IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts



  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Ако дядо беше женски
    Тук си прав...от кога не бях се съгласявал с тебе.

    Коментар


    • Има.....много вчера го продадох всичките ))

      Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Бих допълнил и тези:
      Великите мисли идват в главата на човека толкова рядко, че никак не е трудно да се запомнят.
      Вечната загадка на света е, че е предсказуем .
      Въображението е по-важно от знанието.
      Зная защо има толкова много хора, които обичат да цепят дърва. В тази дейност те незабавно виждат резултатите.
      Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо.
      Две неща са нужни за нашата работа: неуморна издръжливост и готовността да изхвърлиш нещо, в което си вложил много време и труд.
      Това последното е най-гадното. Наистина хората смятат че като са хвърлили някакъв труд да проучват и азнализират то този труд ще отиде на вятъра ако не се възползват от него. Това вероятно е в основата на много грешни решения. Една компания ми коства няколко дни четене докато изчета всичко с нея и накрая забелязвам нещо, и виждам че компанията не става. Труда ми е отишъл на вятъра
      И в предприемачеството е същата рабта. Възможност за инвестиция. Проучвания на пазара, закони, адвокати, наредби и най накрая ядец Такава ни е съдбата. Само вярата може да ме накара да търся пак и пак. Ако я нямаше вярата вероятно щях да цепя дърва.
      А за компаниите аз една не мога да си харесам а ти чак 50. Браво !
      Има.....много вчера го продадох всичките ))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Това още по зле...ако беше продал до сега щеше да си фундаментално напред 120 % за Х години далавера и сега пак щеше да си фунндаментално от 240
        Ако дядо беше женски

        Коментар


        • И алчността и страха

          Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Ми да де. Аз нали затова сега гледам да не купувам. Таман си харесам нещо и като се сетя какво може да стане и се отказвам
          А за цел номер едно не знам. Щом казваш така значи е така Аз не съм много убеден. Има такива при които водеща е алчността а има и такива при които водещ е страха.
          И алчността и страха са присъщи за всички.

          Аз например от алчност вчера продадох почти всичко кото беше на добра печалба.

          Сега съм с WYNN, LVS,( хубаво че чаках откриването на новия ресор на WYNN ) шибаните биотехнологии - някой на загуба вече ))) малко късо евро...малко банки които тъй и не мръдгнаха...да не забравяме най новата ми "покупка" )))) VRX )) и шорт na CNG 498 който при тези резултати не му давам "фундаментално" повече от 350...ще видим какво му дават хората които го управляват )))

          Обаче съм спокоен....което цена няма,.,,,

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Всеки, който иска да види резултатите от своята работа веднага, да стане обущар.

            Да унищожиш предразсъдъците е по-трудно,отколкото да разделиш атома на частици.

            Информацията не е знание. Единственият източник на знание е експериментът.

            Правѝ нещата толкова просто, колкото е възможно, но не по-просто.

            Умните хора решават проблеми, гениалните ги предвиждат.
            Бих допълнил и тези:
            Великите мисли идват в главата на човека толкова рядко, че никак не е трудно да се запомнят.
            Вечната загадка на света е, че е предсказуем .
            Въображението е по-важно от знанието.
            Зная защо има толкова много хора, които обичат да цепят дърва. В тази дейност те незабавно виждат резултатите.
            Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо.
            Две неща са нужни за нашата работа: неуморна издръжливост и готовността да изхвърлиш нещо, в което си вложил много време и труд.
            Това последното е най-гадното. Наистина хората смятат че като са хвърлили някакъв труд да проучват и азнализират то този труд ще отиде на вятъра ако не се възползват от него. Това вероятно е в основата на много грешни решения. Една компания ми коства няколко дни четене докато изчета всичко с нея и накрая забелязвам нещо, и виждам че компанията не става. Труда ми е отишъл на вятъра
            И в предприемачеството е същата рабта. Възможност за инвестиция. Проучвания на пазара, закони, адвокати, наредби и най накрая ядец Такава ни е съдбата. Само вярата може да ме накара да търся пак и пак. Ако я нямаше вярата вероятно щях да цепя дърва.
            А за компаниите аз една не мога да си харесам а ти чак 50. Браво !
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Sell 1/3 BIS + 15% NSU >>> buy HQH < 22$
              Keep cash pile safe..

