IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Аз Мишо пиша...почнал съм я преди 3 години. Даже две пиша...

    По едно време нималата година спрях да пиша..щото това което шишех започнах да мисля че просто не е вярно. И сега съм язарязъл или трябва да я пренашиша.

    Не искам да бъда публична личност. Бягам от това като дявол от тамян вече не знам колко години.

    Туитър и навсякъде гледам да не се разбира че съм аз...едва ли успявам.
    Предлагам да са в 3 тома съчиненията:

    "Научи се да управляваш трилионен хедж фънд, for dummies. Кратко ръководство"
    - Иван Махев

    "Write, Trade, Pray - One man's search for the boogeyman"
    - Ivan Mahev

    "Как за малко да разкрия тайните на ВЧТ, преди да се зануля."
    - Иван Махев

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Само последния половин час важи - това сега е шум. Ако разселят последнния половин час значи още има нещо гнило - най-малкото много лош сентимент. Ако купуват тогава или поне докарат пазарите до плюс значи всичко е ок. Ако купуват силно всичко е супер и следващото бичо трендче за няколко дни или седмици започва.
      21/01/2016 към 9 часа вечерта СП около 1870 същия ден дръпна нагоре при затварянето и продължи нагоре пазара до 1 февруари. не мисля че е толкова лошо че съм хванал локално дъно с 1 ден закъснение

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Имам дълги за близо 20 %...и няма да отворя други дълги...ще отворя КЪСИ.....когато му дойде времето.

        При всички положения когато ти отвориш още дълги аз ще съм на къси....

        Каквото кажеш ти....трябва да се прави обратното и успиваемостта ще е 90 %
        Или с други думи за 80% от портфейла си не можеш да кажеш че действаш правилно.

        Пък късите не са толкова лесни за отиграване. Сега пазара е в рейндж ама нищо чудно когато ги отвориш да влезе в тренд нагоре и загубите да са доста потресаващи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
          Едва ли ако беше казал на някой преди 2 месеца да си купи злато щеше да ти се разсърди ама ако те беше послушал да го шорти щеше да ти тегли една...
          Е всеки сам си взима решенията - ако ще ме псува когато губи, да бъде така добър когато печели да ми праща процент и то приличен.

          Коментар


          • Имам дълги

            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            И за колко си отворил дълги - за 5 -10% мисля че нещо подобно беше казал - и кога ще ги отвориш дългите за другите 90% - на по-скъпо Както по надолу писах при всяка сделка също толкова важна е и следващата сделка. Към момента по никакъв начин не можеш да докажеш че си постъпил умно, просто защото не си направил следващата сделка.
            Имам дълги за близо 20 %...и няма да отворя други дълги...ще отворя КЪСИ.....когато му дойде времето.

            При всички положения когато ти отвориш още дълги аз ще съм на къси....

            Каквото кажеш ти....трябва да се прави обратното и успиваемостта ще е 90 %

            Коментар


            • Ама това го казваш сега нали?

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Аз вече съм го казвал не веднъж - аз не се опитвам да познавам на къде ще върви пазара. Не виждам причина да се опитвам да правя невъзможни неща. Това което се опитвам да познавам е на къде хората си мислят, че ще върви пазара. И като видя огромно количество панирани инвеститори, и то без нищо от което да се панират в реалната икономика, ми е напълно ясно, че тези са балъци, от които аз мога да спечеля. същото и с екзалтираните.
              Ама това го казваш сега нали? Що не го каза при СП 180?

              Ами говореше колко зле може да стане положението....аматьор.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Философията ти ...със сигурност не ти е най добрата страна.

                Влязох тук...при СП 181 - казах че съм закрил късите...и отворил дълги.

                Сега ти казвам че ще продавам от 202 до 206...и ако променя мнението си ще го кажа и точно в тоя момент ми говориш за грешни сделки....явно само ме ядосваш....ако въобше може някой да ме ядоса...
                И за колко си отворил дълги - за 5 -10% мисля че нещо подобно беше казал - и кога ще ги отвориш дългите за другите 90% - на по-скъпо Както по надолу писах при всяка сделка също толкова важна е и следващата сделка. Към момента по никакъв начин не можеш да докажеш че си постъпил умно, просто защото не си направил следващата сделка.

                Коментар


                • Аз ли съм казал да го шорти някой злалто?

