IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да не влизам в моите теории

    Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
    Съгласен съм за държавния капитализъм,имах впредвид кое в момента е фактор на пазара
    Да не влизам в моите теории, но каквото и да мислим...ще стане това което са предвидили да стане.

    Коментар


    • В такава спирала са

      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Има само един начин, по който държавата може ефективно да харчи пари, така че да изглади цикъла- и това е намаляване на данъците за ниските и средните доходи.
      В такава спирала са попаднали всички държави че намаляване на данъците е невъзможно. Ще ти кажа накратко.

      Деситилетия наред не само в България а навсякъде държавните адмиснитрации се раздуваха все повече и повече, включително и в САЩ. Разбира се идва момент ( той е постоянен ) в който данъците не стигат и се налага да се емитира дълг. Този дълг расте и администрацията расте.
      Какво да се направи?
      1.Ако се увеличат данъците - хората ще намалят покупателната спсобност - съответно и постъпленията от данъците ще се намалят и дълга на държавата ще се увеличи.
      2.Ако се намалят данъците - дълга на държавата ще се увеличи а ефекта върху икономиката ще е бавен и с неясен резултат. ( може хората да не харчат повече а да спестяват повече )
      3.Ако се съкрати държавната адмиснистрация - това автоматично води до по голяма безработица - по малко данъци, повече социални разходи и пак - дълга на държавата ще се увеличи


      Изход няма.

      Намираме се в спирала без ясен край...и единственното което е сигурно че държавния дълг ще се увеличава. Печатане на пари без край, отписване на дълг без край, все по голямо забогатяване на богатите и все по обедняване на бедните.


      Изход има...всъщност, но е толково радикален и стресиращ за промит мозък и толкова голяма съпортива ще има от страна на много богатите че на практика е утопия.

      Изхода е следния:

      Напечатват се колкото са нужни пари за всички ( държави ). Отписва се колкото е нужно дълг на всички. Съкращава се аднимистрацията с 2/3. С тези нови пари се създават държавни предприятия които ще дадат работа на уволнените от админситрацията и безработните и ще бъдат и коректив на монополистите и цените на пазара.

      И какво се получава? Планова икономика...или по скоро...форма на социализъм със силен частен сектор ака Китай.

      Кой е прееебан? - Големия бизнес
      Кой е облагодетелстван? - Обикновенните хора

      Кога ще се случи? - НИКОГА
      Last edited by Iv_max; 20.03.2016, 19:51.

      Коментар


      • Има само един начин, по който държавата може ефективно да харчи пари, така че да изглади цикъла- и това е намаляване на данъците за ниските и средните доходи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Оня ден, прочетох във файнешинъл таймс ли беше не помня....една статия която покрива в голяма степен едни мои идеи относно държавното управ;ление от преди много време които може да съм споделял и тук миналата година не помня.
          Накратко човека говореше за това че на практика държавните компании не само че не са лошо нещо а са един много добър коректив на пазара който може да реагира много по ефективно и бързо при проблеми на пазара.
          Преди много време съм споделял моите виждания че ако управлявам държава и искам моите граждани да имат работа особенно в условия на някаква криза , вместо да харча безумни пари за социални програми, обучения, социални помощи и други подобни абсолютно реално неефективни дейнсоти бих инвестирал в държавна компания която да създаде реално работни места дори и без нуждата да бъде на голяма печалба.
          Социалната функция на държавните комапании е огромна. Въпреки че ще ме обвините че съм социалист реалността е, че на практика идеята че държавна компания задължително е неефективна поради корупция и лошо управление е невероятно несъстоятелна и е на база само и единственно на нашия смешен опит от нашата измислена социалистическа реалност в която бяхме.
          Дори да не давам пример с десетките европейски държавни компании които са много успешни...ви моял да се замислите без предубеждения...акаква е разликата между една публична компания търгувана на борсата и една държавна компания...търгувана или не на борсата? Разликата е абсолютно никаква.

