IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Мишооо, дай ми обяснение за днешните нива на СП при сегашните новини моля те....не ме оставяй в тъмнина,

    Никой не дава обяснение...икономиката цъфна ли? Всички за Китай ли се успокоиха?
    Да..петрола е нагоре....хайде сега да ми обясниш защо е нагоре?

    Може би защото ще замразят произвдоството но няма да го сакратят...Много моля в този момент ако обясниш движението с това....да се сетиш преди няма и седмица как пазара падна по абсолютно същата причина.
    Неочаквано добър ISM. Петролът също се качва. Вероятността от рецесия силно намалява. Вероятността от поне един рейт хайк силно се увеличи. Виж банките как хвърчат.

    Това са добри новини на фона на невероятния песимизъм от преди две-три седмици. Но новините не са прекалено добри - т.е. за сега изглежда, че няма да има бързо качване на лихвите. Сиреч - не е никак зле за акциите.

    Коментар


    • http://imgur.com/DxWer

      Това е развитието на високочестотната търговия до флаш краша през 2011

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        От къде се оказа? че не правят нищо кой знае какво....как разбра? От СНБС = шото веднага след книгата имаше един месец шум...ако не беше книгата хич нямаше и този шум да го има.

        Преди Да напише Люис тази книга никой даже и не отваряше дума за това....а обикновенните хора и даже не само обикновенните ами и големите мениджъри на хедж фондове с изключение на някой банки, не бяха и чували...

        Сега какво да чакаме след някоя година да напише Люис още една книга този път за променената търговия при същите тези и тогава всички ще почнат да говорят може би...и тогава може и да съм бил прав но кой ще се сети за мен...?
        Това са глупости. HFT и влияението им се обсъжда години преди "Бързаците" това че ти не си ги чувал си е твой проблем

        И не - няма как да печелиш от това, че си мислиш, че знаят какво правят. Като махнеш тези които основна идея е да прецакват големи институционални инвеститори с игра в спреда, останалите просто следват супер кратки трендове. Трендове за които човек който търгува сам до като натисне си оформи поръчкати и натисне даден клавиш за покупка или продажба и тези вече са направили няколко стотин сделки.

        Нормалния човек има време за реакция от около 300 милисекунди. Или с други думи за оформянето на дадена поръчка ще отидат минимум 600 милисекунди, и това ако играе с готови лотове и пазарни цени и цъка като изоглавен за скорост два бутона Купи и продай. Ако си наглася цялата сделка ще отидат поне 20 -30 секунди. Което вече е над средното време за държане на акция от HFT.

        Как точно си мислиш че можеш да печелиш от 20 секундно държане И как точно си мислиш че те манипулират пазара с държане на акции от по 10 -20 секунди

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          От къде се оказа? че не правят нищо кой знае какво....как разбра? От СНБС = шото веднага след книгата имаше един месец шум...ако не беше книгата хич нямаше и този шум да го има.

          Преди Да напише Люис тази книга никой даже и не отваряше дума за това....а обикновенните хора и даже не само обикновенните ами и големите мениджъри на хедж фондове с изключение на някой банки, не бяха и чували...

          Сега какво да чакаме след някоя година да напише Люис още една книга този път за променената търговия при същите тези и тогава всички ще почнат да говорят може би...и тогава може и да съм бил прав но кой ще се сети за мен...?
          Напиши и ти книга или хайдне да не е книга, статия в интернет.

          Коментар


          • Вече ще получавам информация за ВЧТ ци...

            Вече ще получавам информация за ВЧТ ци...на следващия ден.

            Трябва да отворя консултантска фирма.

            Коментар


            • Какво казах?

              Какво казах преди няколко дена...?

              Събират дълги....около 195...какво се оказа? Че съм прав.

              Вчера защо пазара падна с 0.8%? За да могат да продадат много путове около 195.....щото много играчи тук в блумбърг терминала и в туитър има едни инвестиори приятелчета много отворени...заложиха че след 195 ще е надолу.
              Last edited by Iv_max; 01.03.2016, 21:03.

              Коментар


              • Тя е на 10 години

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Абе то и аз трябва да прочета Liars Poker, трябва да си я взема сега...
                Тя е на 10 години...сега трябва да прочетеш - Super Liars Poker

                Коментар


                • Кои са твоите клиенти?

                  Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Към моментът пазарите просто възстановяват към нормални нива. Разбира се, това не означава, че няма да надуят Даксът до 12 000 и Дау до 18 000, за да ги сринат пак с по 2 000 пункта.

                  Знаете защо напримерно аз следя пазарите - заради моите клиенти - ще ги предупредя да свикват с такива работи. И дори да ги използват, дебнейки сривовете, за да си довнасят и още по-добре - да се опитват на връх да "консервират" инвестициите си в консервативни фондове. Който прави И това, ще реализира сосни доходности на годишна база, ако разбира се прогнозите ни за силно воатилство се оправдаят. Който не му се правят врътки - ако след цялото воатилство, прави 7-10% годишно - хубаво - няма никой с договор, по-кратък от 15-тина години.

                  За себе си съм спокоен - аз съм дългосрочен дивидентаджия и ще се радвам да мога 1-3 пъти в годината да пазарувам на паническа промоция.
                  С какво се занимаваш?

                  Коментар


                  • До сега спах....

                    До сега спах...в момента разглеждам графиките за февруари,,,,)))

                    Просто няма такава измама.... 202 е нивото..продължавам да го твърдя.