              Коментар


              • Това още по зле...

                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                По скоро от 120
                Това още по зле...ако беше продал до сега щеше да си фундаментално напред 120 % за Х години далавера и сега пак щеше да си фунндаментално от 240

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Това е вярно...ето и аз сега вярвам че битехнологиите ще дадат нагоре ама те дават надолу )))))

                  Въпроса е дали си си вързал гащите....докато падат))

                  Питай Равния...той е фундаметалист в тях от ИББ 350 насам...аз поне съм "фундаметалист" от 250 )))))
                  По скоро от 120

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    То на всеки е така....цел номер 1 ))

                    До като не ти стане цел номер - 1 да се чудиш как да излезеш от позиция ))

                    При 7 годишен бичи пазар....може да се нахендриш всеки момент каквото ще и да купиш.
                    Ми да де. Аз нали затова сега гледам да не купувам. Таман си харесам нещо и като се сетя какво може да стане и се отказвам
                    А за цел номер едно не знам. Щом казваш така значи е така Аз не съм много убеден. Има такива при които водеща е алчността а има и такива при които водещ е страха.
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Това ми харесва най много

                      Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Сутринта попаднах на това:
                      http://nauka.offnews.bg/news/Novini_...ajn_40550.html
                      Колко много истини има ако се отнася до инвестирането не мислите ли?
                      Всеки, който иска да види резултатите от своята работа веднага, да стане обущар.

                      Да унищожиш предразсъдъците е по-трудно,отколкото да разделиш атома на частици.

                      Информацията не е знание. Единственият източник на знание е експериментът.

                      Правѝ нещата толкова просто, колкото е възможно, но не по-просто.

                      Умните хора решават проблеми, гениалните ги предвиждат.

                      Коментар


                      • Това е вярно...

                        Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Ще си позволя да те цитирм:
                        Вярата е всичко !! Мислите пораждат действия, действията характеера а характера успеха.
                        Щом вярваш че такова нещо няма значи няма. Ако вярваш че има значи има

                        Това е вярно...ето и аз сега вярвам че битехнологиите ще дадат нагоре ама те дават надолу )))))

                        Въпроса е дали си си вързал гащите....докато падат))

                        Питай Равния...той е фундаметалист в тях от ИББ 350 насам...аз поне съм "фундаметалист" от 250 )))))

                        Коментар


                        • Аз имам петдесет...

                          Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          според мен в момента инвестирането трябва да е на хартия ...
                          пишете в един тефтер какво и защо бихте си купили
                          и пазарувате след 1-2-3 години с 50% надолу..минимум..
                          аз не съм почнал да си правя списък с компании дето са читави, плащат дивиденти и имат шанс да оцелеят в торнадото което ни чака покрай държавните дългове.
                          приемам предложения за 5 до 10 компании, които си струва да се притежават
                          храна, енергия, добивни, медицина, ит
                          Аз имам петдесет...компании.

                          Коментар


                          • То на всеки е така....цел номер 1 ))

                            Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            То да се нахедриш винаги е възможно дето се вика. Просто ако спазваш принципите на валю инвестирането наистина се иска голям талант да се нахендриш. Това си коментирахме с един приятел снощи. Растежа и другите неща са хубави, но точно валюто ти сваля много шанса да се нахендриш. А да НЕ се нахендря на мен ми е цел номер едно в инвестциите
                            То на всеки е така....цел номер 1 ))

                            До като не ти стане цел номер - 1 да се чудиш как да излезеш от позиция ))

                            При 7 годишен бичи пазар....може да се нахендриш всеки момент каквото ще и да купиш.

                            Коментар


                            • short from 15.33/15.15/15.10

                              Out at 14.77 (average return 38%)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                Short X @ 15.40
                                out 14.83 (3.8% / +42% warrant)

                                Коментар

                                Working...
                                X