          Така че в крайна сметка може би държавния капитализъм няма да се окаже толкова лошо нещо. Както между другото в Китай.
          Съгласен съм за държавния капитализъм,имах впредвид кое в момента е фактор на пазара

          Коментар


          • да не говорим

            Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
            ДЪРЖАВЕН ДЪЛГ Интелигентен човек си колега но прекалено много вярваш на буквата на закона.Голдманите и другите приателчета от кръгът им не биха се поколебали да направят каквото и да е за да запазят власта и парите си.Само идеалист човек може да вярва че в момента централните банки не подпират,при това много яко,пазара.Но това само отлага кризата ,лекува се следствието а не причината.Докато може от нищото да се създават безконтролно пари кризите ще следват една след друга.
            да не говорим че от оня ден Драги официално си каза че ще купуват и частни бондове....Мишо не ли разбрал?

            Коментар


            • Разбира се че не си прав

              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Купуват главно държавен дълг, а Федът купуваше и MBS. Това не е баш одържавяване.
              Разбира се че не си прав.

              Ама има ли смисъл да спорим?

              Коментар


              • Оня ден

                Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                В момента сме свидетели на най-голямото одържавяване на собственост през фондовия пазар откакто той съществува,държавния капитализъм чука на вратата
                Оня ден, прочетох във файнешинъл таймс ли беше не помня....една статия която покрива в голяма степен едни мои идеи относно държавното управ;ление от преди много време които може да съм споделял и тук миналата година не помня.
                Накратко човека говореше за това че на практика държавните компании не само че не са лошо нещо а са един много добър коректив на пазара който може да реагира много по ефективно и бързо при проблеми на пазара.
                Преди много време съм споделял моите виждания че ако управлявам държава и искам моите граждани да имат работа особенно в условия на някаква криза , вместо да харча безумни пари за социални програми, обучения, социални помощи и други подобни абсолютно реално неефективни дейнсоти бих инвестирал в държавна компания която да създаде реално работни места дори и без нуждата да бъде на голяма печалба.
                Социалната функция на държавните комапании е огромна. Въпреки че ще ме обвините че съм социалист реалността е, че на практика идеята че държавна компания задължително е неефективна поради корупция и лошо управление е невероятно несъстоятелна и е на база само и единственно на нашия смешен опит от нашата измислена социалистическа реалност в която бяхме.
                Дори да не давам пример с десетките европейски държавни компании които са много успешни...ви моял да се замислите без предубеждения...акаква е разликата между една публична компания търгувана на борсата и една държавна компания...търгувана или не на борсата? Разликата е абсолютно никаква.

                Така че в крайна сметка може би държавния капитализъм няма да се окаже толкова лошо нещо. Както между другото в Китай.

                Коментар


                • Нещата не отиват на добре щом един от най-големите немски презастрахователи е решил да закупи 300 000 унции злато вместо да си паркира парите при Драги

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Политиците и централните банки бих ги сложил към "външните" фактори. Естесвено влияят силно. Индогенното влияние идва от това какво всеки мисли, за очакванията на другите гледайки поведението им - повишават ли консумацията или намаляват, уверичават ли се инвестициите или намаляват и т.н.

                    ОК. Да Приемем че е така.


                    За борсата това е по-вярно отколкото за "реалната" икономика. Хората като започнат да купуват коли или недвижими имоти и се оказва, че всички заедно имат голямо влияние. Едно малко вдигане на цените на недвижимите имоти (предизвикано от няколко десетки малки "играчи") може да мотивира доста повевече хора да почнат да купуват и те, което да вдигне още цената и още да се втурнат да купуват.


