IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Но приятелю

    Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Свити разходи може да има по ного причини - едно е компанията да прави счетоводни врътки или да закрива работни места, друго е да падат цените на неизбежни консумативи.
    Но приятелю, консумативите ( сиреч сурвините ) не паднаха ли достатъчно 2015 година? Оборота....оборота е важен. И маржа разбира се, но той е важен само когато печалбата се изпозлва за нови инвестиции а не за байбак или дивиденти.

    Байбака и дивидентите са бичи за акциите само в много краткосрочен план ( виждаме това от 2014 година насам осезаемо ) . Ако използваш думата "инвестиция" в твоя начин на мислене към момента от това трябва да се страхуваш най-вече, защото резултатите от лиспа на инвестиция или от инвестиция се вижда след години. А фундаменталното мислене разчита на това че бъдещето ще е по добро от настоящето.

    А какво се има пред вид под свити разходи - е повече от ясно ако прочетеш отчетите на повечето компании от март миналата година та до днешни дни

    Коментар


    • Така...

      Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Да се бълбукат. От моя фундаменталистка гледна точка, към моментът американският пазар е скъп.

      Друг въпрос, че когато пада, щатският пазар повлича и другите - само Русия и Китай имат потенциал и непукизъм донякъде да устоят. Само дето обратното невинаги е вярно - когато другите падат, Щатите държат фронтът - то затова те са по-скоро балон, а другите - по-скоро небалон.
      Така...и в този момент се замисли и върху това което каза Мишо ( което е рядкост но е и мое мнение ) че на практика щатите са най добрия пазар в света в момента. Ако те са най добрия кои са най лошите? И ако добрия може да падне...какво остава за лошите?

      Коментар


      • Нямам представа

        Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
        Колко лошо може да стане?
        Нямам представа, казвам само факти. Това са голи факти. Всеки може да си ги интерпретира както си иска и да търси обяснения каквито си иска, ако иска икономически ако иска психологически - каквито си иска.

        Аз си вадя този извод, че след като сега тези които могат да спасят пазара продават не виждам причина да почнат да купуват пак на 180 освен ако не са дневни търговци каквито определено институциите - не са. . Според мен използват ралито да се отърват от активи. Може да не съм прав. Но това е най логично на база на информацията с която разполагам.

        А кой фонд или фондове продават , ще разберем след два , три месеца когато си дадат позициите във СЕК. Но тогава ще късно и няма да има смисъл да умуваме.

        А това че пазара се качва не е задължително да означава че влизат свежи средства в него в такава степен че да оправдаят рали от 9 % за нула време. Обемите на търговия ясно го показват. Ако ралито е здраво, то трябва да бъде подплатено от вливането на голям капитал с цел дългосрочна инвестиция. А ние виждаме точно обратното. Изводите са за всеки който може да мисли.

        Разбира се това може да бъде и от страх че да кажем петрола може пак да падне много ( почти сигурно) , както и долара да се вдигне (почти сигурно) или пък отчетите да са невероятни ( много малко вероятно ) . И ако тези страхове не се оправдаят, всички би трябвало да почнат да купуват като невидели от 207 и СП да отиде на 250 може би...? И в този момент се замисляме....колко "скъпи" ще станат компаниите? Или пък се замисляме...как да "инвестират" от тези нива като предстоят неясни избори?

        И всичко това води до логичните изводи които правя аз. Преценяваш риска къде е по голям...нагоре или надолу. Аз го оценявам надолу.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Това е най добрия вариант. Повече хора ще се набалбокат. И от по високо ще падне което е и по печелившо.
          Да се бълбукат. От моя фундаменталистка гледна точка, към моментът американският пазар е скъп.

          Друг въпрос, че когато пада, щатският пазар повлича и другите - само Русия и Китай имат потенциал и непукизъм донякъде да устоят. Само дето обратното невинаги е вярно - когато другите падат, Щатите държат фронтът - то затова те са по-скоро балон, а другите - по-скоро небалон.
          Last edited by Императорът; 02.04.2016, 23:18.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
            Импе,стой си кеш или продавай,май така най-малко ще изгубиш!!!
            Това го слушам от началото на март... поне.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Ще е добър отчета относно П/Е то. Което не означава че отчета ще е добър. Така беше и 4 тото тримесичие на 2015 година. А П/Е обикновенно е добър по две причини: Байбак и свити разходи. И двете са лоши за бъдещето. И двете предполагат липса на бъдещо развитие. Байбака - щото трошат пари за акции а не за инвестиции а разходите защото ефекта ще се отрази по натам - по осезаемо и по жестоко, а сега с това се закърпва положението.

