нищожните ни животи Кратко казано ти си помогнал на хората а не да ги вкарваш във филми бай туй сел унуй
    Та последно да обясня защо ги пиша тези неща? Защото виждам какво купувате и продавате и с какви аргументи. Много пари се правят от голямо движение. Голямото движение значи някаква иновация. Нещо ново и полезно за хората. Никой обаче не търси такива компании. Търси се нещо стабилно и 3-4% на година и бля бля бля Някакви 20-30 години и незнм си какво. ив го каза даже прекалено меко. 30 години не са половин живот. Те са един цял живот. 30-60 това е. Каквото прави човек, трябва да го прави през тези години. Да помага, да печели, да живее. След 60 бих гледал на всеки ден като на подарък, защото то си е точно така. Няма гаранция че ще доживее човек 60.
    Innovation: VIX ot 12 na 50

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Соча ти луната с пръст, а ти вместо да видиш луната гледаш пръста.

      Дългосрочното мислене можеш да го приложиш за всеки бизнес, дори за някое хотелче на морето. Можеш набързо да направиш мърляв хотел, с калпава инсталация, с лошо обслужване и т.н. Вадиш бързо някакви пари, оставяш го занемарено. Туристите никога не се връщат пак, защото са недоволни. И така, типично българска история.

      И другият вариант е да имаш идеята да направиш много повече пари, като растеш с 10% в продължение на 30 годни. И тогава и хотелът ти като актив и печалбата да са ти 20х на това, което е било в началото.



      Според мене абсолютно нашият андрешковски манталитет е една от основните причини за бедността.
      Всичко което казвам, ти го потвърждаваш със следващият си пост след мен. Първо за да направиш що годе свястно хотелче ти трябват поне милион-два еврака. Ако имаш тези пари само липсата на въображение би те вкарала в хотелският бизнес според мен. Това с хотелите точно ми е най-смешния бизнес в България. Тук правят хотели на П/Е 20 а на Малдивите бях намерил хотел на П/Е 1 миналата година. Това е огромна разлика в печалбите а за перспективите няма нужда да говоря. От 100 000 км се вижда че тук не става за хотел заради краткия сезон ама разни хора като успеят да откраднат някакви пари първата им работа е да си купят хотелче. Липсата на въображение обаче ги наказва за греховете и кражбите, които са извършили Хората с въображение създават вериги от хотели с по-добро обслужване с повече услуги и екстри и им обират туристите а за тях остава да мрънкат в инернет пространството срещу "лошите" вериги. Също както и с хранителните магазинчета или някакви услуги и т.н Говорите за "играта" ама тя играта е на пари. Който печели повече пари той печели играта. А относно въпроса на Ники. Когато печелиш повече пари, това значи че си направил иновация. Хората ги дават на теб тези пари а не на конкурента ти. Това значи че си им създал по-добри услуги за по-малко пари. Тоест ти си направил някаква мъничка частица еволюция за краткото време, през което си присъствал на тази планета. Направил си живота мъъъъъничко по-добър, което всъшност и придава смисъл на нищожните ни животи Кратко казано ти си помогнал на хората а не да ги вкарваш във филми бай туй сел унуй
      Та последно да обясня защо ги пиша тези неща? Защото виждам какво купувате и продавате и с какви аргументи. Много пари се правят от голямо движение. Голямото движение значи някаква иновация. Нещо ново и полезно за хората. Никой обаче не търси такива компании. Търси се нещо стабилно и 3-4% на година и бля бля бля Някакви 20-30 години и незнм си какво. ив го каза даже прекалено меко. 30 години не са половин живот. Те са един цял живот. 30-60 това е. Каквото прави човек, трябва да го прави през тези години. Да помага, да печели, да живее. След 60 бих гледал на всеки ден като на подарък, защото то си е точно така. Няма гаранция че ще доживее човек 60.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