                    Добре за борсата стигнахме до заключение че малките не играят. За реланата икономика ...смяташ ли че реалната икномика реално се движи от това което пише в учебниците..т.е главно от търсенето и предлагането или на практика се движи от големите играчи които поставят бази за цените и всички по малки се съобразяват и наместват някъде между тях? Както и от "външните фактори" . Икономиката такава каквато се обяснява в учебниците няма връзка с реалността която се случва на истинския пазар от десетилетия. Примера ти за недвижимите имоти е много слаб и изключително рядък възможен частен случай.
                    Играчите на един пазар ( реален ) са играчите които определят пазара като компании които продават, строят или предоставят услуги. Хората са потребители те отдавна не са ниакви играчи и от тяхните настроения не зависи почти нищо - пример инфлацията сега. За да има инфлация - хората трябва да купуват. Но за да купуват трябва да имат повече пари. Но това че централните банки печатат пари и ги дават на банките прави ли хората по богати или по бедни...карайки ги да взимат евтини кредити които е налълно възможно да не могат да си позволят? От къде да дойдат повечето пари в хората..ако приемаш че те са фактор. С това искам да кажа че не хората като потребители определеят пазара а фирмите които са на пазара в реалността което е тотално противоположно на икономическите теории.


                    Необходимо е за да се избегне вършенето на огромни глупости. В началото на 20-те години Федът решава да бори рецесия като вдига лихвите от 4.75 на 6%. Хората искренно са вярвали, че това ще помогне...
                    Това е абсурдно което казваш. На въпроса ми след като икономическите познания не ни дават основа да вземаме по правилни решения защото на база на тях икономиката е непредвидима както каза , ти отговаряш - помага ни да не правим глупости? Как ни помага? Дори да избегнеш глупост - това не е правилно решение. Най лесно се избягва глупост ако нищо не правиш. Което е по сигурно за избягване на глупости и не са необходими никакви знания. Пак те питам...за какъв дявол въобше ни е да учим икономика като сам ти казваш че на база на нея не може да се прогнозора нищо? Би ли било логично да потърсим други начини за взимане на по правилни решения ако икономиката не ни дава такива?
                    Което ни връща към първоначания въпрос . Защо големите имена в икономиката не успяват да предвидят какво ще се случи...а хора които имат повече опит и визия от реалния пазар успяват не на база икономически съображения да вземат по правилни решения? Прав ли съм или не?

                    Коментар


                    • Ще ти кажа нещо далеч по оригинално...

                      Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                      Оригинално ми се стори като подход: че тръгва от това, което познава, а друг е въпросът дали тези центрове движат компаниите. /също така имаше компании, които за пръв път чувам/ Но от хората в тези офиси много лесно може да се научи доста информация за самите фирми /не става дума за конкретни финансови резултати/: организация, инициативи, конкуренция, клиенти
                      И всъщност ти какво очакваш от един форум или блог?
                      Ще ти кажа нещо далеч по оригинално...аз ще взема да анализирам всички компании на които CEO то през последните 3 години е купувал чанта Шанел на жена си.

                      Това като база е далеч по "оригинално" от колкото да "анализираш" компании които имали офис в България и не по малко смешно.

                      Познава,....викаш, бизнеса щото бил програмист. Познавал бизнеса, щото очакваш от офиса в България да знаеш клиентите на компанията и т.н...това ако не беше трагично щеше да бъде смешно да не говорим колко той познава бизнеса ако че да е програмист.
                      Особенно като прочетеш заключението...че най-голяма переспектива имали и компаниите които се занимавали с аутсорсинг. ( за цялостните бизнес решения е вярно но все едно да кажеш богат е този който има над 1 милиярд - това е ясно и на децата )
                      Да те светна...от източника.... т.е от мен. Аз имам две IT компании в България ( със затихващи функции вече ) , друга непряко контролирам и един фонд в който имам участие и който инвестира в ИТ проекти в чужбина.
                      На компаниите в България съм и CEO на всичкото отгоре. В едната от тях няколко години писахме код за Дойтче банк и Дойче Bahn като аутсорсинг за голяма германска компания която имаше договори с клиентите разбира се. Та да ти кажа, че аутсорсинга е робски труд и от него печелиш колкото да не умреш от глад камо ли на база на него да се развива публична голяма компания на която чертаеш някакво бъдеще. На нас ни плащаха 30-35 Евро на час...на клиентите германците взимаха 75 евро. Единственното положително нещо беше че оцеляхме когато в България нямаше проекти колкото да си запазя тогава програмистите да имат работа.
                      Един човек който казва че разбира, и прави подобно заключение относно "анализа" на ИТ компании и то публични ми става ясно за 0.1 секунда колко точно разбира.
                      Значи, ако той познава бизнеса...аз трябва да съм експерт и цял ден да анализирам ИТ компании....ама не съм.

