IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако го нараш Равния

    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Поздравления.
    Остава и Равния да прави обратното ( или ти обратното на него както си се зарекъл ) и ще следим мача с интерес...

    Пък може и на някоя подадена топка да се включваме сегиз тогиз към който отбор ни кефне...
    Ако го нараш Равния да казва ...щото той нищо не казва...( засега знам само единя му процент шорт на златото ) можем да направим едно състезание...с награда...или без награда.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Правиш колосалната грешка да изчисляваш "цената" на златото с някакви хартийки и дори вече: с виртуални цифри в някакви компютри, а те са несъизмерими - защото, както съм казвал и друг път - обонго не умее да прави злато от аналните си отпадъци.

      Просто златото е истинско, парите отдавна не са - вероятно бъдещите финансови историци ще ударят една черта във времето (например когато Никсън отмени златният стандарт) и ще кажат: ТУК парите станаха фалшиви в световен мащаб.

      Не е ли куриоз, че ако прост човек изфалшифицира една бимберица, ще влезе в панделата, а в същото време политиците фалшифицират цели гигабимберици и наричат това... финансова политика ???
      Ще почна малко отдалече.

      Ако сключим договор аз да ти доставя 100 тона зърно през октомври - това нищо ли е?

      Коментар


      • Правиш колосалната грешка да изчисляваш "цената" на златото с някакви хартийки и дори вече: с виртуални цифри в някакви компютри, а те са несъизмерими - защото, както съм казвал и друг път - обонго не умее да прави злато от аналните си отпадъци.

        Просто златото е истинско, парите отдавна не са - вероятно бъдещите финансови историци ще ударят една черта във времето (например когато Никсън отмени златният стандарт) и ще кажат: ТУК парите станаха фалшиви в световен мащаб.

        Не е ли куриоз, че ако прост човек изфалшифицира една бимберица, ще влезе в панделата, а в същото време политиците фалшифицират цели гигабимберици и наричат това... финансова политика ???
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          ниските бороуинг кост са равнозначни на намаляване на нетната настояща стойност на дълга. Или с други думи на опрощаване на част от дълга. Ако се сещаш опрощаването на част от гръцкия дълг бе точно намаляване на нетната настояща стойност на дълга и, не унищожаване на някакви облигации.
          В този смисъл си прав. Мърдането надолу на основния лихвен процент в общия случай може тогава да се нарече опрощаване на дълга.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Защо мислиш така?
            Най-малкото по две причини:
            - златото е на исторически много висока цена (ако погледнеш някоя графика за последните сто години в преизчислени спрямо инфлацията цени)
            - исторически златото върви нагоре и надолу доста продължително време
            - краят на света ще се отложи за неопределно време

            Станаха три

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Е, то не е баш зануляване, но да речем, че държи borrowing costs на периферията ниски. Иначе Италия няма как да си обслужва дълга и еврозоната ще се разпадне.
              ниските бороуинг кост са равнозначни на намаляване на нетната настояща стойност на дълга. Или с други думи на опрощаване на част от дълга. Ако се сещаш опрощаването на част от гръцкия дълг бе точно намаляване на нетната настояща стойност на дълга и, не унищожаване на някакви облигации.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Златцето го чака дълга пързалка надолу. Въпреки че в дадения момент не изглежда така.
                Защо мислиш така?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Златцето го чака дълга пързалка надолу. Въпреки че в дадения момент не изглежда така.
                  Много смела прогноза

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Не е така. Реално КИ е зануляване на дълг. Висок дълг в еврозоната, фокус мокус - нисък дълг в еврозоната. Зануляването на дълг става нормално през инфлация, ама като няма инфлация и КИ върши работа - и то по-добра.
                    Е, то не е баш зануляване, но да речем, че държи borrowing costs на периферията ниски. Иначе Италия няма как да си обслужва дълга и еврозоната ще се разпадне.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Всъщност ако еврото не падне при увеличено КУ, тогава ЕЦБ дори няма смисъл да прави КУ. В Европа КУ работи само по линия на отслабване на еврото и насърчаване на износа. За разлика от САЩ, където КУ стимулира кредитирането на компаниите на пазара на корпоративен дълг и увеличава цените на MBS, което пък стимулира пазара на недвижими имоти. В Европа това няма как да стане, защото капиталовия пазар е нездоразвит.
                      Нито го има ефекта на богатството, защото в Европа само 10% от домакинствата имат акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Всъщност ако еврото не падне при увеличено КУ, тогава ЕЦБ дори няма смисъл да прави КУ. В Европа КУ работи само по линия на отслабване на еврото и насърчаване на износа. За разлика от САЩ, където КУ стимулира кредитирането на компаниите на пазара на корпоративен дълг и увеличава цените на MBS, което пък стимулира пазара на недвижими имоти. В Европа това няма как да стане, защото капиталовия пазар е нездоразвит.
                        Не е така. Реално КИ е зануляване на дълг. Висок дълг в еврозоната, фокус мокус - нисък дълг в еврозоната. Зануляването на дълг става нормално през инфлация, ама като няма инфлация и КИ върши работа - и то по-добра.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Златцето е необходимо, защото е застраховка при форсмажорни финансови работи. Тогава твоите шорти нищо няма да чинят.

                          Освен това мисля, че като го поближеш известно време, ще се зарибиш по.

                          Това е една от най-лесните и сигурни инвестиции - по една златна монета за всяка година от активната възраст на човекът.
                          Не е инвестиция нещо което не ти носи доход.

                          За последните 65 милиона години няма нито един глобален колапс. Последния е избил динозаврите. някак си не ми се струва че е необходимо да се застраховам за следващия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Златцето е необходимо, защото е застраховка при форсмажорни финансови работи. Тогава твоите шорти нищо няма да чинят.

                            Освен това мисля, че като го поближеш известно време, ще се зарибиш по.

                            Това е една от най-лесните и сигурни инвестиции - по една златна монета за всяка година от активната възраст на човекът.
                            Златцето го чака дълга пързалка надолу. Въпреки че в дадения момент не изглежда така.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              голдмън очакват 3, но пазара калкулира 1.

                              Изобщо не съм убеден че еврото ще поевтинее само заради екстра КИ. А както показва примерът с йената и отрицателните лихви не гарантират нищо.

                              Не бих отварял позиции - твърдо мисля че резултатите за валутния курс ще са непредсказуеми каквото ще да направят. Но ако трябва ей така да кажа някакви вероятности бих заложил 3/2 че еврото ще поскъпва следващите седмици, а може би и месеци. Чак когато ФЕД наистина вземе да вдига лихвите бих казал че шансът за поскъпване на долара стават прилични.
                              Всъщност ако еврото не падне при увеличено КУ, тогава ЕЦБ дори няма смисъл да прави КУ. В Европа КУ работи само по линия на отслабване на еврото и насърчаване на износа. За разлика от САЩ, където КУ стимулира кредитирането на компаниите на пазара на корпоративен дълг и увеличава цените на MBS, което пък стимулира пазара на недвижими имоти. В Европа това няма как да стане, защото капиталовия пазар е нездоразвит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Не ми трябва. Аз всъщност не обичам да притежавам неща и винагисъм се стремял да се ограничавам само с необходимото. Златото не е необходимо. Обичам да получавам доходи А златото не носи доходи - освен когато го шортя
                                Златцето е необходимо, защото е застраховка при форсмажорни финансови работи. Тогава твоите шорти нищо няма да чинят.

                                Освен това мисля, че като го поближеш известно време, ще се зарибиш по.

                                Това е една от най-лесните и сигурни инвестиции - по една златна монета за всяка година от активната възраст на човекът.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X