IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
    Аз съм съгласен като цяло с него, че в момента е по-добре да си шорт отколкото лонг.
    За растеж няма много мегдан освен ако няма стимули, и е по-вероятно да паднем от тука отколкото да качим, дори да качим то е ограничено.
    То това не е много тръдно да се прогнозира.
    Също съм съгласен че пазара е манипулиран, вече от кой можем да гадаем, може би от хедж фондове от ВЧТ и т.н.
    Само за петрола се учудих че е затворил през Януари понеже тогава беше на дъното и също беше ясно че това е дъно, просто ако беше паднало още това означавеше че производителите щя трбява да го произвеждат на загуба което е малко вероятно да стане.
    Естествено изскочиха дежурните разбирачи и анализатори от банките да ни обясняват как ще стане по 16 12 и 10 долара за барел, ама те излизат при всеки голяма спад.
    Че ми е интересно ако има някое инфо за петрола да сподели.

    една банка нема как да то каже каде отива петрола стото наи големите игра4и не са банките. те отдвна не са там. виж ако Витол се обади сте погледна по конкретно.

    тук некои пита zа раzходите(shipping) LNG

    aиде сте ви кажа

    UK NPB price (broker) calendar 17 4.50 mmbtu
    Asian LNG 17 4.90 mmbtu

    Shipping US to UK: 45 cents mmbtu
    US to Asia: 95 cents mmbtu

    сметаите си кво може да направи Gazprom zа да ебе маиката на Cheniere, но и да нарани себе си

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      lv_max стана dilusional. така не сам се смял отдвана, ако сте и 100м ди имас. както у4итела по математика каzвасе: мила родна картинка
      Аз съм съгласен като цяло с него, че в момента е по-добре да си шорт отколкото лонг.
      За растеж няма много мегдан освен ако няма стимули, и е по-вероятно да паднем от тука отколкото да качим, дори да качим то е ограничено.
      То това не е много тръдно да се прогнозира.
      Също съм съгласен че пазара е манипулиран, вече от кой можем да гадаем, може би от хедж фондове от ВЧТ и т.н.
      Само за петрола се учудих че е затворил през Януари понеже тогава беше на дъното и също беше ясно че това е дъно, просто ако беше паднало още това означавеше че производителите щя трбява да го произвеждат на загуба което е малко вероятно да стане.
      Естествено изскочиха дежурните разбирачи и анализатори от банките да ни обясняват как ще стане по 16 12 и 10 долара за барел, ама те излизат при всеки голяма спад.
      Че ми е интересно ако има някое инфо за петрола да сподели.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
        Каква е твоята прогноза за петрола от тук натък за 2016?
        lv_max стана dilusional. така не сам се смял отдвана, ако сте и 100м ди имас. както у4итела по математика каzвасе: мила родна картинка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Знаеш ли кога затоворих петрола? Втората половина на януари сме в Цюрих с едни играчи...ама играчи ти казвам.......и аз като казах че съм дълъг на петрола и те не спряха да ми се смеят. Викат ти си единствения който не знае за какво става въпрос и че не познават друг дълъг на петрола....а аз наистина не знаех за какво става на въпрос. И аз без много да умувам..казах на мойто момче затваряй всичко....ебал съм ти загубата...затваряй и това е....
          Та така ...някой хора знаят...за какво става въпрос а други гледат новините....
          Каква е твоята прогноза за петрола от тук натък за 2016?

          Коментар


          • https://en.wikipedia.org/wiki/S%26P_...h_averages.png

            един тест на 1600(ангро) си е съвсем в реда на нещата, колкото и мажоретките (не знам как е думата за мъжка мажоретка) да пеят по CNBC хау стронг ис дъ бул

            видим ли 1600 там вече според политическата обстановка ще е ясно дали отиваме за тест на 1000 и 800 (грубо) или ще консолидира и по неведномни пътища ще тръгнем нагоре.

            не е препоръка
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Доста песимистически гледаш на Щатските пазари.

              Аз не виждам там да има реални проблеми - което не значи, че с доводите ти съм несъгласен - има-няма проблеми - те ще си ги измислят и ще се опитат да клатят пазарите... например по причините, които изброяваш - става нещо като заецът - дето: с шапчичка - без шапчичка: вукът и лисицата все го маризили с шутове под опашлето и шамари зад ушите.
              Ама пък и Щатите са твърде голям пазар и по-трудно се манипулира - най-малкото - по-големи капитали трябват. За Китай и Сорос - не зная - дори тоя стар спаружен изрод е твърде малък за Китай. Там държавата е големият играч - и национализира качествени активи, използвайки паниката - тарикати са големите китайски хора.
              Иначе - съгласен: колебания в Щатите 10-15%, може и до 20% даже. Дългосрочно (без да отчитаме колебанията) - аз вярвам - Щатите ще вървят нагоре, особено ако Доналдът стане президент - но сътресения ще има и това дава възможности: да.
              Аз съм намислил тая година да добавям към своята скромна колекция основно американски работи - макар сравнени с европейските да са по-скъпички - ама по-скъпички сега - не ако Кумчо Вълчо и Кума Лиса набият зайчето, за да му вземат джобните. Напримерно Procter & Gamble - една от компанийките, дето съм си ги заплюл: не че сегашната цена - около 76 евро е отблъскваща, ама на около 63 евро по ще ме кефи.
              Last edited by Императорът; 03.03.2016, 09:14.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Имаш ли представа

