IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • March 10th - seems to be a MEGA TURN DATE
    Attached Files

    Коментар


    • Я - джадаите се бият храбро: аферим - кълцат мишкуняците.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
        Мерси за предупреждението,
        Надявам се че сектора ще рибаундне,мога да го държа много дългосрочно, а и да си купя още ако продължи надолу,

        Да, и аз четох анализи, че е доста по-рисков, защото в него позициите са доста изравнени и на по-малките компании им е по-голяма тежестта.

        Но като е 50 можех да влезна с по-малко пари, вместо 250+ на IBB
        Приятелю, под 47,50 закривай. потегли ли на юг следващата спирка е 40

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          4 time short at 13.53
          5 times short at 13.75

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            И още нещо Равен...кой може...при липса на много сериозни новини.. да направи така че от + 1 % пазара да стигне до -1 % и после един бог знае какво да направи?

            Значи ти ибясняваш подобни движения със емоциите на такива като нас...или това което имам усещането че ингнорираш винаги....

            Кой всъщност е пазара в един такъв ден като днешния? В учебниците ще прочетеш че едни милиони инвеститори подвластни на емоцията...си цъкат и цените се движат...

            АКо това е имало някаква вероятност преди 15 години да е било вярно...сега пак вярно ли е?
            Блажени са верующите!!!
            Вълните,вълните!!!Плюс някои добавки!!!
            Last edited by kefala; 10.03.2016, 20:33.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Така...след като изнесе една лекция..ала принципи които формират цената ...и влиянието на емоциите ...която може да си ти я преподавали в училище и да са ти промили мозъка...сега седни преди да напишеш нещо за да ми отговориш и помисли 3 минути безпристрастно...

              Е ли възможно...?
              1. Тези емоции да са породени от пазара...а не емоциите да са причина за пазара?
              2. Тези които виртуално смяташ че под влияние на емоциите купуват и продават кои са?
              Спекулативни хедж фондове? ВЧТ? Частни инвеститори? Институционални инвеститори? Дребни спекуланти? Кои са от тези? Кой всъщност е основния участник на пазара ежедневно?
              3.Емоциите влияят на такива като нас...защото ние цъкаме ръчно. Колко са такива като нас? И какво влияние имат те върху цените?Компютрите нямат емоции...имат алгоритми. Колко процента от пазара се търгува автоматично?
              Това което виждам аз...и което ме притеснява сега...е ли възможно да е породено от някой алгоритъм на който са му задали програма СЕЛЛ? Или на много алгоритми които имат същата програма...с цел да се притесня аз и да продам...когато този същия алгоритъм има за цел да купи? И после да превключи на програма БАЙ.

              Допускаш ли че аз може да имам повече инфоемация от теб...и е ли възможно пък това което пиша да не са свободни съченинения тип аз съм велик?
              Допускам, всъщностт не сигурен съм че каквато и повече информация да имаш тя не ти дава ама абсолютно никакво предимство. Тъй като физичните закони са неотменими за всички и никой не може да знае бъдещето. това което можеш да имаш в повече е че измислените обяснения или ако го кажем научно рационализации защо пазара върви в една или в друга посока може да достигат първо до теб. Но и това ме съмнява. От както си в този форум не си дал нито веднъж измислено обяснение преди то да стане общо обсъждано.

              Алгоритмите на търговия се изграждат на чисто статистически модели и на технически анализ. По този начин те просто реагират бързо на това което се случва на пазара - но не създават настроенията на пазара. Просто реагират бързо. По този начин - тъй като всички те са изградени със сходни допускания и дори сходни алгоритми създават много лесно стадно поведение. Същото стадно поведение което и хората създават. Аз веднага мога да ти кажа какво правят в момента алгоритмите. Продават всеки ръст на пазара преди да достигне предходния ръст и купуват всяко дъно след катопадне дадени проценти под предходното дъно но в по-малка степен. Това ще създаде една нестабилностт на пазара и както в момента локалните върхове на СП се движат +-10 пункта постепенно ще почнат да се движат през все по-голям интервал. Т.е. ще почне да се формира стадно поведение предизвикващо ускорен спад. Освен ако не се появят големи оферти купува които да обърнат нещата - но те няма да дойдат от алгоритмите ще дойдат от реални купувачи. Ако дойдат.


              Така че оставени сами за себе алготитмите в момента свалят пазара. същото което правят и всички фенове на чистия технически анализ и без да разчитат на алгоритми.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Златцето го чака дълга пързалка надолу. Въпреки че в дадения момент не изглежда така.

