IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    И ти си намерил един авторитетен източник, ама...и то за преди 2г....
    Моя ексел за в момента ( след като дръпнаха 15-20% от дъната) казва следното:

    4-те главни биотеха ( гилд, целген, амген, биоген) форРЕ 12.3 (11.6), заложен растеж 11.1 ( 10.2) . Данните са за равно претеглени, а в скоби кап претеглено.

    Това как ти изглежда на фона на ок. 17 за маркета ?
    A ако го погледнеш през PEG който при биотехите се върти около 1 - разликата помежду им май в пъти идва.

    Ако се прибавят и другите основни ( абви, регенерон, вертекс,алексион) за голямата 8-ца се получава форРЕ 15.4 (13.2) при гроуф от 19 (14.5)
    Не съм видял това... Аз тука "мултитасквам" и не чета внимателно...

    Аз ГИЛД-а бих се изкушил да го изключя при тази сметка. Много неясно му е бъдещето...

    Значи, казваш, ИББ - евтин ЕТФ. Ще трябва да намеря време и да се позанимая. Щото ако не съм лично убеден няма да е добре да взимам и после да се ошашкам ако продължи да пада.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      А относно чуденката на Мишо за етф-те...
      IBB, PJP, XLV - това е за мен избора, в тоя ред и с намаляващи порции на биотехи.
      От цефовете - HQH, HQL, THQ, по новичкия и по глобален THW и др.
      Но като цяло сектора не е евтин, биотех компонентата най си заслужава и откъм оценка и откъм растежен потенциал.
      Може и ако реши да си пълни отделни компании, сам да си направи що годе представителен етф един вид.

      Аз понеже съм върл фен на текущия диви доход го играя HQH/Gild/THQ в съотношение 70/22/8 сега и близо 8% дивиденти.
      Мерси, Пип.

      ИББ официално са имали ПЕ 29 през декември. Сега по-ниско. Това, че при сметките на ПЕ не се взимат под внимание загубите не те притеснява. А защо? При сегашния негативен сентимент към биотека и фармата, и като се има предвид, че ИББ не е евтино, не смяташ ли, че може още да пада?

      По принцип точно при биотека не съм много навит сам да подбирам. Това е сектор, който на теория и като цяло ме кефи, но съм много скепитечен към отделните чисто биотек компании.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

        само поне на три?
        Може и на 30, но много ще се рзаводнят нещата...

        Може и една друга:

        - Размисли на Iv_max за NYSE

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Темата NYSE може да се раздели поне на три:

          - NYSE дневна търговия
          - NYSE дългосрочни инвестиции
          - САЩ макрорамка

          само поне на три?
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
            а никав проблем, просто интересите са хетерогени и не мисла 4е има некаква полzа. на ли4ни може да писес.
            Темата NYSE може да се раздели поне на три:

            - NYSE дневна търговия
            - NYSE дългосрочни инвестиции
            - САЩ макрорамка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
              Пипчо, ще си позволя да те коригирам малко, щото това съм го прочел сигурно 100 пъти вече в тази тема и не мога повече. ПЕ, ако изобщо има някво значение, не е 17, а 22 или 24, не помня. А иначе, това колко го водят по СНБС е все тая.Това, че почти всички наблягат на креативното счетоводство, не означава, че то дава реална картина за реалността, напротив.

              А обсъждането на дивидентите е безмислено. Не съм чул някой да се оплаче, че е получил дивидент. Както всички знаем, дивидента е факт, цената... като ПЕ-то
              E, aз съм го казал - фор ре, демек форърд. Бъдещето е по важно от настоящето и миналото.
              А иначе всички си знаем че определено текущото е повече от 20, пък кейпа даже и 25 някъде и си ближе върховете на многогодишното хистори.
              Затова и му нямаме особено доверие и му се мечеем на пазара...

              А относно чуденката на Мишо за етф-те...
              IBB, PJP, XLV - това е за мен избора, в тоя ред и с намаляващи порции на биотехи.
              От цефовете - HQH, HQL, THQ, по новичкия и по глобален THW и др.
              Но като цяло сектора не е евтин, биотех компонентата най си заслужава и откъм оценка и откъм растежен потенциал.
              Може и ако реши да си пълни отделни компании, сам да си направи що годе представителен етф един вид.

              Аз понеже съм върл фен на текущия диви доход го играя HQH/Gild/THQ в съотношение 70/22/8 сега и близо 8% дивиденти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                И ти си намерил един авторитетен източник, ама...и то за преди 2г....
                Моя ексел за в момента ( след като дръпнаха 15-20% от дъната) казва следното:

                4-те главни биотеха ( гилд, целген, амген, биоген) форРЕ 12.3 (11.6), заложен растеж 11.1 ( 10.2) . Данните са за равно претеглени, а в скоби кап претеглено.

                Това как ти изглежда на фона на ок. 17 за маркета ?
                A ако го погледнеш през PEG който при биотехите се върти около 1 - разликата помежду им май в пъти идва.

                Ако се прибавят и другите основни ( абви, регенерон, вертекс,алексион) за голямата 8-ца се получава форРЕ 15.4 (13.2) при гроуф от 19 (14.5)
                Пипчо, ще си позволя да те коригирам малко, щото това съм го прочел сигурно 100 пъти вече в тази тема и не мога повече. ПЕ, ако изобщо има някво значение, не е 17, а 22 или 24, не помня. А иначе, това колко го водят по СНБС е все тая.Това, че почти всички наблягат на креативното счетоводство, не означава, че то дава реална картина за реалността, напротив.