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Бях разбрал, че за последните шест месеца си бил пазара много яко.
                Имаш ли представа колко яко е да си 100% в кеш....? Няма грешки...няма не грешки...такова яко спокойствие...хич не ти пука...аз бях го забравил това през последните години напълно та затова предполагам и ти не си го спомняш. Сега ще бъда още по щаслив ако успея да изляза както съм го планирал и ще се радвам още повече ако пазара тръгне нагоре...щото ще го шортна по яко. Шорта в тези времена ( сега мисля така ) е много яко нещо...защото ралито при всички положения е ограничено...поради куп факти тази година...а шорта е неограничен почти. Защото така може да се сговнясат нещата че...майката си е ебало...
                Колко рали смяташ че е възможно в тази шибана година? да кажем от нива около 205? В най-лошия случай ( добрия за някой ) ако допуснем най-лошия вариант за мен, СП никога да не падне да кажем под 205 за цялата оставаща година, а пък аз съм го шортнал на 205 ( а аз не мисля че ще шортна тогава ) - е максимум 3-4 %. Т.е аз мога да загубя това....при положение че ако стане 215 аз няма да го шортна още да осредня...а аз ще го направя.
                А колко може да падне и за колко време? Тренировката я видяхме преди седмици....
                Мислиш ли че е възможно рали ала 2014 година? Шанса е под 1 %.

                Обаче понеже всичко е измама...и аз съм пределено наясно с това...колко мислиш че ще шортна? не повече от 30 ти на процента. На фона на това което съм спечелил....дори и при най лошия вариант загубата ми ще е в нормални порядъци и дори и да се наложи да загубя.....няма да стане нищо съществесно.

                Но аз съм голям оптимист за тази година...мисля че много кинти ме очакват още.

                Ако изключим факта че аз не търгувам фундаментално сега....и изключим моите теории които според мен са факти а не теории....шорта тази година е WIN-WIN....Ако икономиката вземе да стане много добре...ще вдигнат лихвите...и пазара ще замине на майната си....миналата година говорих достатъчно защо....ако пък вземе да стане много зле...пак ще отиде на майната си....Ако тръмб спечели....пак ще отиде на майната си....Ако хилари спечели...може да не отиде на майната си ...ама няма и нагоре да отиде поради по горните причини . Да не говорим за Китай, Сорос който го е нарочил ( и не само ) и т.н рисковете са в пъти повече от хубавите неща.
                Да не забравяме и измамамта ...щото тоя филм се обзалагам че хареса много на някой и ще гледаме повторение.
                Ако работиш с малка част от парите си и не си достатъчно глупав да се набълбокаш с големи позции от които няма лесно отърване...риска да си шорт от ПОДХОДЯЩА позиция тази година е минимален но пък наградата е КОЛОСАЛНА и много приятна.

                На всичкото отгоре....дори и фундамент да няма ...все ще избереш момент да излезеш от шорта ако нещата не вървят добре за теб .

                Знаеш ли кога затоворих петрола? Втората половина на януари сме в Цюрих с едни играчи...ама играчи ти казвам.......и аз като казах че съм дълъг на петрола и те не спряха да ми се смеят. Викат ти си единствения който не знае за какво става въпрос и че не познават друг дълъг на петрола....а аз наистина не знаех за какво става на въпрос. И аз без много да умувам..казах на мойто момче затваряй всичко....ебал съм ти загубата...затваряй и това е....
                Та така ...някой хора знаят...за какво става въпрос а други гледат новините....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  какви 6 месеца....аз 6 месеца съм в 3 от тях 100 % в кеш...
                  Бях разбрал, че за последните шест месеца си бил пазара много яко.

                  Коментар


                  • какви 6 месеца....

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    С други думи ти си майстор на тайминга и си купил всичките тези неща на техните дъна за последните шест месеца?

                    Аз също съм дълъг PCLN на средна цена 1075. Но за последните шест месеца съм общо взето на нулата с прайслайн.

                    А Дисни пък за последните шест месеца са на минус.
                    какви 6 месеца....аз 6 месеца съм в 3 от тях 100 % в кеш...

                    Коментар


                    • Какво означава цар...

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      С други думи ти си майстор на тайминга и си купил всичките тези неща на техните дъна за последните шест месеца?

                      Аз също съм дълъг PCLN на средна цена 1075. Но за последните шест месеца съм общо взето на нулата с прайслайн.

