IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Не давай такива опасни идеи... Повлече крак и още хора се набутаха
    Ами нали искат да печелят в пъти, а не в проценти, това си има цена

    п. Добавих и опции със страйк 40 и падеж след 2 дни, те поне са на по-добро място
    Last edited by kubrat; 16.03.2016, 14:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      VRX вход на 46
      Не давай такива опасни идеи... Повлече крак и още хора се набутаха

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        А защо не са го направили. Защото всеки си има някакъв праг. В живота има и по-важни неща от парите все пак. Безмислено е да печелиш пари които не можеш да изхарчиш. Идва един момент в който не ти се занимава. Не ти се и рискува. Диврсифицираш индекса с облигации или набухваш в някакви хеджфондове или пък НИ и преставаш да се интересуваш от инвестиции. Вземаш си яхта и обикаляш света или някакво друго хоби. Смятам че поне 99% от успелите хора са така. Малко са такива маниаци-ненормалници като Бъфет или Сорос на дърти години да продължават.
        Не защото имат праг. Достатъчно много хора по света нямат праг на парите, които искат да имат

        Просто не става, защото пазарът, макар и не чак толкова ефективен е достатъчно ефективен, че да направи такова нещо невъзможно. Цените на компаниите, които имат дори и малък шанс да порсатнат експоненциално имат и съответната фантастично напомпана цена. Както примерно фейсбук, нетфликс, амазон или тесла.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          И така става а може и например ресторант или увеселителен център или иновативно производство, Винаги има какво. Дори в смачканият в момента строителен сектор бачкат на 50%. Аз обаче нямах предвид реален бизнес или нещо конкретно. Просто споделям бакалски сметки. току що сметнах че за да постигна тригодишен резултат при 50% профит са ми необходими над 25 години при 5%. Кое е по-добре? За 25 години да намеря 3 сравнително нискорискови врътки през 50% или 25 години да стоя в някаква могъща компания за 5% дивидент? Това е въпроса. Кое е по-нискорисково и кое е по-лесно? Всяка година има стотици акции които правят стотици проценти изменение. Мисълта ми беше, че според мен е по-изгодно да се търсят такива движения вместо стабилност и могъщество. Просто забелязвам че почти никой от този форум не търси големи движения. Това разбира се си е мое мнение. Никой не е длъжен да ми обръща внимание. Просто споделям мислите си
          Профит марджина или марк-ъп-а може да е 50% без да има растеж на печалбата. Въпросът е как да се увеличава печалбата с 50% всяка година така че след 10г. печалбата да е 57.6 пъти по-голяма в сравнение с базовия период. Или 437.9х след 15 години. Мисля, че е ясно, че това почти никой не може да го постигне.

          Коментар


          • Щом Тръмп

            Щом Тръмп, спечели Флорида..където има повече мексиканци от колкото американци...
            ..правете си изводите.

            За хубаво или лошо Тръмп продължавам да смятам че ще е следващия президент.

            И може да не ми вярвате, но на мен ми пука само толкова колкото да си гледам моя интерес. Просто се стремя да бъда обективен.
            При Тръмп ще стане много интересно. А аз обичам интересните неща.

            Тази масова подкрепа по медиите...от всякакви играчи, СИО та и други бизнесмени за Хилари е най лошата услуга която и правят. В хората има напрежение и недоволство .

            Бизнеса без съмнение иска Хилари, и това е причината Тръмп да има толкова много подръжници. При пряк сблъсък който вече е без съмнение, без значение какво казват медиите Тръмп ще победи.
            Аз пък аз искам СП - 1500. Колко пъти в живота ще имаш такъв шанс? Няма да се клатим с някакви мижави проценти нагоре и надолу...за да се правят кинти трябват големи проценти

            Коментар


            • Смятам че утре

              Смятам че утре, ще е денят на банките.

              Въпреки че не очаквам тази година по принцип, въобще вдигане на лихвите, смятам че Фед утре ще да бъде по враждебен от колкото мек и ще сигнализира че не се е отказал от 4 те вдигания.
              Смятам да продам почти всичко профилактично преди ФЕД, без банките вкл.любимия ми Епъл за него ми е най-мъчно щото може да скочи много.
              Но както казваше един познат - никога не се влюбвай в някоя акция
              И след като видя какво ще стане да преценя какво да правя.
              Чудя се за биотехнологиите.

              202 е много опасно ниво на SPY, и както много пъти казах е ключово.
              И нещата при опциите в петък не ми изглеждат добре - нямат ясна картина. Или ще е много нагоре или много надолу.
              Last edited by Iv_max; 16.03.2016, 03:28.

              Коментар


              • http://www.zerohedge.com/news/2016-0...on-painkillers

                после що купуват като невидели
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  ........

                  Когато човек работи се чуства жив. Резултатите от работата се измерват със спечелени пари ако се занимаваш с бизнес и с изхарчени пари ако се занимаваш с благотворителност. Второто е по трудно.
                  Без значение колко пари имаш, ако не си ги спечелил от тотото, няма да се откажеш защото просто за да стигнеш до там да имаш много, качествета които са необходими - няма да ти позволят да се откажеш.
                  А правенето на пари не пречи да си имаш хоби и свободно време.
                  Всъщност колкото си по богат - толкова по свободно време имаш за хобита.
                  За съжаление си много прав. Това е като наркотик а ние вероятно сме наркомани. Предполагам че отстрани погледнато приличаме на ненормалници. Примерно в петък вечер нормалните хора ходят да се забавляват а ние следим пазарите и пишем във форума на инвестор Преди като правех дейтрейдинг бях почнал и събота и неделя да следя новините. Бях се побъркал и затова спрях. Не знам дали са качества или просто комплекси и нужда от някакъв вид себедоказване но наистина е много трудно да се откачи човек.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • ........

