IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пак нищо не разбра

    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Някой от тези трябва да е...

    AUM:
    Black Rock - 4.3 tn
    The Vanguard Group - 3 tn
    State Street Global Advisors - 2.3 tn
    Allianz Global Investors - 2,2 tn
    Government Pension Investment Fund (Japan) - 1,3 tn
    Government Pension Fund - Global (Norway) - 893 bn
    Civil Service Retirement and Disability Fund (United States) - 832 bn
    Abu Dhabi Investment Authority (Abu Dhabi) - 773 bn
    SAMA Foreign Holdings (Saudi Arabia) - 757 bn
    UBS Asset Management - 680 bn
    Пак нищо не разбра.
    Въобще не четеш или аз не мога да се изразявам...въпреки че съм безкрайно многословен.
    Нито един от изброените по горе нямат пари за ежедневна търговия и не практикуват такава . Как въобще можеш да ги споменаваш.
    Ти като си уж в тоя бизнес...и четеш очевадно много....колко реални ЗАНЧИТЕЛНИ участия има един пенсионен или взаимен фонд на реалния пазар през годината бе шефе? Ако един пенсионен фонд реши да влече в позиция или да излезе от такава е цяло събитие.

    Това са ала Бъфет инвестиционни фондове.

    Мисля че си в състояние да ме откажеш от опитите ми да ти кажа какво мисля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Не виждаш ли тоновете глупости които се говорят по медиите....нима не виждаш как в зависимост от ситуацията медиите канят при бичи настроения само "анализатори" които говорят по принцип бичи...и при мечи настроения...главно такива които има уж мечи настроения...и това се повтаря переодично.
      .
      Това е съвсем нормална човешка психология. Наблюдава се и във форума

      Хората стават бичи когато пазарът се качва и мечи, когато слиза. В този смисъл пазарът се самонавива. Да, така е.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Ами незнам кои са те...предполагам група хора или фондове с такива кинти че могат може би и Обама могат да накарат да каже каквото искат.

        Кинтите големите са абсолютно сигурно че съществуват, това че никой не говори за тях и възможностите им на пазара...е съвсем нормално.

        Аз не мога да докажа или кажа със сигурност нищо, но ако се поставиш на мястото на човек или организация която има средства от порядъка на трилиони долари само да търгува с тях, а не да инвестира, и прави милиони да не кажа милиярди на седмица мисля че не е далеч от ъкъла, че той ще намери начин да внесе определени настроения на хората чрез медиите. И по опасното е че на практика той задължително ще го направи.
        Не виждаш ли тоновете глупости които се говорят по медиите....нима не виждаш как в зависимост от ситуацията медиите канят при бичи настроения само "анализатори" които говорят по принцип бичи...и при мечи настроения...главно такива които има уж мечи настроения...и това се повтаря переодично. Обикновенно зад техните думи не стои нищо същественно...я история как всичко се повтаря...я че сега историята не е същата...разни трейдъри които им се виждат разни технически мечи или бичи движения....и по принцип ако залагаш на червено черно спрямо това да слушаш едните и другите има по голям шанс да спечелиш.

        .
        Някой от тези трябва да е...

        AUM:
        Black Rock - 4.3 tn
        The Vanguard Group - 3 tn
        State Street Global Advisors - 2.3 tn
        Allianz Global Investors - 2,2 tn
        Government Pension Investment Fund (Japan) - 1,3 tn
        Government Pension Fund - Global (Norway) - 893 bn
        Civil Service Retirement and Disability Fund (United States) - 832 bn
        Abu Dhabi Investment Authority (Abu Dhabi) - 773 bn
        SAMA Foreign Holdings (Saudi Arabia) - 757 bn
        UBS Asset Management - 680 bn

        Коментар


        • Ами незнам

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Кои са "те"?

          Тази ревизия идва предимно заради петролните компании. Предполагам и заради банките. А банките пък заделят повече провизии за лоши петролни кредити. Значи това с ревизирането на печалбите надолу едва ли са пълни глупотевини.
          Ами незнам кои са те...предполагам група хора или фондове с такива кинти че могат може би и Обама могат да накарат да каже каквото искат.

          Кинтите големите са абсолютно сигурно че съществуват, това че никой не говори за тях и възможностите им на пазара...е съвсем нормално.

          Аз не мога да докажа или кажа със сигурност нищо, но ако се поставиш на мястото на човек или организация която има средства от порядъка на трилиони долари само да търгува с тях, а не да инвестира, и прави милиони да не кажа милиярди на седмица мисля че не е далеч от ъкъла, че той ще намери начин да внесе определени настроения на хората чрез медиите. И по опасното е че на практика той задължително ще го направи.
          Не виждаш ли тоновете глупости които се говорят по медиите....нима не виждаш как в зависимост от ситуацията медиите канят при бичи настроения само "анализатори" които говорят по принцип бичи...и при мечи настроения...главно такива които има уж мечи настроения...и това се повтаря переодично. Обикновенно зад техните думи не стои нищо същественно...я история как всичко се повтаря...я че сега историята не е същата...разни трейдъри които им се виждат разни технически мечи или бичи движения....и по принцип ако залагаш на червено черно спрямо това да слушаш едните и другите има по голям шанс да спечелиш.

          .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Ще се понаучи да е по-внимателна бабата. То това си е изкуство.

            Грийнспан, майсторът на кухите и неясни приказки, навремето казваше: "ако сте разбрали какво казвам, значи съм се изразил неясно"
            Greenspan: I guess I should warn you, if I turn out to be particularly clear, you've probably misunderstood what I've said.