                      А Дисни пък за последните шест месеца са на минус.
                      Какво означава цар...аз нямах нито една дълга позиция когато влязох в тоя форум отново...сега проверих началната ми позиция на PCLN е 1029. Дисней е 87.11 и т.н _ Дисней го купих когато говорих тук как го свалят след ърнинга веднага след ърнинга го купих....ако си спомняш и казах че е безумие и далавера че го свалят без ниакква причина...и даже казах изрично мисля с теб говорихме на тази тема .

                      Моята търговия е повече от елементарна Мишо....и ако следиш...и още съм тук ще ти я кажзвам и в бъдеще...аз бях 100 % кеш преди декември фед....с около 40-50 % от парите си застанах шорт и започнах веднага след лихвите и продължих до края на годината да заемам позиции....целия ФАНГ без изключение...сума други глуспости...линкелийд !!!!, туитър, тесла.. и т.н ...индексите - почти без изключение и бая бах застанал късо на ултрашорт вариантите...с около 10-15 % от акаунта..всъщност шорта на индексите ми беше само в ултрашорт...с изключение на секторните. И дълъг бях само на шибания петрол....

                      Когато влязах тук...купих 100 % всичко късо..( аз и затова влязах...да кажа..) ....и застанах първо леко...после по силно до към 20 % от акаунта ми дълъг ( и това го казах ) не като Равен след като песента е изпята а точно тогава когато никой не купуваше тогава казах че под 180 всички очакват ама няма да стане...сега.
                      Епъл го купувах на няколко пъти...банките на няколко пъти ( почти всички ) ...мудис... алли, fch, baba, bidu, bis - kas, pbr, uthr, axp, v, pcln, dis, ba, biib, mmm, fnma, fmcc ( tezi poslednite ne sym gord s pokupkata kupih gi zaradi shibanite analizatori ot ZACK) gogl, fb, wynn. lvs ...и това са май мисля не пропуснах нищо .

                      И сега ще видиш кога ще ги продам....но тоя път къс няма да застана веднага а ще чакам момент ( пак ще мисля като му дойде времето ) .
                      От 202 натам...почвам да ги гледами може би по мако продавам...до към 206 - това ми е максимума ( засега ). И ще остана 100 % в кеш това е абсолютно сигурно.

                      Коментар


                      • pbr кърти последните няколко сесии

                        http://finviz.com/quote.ashx?t=pbr
                        "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          WYNN, LVS, FCX,PCLN,DIS....ми носят толкова пари колко не бих могъл да изхарча за една година...
                          С други думи ти си майстор на тайминга и си купил всичките тези неща на техните дъна за последните шест месеца?

                          Аз също съм дълъг PCLN на средна цена 1075. Но за последните шест месеца съм общо взето на нулата с прайслайн.

                          А Дисни пък за последните шест месеца са на минус.
                          Last edited by Misho ILIEV; 03.03.2016, 00:20.

                          Коментар


                          • WYNN, LVS, FCX

                            WYNN, LVS, FCX,PCLN,DIS....ми носят толкова пари колко не бих могъл да изхарча за една година...

                            Коментар


                            • Разбира се

                              Първоначално изпратено от iri6 Разгледай мнение
                              Не е точно така. Лъвът е просъществувал десетки години и причината да е намаляващ вид не е краткия му хоризонт.

                              Хората се развиват, откриват, създават, унищожават благодарение на емоциите, които изпитваме - положителни или отрицателни, Не можеш да кажеш, че мисленето "на мен да ми е добре" е добро или лошо. В момента живеем в такъв период, но замисли се в миналото е било чест да умреш в битка. Тогава по-добре ли са живеели?

                              Освен това има достатъчно примери за хора, които на пръв поглед са най-големите егоисти, но правят много повече за хората около тях отколкото тези, които говорят и не правят нищо. Виж Бил Гейтс - няколко милиарда за научни изследвания дарява, Кен Грифин - над 100 милиона на Харвард Бинес скулл. Това са все хора, които мислят на мен да ми е добре, но реално помагат много повече от тези, които само говорят. Нямам в предвид само големината на даренията им, а начина по който имат възможността да променят света. Елън Мъск нима не мисли "на мен да ми е добре", но това не му пречи да променя света.

                              Едуард Сноудън, колко време е бил наясно за подслушванията. Нима той не е също мислел на" мен да ми е добре"?
                              Разбира се.
                              Може да помага само този които преди това е помогнал на себе си.
                              Ако не можеш да помогнеш на себе си кое може да те накара да мислиш че можеш ефективно да помогнеш на който и да е друг?

                              Знаеш ли кое? Приказката за лисицата и гроздето. Когато не може някой сам да си помогне и стане успешен...веднага поддема темата за несправедливостта...така спи по спокойно. Защо няма пари? - защото е честен...а защо другите имат пари? - защото са измамници и егоисти

                              Коментар


                              • Вярно

                                Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
                                Докато ралито на SPX не бъде потвърдено от USDCNY, USDJPY, UST, Bund и BCOM не вярвам него и очаквам отново да тестваме дъната. Още повече, че макроданните глобално продължават да се влошават ...
                                За мен това си е класическо беър маркет рали, но да видим...
                                Вярно.

                                Коментар

                                Working...
                                X