                  Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  Едва ли ако беше казал на някой преди 2 месеца да си купи злато щеше да ти се разсърди ама ако те беше послушал да го шорти щеше да ти тегли една...
                  Аз ли съм казал да го шорти някой злалто? Или оък да го купува....боже мой..

                  Аз за златото дума не съм казвал бе пич...аз златото не виждам причина да го търгувам дори и в момента.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Ти Равен си...като оня метеоролог...дето казвал
                    " Днес времето беше дъждовно....какво ще бъде времето утре...ще разберем вдругиден"
                    Аз вече съм го казвал не веднъж - аз не се опитвам да познавам на къде ще върви пазара. Не виждам причина да се опитвам да правя невъзможни неща. Това което се опитвам да познавам е на къде хората си мислят, че ще върви пазара. И като видя огромно количество панирани инвеститори, и то без нищо от което да се панират в реалната икономика, ми е напълно ясно, че тези са балъци, от които аз мога да спечеля. същото и с екзалтираните.

                    Коментар


                    • Философията ти

                      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      ти си знаеш Аз няма как да ти знам сделките.

                      Проблемът с познаването е че ако познаеш кога да продаваш трябва да познаеш и кога да купуваш. Също както и обратното. Всяка една сделка вдига летвата за точност на прогнозите. И колкото повече търгуваш толкова повече грешни сделки ще имаш - това е просто неизбежно. А колкото повече грешни сделки имаш толкова повече ще изоставаш от пазара. Това си е чиста математика.
                      Философията ти ...със сигурност не ти е най добрата страна.

                      Влязох тук...при СП 181 - казах че съм закрил късите...и отворил дълги.

                      Сега ти казвам че ще продавам от 202 до 206...и ако променя мнението си ще го кажа и точно в тоя момент ми говориш за грешни сделки....явно само ме ядосваш....ако въобше може някой да ме ядоса...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Аз ли купувам скъпо и продавам евтино?
                        Както казах, ти си знаеш сделките.

                        Но като ти гледам мисленето най-вероятно това правиш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Аз да не съм ти - никога не съм казал да се купува злато
                          Едва ли ако беше казал на някой преди 2 месеца да си купи злато щеше да ти се разсърди ама ако те беше послушал да го шорти щеше да ти тегли една...

                          Коментар


                          • Ти Равен си...

                            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            ти си знаеш Аз няма как да ти знам сделките.

                            Проблемът с познаването е че ако познаеш кога да продаваш трябва да познаеш и кога да купуваш. Също както и обратното. Всяка една сделка вдига летвата за точност на прогнозите. И колкото повече търгуваш толкова повече грешни сделки ще имаш - това е просто неизбежно. А колкото повече грешни сделки имаш толкова повече ще изоставаш от пазара. Това си е чиста математика.
                            Ти Равен си...като оня метеоролог...дето казвал
                            " Днес времето беше дъждовно....какво ще бъде времето утре...ще разберем вдругиден"

                            Коментар


                            • Аз ли купувам скъпо

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              голяма работа

                              Сега се получи някакъв шаш на пазара - предполагам че доста хора мислят като теб влезли са на пазарите последните години виждали са само бичи тренд без корекции и сега са в шаш и паника че идва нова голяма криза

                              И бъркат - ето ги последните месеци продават на безумни пари. Предполагам че някой от тях са си загубили всичките печалби от последните години. И ще продължават да бъдат панирани. Чак до като пазара скочи доста. И тогава ще влезат - пък аз тогава ще намаля.

                              Не се ли усещаш че начинът по който търгуваш е брутално извратен. Да купуваш скъпо и да продаваш евтино е точно обратното на това, което всеки таксиметров шофьор дори знае че трябва да прави.

                              А те нещата не са евтини само защото някой добър самарянин ги продава евтино. Евтини са защото добрия самарянин е с кафяви гащи.
                              Аз ли купувам скъпо и продавам евтино?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Обаче познавам. Познавам ли?
                                ти си знаеш Аз няма как да ти знам сделките.

                                Проблемът с познаването е че ако познаеш кога да продаваш трябва да познаеш и кога да купуваш. Също както и обратното. Всяка една сделка вдига летвата за точност на прогнозите. И колкото повече търгуваш толкова повече грешни сделки ще имаш - това е просто неизбежно. А колкото повече грешни сделки имаш толкова повече ще изоставаш от пазара. Това си е чиста математика.

                                Коментар

                                Working...
                                X