IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ей това е

    Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
    Не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле. След толкоз години мръсен комунизъм така е по тези географски ширини. Ти не изпитваш ли радост когато някой губи Все пак в нашият финансов свят твоята загуба е моя печалба и обратното.
    Ей това е най-отвратителното нещо в България.

    Направо ме потриса от хилядите дребни души които само се оплакват за да не вземе някой да им завиди...и които въпреки че са бедни и прости изпитват таен оргазъм когато някой се преебе...защото така те се чустват по значими в собственато си безсмислено съществуване.

    Аз не е случайно, че се задържам малко в България...
    Никога в нормална държава някой ще ти гледа етикета на дънките дали са маркови или не...или ще те нарича престъпник или че се надуваш защото имаш пари, никой в нормална държава няма да му направи впечетление каква кола караш освен ако наистина не рядка или екзотична и то не със завис.
    Направо се потрисам от гнус когато в дискотека всiчки са се избамкали с фалшиви чанти Chanel ( и на сън няма да си купят истинска...защо да си купят и да дадат 4500 евро? да не са толкова прости ама ха... ) или модерното което разбрах в България...представете си Филип Плейн...и колкото с по големи букви пише филип плейн толкова по добре и ходят сякаш са синове на бил гейтс и ако на дънките или обувките не пише с големи букви долче габана значи нямаш нищо....и подобни дребни отвратителни и нищожни навици.
    Дребни души и дребни далавери.

    Зависта е ужасно нещо...изскренно съжелявам хората които тя е част от живота им.

    И сега тук....бил съм шортнал еврото...ако се било вдигнело....ако се видгне ще загубя какво от това...? Или каквото направя за мен си ще го направя...

    Веднага почнаха да мечтаят разбирачите как от 10 М щял съм да ги докарам на 9...даже...повече, щял съм да поема по голям риск да си ги върна...и хоп...ще стана като тях..без кинти. Колко яко а?
    Какво значение има че от 1 месец говоря че не поемам ниакакъв риск...има ли някакво значение че съм повече от 80 процента в кеш?
    Не разбира се.....това което казва няма значение...важна е нашата мечта.
    За какво да мечтаем например и ние да имаме 10 м и да се чудим как да ги направим?
    Разбира се...много по добре е да помечтаем как Ив видите ли щото е много отворен и нищо не разбира ( а ние сме къде къде....по напред ) ...хоп ще си загуби парите и алелуя....и той няма да има пари и ще си легнем спокойно защото ние сме по умни.

    И те са по умни въпреки всичко...защото не поемат никакъв риск ( друг е въпроса дали не поемат или си мислят че не поемат )...а как да спечелиш ако не поемаш риск? Няма да спечелиш....щото си страхлив. И ще си живуркаш....с дребните игрички и това...е. Какво му трябва на човек....малко пари...и никой около него да няма пари за да не го депресира.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Аз активи нямам в евро. Имам само доларови сметки и сметки в японска йена.
      В европа съм решил да не инвестирам въобще.

      И те уверявам че мога да чакам.

      Но когато казвам какво имам е не за да се грижите за моите пари.

      Имам усещането че някой ще изпита оргазъм ако загубя нещо....защото предполагам че всички си мислят че съм много отворен.
      И не виждаш никакъв проблем във вече силно концентриран доларов залог да наблъскаш още повече долари - но вече с дълг. Защото ако нямаш еврови позиции тази ти сделка е на маржин.

      Ама изобщо не ми пука дали печелиш или губиш Мога да ти издам една тайна - хората се интересуват само от себе си и от близките си. Никой не го е еня какво прави или не прави някой непознат

      ти тръгваш да си казваш сделките - на мен ми изглежда нормално че го правиш за да получиш някаква обратна връзка за това. Какво мислят другите хора за това което правиш. Защото мога да те уверя че ама на никой иначе не му пука какво правиш.

      Коментар


      • Ти си безнадежден случай

        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Депозитите над 100 000 не са гарантирани. Затова никой не държи големи пари кеш.
        Ти си безнадежден случай

        Коментар


        • Не искам да навлизам в лични разговори така че ще ти отговоря само на това за индексите.