                    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    А защо не са го направили. Защото всеки си има някакъв праг. В живота има и по-важни неща от парите все пак. Безмислено е да печелиш пари които не можеш да изхарчиш. Идва един момент в който не ти се занимава. Не ти се и рискува. Диврсифицираш индекса с облигации или набухваш в някакви хеджфондове или пък НИ и преставаш да се интересуваш от инвестиции. Вземаш си яхта и обикаляш света или някакво друго хоби. Смятам че поне 99% от успелите хора са така. Малко са такива маниаци-ненормалници като Бъфет или Сорос на дърти години да продължават.
                    ........

                    Когато човек работи се чуства жив. Резултатите от работата се измерват със спечелени пари ако се занимаваш с бизнес и с изхарчени пари ако се занимаваш с благотворителност. Второто е по трудно.
                    Без значение колко пари имаш, ако не си ги спечелил от тотото, няма да се откажеш защото просто за да стигнеш до там да имаш много, качествета които са необходими - няма да ти позволят да се откажеш.
                    А правенето на пари не пречи да си имаш хоби и свободно време.
                    Всъщност колкото си по богат - толкова по свободно време имаш за хобита.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Е то това е голямата философия
                      Такова нещо не искам да го смятам. Не ми се е случвало и се надявам да не ми се случва. Просто съм ужасно предпазлив и страхлив. Вече година и половина нямам сделка. Като няма сега не значи че няма да има никога. Все пак както казах имам цели 25 години да намеря само три сделки.
                      на мен ми се е случвало...не че нямам 5 клас ама нали съм умен
                      Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                        търсиш си примерно движение с 50% нагоре със 100 хилки и си патрон
                        намираш си движението и се нахендряш с 50 % надолу и пак си патрон.
                        колко трябва да драпаш да си върнеш хилките.ти поне смяташ бързо
                        Е то това е голямата философия
                        Такова нещо не искам да го смятам. Не ми се е случвало и се надявам да не ми се случва. Просто съм ужасно предпазлив и страхлив. Вече година и половина нямам сделка. Като няма сега не значи че няма да има никога. Все пак както казах имам цели 25 години да намеря само три сделки.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          50% възвръщаемост в предприемачеството е възможна, особено ако говорим еднократно за една година или за няколко години. После става все по-трудно да се поддържа такъв ръст. На капиталовите пазари е научна фантастика да го правиш за периодите, които обсъждахме, т.е. 10-15-20 години. Ако беше възможно до сега все някой от милионите играчи да са го направили. А никой не е успял.
                          А защо не са го направили. Защото всеки си има някакъв праг. В живота има и по-важни неща от парите все пак. Безмислено е да печелиш пари които не можеш да изхарчиш. Идва един момент в който не ти се занимава. Не ти се и рискува. Диврсифицираш индекса с облигации или набухваш в някакви хеджфондове или пък НИ и преставаш да се интересуваш от инвестиции. Вземаш си яхта и обикаляш света или някакво друго хоби. Смятам че поне 99% от успелите хора са така. Малко са такива маниаци-ненормалници като Бъфет или Сорос на дърти години да продължават.
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            И така става а може и например ресторант или увеселителен център или иновативно производство, Винаги има какво. Дори в смачканият в момента строителен сектор бачкат на 50%. Аз обаче нямах предвид реален бизнес или нещо конкретно. Просто споделям бакалски сметки. току що сметнах че за да постигна тригодишен резултат при 50% профит са ми необходими над 25 години при 5%. Кое е по-добре? За 25 години да намеря 3 сравнително нискорискови врътки през 50% или 25 години да стоя в някаква могъща компания за 5% дивидент? Това е въпроса. Кое е по-нискорисково и кое е по-лесно? Всяка година има стотици акции които правят стотици проценти изменение. Мисълта ми беше, че според мен е по-изгодно да се търсят такива движения вместо стабилност и могъщество. Просто забелязвам че почти никой от този форум не търси големи движения. Това разбира се си е мое мнение. Никой не е длъжен да ми обръща внимание. Просто споделям мислите си
                            търсиш си примерно движение с 50% нагоре със 100 хилки и си патрон
                            намираш си движението и се нахендряш с 50 % надолу и пак си патрон.
                            колко трябва да драпаш да си върнеш хилките.ти поне смяташ бързо
                            Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Примерно отваряш дюнер сега и в следващите 10 г. отваряш още 58 дюнера...
                              И така става а може и например ресторант или увеселителен център или иновативно производство, Винаги има какво. Дори в смачканият в момента строителен сектор бачкат на 50%. Аз обаче нямах предвид реален бизнес или нещо конкретно. Просто споделям бакалски сметки. току що сметнах че за да постигна тригодишен резултат при 50% профит са ми необходими над 25 години при 5%. Кое е по-добре? За 25 години да намеря 3 сравнително нискорискови врътки през 50% или 25 години да стоя в някаква могъща компания за 5% дивидент? Това е въпроса. Кое е по-нискорисково и кое е по-лесно? Всяка година има стотици акции които правят стотици проценти изменение. Мисълта ми беше, че според мен е по-изгодно да се търсят такива движения вместо стабилност и могъщество. Просто забелязвам че почти никой от този форум не търси големи движения. Това разбира се си е мое мнение. Никой не е длъжен да ми обръща внимание. Просто споделям мислите си
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Ако сте на държавна хранилка не 50 ами 150% ще правите дори и при огромен капитал . Както се казва зависи в КОЙ бизнес си

                                Коментар

                                Working...
                                X