IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    Големо дрЪво е, няма спор...
    Пробвах всичко, рестарт, триене и т.н. и не става, чак сега го забелязах, може и преди да е ставало така, ама не се сещам.




    Да,да, на кеш акаунт съм, но това какво общо има със следенето на котировките?
    Пък и затворената позиция ми е около 2-3% от ПФ?
    Друго обяснение е че сметката ти не се класира за дей-трейдинг (поне $25К) и като отвориш/затвориш дадена позиция, не можеш да я търгуваш в обратната посока в рамките на деня.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      ммм че то платформата на тея им е тояга и то голема нема спор ама виж там вкарай го тоя символ още веднъж и тогава ли не ти дава текущи котировки ? ако па не то намери го некаде другаде и му дай такава цена и айде ..

      https://www.batstrading.com/market_data/
      Големо дрЪво е, няма спор...
      Пробвах всичко, рестарт, триене и т.н. и не става, чак сега го забелязах, може и преди да е ставало така, ама не се сещам.

      Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
      Явно си избрал "Cash account" за сметката си, което означава, че с парите ще разполагаш след сетълмента на продажбата - т.е. 3 работни дни за акции и един за деривати.

      Да,да, на кеш акаунт съм, но това какво общо има със следенето на котировките?
      Пък и затворената позиция ми е около 2-3% от ПФ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        След ден-два да, ама днес, ако искам да видя котировките и да купя пак това, което съм продал - бахур, забива и си стои на цената, на която съм продал и това е.
        Явно си избрал "Cash account" за сметката си, което означава, че с парите ще разполагаш след сетълмента на продажбата - т.е. 3 работни дни за акции и един за деривати.

        Друго обяснение е че сметката ти не се класира за дей-трейдинг (поне $25К) и като отвориш/затвориш дадена позиция, не можеш да я търгуваш в обратната посока в рамките на деня.
        Last edited by fantasy_gt; 22.01.2016, 15:29.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          След ден-два да, ама днес, ако искам да видя котировките и да купя пак това, което съм продал - бахур, забива и си стои на цената, на която съм продал и това е.
          ммм че то платформата на тея им е тояга и то голема нема спор ама виж там вкарай го тоя символ още веднъж и тогава ли не ти дава текущи котировки ? ако па не то намери го некаде другаде и му дай такава цена и айде ..

          https://www.batstrading.com/market_data/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
            е как да не изчезва след ден два там затваряш, разкешваш се и финито какво повече трябва да се случи
            След ден-два да, ама днес, ако искам да видя котировките и да купя пак това, което съм продал - бахур, забива и си стои на цената, на която съм продал и това е.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
              Момци, имам един въпрос към тези, които ползват TWS през IB.
              Като затворя позиция не ми изчезва от портфолиото и не се ъпдейтва никъде, нито в уочлист, нито никъде, а "замръзва". Някой има ли идея?
              е как да не изчезва след ден два там затваряш, разкешваш се и финито какво повече трябва да се случи

              Коментар


              • Момци, имам един въпрос към тези, които ползват TWS през IB.
                Като затворя позиция не ми изчезва от портфолиото и не се ъпдейтва никъде, нито в уочлист, нито никъде, а "замръзва". Някой има ли идея?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  И си спечелил, както всички на кеш спрямо сипчо от годинка насам.

                  Ама да ти имам аз на тебе търпението....нов леман ли чакаш

                  Много сме различни, аз съм по по хай фрикуънси трейдинг, поне за една част от портфейла
                  Ами ами Търпелив не е из между моите качества. Мързелив и страхлив съм Тези транс глоб докато им се каня те взеха че паднаха с още 70%. Невсънците и те паднаха. Честно казано си нямам абсолютно никаква представа какво ще се случи от тук нататък с икономиката и пазарите и затова не предприемам нищо. Поне знам че нищо не знам де. Някои хора и това не знаят Та като каза за новия лемън , мислите ли че не може да се повтори това? Ако мислите че може, на колко % оценявате вероятността от нов лемън? Каква въобще беше причината за лемън? Не беше ли прекалено високият левъридж в системата? А сега левъриджа не е ли още по-висок от тогава? Не беше ли по-правилно КЕ-тата да отидат за намаляване на левъриджа в системата, вместо за увеличаването му? Такива елементарни уж въпроси, но на мен ми се струва че ключа за бараката трябва да се търси там
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Bloomberg Radio:

                    Ако Драги иска да вдигне инфлацията в еврозоната - най-добре да започне да купува петрол.

