IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не е точно така

    Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    Ама то не тази година, никога няма да има , преди облигационния крах имам предвид. На 200 - 300 трилиона дългове като им вдигнеш лихвата с 1-2%, откъде ще извадиш 3-4 трилиона допълнително за лихви при световен БВП 80-90 млрд. Това всичко грубо, по спомен. Отговора е: отникъде, разбира се. Няма откъде да дойдат. Освен от разтеж естествено, ама нещо не се вижда на хоризонта.

    А за 2-то % не се коси. Те са просто алиби за всичките мизерии, които правят. Без инфлация измислената им машина перпетуум мобиле на растежа се чупи. Просто не знаем кога. Който отгатне ще страда по-малко от другите.
    Не е точно така...ама ебал съм му майката)))

    Хич не се кося...дреме ми...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Няма лихви, тази година. Успокойте се.
      Петрола няма да се вдигне вероятно толкова че да има 2 % инфлация.....в краткосрочен план...още повече че вдигането на петрола и превръшането му в инфлация ще отнеме мин 6 месеца да не кажа и повече ...а към момента има други фактори които са достатъчно силни за игра.

      Една скоба.Направо съм изумен от безумитето на всички централни банки по отношение на таргета им от 2 % инлфация. За какъв дявол са си вкарали в главата че 2 % инфлация е някакво магическо число което да им гарантира развитие. Това е най голямото безумие на този век. И заради това измислено магическо число....правят всичките глупости които правят сума години.
      Кое е по важно...хората да имат работа а бизнеса - бизнес или е по важното да има инфлация от шибаните 2 %. Все едно като станат 2 % и всичко ще цъфне и върже в нереформираните икономики особенно в Европа. Това е тотакна глупост - имам чуството че всички толкова са се вманячили в тези 2 % че не виждат нищо друго около себе си.
      Ама то не тази година, никога няма да има , преди облигационния крах имам предвид. На 200 - 300 трилиона дългове като им вдигнеш лихвата с 1-2%, откъде ще извадиш 3-4 трилиона допълнително за лихви при световен БВП 80-90 млрд. Това всичко грубо, по спомен. Отговора е: отникъде, разбира се. Няма откъде да дойдат. Освен от разтеж естествено, ама нещо не се вижда на хоризонта.

      А за 2-то % не се коси. Те са просто алиби за всичките мизерии, които правят. Без инфлация измислената им машина перпетуум мобиле на растежа се чупи. Просто не знаем кога. Който отгатне ще страда по-малко от другите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Няма лихви, тази година. Успокойте се.
        Петрола няма да се вдигне вероятно толкова че да има 2 % инфлация.....в краткосрочен план...още повече че вдигането на петрола и превръшането му в инфлация ще отнеме мин 6 месеца да не кажа и повече ...а към момента има други фактори които са достатъчно силни за игра.

        Една скоба.Направо съм изумен от безумитето на всички централни банки по отношение на таргета им от 2 % инлфация. За какъв дявол са си вкарали в главата че 2 % инфлация е някакво магическо число което да им гарантира развитие. Това е най голямото безумие на този век. И заради това измислено магическо число....правят всичките глупости които правят сума години.
        Кое е по важно...хората да имат работа а бизнеса - бизнес или е по важното да има инфлация от шибаните 2 %. Все едно като станат 2 % и всичко ще цъфне и върже в нереформираните икономики особенно в Европа. Това е тотакна глупост - имам чуството че всички толкова са се вманячили в тези 2 % че не виждат нищо друго около себе си.
        Taylor

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Поради липса на информация...така се получва. Изгубени в превода.
          кат се видим, сте се обесними

          Коментар


          • Поради липса на информация...

            Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
            е много интересен профил ми саzдаде. сега не мога се отарва.

            тва форумите се големо несто
            Поради липса на информация...така се получва. Изгубени в превода.

