IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
    малко остана еврейчетааааааааааа. 5555 и от утре се почват реформи с бомби . хахяхяяхяхяхяхяхяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя

    мамо какво напрежение се е насъбрало мамо всичко ще бъде заличено за един ден.
    Каръков я направи едно демо и пусни малко къси по испанските компании и пиши кои са да направим малко лесни пари
    Всички индекси смени и все си на загуба я дай някои къси по Испания

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

      Някакъв тракър на Дау Джонс тогава. Там няма много техи, само Епъл - за които не може да се каже, че са чак толкова раздути.

      Всъщност теглото на раздутите техите не би трябвало да е чак толкова голямо и в СиП. А и колко са раздути? Аз се кълнях, че фейсбук е балон на балоните дори като се сринаха под 20 долара, пък те имаха такъв растеж на печалбата, че се оказа далавера за който е взел при IPO-то.
      Да, има резон в дъртия.
      Преди около година време когато почвах да увеличавам постепенно пп се оглеждах за варианти различни от спайчо за икуити порцията.
      Тогава си бях поиграл да изчислявам ре ев/ебитда и др. валюейшън и растежни мултипъли и прочие за дау и констатирах че са доста близо до средните за пазара като цяло. Като се има предвид че е най синъочипестия от индексите и извода ми бе че е добра алтернатива.
      То и сега май е така, на бърз поглед са малко тези дето се търгуват над 20 форуърд ре.
      Но в края на краищата си останах със сипчо поради по добрата диверсификация, освен това е и универсален бенчмарк, а и х 2 левъриджнатия етф на дау ddm доста по неликвиден от sso, еле и таксите му по височки.
      Last edited by pipbel; 27.04.2017, 12:58.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Бе баш далавера да е - силно казано, но като махнеш някои свръхраздути ( главно от техите) - не ми изглежда да е чак такъв балон. Има сили за едно 20% още ко не мине котка път. Засега отчетите вървят сносно и растежа го има.

        Да, дт такс плана не въодушевява особено пазара, засега.
        А може би е прав да е скептичен дали от голямата торба с 20% рязане няма в края на краищата да минат само 5-10%....ако.
        Демократкомундетата за всичко са против, а републиканците са си тъпоумни, видя се и при провала с обонгокеър, та може би си е прав мистър маркет...
        Някакъв тракър на Дау Джонс тогава. Там няма много техи, само Епъл - за които не може да се каже, че са чак толкова раздути.

        Всъщност теглото на раздутите техите не би трябвало да е чак толкова голямо и в СиП. А и колко са раздути? Аз се кълнях, че фейсбук е балон на балоните дори като се сринаха под 20 долара, пък те имаха такъв растеж на печалбата, че се оказа далавера за който е взел при IPO-то.
        Last edited by Misho ILIEV; 27.04.2017, 11:40.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Някаква статия/анализ колко голям може да е позитивният ефект от данъчните промени на Тръмп за борсата?
          Eто тук например, различни варианти са обсъдени.

          https://seekingalpha.com/article/404...ock-valuations

          Иначе реално погледнато на много от големите корпорации и в момента им е 20-25% средно ставката.
          Ако ще се отиграва според мен най добре е чрез малките "шапки", при които си е над 30%. По сектори не съм гледал как са нещата...някой ако е - да сподели.
          Oще повече че след големия скок ноември вече 5 месеца са в рейндж и изостават от индексите.
          Затова и понеделник си купих vbr и за цвят малко tna.

          https://www.alger.com/AlgerDocuments...mallCapsUS.pdf



          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Бе баш далавера да е - силно казано, но като махнеш някои свръхраздути ( главно от техите) - не ми изглежда да е чак такъв балон. Има сили за едно 20% още ко не мине котка път. Засега отчетите вървят сносно и растежа го има.

            Да, дт такс плана не въодушевява особено пазара, засега.
            А може би е прав да е скептичен дали от голямата торба с 20% рязане няма в края на краищата да минат само 5-10%....ако.
            Демократкомундетата за всичко са против, а републиканците са си тъпоумни, видя се и при провала с обонгокеър, та може би си е прав мистър маркет...
            Ма ако подарят още трилиони на банките сип мое и 5000 да иде и пак да обясняват как не е скъпо и може да се раздуе още
            Вся Власть Советам

            Коментар


            • Някаква статия/анализ колко голям може да е позитивният ефект от данъчните промени на Тръмп за борсата?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                В края на 2015г. СиП на 2040 изглеждаше скъпичък. Но сега при очакавания растеж на EPS-а на СиП нагоре към 131 тази година и 146 догодина, СиП 2040 изглежда далавера.
                Бе баш далавера да е - силно казано, но като махнеш някои свръхраздути ( главно от техите) - не ми изглежда да е чак такъв балон. Има сили за едно 20% още ко не мине котка път. Засега отчетите вървят сносно и растежа го има.

                Да, дт такс плана не въодушевява особено пазара, засега.
                А може би е прав да е скептичен дали от голямата торба с 20% рязане няма в края на краищата да минат само 5-10%....ако.
                Демократкомундетата за всичко са против, а републиканците са си тъпоумни, видя се и при провала с обонгокеър, та може би си е прав мистър маркет...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Нещо не им харесва тах планът или?
                  нещо не е изчистен според мен по скалите и групите на обложените...?

                  Коментар


                  • Нещо не им харесва тах планът или?

                    Коментар


                    • мише твойте шефчета пуснаха тази новинка точно в унисон с мойте очаквания за падани . късо мише късо. яхяхя
                      How Trump’s tax reform could lift stocks to new heights
                      Last edited by mibova; 26.04.2017, 13:16. Причина: Корекция с цел четливост и прегледност.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        Тъкмо започна да идва и тръгна да си отива.. - https://www.frbatlanta.org/-/media/d...kingSlides.pdf
                        А цените са все едно вече е дошъл
                        Това са предвижданията за ръст на БНП, който рядко съвпада с ръста на печалбите. Да видим...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Очакванията за растеж за 2017 ги имаше отдавна, но примерно ravnovesie тогава казваше, де го този растеж - няма и няма. Но ето че започна да идва
                          Тъкмо започна да идва и тръгна да си отива.. - https://www.frbatlanta.org/-/media/d...kingSlides.pdf
                          А цените са все едно вече е дошъл

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                            Трейлинг си е 110, а същите очаквания за ръст ги имаше и в последните 2 години на спад
                            Очакванията за растеж за 2017 ги имаше отдавна, но примерно ravnovesie тогава казваше, де го този растеж - няма и няма. Но ето че започна да идва

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              В края на 2015г. СиП на 2040 изглеждаше скъпичък. Но сега при очакавания растеж на EPS-а на СиП нагоре към 131 тази година и 146 догодина, СиП 2040 изглежда далавера.
                              Трейлинг си е 110, а същите очаквания за ръст ги имаше и в последните 2 години на спад

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                то не си само ти тогава, но на мен такава ми е визията и сега точно накрая не мисля и да се отказвам даже напротив защото положението съвсем е натегнато .....

                                P.S. както съм писал 100 пъти аз съм с лимитирана печалба и загуба, каквото и да стане където и да отиде толкова губиш, толкова взимаш Са ако шортиш по единично някоя акция това е тъпотия и не бих го направил никога, но индекса на драго сърце
                                В края на 2015г. СиП на 2040 изглеждаше скъпичък. Но сега при очакавания растеж на EPS-а на СиП нагоре към 131 тази година и 146 догодина, СиП 2040 изглежда далавера.

                                Коментар

                                Working...
                                X