                Коментар


                • И още нещо Равен...

                  И още нещо Равен...кой може...при липса на много сериозни новини.. да направи така че от + 1 % пазара да стигне до -1 % и после един бог знае какво да направи?

                  Значи ти ибясняваш подобни движения със емоциите на такива като нас...или това което имам усещането че ингнорираш винаги....

                  Кой всъщност е пазара в един такъв ден като днешния? В учебниците ще прочетеш че едни милиони инвеститори подвластни на емоцията...си цъкат и цените се движат...

                  АКо това е имало някаква вероятност преди 15 години да е било вярно...сега пак вярно ли е?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                    Tripple short at 13.35
                    4 time short at 13.53

                    Коментар


                    • Така...след като изнесе

                      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Че ти големите спекуланти да не мислиш че имат по-различни нагласи, по различни емоции или по-различна човешка природа. Нямат. Просто се контролират по-добре, което води до това че емоциите им влияят по-слабо. На някой сигурно много по-слабо. Но в края на краищата и те са подвластни на същите чувства.

                      Ето сега ти си мислиш че нещата не вървят добре. Същото това нещо си го мислят адски много хора. Гледаш си твоите емоции и виждаш това какво усещат на пазара. Ако емоциите са ти горе долу средни то ти си представителна извадка. Някой са негативни по природа а други са позитивни по природа. Рисковите предпочитания също са различни. Но ако си среден спекулант имаш и средни емоции и най-голямата част от участниците на пазара - съответно и значима част от парите на пзара се движат от същите емоции.

                      Или с други думи сега народа се е спекъл. Имаме добри новини а пазара реагира зле. Кофти. Значи какво да очакваме че да реагира добре щом дори и централна банка не може да обърне сентимента. Ами айде тогава да намалим риска или дори да минем на къси. И много народ в момента точно това прави. И какво се получава когато много хора продават - ами пазара върви надолу. Някой и купува разбира се. Но в случая купувачите вървят срещу човешката природа. Аз не бих купувал.

                      Емоциите обаче имат също чисто човешкото качество да са нестабилни. Сега са негативни само след час може да са позитивни. Но към момента са негативни. Към момента не изглежда добра идея да се купува. Какво ще се случи в следващия момент няма как да се знае - човешката природа не дава отговор. По някое време хората свикват със спада. Оптимистите намаляват песимистите се увеличават. Тренда надолу почва да се формира. Паниката постепенно почва да набира сила. Здравия разум да отстъпва. На пазара почват да се появават всякакви разионализации за това защо пада.

                      Обяснянията защо пазара върви в една или друга посока са в повечето случай елементарни рационализации. А не рационални обяснения. Защото в човешката природа е да намира причина за всичко. Хората не понасят хаоса и предпочитат измислено обяснение пред липса на обяснение. Ако тренда надолу продължи да се засилва то и рационализациите на различните хора ще почнат все повече да се конвергират към едно нещо. Ще започне да се получава вяра. И като всяка вяра хората ще почнат да действат в съгласие с нея и да отричат твърдо всичко което е против нея. дори и да е истина.

                      И това продължава до като тези със здравите нерви не решат - айде стига толкова - купона свърши - всичко стана прекалено евтино и вече наистина ми харесва да влеза. Все едно дали продължава да има паника или не. но средния спекулант няма здрави нерви. Няма да влезе в този момент, няма да влезе и в следващия. ще влезе чак когато пазара почне да скача. И тогав анещата ще тръгнат наобратно.

                      Така...след като изнесе една лекция..ала принципи които формират цената ...и влиянието на емоциите ...която може да си ти я преподавали в училище и да са ти промили мозъка...сега седни преди да напишеш нещо за да ми отговориш и помисли 3 минути безпристрастно...

                      Е ли възможно...?
                      1. Тези емоции да са породени от пазара...а не емоциите да са причина за пазара?
                      2. Тези които виртуално смяташ че под влияние на емоциите купуват и продават кои са?
                      Спекулативни хедж фондове? ВЧТ? Частни инвеститори? Институционални инвеститори? Дребни спекуланти? Кои са от тези? Кой всъщност е основния участник на пазара ежедневно?
                      3.Емоциите влияят на такива като нас...защото ние цъкаме ръчно. Колко са такива като нас? И какво влияние имат те върху цените?Компютрите нямат емоции...имат алгоритми. Колко процента от пазара се търгува автоматично?
                      Това което виждам аз...и което ме притеснява сега...е ли възможно да е породено от някой алгоритъм на който са му задали програма СЕЛЛ? Или на много алгоритми които имат същата програма...с цел да се притесня аз и да продам...когато този същия алгоритъм има за цел да купи? И после да превключи на програма БАЙ.