          Индексите ти дават база за портфейла. Решаваш например че искаш да постигнеш максимална текуща доходност с волатилност по малка от пазара на акции и какво правиш. Блъскаш едни 60% в облигации - от тях взимаш около 1% И слагаш едни 40% в акции. Само че не искаш да носиш специфичния риск на отделни компании и за това ти трябва силно диверсифициран портфейл. Ако имаш над 100 милиона нямаш проблем да направиш диверсифициран портфейл от 500 позици с 40 милиона.

          Ама ако нямаш 100 милиона, се налага да си купиш такъв портфейл. Единственото нещо което със сигурност намалява колебанията при акциите, не е изборът на правилните акции - това е спекула - а е много сериозната диверсификация. Така че която и компания да фалира или който и отрасъл да фалира теб почти да не те засегне. За това и се налага подобна голяма диверсификация. За да не се губят пари от лош избор - пък бил той и само потенциален. И за тази цел си купуваш няколко различни вече диверсифицирани портфейла - според това какво искаш да постигнеш и според това в какво вярваш че ще се развива добре в бъдеще.

          Нищо не пречи да не се сложат всичките 40% в фондове и етфи, но пак е хубаво човек да тръгне от гледната точка че греши за компаниите, а не че е прав. Така че едни 30% е хубаво да са сериозно диверсифицирани. И с останалите 10% да си прави вече свои портфейл от акции - ако може да избира добре те ще му повишат доходността - ако не може - което е много по-вероятното няма да го накарат да обеднее много. И забравя за маркет тайминг, забравя за спекула, хеджиране и други подобни неща, които е много по-вероятно да му трупат загуби към портфейла отколкото печалби.

          Това поне е една съвсем разумна относително консервативна рецепта, която гарантира, че човек няма да си загуби парите. Ако загуби загубите ще са контролирани. Но естествено и доходността няма да е нищо особено. В крайна сметка ще изкара текуща доходност 0,6% от облигации, 0,6% от широките си индекси и ако изкара и дивидентна доходност от тези 10% за собствено управление ще се получи обща текуща доходност от около 1,4%. Което ако човек живее само от доходите си от инвестиции тези 0,4% отгоре спрямо портфейл само от облигациите му качват качеството на живот с 40%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Аз активи нямам в евро. Имам само доларови сметки и сметки в японска йена.
            В европа съм решил да не инвестирам въобще.

            И те уверявам че мога да чакам.

            Но когато казвам какво имам е не за да се грижите за моите пари.

            Имам усещането че някой ще изпита оргазъм ако загубя нещо....защото предполагам че всички си мислят че съм много отворен.
            Не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле. След толкоз години мръсен комунизъм така е по тези географски ширини. Ти не изпитваш ли радост когато някой губи Все пак в нашият финансов свят твоята загуба е моя печалба и обратното.

            Коментар


            • Аз активи нямам в евро.

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Валутите не са особено волатилни, така че загубите при тях са си ограничени. Стига човек да не играе с дълг. Но тази сделка е просто тъпа. Ако смята че еврото ще пада може просто да си увеличи с малко доларовите активи и да намали евровите. Така пак ще спечели от валутния курс ако е прав, но ако не е прав ще си прибира доходите от доларовите активи и ще може да чака.
              Аз активи нямам в евро. Имам само доларови сметки и сметки в японска йена.
              В европа съм решил да не инвестирам въобще.

              И те уверявам че мога да чакам.

              Но когато казвам какво имам е не за да се грижите за моите пари.

              Имам усещането че някой ще изпита оргазъм ако загубя нещо....защото предполагам че всички си мислят че съм много отворен.
              Last edited by Iv_max; 12.03.2016, 01:58.

              Коментар


              • Ако още се качи...

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Което май сега и става. 500К шорт на еврото. Еврото се качва. 1.5 милинона шорт. Ако още се качи...
                Ако още се качи...може още да шортна.

                Ако ме блъсни кола...за какво ми са пари?

                Коментар


                • Благодаря.

