IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    И какъв е начина човек да избяга от този капан на вътрешният конфликт според теб? На мен единственият който ми е известен са шамарите на Макаренко
    Шамарите работят най-добре когато сам си ги биеш В общи линии създаване на навици, които в крайна сметка променят същността ти и от там и мисленето. Доста бавен и неприятен процес, ама с шамарите е така

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      е zатова ли се хвана. таргуваш ли несто? ако не, бегаи
      Ще бегам, когато аз реша!

      Пиши си каквото искаш и както искаш! Ако ще я караш така, "стойността", която оставяш под формата на текст за участниците, ДА НЕ Е ПОД МОИ ПОСТОВЕ!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        е zатова ли се хвана. таргуваш ли несто? ако не, бегаи
        Всички търгуваме нещо, дори и тези дето не търгуваме нищо ако ме разбираш. Всеки ден печелим и губим спрямо позициите си
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
          Аз имам една максима:

          "Когато постъпваш правилно, независимо от крайния резултат, ти вече си спечелил!"

          Колебанието за извършването на една или друга стъпка има пряко отношение към самоувереността! Тя от своя страна се предопределя от вътрешната убеденост и обезпечението на тезите в очите на АЗа!
          Липсата на самоувереност и волята за действие, може да е резултат от слаб дух, но в много от случаите, те са резултат от вътрешния конфликт на АЗа, относно достоверността на застъпваните тези, в собствените очи!

          Това е огледало на форума, където много малка част от хората са откровенни, а думите им застъпват, реални действия спрямо тезите, които заемат!
          И какъв е начина човек да избяга от този капан на вътрешният конфликт според теб? На мен единственият който ми е известен са шамарите на Макаренко
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
            Ако коментираш каквото и да е! Пробвай да е на нормален български!
            Ако не можеш или не искаш. Ще те помоля да не коментираш мой постове като отговор!
            е zатова ли се хвана. таргуваш ли несто? ако не, бегаи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              таzи максима е балгарска. важен е патиа кам една цел и как е постигната
              Ако коментираш каквото и да е! Пробвай да е на нормален български!
              Ако не можеш или не искаш. Ще те помоля да не коментираш мой постове като отговор!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                Аз имам една максима:

                "Когато постъпваш правилно, независимо от крайния резултат, ти вече си спечелил!"

                Колебанието за извършването на една или друга стъпка има пряко отношение към самоувереността! Тя от своя страна се предопределя от вътрешната убеденост и обезпечението на тезите в очите на АЗа!
                Липсата на самоувереност и волята за действие, може да е резултат от слаб дух, но в много от случаите, те са резултат от вътрешния конфликт на АЗа, относно достоверността на застъпваните тези, в собствените очи!

                Това е огледало на форума, където много малка част от хората са откровенни, а думите им застъпват, реални действия спрямо тезите, които заемат!
                таzи максима е балгарска. важен е патиа кам една цел и как е постигната

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Ми затова ме е яд, като гледам Мишо, чиито интелект и знания с в космоса в сравнение с моите. Имаше там една крива на самоувереността. Колкото повече знания имаш как ти пада самоувереността. Излиза че е по-добре да не трупам знания ако ще си загубя вярата. Интелекта ми на магазинер ми е достатъчен
                  Аз имам една максима:

                  "Когато постъпваш правилно, независимо от крайния резултат, ти вече си спечелил!"

                  Колебанието за извършването на една или друга стъпка има пряко отношение към самоувереността! Тя от своя страна се предопределя от вътрешната убеденост и обезпечението на тезите в очите на АЗа!
                  Липсата на самоувереност и волята за действие, може да е резултат от слаб дух, но в много от случаите, те са резултат от вътрешния конфликт на АЗа, относно достоверността на застъпваните тези, в собствените очи!

                  Това е огледало на форума, където много малка част от хората са откровенни, а думите им застъпват, реални действия спрямо тезите, които заемат!

                  Коментар


                  • China’s steel output declined 6% YoY to 121m tons in January-February, per National Bureau of Statistics. Production was equivalent to 2.02m tons per day, down 3% vs. December, mainly due to long Chinese New Year holiday in February. However, market participants cautioned that output would likely increase soon, as mills have already begun to ramp up output since late-February amid rising prices.


                    US steel output increases 2.9% WoW to 1.7m st (+8% YoY), with utilization at 73.6% (+210bps WoW, +590bps YoY), for the week ending 3/12, on higher production from all regions except Western area. YTD output is 18m st (-5% YoY) and utilization at 70.1% (-200bps).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                      Важното е да имаш качества и късмет(без него не може). Вярата е съпътсваш елемент, тя има основно отношение към силата на духа, а той от своя страна изгражда личноста, в не по-малка степен от интелекта!