                    След 202 ..... трябва да се внимава!!! Търси се - дни със спокойна търговия и първия ден след тях нагоре или надолу със около 0.8 % движение. Като намерите този ден....това е сигнала. Това го правят вече за Н ти път.

                    Но помнете друга моя прогноза - Битехнологиите и банките но особенно биотехнологиите е нужно да са нагоре 10 % минимум за да очакваме отново по сериозен спад на пазара.

                    Трябва да се освободят огромните къси в биотехнологиите за да има пари за нова игра.

                    В сектора с биотехнологиите, сега се потвърждава и го виждам, ВЧТ ци са най активни от всички доста дълго време.


                    Ако позная да не взме да каже някой че имам кристална топка...

                    Коментар


                    • Мишооо

                      Мишооо, дай ми обяснение за днешните нива на СП при сегашните новини моля те....не ме оставяй в тъмнина,

                      Никой не дава обяснение...икономиката цъфна ли? Всички за Китай ли се успокоиха?
                      Да..петрола е нагоре....хайде сега да ми обясниш защо е нагоре?

                      Може би защото ще замразят произвдоството но няма да го сакратят...Много моля в този момент ако обясниш движението с това....да се сетиш преди няма и седмица как пазара падна по абсолютно същата причина.
                      Last edited by Iv_max; 01.03.2016, 20:57.

                      Коментар


                      • От къде се оказа?

                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Да, попрехвърлил съм Flash Boys. По едно време доста хора бяха луднали на тема ВЧТ, но се оказа, че ВЧТ не прави нищо особено освен да увеличи трансакционните разходи на инвестиорите с нещо от сорта на 2-3 базови пункта. Не че е хубаво, това си е обирджийство, но то не движи пазара.
                        От къде се оказа? че не правят нищо кой знае какво....как разбра? От СНБС = шото веднага след книгата имаше един месец шум...ако не беше книгата хич нямаше и този шум да го има.

                        Преди Да напише Люис тази книга никой даже и не отваряше дума за това....а обикновенните хора и даже не само обикновенните ами и големите мениджъри на хедж фондове с изключение на някой банки, не бяха и чували...

                        Сега какво да чакаме след някоя година да напише Люис още една книга този път за променената търговия при същите тези и тогава всички ще почнат да говорят може би...и тогава може и да съм бил прав но кой ще се сети за мен...?

                        Коментар


                        • Аз обаче както писъх

                          Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          ми zлатото се ка4и доста, там акциите и опциите ми беха доста на плус и просто, сметнах 4е е време да прибера пе4албите си.

                          Treasuries састата логика.

                          просто си прибирам парите. сега спекулативно ми портфолио е 98% cash.
                          2% отидаха при кас na X (8.85), нали ми е слабост
                          Аз обаче както писъх, не съм затворил нищо...нито съм пък и купил нищо.

                          И знаете ли защо не съм купил....щото повече пари се правят от къси за по кратко време от колкото от дълги в тези времена.
                          Last edited by Iv_max; 01.03.2016, 20:52.

                          Коментар


                          • 3 %

                            Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                            Как какво? Да ти вземат парите, разбира се. Нали за това е цялата конспирация на HFT фирмите? Парите на Iv_max са толкова много, че си заслужава да си трови живота, опитвайки се да хване колосалното движение на SPY от 195 до ... 202...

                            Дори за три процента доход трябва да се бориш със зъби и нокти в тоя живот.
                            3 % е добар доходност ...сравнена с отрицателна при някой облигации

                            Познавам ли обаче?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                              Според мен в момента надуват нов балон по някое време тази година ще го спукат и ще има нов лоу обаче сега ще го надуват докато не избият стоповете на всички къси и докато не хванат всички да пускат дълги.
                              Очаквам повторение на 2015.
                              Към моментът пазарите просто възстановяват към нормални нива. Разбира се, това не означава, че няма да надуят Даксът до 12 000 и Дау до 18 000, за да ги сринат пак с по 2 000 пункта.

                              Знаете защо напримерно аз следя пазарите - заради моите клиенти - ще ги предупредя да свикват с такива работи. И дори да ги използват, дебнейки сривовете, за да си довнасят и още по-добре - да се опитват на връх да "консервират" инвестициите си в консервативни фондове. Който прави И това, ще реализира сосни доходности на годишна база, ако разбира се прогнозите ни за силно воатилство се оправдаят. Който не му се правят врътки - ако след цялото воатилство, прави 7-10% годишно - хубаво - няма никой с договор, по-кратък от 15-тина години.

                              За себе си съм спокоен - аз съм дългосрочен дивидентаджия и ще се радвам да мога 1-3 пъти в годината да пазарувам на паническа промоция.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Не може и няма смисъл никой да се ангажира с постоянна манипулация на пазара. Ако това е постоянно както казваш в един момент всички ще се усетят и пазар няма да има. Този въпрос за мен стана актуален септември.. до сега...и нагоре и надолу..основния въпрос е до кога?
                                Как докога: довинаги. Ще блъскат пазарът нагоре-надолу, за да правят мегакинти и да очесват както паникьорченцата, така и еуфорстващите. Това винаги го е имало, вероятно откак има пазари, ама сега става просто по-брутално.
                                Това дори е сгодно за дългосрочно инвестиращ човек - просто трябва да издебва поредния срив и да си пазарува, а ако му се наложи или пък реши да излезе - да издебне поредния възход.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X