                    Коментар


                    • Днес азиатските хора им дойде акълът най-накрая. Зелено един вид. Аферим.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        . Като питат някой смотан анализатор дето не може да си намери задника с двете ръце ако не се гледа в огледалото защо пада пазара - а той си няма ни най-малка представа и какво говори - ами клишета и готови рамки. които други - същите като него анализатори са приказвали.
                        Ха-ха-ха-ха-ха-ха. Ми не може да си намери - защото анусът му е отзад - както е казал Косматият навремето: Както и да се въртиш, анусът ти все е отзад.

                        Не забравяй, че Хонконг е магазин за целият свят - той е обвързан с Китай от 18 години и един месец.

                        По времето на най-най-най-големият разцвет на, единствените контакти на Хонконг с Китай са били бягащите под куршумите на шмайзерите през границата китайски емигранти.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Да, де, но инвестицията в производство отнема години, а спирането на вноса месеци, а понякога и седмици. Какво правим с инвестираните средства за производство? Какво правим с плащанията по взетите долари кредит?

                          П.П. питай австралийците по тази тема. много копаха, много инвестираха, сега няма на кого да изнасят. Е, и затова озито падна от паритет на 0,70 с долара. Сега си помисли за HKD.
                          Австралийците изнасят желязна руда - която се срина от 100 долара на тон на 39 долара за тон. Много ясно че това ще се отрази на валутниям курс. Хонг Конг е реално един огромен магазин. Внася неща от останалия свят и ги изнася за Китай. И внася неща от Китай и ги изнася за останалия свят. Не им пука особено за цени на ресурси, петрол и така нататък, до като маржинът на който работят като посредник между света и китай се запазва. А не изглежда да се свива.

                          Коментар


                          • Ей ги на. И тия шили дрешки, пък накрая какво станало....

                            Profits at 90 large coal mines monitored by the China National Coal
                            Association (CNCA) and whose production accounted for 69.4% of total production,
                            were down 90.7% y/y to CNY5.13 billion for the first eleven months of 2015, said
                            Jiang Zhimin, vice-president of the CNCA. The percentage of loss-making
                            operations in the coal industry could have been over 90% in 2015 due to falling
                            coal prices and over-supply, said Chen Yangcai, director with the statistics and
                            information department at CNCA. (China Business News)

                            Да стискаме палци на Григор тази нощ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Кво правим - спираме да си представяме Износа зависи от търсенето в страната към която се изнася - не от страната в която се произвежда.
                              Да, де, но инвестицията в производство отнема години, а спирането на вноса месеци, а понякога и седмици. Какво правим с инвестираните средства за производство? Какво правим с плащанията по взетите долари кредит?

                              П.П. питай австралийците по тази тема. много копаха, много инвестираха, сега няма на кого да изнасят. Е, и затова озито падна от паритет на 0,70 с долара. Сега си помисли за HKD.
                              Last edited by anon6706; 22.01.2016, 03:33.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Сега си представи, че сте 2000 и повече такива фабрики, които сте взели кредити в долари, шиете си дрешки, плащате заплати в бати и искате да изнасяте тези дрешки за долари.... Да, ама не - вече няма купувачи за дрешки в долари от 2000 фабрики, а за от 200. И к'во праим - сваляме цените, пада профит марджина, вдигат се лихвите по кредита в долари и изобщо - забавна история.
                                Кво правим - спираме да си представяме Износа зависи от търсенето в страната към която се изнася - не от страната в която се произвежда.

                                Коментар

                                Working...
                                X