                      Интелект без дух е като дух без интелект! За да осъществиш, това което имаш в главата, си трябва силно сърце, което да бие в гърдите!
                      Ми затова ме е яд, като гледам Мишо, чиито интелект и знания с в космоса в сравнение с моите. Имаше там една крива на самоувереността. Колкото повече знания имаш как ти пада самоувереността. Излиза че е по-добре да не трупам знания ако ще си загубя вярата. Интелекта ми на магазинер ми е достатъчен
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Имах предвид, че преди години тук нямаше нищо и затова нямаше конкуренция. Там пазара беше наситен и затова е много трудно да изместиш някой с пари и търговска марка за да се закрепиш. Затова масово 90 процента фалират. Има хляб само в нови сектори докато се наситят с предлагане и конкуренция. Тогава слабите си заминават. На мен ми се струва, че и тук пазара се насища и става все по-трудно да влезеш в някой бизнес, но все още конкуренцията е по-слаба в сравнение със запада.
                        Това някой друг път, че им оспамих темата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Зависи на кой пазар и по кое време. Това е и най-трудното за нацелване. Убеден съм, че тези същите бизнеси за които говори Алонсо в момента са доста по-тегави, но някъде другаде чакат добри възможности. С годините българският пазар се насища и става все по-конкурентен, но все още е по-лесен от западният.
                          Не знам кой е по-лесен пазар. На западния не съм бил ама като съм ходил и съм гледал опашки за хамбъргери по 15 евро и спане в най-голяата мзерия за 200 евро съм се замислял много. Тук проблема е че няма толкова богати клиенти колкото на запад, но ако се загледаш абсолютно винаги е имало хора които са правели много пари. Дори и в най-голямата криза. Ето вземи примера от 2009-та. Масово се твърдеше че нищо не върви и т.н. Ами ако не беше тази криза как да купуваш Свилоза на лев и да направиш едни пари по 5. Затова е важно да вярваш че е възможно. Ако не вярваше щеше да си седиш в разни компании дето не им мърдат цените защото били стабилни и могъщи. Нищо че историята е доказала много пъти че тази стабилност е измамна и като процент колкото фалират нестабилните и немогъщите точно толкова фалират и стабилните и могъщите
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Това не знам дали е вярно. Почти съм сигурен че не е вярно защото аз които познавам няма повече от 10% фалирали. Ама добре да предположим че е вярно. Аз никога не бих се изразил така. Щях да кажа че 10% са успели и щях да гледам да съм от тях.
                            Някой си макдоналдс навремето продавал сандвичи и докъде стигнал. Някакви си хора забъркали някаква си напитка кока кола и те взели че успели и т.н Ако човек не вярва няма как да рискува а ако не рискува няма как да спечели. Сега разбирам за какво пишеше Ив че вярата е всичко. Тази вяра е може би най-важното условие за успех. Ето ти не вярваш че има 50% доходност. Ами всички тези забогатели от нулата? Аз познавам доста такива хора. Как са я постигнали тази доходност?
                            Важното е да имаш качества и късмет(без него не може). Вярата е съпътсваш елемент, тя има основно отношение към силата на духа, а той от своя страна изгражда личноста, в не по-малка степен от интелекта!

                            Интелект без дух е като дух без интелект! За да осъществиш, това което имаш в главата, си трябва силно сърце, което да бие в гърдите!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Над 90% от нововъзникващите бизнеси фалират в рамките на две години.
                              Това не знам дали е вярно. Почти съм сигурен че не е вярно защото аз които познавам няма повече от 10% фалирали. Ама добре да предположим че е вярно. Аз никога не бих се изразил така. Щях да кажа че 10% са успели и щях да гледам да съм от тях.
                              Някой си макдоналдс навремето продавал сандвичи и докъде стигнал. Някакви си хора забъркали някаква си напитка кока кола и те взели че успели и т.н Ако човек не вярва няма как да рискува а ако не рискува няма как да спечели. Сега разбирам за какво пишеше Ив че вярата е всичко. Тази вяра е може би най-важното условие за успех. Ето ти не вярваш че има 50% доходност. Ами всички тези забогатели от нулата? Аз познавам доста такива хора. Как са я постигнали тази доходност?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Над 90% от нововъзникващите бизнеси фалират в рамките на две години.
                                Зависи на кой пазар и по кое време. Това е и най-трудното за нацелване. Убеден съм, че тези същите бизнеси за които говори Алонсо в момента са доста по-тегави, но някъде другаде чакат добри възможности. С годините българският пазар се насища и става все по-конкурентен, но все още е по-лесен от западният.

                                Коментар

                                Working...
                                X