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Той прави глупости. То няма да станат 9 човек като загуби много почва да поема още по голям риск - до като има шанс да си върне загубите. И от по-големия риск почва да губи още повече. В края на краищата ще се спре чак когато загуби много повече отколкото може да си позволи.
                  Благодаря.

                  Коментар


                  • А ако...

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Верно. Но алтернативата да трейдваш и от 10 милиона да направиш 9, не по-блазнеща.
                    А ако... от 10 си ги направил 25 ?

                    Коментар


                    • Ни най-малко...

                      Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Iv_max, защо след като си убеден, че винаги ще си от губещата страна и компютрите ще те прецакват продължаваш да търгуваш? Някак си не е логично. Ти си голям, гледай си кефа и си живей живота Защо ще им даваш твоите пари? В края на крайщата си толкова напред, че биха ти стигнали до края на живота ти. Имам и други въпроси, но е по-добре да и премълча. Лека нощ.
                      Все пак не ми стана ясно защо успял човек има нужда да бъде велик в очите на анонимни драскачи в някакъв форум. Имай предвид, че не се съмнявам в твоят успех. Просто не разбирам защо е толкова важно да се издигаш в очите на слепите. Този път наистина лека нощ.
                      Ни най-малко...не съм убеден че ще съм на губещата страна.

                      Заблуждавате се напълно че искам да ви впечетля не съм политик или искам да управлявам вашите пари.
                      Искам да ви кажа каквото знам и съм толкова подробен защото не може да разберете.

                      Коментар


                      • ..........

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        И какво като няма хора. Те компютрите действат по правила създадени от хора. Абсолютно същите прави следват и самите хора. Единствената разлика е че компютрите го правят много по-бързо. Не мога да разбера защо си мислиш че това е манипулация.
                        Не е манипулация това че търгуват компютри. Никога не съм казвал това. Просто казвам че това че търгуват компютри а не хора независимо по какви правила прави твоята тероия за емоцията която движи пазара безползена. След като компютрите по каквито и да е правила направят нещо с пазара се появява емоцията в такива като теб или мен които с действията си могат да засилят позцията която са заели компютрите преди теб. Ако обаче на тези компютри целенасочено се зададе програма да продават или кпуват или да водят индексите в дадена посока и ако на тези компютри им са дадени достатъчно пари за да всяват паника или оптимизъм...и ако това което прави моя компютър го прави и твоя компютър щото сме си стиснали ръцете...ей това е манипулация.

                        Вместо да се оплакваш от компютри вземи понаблюдавай пазара и ги виж как търгуват тези компютри. Вземи прочети малко за технически анализ. За някой стратегии на търговия, като на костенурките например. Компютрите това правят.

                        Никога по никакъв повод не съм се оплаквал. Първо аз никога не се оплаквам защото не съм такъв човек . Второ аз съм тук, не да се жалвам колко е несправедлив света, а да обърна вниамние на това как се е променила и ще се промени търгвоията като цяло, включително фундаменталната на която дълги години бях фен. Ако не си забелязал аз печеля и то доста добре от тази игра.Не ми е нужен технически анализ, аз не търгувам ежедневно. Нямам пари за компютри и алгоритми.Разликата от преди и сега е че не ме интересува фундамента, интересува ме как ще се развива пазара в краткосрочен план.
                        За целта:
                        Не заемам големи позици за да съм подготвен за изненада,
                        кеширам пари спрямо предварителни таргети които имам.
                        Опитвам се да получа информация от където мога.
                        Правя анализ на пазара от съвсем различна гледна точка.
                        Не съм алчен.
                        Вземам всички мерки да не вляза в кофти положение.
                        Относно компютрите които търгуват...смятам че търгуват това което им кажат. И всеки на по високо ниво в тази игра , където по случайност имам известен достъп, ми казва същото.


                        То и това е причината последните години да няма никой спечелил много повече от пазара. Просто всички използват едно и също. Знанието е разпределено доста равномерно. Реално пазара на акции не е бил толкова справедлив сигурно никога.