                      Да не продължавам...

                      Реагирам толкова "остро" не за друго а защото няма нещо по опасно от това да се учиш от човек който е на светлинни години от бизнеса, а той четял лекции ...смятай за какво става въпрос и ни пробутва "анализи" ала 1 курс УНСС.

                      Аз дето не съм анализатор , за компаниите ( особенно навремето ) които са ми в списъка за дълги покупки , за всяка от тях мога да говоря с часове...и имам поне 10 страници за всяка за това което мисля за нея... и пак не бих публикувал подобен анализ а си ми е за моя консумация.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Купуват главно държавен дълг, а Федът купуваше и MBS. Това не е баш одържавяване.
                        той федът не притежаваше ли всичко
                        абе кво е феда ...я един анализ хем не е федерален хем не е резерв
                        обаче е федерален резерв и всички са му надупени

                        73 тука е прав
                        ама от тенекийка,не разбира
                        Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Купуват главно държавен дълг, а Федът купуваше и MBS. Това не е баш одържавяване.
                          ДЪРЖАВЕН ДЪЛГ Интелигентен човек си колега но прекалено много вярваш на буквата на закона.Голдманите и другите приателчета от кръгът им не биха се поколебали да направят каквото и да е за да запазят власта и парите си.Само идеалист човек може да вярва че в момента централните банки не подпират,при това много яко,пазара.Но това само отлага кризата ,лекува се следствието а не причината.Докато може от нищото да се създават безконтролно пари кризите ще следват една след друга.
                          Last edited by Hermes73; 20.03.2016, 18:33.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            Как какво?Японската Централна Банка,Китайската Народна Банка,ЕЦБ и Фед очевадно купуват къде директно къде индиректно активи и подпират фондовия пазар,това е мнението на доста инвеститори от световна величина,купуват в мащаби които могат да се нарекат одържавяване.Ако не бяха централните банки индексите спокойно щяха да са с 30-40% назад спрямо това което е в момента
                            според това което си написал е време за шортене....трябва да изчакаме само да се оформи следващия връх коя ли компания ще го отнесе най-здраво

                            между другото това е доста добро за краткосрочна спекулка
                            http://finviz.com/quote.ashx?t=s%2Cp%2C500
                            Last edited by absd; 20.03.2016, 18:32.
                            "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              Как какво?Японската Централна Банка,Китайската Народна Банка,ЕЦБ и Фед очевадно купуват къде директно къде индиректно активи и подпират фондовия пазар,това е мнението на доста инвеститори от световна величина,купуват в мащаби които могат да се нарекат одържавяване.Ако не бяха централните банки индексите спокойно щяха да са с 30-40% назад спрямо това което е в момента
                              Купуват главно държавен дълг, а Федът купуваше и MBS. Това не е баш одържавяване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                В смисъл? Кое се одържавява?
                                Как какво?Японската Централна Банка,Китайската Народна Банка,ЕЦБ и Фед очевадно купуват къде директно къде индиректно активи и подпират фондовия пазар,това е мнението на доста инвеститори от световна величина,купуват в мащаби които могат да се нарекат одържавяване.Ако не бяха централните банки индексите спокойно щяха да са с 30-40% назад спрямо това което е в момента

                                Коментар

                                Working...
                                X