                А обсъждането на дивидентите е безмислено. Не съм чул някой да се оплаче, че е получил дивидент. Както всички знаем, дивидента е факт, цената... като ПЕ-то

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Toчно там е работата че може и да спре да дава. Както и другите европейски банки - може да ги принудят да спрат дивидентите и да увеличават още капитала си.
                  нямаш кви да ги пишеш и ти
                  че за къв са ми акции,дето нямат диви,ама голям капитал имали и еди как си щели да се повишават
                  те приказките ,че една акция,която не ти дава дивидент,ХИЧ не си я купувай,бяха или твои или на Равния и съм напълно съгласен с тях
                  Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Проблемът е, че проспектите на ЕТФ-ите може и да лъжат... Примерно зиро хедж (които не ги смятам за сериозен авторитет, но все пак) твърдат, че ПЕ на ИББ в средата на 2014 е бил реално 80, а не 40.

                    http://www.zerohedge.com/news/2014-0...ead-fine-print
                    И ти си намерил един авторитетен източник, ама...и то за преди 2г....
                    Моя ексел за в момента ( след като дръпнаха 15-20% от дъната) казва следното:

                    4-те главни биотеха ( гилд, целген, амген, биоген) форРЕ 12.3 (11.6), заложен растеж 11.1 ( 10.2) . Данните са за равно претеглени, а в скоби кап претеглено.

                    Това как ти изглежда на фона на ок. 17 за маркета ?
                    A ако го погледнеш през PEG който при биотехите се върти около 1 - разликата помежду им май в пъти идва.

                    Ако се прибавят и другите основни ( абви, регенерон, вертекс,алексион) за голямата 8-ца се получава форРЕ 15.4 (13.2) при гроуф от 19 (14.5)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Ники, ще се радвам да останеш

                      Не ни обръщай внимание как спамим темите.
                      а никав проблем, просто интересите са хетерогени и не мисла 4е има некаква полzа. на ли4ни може да писес.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                        нивото е много ниско. аz си пусакм последните треидове в другате тема днес и като ги zтвора, напускам отивам си в немскиа форум
                        Ники, ще се радвам да останеш

                        Не ни обръщай внимание как спамим темите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Доста умнотии си изписал снощи, кой бал бал, кака се оженила и т.н....
                          Не ме интересува кой какво си играе краткосрочно, това което знам е че имаме чудесен прозорец тая година докато минат изборите да си ги купуваме на порции колкото може по евтино, не че и сега след като дръпнаха малко не са все още 35-40% по евтини от пазара.
                          Не са и за сравняване с фанговете, тесли и други балоняци.
                          Нищо което е свързано със здравето и иновациите в областта не може да му мине модата.

                          Това е долу е само едно клонче, щрихче от хоризонтите в тая сфера на бъдещето, което дори още не е и дошло...

                          http://money.cnn.com/2016/04/07/inve...=money_markets



                          Това че това не е твоята игра не значи че не адекватна и определено профитна.
                          Можеш да проучиш историята на пазарите и да разбереш каква част от общата реализирана доходност се дължи на дивидентите.
                          това е да се сравневат портокали и дини

                          спекулатвивната 4аст на портфолиото има даруга функциа сравнение са с далгосро4ното. но това не zна4и 4е и двете са лисени от фундамент

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            Ще те светна нещо за биотехите... .
                            Доста умнотии си изписал снощи, кой бал бал, кака се оженила и т.н....
                            Не ме интересува кой какво си играе краткосрочно, това което знам е че имаме чудесен прозорец тая година докато минат изборите да си ги купуваме на порции колкото може по евтино, не че и сега след като дръпнаха малко не са все още 35-40% по евтини от пазара.
                            Не са и за сравняване с фанговете, тесли и други балоняци.
                            Нищо което е свързано със здравето и иновациите в областта не може да му мине модата.

                            Това е долу е само едно клонче, щрихче от хоризонтите в тая сфера на бъдещето, което дори още не е и дошло...

                            http://money.cnn.com/2016/04/07/inve...=money_markets

                            Какво сте се побъркали с тези дивиденти незнам...просто ви се чудя.Това CNBC ли ви го казва ...кой ви е научил (да му счупите главата като го видите) че индивидуалния инвеститор с малко пари трябвало да бъде дивидентен .
                            Това че това не е твоята игра не значи че не е адекватна и определено профитна.
                            Можеш да проучиш историята на пазарите и да разбереш каква част от общата реализирана доходност се дължи на дивидентите.
                            Last edited by pipbel; 08.04.2016, 12:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Лошото е, че като се отдръпва и още повече пада нивото
                              нивото е много ниско. аz си пусакм последните треидове в другате тема днес и като ги zтвора, напускам отивам си в немскиа форум

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                                Съвсем в реда на нещата. Темата вече не става за четене, камо ли пък за писане. Всеки разумен човек би предпочел да се отдръпне пред алтернативата...
                                Лошото е, че като се отдръпва и още повече пада нивото

                                Коментар

                                Working...
                                X