        Това е нова, интересна тема, мерси.
        От време на време хвърлям око на Nikon, доколкото има нещо общо с медицинския инструментариум.
        Там има един почти невидим сегмент в бизнеса им, който например в Европа е напълно развит от Lonza Group AG
        Пфу, дано не се разчуе на Уолстрийт, че аз още не съм се решил да вляза.
        Mazor robotics

        Коментар


        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
          dies vleznah i v edna druga ljubima akcia ION Beam na 19,60
          Това е нова, интересна тема, мерси.
          От време на време хвърлям око на Nikon, доколкото има нещо общо с медицинския инструментариум.
          Там има един почти невидим сегмент в бизнеса им, който например в Европа е напълно развит от Lonza Group AG
          Пфу, дано не се разчуе на Уолстрийт, че аз още не съм се решил да вляза.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Много странно е, че пада волатилността днес.
            И понеже едва ли някой е в състояние да предвиди картите на лудия Бил, то най-вероятно залагат на това, че Европа ще е пас тази седмица.
            Фютчерсите изтичат. Някой е заложил на обратно и не може да загуби до като не излезе.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

              Vale
              Ако плътно се придържаме към народната мъдрост, можем да отиграем всяка четвърта идея, стига да не се дели на 3, тоест да не е 12-та, 24-та и т.н.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                Много странно е, че пада волатилността днес.
                И понеже едва ли някой е в състояние да предвиди картите на лудия Бил, то най-вероятно залагат на това, че Европа ще е пас тази седмица.
                Vale

                Коментар


                • Много странно е, че пада волатилността днес.
                  И понеже едва ли някой е в състояние да предвиди картите на лудия Бил, то най-вероятно залагат на това, че Европа ще е пас тази седмица.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                    Моля, пишете на кирилица.
                    sorry

                    Коментар


                    • Моля, пишете на кирилица.
                      रादोस्त

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                        Можеш да не се ограничиш с хотелче, а верига от хотели. Но за да стигнеш до там трябва да проявиш изобретателност и какво можеш да предложиш, което другите не предлагат за да получиш конкурентно предимство. Това ми е мисълта. Най добре се заплащат нетрадиционите идеи и монополното положение на пазара. Иначе си прав дългосрочната визия може да те направи свръх богат , но тя не е достатъчна. Има сценарии да попаднеш в средновековието , тогава никаква дългосрочна визия няма да помогне.
                        zwo kupi dneska

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Соча ти луната с пръст, а ти вместо да видиш луната гледаш пръста.

                          Дългосрочното мислене можеш да го приложиш за всеки бизнес, дори за някое хотелче на морето. Можеш набързо да направиш мърляв хотел, с калпава инсталация, с лошо обслужване и т.н. Вадиш бързо някакви пари, оставяш го занемарено. Туристите никога не се връщат пак, защото са недоволни. И така, типично българска история.

                          И другият вариант е да имаш идеята да направиш много повече пари, като растеш с 10% в продължение на 30 годни. И тогава и хотелът ти като актив и печалбата да са ти 20х на това, което е било в началото.



                          Според мене абсолютно нашият андрешковски манталитет е една от основните причини за бедността.
                          Можеш да не се ограничиш с хотелче, а верига от хотели. Но за да стигнеш до там трябва да проявиш изобретателност и какво можеш да предложиш, което другите не предлагат за да получиш конкурентно предимство. Това ми е мисълта. Най добре се заплащат нетрадиционите идеи и монополното положение на пазара. Иначе си прав дългосрочната визия може да те направи свръх богат , но само тя не е достатъчна. Има сценарии да попаднеш в средновековието , тогава никаква дългосрочна визия няма да помогне.
                          Last edited by Todor Sabev; 09.03.2018, 07:01.

                          Коментар


                          • dies vleznah i v edna druga ljubima akcia ION Beam na 19,60

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                              Не. Още много ли ще се качват?
                              Tkilata izkara 1000 leva

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
                                Ontex lupi li
                                Не. Още много ли ще се качват?

                                Коментар

                                Working...
                                X