            Коментар


            • Няма лихви

              Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
              В превод: очаквате да се вдигне петрола, повдигайки целия пазар и няма смисъл за сега от тези трейдове
              Може и така да стане, ама проблема с вдигащия се петрол е, че ще вдигне и инфлацията до заветните 2% и тогава ще трябва наистина да затегнат. Ще настане доста сконфузна ситуация за централните идиоти.
              Мен ме боли щепсалът. Стискам си Тотал-а и ми е през оная работа къде ще иде петрола. Ако го закарат до 50, ще пусна една къса за хедж и така...

              Няма лихви, тази година. Успокойте се.
              Петрола няма да се вдигне вероятно толкова че да има 2 % инфлация.....в краткосрочен план...още повече че вдигането на петрола и превръшането му в инфлация ще отнеме мин 6 месеца да не кажа и повече ...а към момента има други фактори които са достатъчно силни за игра.

              Една скоба.Направо съм изумен от безумитето на всички централни банки по отношение на таргета им от 2 % инлфация. За какъв дявол са си вкарали в главата че 2 % инфлация е някакво магическо число което да им гарантира развитие. Това е най голямото безумие на този век. И заради това измислено магическо число....правят всичките глупости които правят сума години.
              Кое е по важно...хората да имат работа а бизнеса - бизнес или е по важното да има инфлация от шибаните 2 %. Все едно като станат 2 % и всичко ще цъфне и върже в нереформираните икономики особенно в Европа. Това е тотакна глупост - имам чуството че всички толкова са се вманячили в тези 2 % че не виждат нищо друго около себе си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Един от съществените проблеми и плюсове...на хората които се занимават с трейдинг и са учили за това....и които обикновенно работят с парите на други хора е високото им мнение за себе си и пренебрежението към несебеподобните.

                Това донякъде е оправдано поради очевадния факт че тези момчета наистина имат най много опит от всички и в повечето случаи разбират много по добре и по бързо от други за какво става въпрос, особенно когато става въпрос за трейдинг.

                Предполагам, с малкото информация която имам от тук, ... е че ти работиш явно профисионално това.

                Аз съм имал възможността да говоря с може би достатъчно трейдъри, също като теб предполагам.
                Разликата е че, когато говоря лично с "вас" е че никой не ме приема за трейдър, а за човека с парите....и отношението им към мен не е поставено на база кой е по умен още по малко в трейдинга и съм свикнал по принцип на някакво уважение ))

                Аз съм Home office. Не съм учил за това, и си управлявам част от парите почти сам.
                Това че съм общо взето особенно в последно време спекулант, а не инвеститор не ме прави трейдър и е съвсем нормално . Така че те разбирам че не мога да говоря на твоя език и съответно твоето отношение още по малко че комуникацията е на в някакъв форум.
                Но "хората с парите" имат и преимущества когато говорим за крайни резултати. Ние си управляваме само нашите пари...и това има същественно значение когато взимаме решенията си. Профисионалното ти изкривяване което може би имаш независимо дали цъкаш и твои кинти те прави тотално различен от подобни на мен....и като начин на мислене, и като начин на участие в пазара и като поглед върху цялата картина...и по отношение на краткосрочни и дългосрочни цели...и т.н. И това го казвам не във връзка с теб лично ( теб не те познавам ) ...а защото познавам хора като теб.
                Ако аз трябва да си наема трейдъри ( въпреки че имам един който обаче прави само това което му кажа в 90 % от случаите и служи само да направи нещо когато аз не мога лично и той има много ограничени права .те не е трейдър истински, въпреки че му позволявам малко солови операции )) ) ....в момента по скоро бих си купил софтуер за трейдинг.

                Аз пак казвам, не съм учил за това което правя. Въпреки че съм завършил и МИО преди 100 години...)) това не ми е от особенно значение освен че имам някакво икономическо мислене къде от образованието, къде от останалия бизнес.
                Аз нямам претенции да бъда на твоето техническо биво, но смятам това за голямо предимство...защото ако не мислех така щях да взема някой да ме учи. Аз се опитвам да мисля по мащабно...."грижа ме е за парите ми"...и съответно много внимавам какво правя, обикновенно го правя бавно....и вземам пред вид неща за които ти най-вероятно никога няма да мислиш или няма да имаш време да мислиш за тях, не защото си глупав а защото не си свикнал така...това не се учи в училище.