                      Допускаш ли че аз може да имам повече инфоемация от теб...и е ли възможно пък това което пиша да не са свободни съченинения тип аз съм велик?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                        doble short @13.23
                        Tripple short at 13.35

                        Коментар


                        • Това кално подхлъзване в Европа пък защо?

                          Ив - може щатските пазари да се се подплашили отчасти от европейските - гледам след затворянето на европейските, щатските са почти статични един вид.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            И ти смяташ че на пазара му дреме за малките спекуланти? И те са фактор?

                            И в същото време отричаш големите спекуланти за които говоря?
                            Че ти големите спекуланти да не мислиш че имат по-различни нагласи, по различни емоции или по-различна човешка природа. Нямат. Просто се контролират по-добре, което води до това че емоциите им влияят по-слабо. На някой сигурно много по-слабо. Но в края на краищата и те са подвластни на същите чувства.

                            Ето сега ти си мислиш че нещата не вървят добре. Същото това нещо си го мислят адски много хора. Гледаш си твоите емоции и виждаш това какво усещат на пазара. Ако емоциите са ти горе долу средни то ти си представителна извадка. Някой са негативни по природа а други са позитивни по природа. Рисковите предпочитания също са различни. Но ако си среден спекулант имаш и средни емоции и най-голямата част от участниците на пазара - съответно и значима част от парите на пзара се движат от същите емоции.

                            Или с други думи сега народа се е спекъл. Имаме добри новини а пазара реагира зле. Кофти. Значи какво да очакваме че да реагира добре щом дори и централна банка не може да обърне сентимента. Ами айде тогава да намалим риска или дори да минем на къси. И много народ в момента точно това прави. И какво се получава когато много хора продават - ами пазара върви надолу. Някой и купува разбира се. Но в случая купувачите вървят срещу човешката природа. Аз не бих купувал.

                            Емоциите обаче имат също чисто човешкото качество да са нестабилни. Сега са негативни само след час може да са позитивни. Но към момента са негативни. Към момента не изглежда добра идея да се купува. Какво ще се случи в следващия момент няма как да се знае - човешката природа не дава отговор. По някое време хората свикват със спада. Оптимистите намаляват песимистите се увеличават. Тренда надолу почва да се формира. Паниката постепенно почва да набира сила. Здравия разум да отстъпва. На пазара почват да се появават всякакви разионализации за това защо пада.

                            Обяснянията защо пазара върви в една или друга посока са в повечето случай елементарни рационализации. А не рационални обяснения. Защото в човешката природа е да намира причина за всичко. Хората не понасят хаоса и предпочитат измислено обяснение пред липса на обяснение. Ако тренда надолу продължи да се засилва то и рационализациите на различните хора ще почнат все повече да се конвергират към едно нещо. Ще започне да се получава вяра. И като всяка вяра хората ще почнат да действат в съгласие с нея и да отричат твърдо всичко което е против нея. дори и да е истина.

                            И това продължава до като тези със здравите нерви не решат - айде стига толкова - купона свърши - всичко стана прекалено евтино и вече наистина ми харесва да влеза. Все едно дали продължава да има паника или не. но средния спекулант няма здрави нерви. Няма да влезе в този момент, няма да влезе и в следващия. ще влезе чак когато пазара почне да скача. И тогав анещата ще тръгнат наобратно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                              Здравейте, съфорумци! Отдавна не бях влизал, та реших да ви навестя.

                              Някой удари ли парата от дъното на Тесла Мотърс и хубавия скок през изминалата седмица?
                              Некакъв момък - от ония, дето звънят по мобите на хората и ги карат да инвестират - вчера ПАК ме убеждаваше да купя теслички. Предният път ме убеждаваха това началото на декемврий. Защо никога не ме убеждават да си купя теслички, когато са на дъно, бе?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Ще прокопсаш ти с твоята

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Сори ама нямам особено желание да ти обяснявам основи на международна икономика.

                                С какво точно КИ то прави непривлекателна една валута. И ако има такава зависимост тя единствена ли е

                                Освен с това че е така си мислят неуки спекуланти
                                Ще прокопсаш ти с твоята международна икономика.

                                Коментар

                                Working...
                                X