IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Винаги цялото ми същество се е противопоставяло против безумната идея "че парите задължително трябва да са инвестирани и да РАБОТЯТ".
    Ако бях собственик на инвестиционен фонд и казвах това на клиентите си щеше да има смисъл...но само за да не си ги вземат.

    Кеша е цар....и ти дава свобода и сила. Можеш да го разбереш само ако го изпиташ.
    За инфлация - според мен трябва да те е срам да говориш в тези времена, предишните 5 години и може би следващите 5 години.

    Няма по безумно нещо от това да " инвестираш " само защото "парите трябвало да работят" или да теглиш безумни кредити защото всички правели така на запад.
    .
    E на това нещо няма как да не ти сложа доста ++++++++++
    И аз съм на това мнение към момента и съм поел курс на постепенно увеличаване на кеш секцията.
    В края на краищата сме на прага на 8-та година на тоя бик, който е 2-я по дължина в 100г борсова история и надали, ама все пак ако утрае още 2-3г и ще стане шампиона.
    Та - трябва да се подготвяме по малко викам вече умната за следващата голяма баба меца, она стръвница и папа всичко наред, само който е с повечко мъни може да оживее и даже да си свирка след като си замине.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Наистина ли не те досрамя да извадиш това?

      На фона на десетки години правене на същото от ВЧТ ци и големи спеклуатори...да искат да осъдят някой дребен...е просто върха на позора.

      Единствения случай на някаква манипулация...от дребен спекулант и те го разследват за замазване на очите колко са честни... как не те досрамя верно...
      Направи един хедж фонд за ВЧТ и ни наеми на работа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        Short X@ 14.73
        Out 14.51, +10% warrant

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Ако някой ВЧТ закара любимия ти епъл на 10$ няма ли да си го купиш или ще чакаш защото може и на 5 да иде? Ти сам го каза преди няколко дни че тук в бг сме само далавераджии / все едно чужденците не са / Та аз гледам да си взема нещо на далавера дето после да го продам двойно или тройно. Все ми е тая какво ще е. Може имот, злато акции. Какво ще ми помогне или попречат ВЧТ не мога да схвана?
          ++
          Да са живи и здрави ВЧТ и да изманипулират индексо да кажем 30% надоле и после 30-40 нагоре..и така няколко пъти годишно...само евала бихме им рекли

          Коментар


          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
            Short X@ 14.73
            Ники, голяма грешка е да залагаш много на една позиция, много голяма!

            П.П. Добър пример от тези дни е случая с Недко Недев залагал е всичко на 1-2 позиции и за да избие огромните си загуби какви магарии е измислил!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              На фона на десетки години правене на същото от ВЧТ ци и големи спеклуатори...да искат да осъдят някой дребен...е просто върха на позора.
              Хубу де. Добре! Съгласен съм че ВТЧ и МТЧ и който там се сетиш манипулира пазара и го карат където си искат. И сега какво предлагаш да правим? Не разбирам тезата ти? Какво печелим ако се просветлим относно ВЧТ? Да правим и ние ВЧТ ли или да лягаме и да умираме? Ако някой ВЧТ закара любимия ти епъл на 10$ няма ли да си го купиш или ще чакаш защото може и на 5 да иде? Ти сам го каза преди няколко дни че тук в бг сме само далавераджии / все едно чужденците не са / Та аз гледам да си взема нещо на далавера дето после да го продам двойно или тройно. Все ми е тая какво ще е. Може имот, злато акции. Какво ще ми помогне или попречат ВЧТ не мога да схвана?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Short X@ 14.73

                Коментар


                • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  Short X @ 14.74
                  Out @14,52. 10% warrant

                  Коментар




                  • Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Iv_max, какво би станало ако двама ВЧТ манипулират даден актив в противоположни посоки? Примерно фирма А иска да срути цената на актив Х а фирма Б иска да я набалончи. При това се случва едновременно. Според мен изобщо не схващаш същността на ВЧТ и поради това търсиш конспирация за да си обясниш късото евро на 1,09 от вчера.
                      Според мен проблема не се казва манипулация а сходни алгоритми, които се задействат едновременно поради това, че компютрите оперират на един и същи пазар и виждат едни и същи данни. Това не е манипулация. При хората това става вследствие на сходни емоции, които се отиграват едновременно а при ВЧТ имаме сходни алгоритми, които в дадени случаи се задействат едновременно и засилват рязко движението. Възможно е даден момент самото действие на компютъра да доведе до промяна на цената, което да активира нови продажби от него в следствие на алгоритъма. Става нещо като блъскане на входа и изхода. При хората механизма е подобен, но е основан на емоции а не на алгоритми. Вземи една банка. Тя разглежда окръжаващата среда независимо от себе си, но това не е вярно. Примерно в продължителен период от време е разглеждала имотите като рискови за обезпечение. В даден момент решава, че вече са ОК и може да кредитира повече срещу тях. Отпушва кредитирането, което качва платежоспособното търсене и надува цената на имотите. В този момент банковият чиновник се кефи, колко добър е бил в прогнозата си и как добре управлява риска, но реално самият той е надул цената на обезпечението. При това всички банкери се движат в стадо защото виждат едни и същи данни и имат едни и същи емоции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                        X, the best stock in the World
                        +1
                        "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Malka Boza Разгледай мнение
                          Идеята на форума не беше ли някои ако иска да сподели нещо което е открил или може да е от полза на четящите тук.Има една камара форуми за мерене на онези работи.Не знам такава идея ми прекоси мезду ушите днес?
                          X, the best stock in the World

                          Коментар


                          • Има ли смисъл от тези лични нападки

                            Идеята на форума не беше ли някои ако иска да сподели нещо което е открил или може да е от полза на четящите тук.Има една камара форуми за мерене на онези работи.Не знам такава идея ми прекоси мезду ушите днес?

                            Коментар


                            • Short X @ 14.74

                              Коментар


                              • Наистина ли не те

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                The US justice department claims that Sarao and his company, Nav Sarao Futures Limited, made $878,000 profit from the flash crash and a total of £26m illegally over five years.

                                The Hounslow-based former bank worker and Brunel University student, who is fighting extradition to the US, faces charges that carry sentences totalling a maximum of 380 years. He denies all the charges.
                                Наистина ли не те досрамя да извадиш това?

                                На фона на десетки години правене на същото от ВЧТ ци и големи спеклуатори...да искат да осъдят някой дребен...е просто върха на позора.

                                Единствения случай на някаква манипулация...от дребен спекулант и те го разследват за замазване на очите колко са честни... как не те досрамя верно...

                                Коментар

                                Working...
                                X