                Съмнявам се да ме разбираш напълно, съмнявам се и да мога да ти обясня в 5 изречения всичко което мисля... просто ние сме различни.
                С моя начин на работа постигам значителни резултати с минимални усилия. Има и стрес....но къде няма стрес? ))

                Та така човече...

                Между другото преди месец се шегувах с един твой колега от сръбски произход....който цъка и мои пари малко....че е време да си хвърли знанията на майната си...защото моя ретърн е с пъти повече от неговия...ако че да 15 години прави едно и също и е завършил Лондон скулл ъф икономикс.
                Разбира се не съм прав защото той има други задачи и не може да прави това което аз правя дори и да иска.
                е много интересен профил ми саzдаде. сега не мога се отарва.

                тва форумите се големо несто

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  ние кво таргуваме не каzвам. тва се моите ли4ни вижданиа.

                  както виждас редко каzвам несто zа commodities. има при4ина
                  В превод: очаквате да се вдигне петрола, повдигайки целия пазар и няма смисъл за сега от тези трейдове
                  Може и така да стане, ама проблема с вдигащия се петрол е, че ще вдигне и инфлацията до заветните 2% и тогава ще трябва наистина да затегнат. Ще настане доста сконфузна ситуация за централните идиоти.
                  Мен ме боли щепсалът. Стискам си Тотал-а и ми е през оная работа къде ще иде петрола. Ако го закарат до 50, ще пусна една къса за хедж и така...

                  Коментар


                  • Един от съществените проблеми...

                    Първоначално изпратено от volaswap
                    тона ти е много слаб, zа 4овек, които се тварди 4е раzбира. поzнаниата ти састо не са на ниво.
                    Един от съществените проблеми и плюсове...на хората които се занимават с трейдинг и са учили за това....и които обикновенно работят с парите на други хора е високото им мнение за себе си и пренебрежението към несебеподобните.

                    Това донякъде е оправдано поради очевадния факт че тези момчета наистина имат най много опит от всички и в повечето случаи разбират много по добре и по бързо от други за какво става въпрос, особенно когато става въпрос за трейдинг.

                    Предполагам, с малкото информация която имам от тук, ... е че ти работиш явно профисионално това.

                    Аз съм имал възможността да говоря с може би достатъчно трейдъри, също като теб предполагам.
                    Разликата е че, когато говоря лично с "вас" е че никой не ме приема за трейдър, а за човека с парите....и отношението им към мен не е поставено на база кой е по умен още по малко в трейдинга и съм свикнал по принцип на някакво уважение ))

                    Аз съм Home office. Не съм учил за това, и си управлявам част от парите почти сам.
                    Това че съм общо взето особенно в последно време спекулант, а не инвеститор не ме прави трейдър и е съвсем нормално . Така че те разбирам че не мога да говоря на твоя език и съответно твоето отношение още по малко че комуникацията е на в някакъв форум.
                    Но "хората с парите" имат и преимущества когато говорим за крайни резултати. Ние си управляваме само нашите пари...и това има същественно значение когато взимаме решенията си. Профисионалното ти изкривяване което може би имаш независимо дали цъкаш и твои кинти те прави тотално различен от подобни на мен....и като начин на мислене, и като начин на участие в пазара и като поглед върху цялата картина...и по отношение на краткосрочни и дългосрочни цели...и т.н. И това го казвам не във връзка с теб лично ( теб не те познавам ) ...а защото познавам хора като теб.
                    Ако аз трябва да си наема трейдъри ( въпреки че имам един който обаче прави само това което му кажа в 90 % от случаите и служи само да направи нещо когато аз не мога лично и той има много ограничени права .те не е трейдър истински, въпреки че му позволявам малко солови операции )) ) ....в момента по скоро бих си купил софтуер за трейдинг.

