IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Пак излъгаха масовката - цял месец говореха как банките щели да пострадат след Драги ...За малко да си продам половината Santander

    Това беше плюса ,сега ще чакаме минуса.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Защото Гилиъд е топ холдинг в ИББ, но не и в XBI.

      (В рамките на шегата )
      Е това е все пак една компания, а нали гонят сектора все пак

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Пак излъгаха масовката - цял месец говореха как банките щели да пострадат след Драги ...За малко да си продам половината Santander
        Италианските банки след Драги...
        Attached Files

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Последното не го разбрах - повечето го дават нагоре
          кое не раzбра?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Пак излъгаха масовката - цял месец говореха как банките щели да пострадат след Драги ...За малко да си продам половината Santander
            Това самите банки го казваха до вчера. Само лъжат

            Коментар


            • Първоначално изпратено от road_runner Разгледай мнение
              Ако не друго поне Stoxx-a ще ми излезне най-накрая на плюс.

              Аз само да питам, защо масово тук се харесва IBB вместо SPDR-ския XBI,
              Защото Гилиъд е топ холдинг в ИББ, но не и в XBI.

              (В рамките на шегата )

              Коментар


              • Пак излъгаха масовката - цял месец говореха как банките щели да пострадат след Драги ...За малко да си продам половината Santander
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • По Блумбърг

                  По Блумбърг току що казаха това което му казах на Равния вчера относно какво ще направи Драги.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                    Short Newmont Mining USD 26.08
                    Short ABX USD 13.60
                    Long X 12.55
                    Long FCX 9.16
                    Long Apple 101.5
                    Последното не го разбрах - повечето го дават нагоре
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Short Newmont Mining USD 26.08
                      Short ABX USD 13.60
                      Long X 12.55
                      Long FCX 9.16
                      Long Apple 101.5

                      Коментар


                      • Ако не друго поне Stoxx-a ще ми излезне най-накрая на плюс.

                        Аз само да питам, защо масово тук се харесва IBB вместо SPDR-ския XBI,

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Абе: защо Даксът изведнъж направи яко: Пьяу - нагоре?

                          Драгинко ни каза нещо?
                          Реакция на действията на Супер Марио.

                          Коментар


                          • Short 500K EUR

                            Short 500K EUR 1.090045

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Не знам каква схема си измислил но проблемите на БФБ са подобни да не кажа по сериозни от проблемите в държавата ни като цяло.
                              Един от съществените проблеми са самите компании. Една компания в България няма нищо общо с компания на запад. Както в държавата всичко е далавера...така и в нашите компании всичко е далавера.
                              Достатъчно дълго време съм в бизнеса в България от 90 те. ( и в един момент в по големия бизнес който продадох в последствие ) и както съм казвал повечето хора които ръководят или са собственици на голяма част от компанииите на БФБ ги познавам лично.
                              Освен компаниите, другия проблем е самата борса която пак е олицитворение на държавата.
                              Трети проблем, е че просто в България няма истински големи пари и няма да има в обозримо бъдеще. На пазар в който хронично няма пари...е невъзможно да изкараш много пари.
                              Малко хора сме, бедни сме, няма покупателна спосбност населението, няма пари да направим международен бизнес и в тези условия няма как да иамаме големи и много печеливши компании. Като добавим далаверите по източването на същите поради манталитета ни и пак поради бедността ни...не виждам силна светлина в тунела...дори не виждам светлина.
                              Принципа на бизнеса е прост...ако имаш гениалана идея и измислиш продукт който е много добър...е необходимо да го продадеш. Ако разполагаш с пазар от 7 милиона души и дори имаш 20 % пазарен дял...ти имаш потенциални клиенти от някакви смешни 1,4 милиона души - колкото едно село в Китай. За да станеш световна фирма - трябва да успееш първо в пазара който познаваш а това е собствения ти...когато поради принципни положения в собствения ти пазар ти не можеш да направиш ниаккви пари съезмирими със световни компании - ти си обречен на провал или на мижаво съществуване защото парите които направиш в собствения ти пазар са пренебрижими с парите които са необходими да станеш световна компания.
                              Да не говорим за трудноста по набиране на средства, манталитета на хората и т.н
                              Ако имаш идея...отиди в Щатите дори в Индия...и там я реализирай.

                              И това се отразява на БФБ. Няма ликвидност, няма играчи, няма борса като хората, няма и компании. Ако с част от моите пари аз изляза на БФБ ще бъда маркет мейкър...но няма пак как да печеля защото за да печели някой - трябва да има отсреща някой който и да губи.
                              Така е: на БФБ в моментът няма място за сериозни пари - трудно ще влезеш и още по-трудно ще излезеш. Гледам днес: измислили си цяла тема - що ПФ не инвестирали на БФБ... и аз се мъча да им обясня, че просто нямат в какво да. Има 4-5 читави компании, от които човекът може да цоца добри дивиденти - ама те просто няма как да поемат дори 1 МБ да речем, че и половин, без да се набалончат зверски. Дори на мен ми се налага да излизам навън, камо ли могъщ инвеститор да се намъкне вътре.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Технологиите

                                Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                                Мерси за обоснования отговор.
                                А кои отрасли биха се развили по добре с времето според теб ?
                                Технологиите, медицината и банките.

                                Коментар

                                Working...
                                X