            Коментар


            • Не мога да разпространявам

              Първоначално изпратено от iri6 Разгледай мнение
              По какъв начин мога да имам достъп то тези графики, макар и със закъснение ?
              Не мога да ги разпространявам и не зависи от мен. Ако са за разпространение може би ще ги видим в Блумбър терминала.

              Кой ме пита? Някой които не смее с истинския си ник?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Или не четеш какво ти говоря или не разбираш или не искаш да разбереш.

                Само не знам кое от трите е по коментара ти.
                Ще прочета по-внимателно довечера, обещавам. Само хвърлих бърз поглед.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Поредната порция страх.

                  За това им плащат да те манипулират - всичко е игра...и като слушаш музиката която ти пускат ...нормално е да играеш по тяхната свирка.
                  Кои са "те"?

                  Тази ревизия идва предимно заради петролните компании. Предполагам и заради банките. А банките пък заделят повече провизии за лоши петролни кредити. Значи това с ревизирането на печалбите надолу едва ли са пълни глупотевини.
                  Last edited by Misho ILIEV; 29.02.2016, 15:31.

                  Коментар


                  • Или не четеш какво ти говоря

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Зависи от дефиницията ти на "манипулиране". Ако пазарът е манипулиран заради това, че има много активи в ЕТФи то това за мене не е манипулация. Такава е структурата на пазара сега и ако ЕТФите правят пазара силно неефективен - толкова по-добре за сток пикърите.

                    Това е "манипулация" пред очите на всички и всеки може да си прави изводи какво следва от това, че има много ЕТФ и че банките вече не предоставят същото ниво на ликвидност в търговията с ценни книжа заради регулацията (регулация, която уж прави системата по-стабилна).
                    Или не четеш какво ти говоря или не разбираш или не искаш да разбереш.

                    Само не знам кое от трите е по коментара ти.

                    Коментар


                    • Ако мислиш че неговия деск

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Ники, не си ли на трейдинг деск? Дескът закрива кепенците ли?
                      Ако мислиш че неговия деск, знае нещо кой знае какво - е по верятно да се лъжеш.

                      Не знам къде работи но малцина са наясно каква е играта,

                      Коментар


                      • Аз пък смятам...

                        Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                        ние кво таргуваме не каzвам. тва се моите ли4ни вижданиа.

                        както виждас редко каzвам несто zа commodities. има при4ина
                        Аз пък смятам...че не е момент за продажба.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Кой го виждаше...само да уточним?

                          Аз, ти, СНБС, някой анализатори...кой точно?
                          И как го виждаше ? Със статии в медиите?

                          Я кажи сега кой е този нормален човек който наистина смята че вдигането на лихвите може да е добре за акциите? Това е велика простотия. Това е единственно и само резултат от промит от медиите мозък.
                          Защо цяла година 2015 ,пазара се държеше така че все едно го е страх от лихвите?

                          Кога почнаха медиите да говорят че лхвите е добре да се вдигнат и като не се вдигнаха пазара падна ( говоря за същия моменет ) . Не почнаха ли да говорят след като пазара падна наистина след септември?

                          Мишо...Мишо....а кога "пазара" го осъзна това....40 минути след като тръгна да се качва...така ли? И кой е пазара?

                          Пълни глупости говориш извинявай.
                          Не е толкова проста работата с лихвите. Статистически пазарът в повечето случаи продължава да расте една-две години след първо вдигане на лихвите.

                          Пазарът през 2015г. се плашеше от много неща. Според мене плавното вдигане на лихвите при един стабилен растеж е най-малко плашещото нещо.

                          Коментар


                          • Поредната порция

                            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Неприятна ревизия на очакванията за печалбите за Q1. От 0.6% растеж на 7.4% спад...

                            At the outset of the year, analysts had forecast a return to growth of 0.6 per cent in US first-quarter earnings per share on a year-on-year basis, according to FactSet. They have since marked estimates down to a decline of 7.4 per cent.

                            Поредната порция страх.

                            За това им плащат да те манипулират - всичко е игра...и като слушаш музиката която ти пускат ...нормално е да играеш по тяхната свирка.

                            Коментар


                            • Кой го виждаше...

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Септември месец пазарът очакваше "рейт хайк" и това го виждаше като нещо позитивно - като оптимизъм на Фед, че икономиката е в много добра форма. Фед обаче реши, да не вдига и съвсем логично пазарът падна, защото изтълкува действието на Фед като индикатор, че нещата са зле.

                              Сега в момента има прекалено много песимизъм и пазарът се плаши от всичко - и от вдигане на лихвите и от сваляне.
                              Кой го виждаше...само да уточним?

                              Аз, ти, СНБС, някой анализатори...кой точно?
                              И как го виждаше ? Със статии в медиите?

                              Я кажи сега кой е този нормален човек който наистина смята че вдигането на лихвите може да е добре за акциите? Това е велика простотия. Това е единственно и само резултат от промит от медиите мозък.
                              Защо цяла година 2015 ,пазара се държеше така че все едно го е страх от лихвите?

                              Кога почнаха медиите да говорят че лхвите е добре да се вдигнат и като не се вдигнаха пазара падна ( говоря за същия моменет ) . Не почнаха ли да говорят след като пазара падна наистина след септември?

                              Мишо...Мишо....а кога "пазара" го осъзна това....40 минути след като тръгна да се качва...така ли? И кой е пазара?

                              Пълни глупости говориш извинявай.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                ние кво таргуваме не каzвам. тва се моите ли4ни вижданиа.

                                както виждас редко каzвам несто zа commodities. има при4ина
                                Разбирам

                                Коментар

                                Working...
                                X