                    Аз пак казвам, не съм учил за това което правя. Въпреки че съм завършил и МИО преди 100 години...)) това не ми е от особенно значение освен че имам някакво икономическо мислене къде от образованието, къде от останалия бизнес.
                    Аз нямам претенции да бъда на твоето техническо биво, но смятам това за голямо предимство...защото ако не мислех така щях да взема някой да ме учи. Аз се опитвам да мисля по мащабно...."грижа ме е за парите ми"...и съответно много внимавам какво правя, обикновенно го правя бавно....и вземам пред вид неща за които ти най-вероятно никога няма да мислиш или няма да имаш време да мислиш за тях, не защото си глупав а защото не си свикнал така...това не се учи в училище.


                    Съмнявам се да ме разбираш напълно, съмнявам се и да мога да ти обясня в 5 изречения всичко което мисля... просто ние сме различни.
                    С моя начин на работа постигам значителни резултати с минимални усилия. Има и стрес....но къде няма стрес? ))

                    Та така човече...

                    Между другото преди месец се шегувах с един твой колега от сръбски произход....който цъка и мои пари малко....че е време да си хвърли знанията на майната си...защото моя ретърн е с пъти повече от неговия...ако че да 15 години прави едно и също и е завършил Лондон скулл ъф икономикс.
                    Разбира се не съм прав защото той има други задачи и не може да прави това което аз правя дори и да иска.
                    Last edited by Iv_max; 29.02.2016, 17:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Не мога да ги разпространявам и не зависи от мен. Ако са за разпространение може би ще ги видим в Блумбър терминала.

                      Кой ме пита? Някой които не смее с истинския си ник?
                      Здравей,

                      Отново имаш подозрения, че съм някой от останалите участници във форума, но не е така.
                      Чета форума, но не пиша мнения, защото почти няма смислени дискусии или някой, който да разбира повече от мен. Пиша сега, защото от начина ти на изказ си личи, че си над всички участници в тази тема включително и от мен.

                      В момента пиша дисертация на тема HFT и често да ти кажа логиката ти съвпада с моята относно променящата се ситуация с този тип търговия.

                      От няколко дни си играя с Bloomberg Terminal и чета най-различни papers, но не мога да измисля модел, който да ми дава сравнително бърза информация за нивото на HFT в различните дни, а какво остава за часове или дори минути.

                      Разбирам, че информацията ти е частна, но ще се радвам да ме насочиш в правилната посока, относно използваната информация за съставянето на графиките.

                      Коментар


                      • Пак нищо не разбра

                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Някой от тези трябва да е...

                        AUM:
                        Black Rock - 4.3 tn
                        The Vanguard Group - 3 tn
                        State Street Global Advisors - 2.3 tn
                        Allianz Global Investors - 2,2 tn
                        Government Pension Investment Fund (Japan) - 1,3 tn
                        Government Pension Fund - Global (Norway) - 893 bn
                        Civil Service Retirement and Disability Fund (United States) - 832 bn
                        Abu Dhabi Investment Authority (Abu Dhabi) - 773 bn
                        SAMA Foreign Holdings (Saudi Arabia) - 757 bn
                        UBS Asset Management - 680 bn
                        Пак нищо не разбра.
                        Въобще не четеш или аз не мога да се изразявам...въпреки че съм безкрайно многословен.
                        Нито един от изброените по горе нямат пари за ежедневна търговия и не практикуват такава . Как въобще можеш да ги споменаваш.
                        Ти като си уж в тоя бизнес...и четеш очевадно много....колко реални ЗАНЧИТЕЛНИ участия има един пенсионен или взаимен фонд на реалния пазар през годината бе шефе? Ако един пенсионен фонд реши да влече в позиция или да излезе от такава е цяло събитие.

                        Това са ала Бъфет инвестиционни фондове.

                        Мисля че си в състояние да ме откажеш от опитите ми да ти кажа какво мисля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Не виждаш ли тоновете глупости които се говорят по медиите....нима не виждаш как в зависимост от ситуацията медиите канят при бичи настроения само "анализатори" които говорят по принцип бичи...и при мечи настроения...главно такива които има уж мечи настроения...и това се повтаря переодично.
                          .
                          Това е съвсем нормална човешка психология. Наблюдава се и във форума

                          Хората стават бичи когато пазарът се качва и мечи, когато слиза. В този смисъл пазарът се самонавива. Да, така е.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Ами незнам кои са те...предполагам група хора или фондове с такива кинти че могат може би и Обама могат да накарат да каже каквото искат.