                        Нямаш абсолютно ниаккава идея колко се печели от тази игра. За това мога да се закълна. Аз знам много малко...но ми е достатъчно.Никой не знае какви са печалбите но са огромни. Избий си от главата че можеш да видиш печалбата на играчите. Можеш да видиш печалбата на хедж фондовете които управляват пари на клиенти. Даже и на ВЧТ не можеш да видиш печалбата.Дори и да им видиш позициите не можеш да направиш връзка с това с какви пари работят.Това е забулено в мъгла от създаването си.Но това няма значение за темата...независимо дали ми вярваш

                        Да се опитваш да откриваш защо пазара прави едно дребно движение или друго е просто загуба на време. Кой го знае защо скача или защо пада в даден ден или дори в дадено тримесечие. Това е шум - няма фундамент зад него. А да отричаш фундамента е просто смешно. Единственото сигурно нещо за пазара на акции е кеша който компаниите ти плащат като дивиденти. Това е в основата на пазара. Не спекулата с цените. Ако печалбите падат падат и дивидентите. Ако печалбите растят растят и дивидентите.

                        Пак ще кажа. Адски , безумно наивно е да мислиш че пазара е това което мислиш че е. За Фундамента - моля те помисли за търговията с индекси.
                        Ти постоянно се хвалиш как играеш с много пари, ама мисленето ти е като на дребен спекулант и то без никакъв опит. Големите пари не се интересуват от спекула - интересуват се какви текущи доходи изкарват от пазара и какви ще бъдат следващите години.
                        Няма по глупаво нещо което да съм чувал скоро. Представта ти за големите пари са от вестниците. Аз лично познавам хора с много големи пари, единия ми е съдружник в друг бизнес, как ще ми кажеш ти на мен....от какво се интересуват големите пари.
                        Защото ако си трето поколение милиардер свикнал да не работи и да си живее добре основното което те интересува е да си запазиш качеството на живот и да си запазиш парите. А това нещо със спекула няма как да го направиш.
                        Това последното е още по безумно. Ти си толкова далеч от този свят че не можеш даже и да си представиш.Живееш на друга планета. И може би наистина не можеш да ме разбереш защото не си виновен че си толкова далече. Няма абсолютно никаква логика да съм тук и анонимно да те лъжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Което май сега и става. 500К шорт на еврото. Еврото се качва. 1.5 милинона шорт. Ако още се качи...
                          Валутите не са особено волатилни, така че загубите при тях са си ограничени. Стига човек да не играе с дълг. Но тази сделка е просто тъпа. Ако смята че еврото ще пада може просто да си увеличи с малко доларовите активи и да намали евровите. Така пак ще спечели от валутния курс ако е прав, но ако не е прав ще си прибира доходите от доларовите активи и ще може да чака.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Той прави глупости. То няма да станат 9 човек като загуби много почва да поема още по голям риск - до като има шанс да си върне загубите. И от по-големия риск почва да губи още повече. В края на краищата ще се спре чак когато загуби много повече отколкото може да си позволи.
                            Което май сега и става. 500К шорт на еврото. Еврото се качва. 1.5 милинона шорт. Ако още се качи...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Верно. Но алтернативата да трейдваш и от 10 милиона да направиш 9, не по-блазнеща.
                              Той прави глупости. То няма да станат 9 човек като загуби много почва да поема още по голям риск - до като има шанс да си върне загубите. И от по-големия риск почва да губи още повече. В края на краищата ще се спре чак когато загуби много повече отколкото може да си позволи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                E на това нещо няма как да не ти сложа доста ++++++++++
                                И аз съм на това мнение към момента и съм поел курс на постепенно увеличаване на кеш секцията.
                                В края на краищата сме на прага на 8-та година на тоя бик, който е 2-я по дължина в 100г борсова история и надали, ама все пак ако утрае още 2-3г и ще стане шампиона.
                                Та - трябва да се подготвяме по малко викам вече умната за следващата голяма баба меца, она стръвница и папа всичко наред, само който е с повечко мъни може да оживее и даже да си свирка след като си замине.
                                Депозитите над 100 000 не са гарантирани. Затова никой не държи големи пари кеш.

                                Коментар

                                Working...
                                X