              Инвестицията, затова е инвестиция защото дава резултат след време. Когато сега е слаба или я няма, по какви да е причини, кое дава основание да се очаква светло фундаментално бъдеще?

              Тази статия покрива това което казах снощи - под която си коментирал ( ей сега я четох)
              Свити разходи може да има по ного причини - едно е компанията да прави счетоводни врътки или да закрива работни места, друго е да падат цените на неизбежни консумативи.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • От къде знам кой?

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Snaky и Ив ще ни осветлят по-конкретно, надявам се с конкретни имена на фондове.
                От къде да знам кой? Факт е че ликвидността в дарк пуловете намалява от 15 ти март стремглаво, но когато се отчита индекса там са включени и продажби на компании. Кой да ти каже кои?
                Last edited by Iv_max; 02.04.2016, 23:36.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Хи-хи-хи: ще е забавно да продължат да продават ного-ного, но пазарът да откаже да падне.
                  Импе,стой си кеш или продавай,май така най-малко ще изгубиш!!!

                  Коментар


                  • Всички останали вярващи

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    А кой е нетният купувач?
                    Всички останали вярващи че ще изкарат пари от ралито а те са доста.

                    Коментар


                    • С парите си е ясно на кой вариант

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      С тази прогноза е 99.99% сигурно, че ще познаеш

                      Според мене е по-вероятно пазарът да си върви в рамките на 2000-2100 още няколко месеца.

                      Очакванията за сезона на отчетите са толкова лоши, че е много вероятно да има положителни изненади, като се има предвид стабилизирането на петрола и падането на долара. Също усещането за риск от рецесия или финансова криза рязко намаля. Индустриалното производство показва растеж. Създаването на работни места продължава с много приличен темп, а безработицата леко се увеличава заради увеличен participation rate, което паказва по-голям низползван капацитет на американската икономика. Което пък ще държи инфлацията ниска и следователно и лихвите ще останат по-ниски по-дълго, както сигнализира Йелън.

                      От друга страна СиП не е никак евтин и докато Q3 и Q4 отчетите не покажат ърнинг моментум СиП няма да скача много.

                      Моят "таргет" за СиП за декември 2016 си остава 2200. Непроменен от ноември миналата година.
                      С парите си е ясно на кой вариант съм заложил.

                      Коментар


                      • Това е най добрия вариант.

                        Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Хи-хи-хи: ще е забавно да продължат да продават ного-ного, но пазарът да откаже да падне.
                        Това е най добрия вариант. Повече хора ще се набалбокат. И от по високо ще падне което е и по печелившо.

                        Коментар


                        • Ще е добър отчета

                          Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          И аз прочетох статията за "очакванията" на "анализаторите"... и отговорих под нея. Ако отчетите пак бъдат "изненадващо" добри, въпросните "анализатори" ще бъдат окончателно разконспирирани като платени марионетки на хипермегаспекулантите.
                          Ще е добър отчета относно П/Е то. Което не означава че отчета ще е добър. Така беше и 4 тото тримесичие на 2015 година. А П/Е обикновенно е добър по две причини: Байбак и свити разходи. И двете са лоши за бъдещето. И двете предполагат липса на бъдещо развитие. Байбака - щото трошат пари за акции а не за инвестиции а разходите защото ефекта ще се отрази по натам - по осезаемо и по жестоко, а сега с това се закърпва положението.

                          Инвестицията, затова е инвестиция защото дава резултат след време. Когато сега е слаба или я няма, по какви да е причини, кое дава основание да се очаква светло фундаментално бъдеще?

                          Тази статия покрива това което казах снощи - под която си коментирал ( ей сега я четох)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            От 15 ти март.

                            От тогава продават ужасно много. Бях пуснал една графика която е много малка част от общата картина.
                            Хи-хи-хи: ще е забавно да продължат да продават ного-ного, но пазарът да откаже да падне.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              От 15 ти март.

                              От тогава продават ужасно много. Бях пуснал една графика която е много малка част от общата картина.
                              Колко лошо може да стане?

                              Коментар


                              • От 15 ти март

                                Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                                Повечето фондове продаваха по време на цялото рали. Ти ако не купиш на 1800, ако не купиш на 1900 и не купиш и на 2000, на 2100 ще купиш ли?...
                                Иначе колко му е да го закарат пак до 2130, за да откажат и последната мечка. Това са едни 50-60 точки (2-3%). Нищо работа.
                                От 15 ти март.

                                От тогава продават ужасно много. Бях пуснал една графика която е много малка част от общата картина.

                                Коментар

                                Working...
                                X