                            Кинтите големите са абсолютно сигурно че съществуват, това че никой не говори за тях и възможностите им на пазара...е съвсем нормално.

                            Аз не мога да докажа или кажа със сигурност нищо, но ако се поставиш на мястото на човек или организация която има средства от порядъка на трилиони долари само да търгува с тях, а не да инвестира, и прави милиони да не кажа милиярди на седмица мисля че не е далеч от ъкъла, че той ще намери начин да внесе определени настроения на хората чрез медиите. И по опасното е че на практика той задължително ще го направи.
                            Не виждаш ли тоновете глупости които се говорят по медиите....нима не виждаш как в зависимост от ситуацията медиите канят при бичи настроения само "анализатори" които говорят по принцип бичи...и при мечи настроения...главно такива които има уж мечи настроения...и това се повтаря переодично. Обикновенно зад техните думи не стои нищо същественно...я история как всичко се повтаря...я че сега историята не е същата...разни трейдъри които им се виждат разни технически мечи или бичи движения....и по принцип ако залагаш на червено черно спрямо това да слушаш едните и другите има по голям шанс да спечелиш.

                            .
                            Някой от тези трябва да е...

                            AUM:
                            Black Rock - 4.3 tn
                            The Vanguard Group - 3 tn
                            State Street Global Advisors - 2.3 tn
                            Allianz Global Investors - 2,2 tn
                            Government Pension Investment Fund (Japan) - 1,3 tn
                            Government Pension Fund - Global (Norway) - 893 bn
                            Civil Service Retirement and Disability Fund (United States) - 832 bn
                            Abu Dhabi Investment Authority (Abu Dhabi) - 773 bn
                            SAMA Foreign Holdings (Saudi Arabia) - 757 bn
                            UBS Asset Management - 680 bn

                            Коментар


                            • Ами незнам

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Кои са "те"?

                              Тази ревизия идва предимно заради петролните компании. Предполагам и заради банките. А банките пък заделят повече провизии за лоши петролни кредити. Значи това с ревизирането на печалбите надолу едва ли са пълни глупотевини.
                              Ами незнам кои са те...предполагам група хора или фондове с такива кинти че могат може би и Обама могат да накарат да каже каквото искат.

                              Кинтите големите са абсолютно сигурно че съществуват, това че никой не говори за тях и възможностите им на пазара...е съвсем нормално.

                              Аз не мога да докажа или кажа със сигурност нищо, но ако се поставиш на мястото на човек или организация която има средства от порядъка на трилиони долари само да търгува с тях, а не да инвестира, и прави милиони да не кажа милиярди на седмица мисля че не е далеч от ъкъла, че той ще намери начин да внесе определени настроения на хората чрез медиите. И по опасното е че на практика той задължително ще го направи.
                              Не виждаш ли тоновете глупости които се говорят по медиите....нима не виждаш как в зависимост от ситуацията медиите канят при бичи настроения само "анализатори" които говорят по принцип бичи...и при мечи настроения...главно такива които има уж мечи настроения...и това се повтаря переодично. Обикновенно зад техните думи не стои нищо същественно...я история как всичко се повтаря...я че сега историята не е същата...разни трейдъри които им се виждат разни технически мечи или бичи движения....и по принцип ако залагаш на червено черно спрямо това да слушаш едните и другите има по голям шанс да спечелиш.

                              .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Ще се понаучи да е по-внимателна бабата. То това си е изкуство.

                                Грийнспан, майсторът на кухите и неясни приказки, навремето казваше: "ако сте разбрали какво казвам, значи съм се изразил неясно"
                                Greenspan: I guess I should warn you, if I turn out to be particularly clear, you've probably misunderstood what I've said.

                                Коментар

                                Working...
                                X