IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Това не го брой за проблем. Проблема ти в тази държава е само в хората и нищо друго. Всичко се побългарява заради служителите. Няма да забравя какво ми каза един приятел навремето.Приказвахме за един бизнес в сферата на услугите.. Викам му като влязат сега големите западняци и нашите ще умрат геройски. И той ми вика. И като влязат големите кого ще вземат на работа? Нали пак мен ще трябва да вземат. Няма оправия и туй то. Справка Алианз и Доверие
    Едва ли би влязъл някой голям то не логично при отрицателен прираст Тук е загубена кауза ,някой ако има друго виждане просто да свали очилата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Погледнах резултатите случайно, на началния урок по инвестиране по отношение на българските дългосрочни "специалисти" в тази област :

      http://www.investor.bg/funds/

      Впечетляващи са.

      Ако някой е имал късмета да не загуби от 2006 година насам е имал "късмета" да спечели колосалните 3-4 % .

      Ти в кой от всички фондове работиш?

      Единствените които имат далавера от цялата история определено са самите фондове.
      Дали клиентите бъркат в преценката си е очевадно, при отлива на кандидати за екшън не само в JPM и трябва бая да се са се стреснали щом се налага да започнат от с началните уроци по инвестиране.
      Е западните фондове да не са по добре.
      А колко пък хедж фондове фалираха.
      То това е световна далавера.
      Ако печелим печели фонда, ако губим губим парите на клиента.
      За това и все по малко хора си слагат парите в тези фондове.
      Ама някой са задължителни като пенсионните фондове - най голямата измама.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
        Е кой .ще допусне някой си да им точи парите ко да правят толкова,
        много хора кой ,ще дава кинти за таз администрация
        Това не го брой за проблем. Проблема ти в тази държава е само в хората и нищо друго. Всичко се побългарява заради служителите. Няма да забравя какво ми каза един приятел навремето.Приказвахме за един бизнес в сферата на услугите.. Викам му като влязат сега големите западняци и нашите ще умрат геройски. И той ми вика. И като влязат големите кого ще вземат на работа? Нали пак мен ще трябва да вземат. Няма оправия и туй то. Справка Алианз и Доверие
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Не се чуди. Направо действай. До две години ти гарантирам че всички ще са при теб. Това му е хубавото на тази държава. Кадърните избягаха и сега тук и едноокия е цар. Навремето и аз мислех в тази насока и съм правил доста сериозно проучване. Гарантирам ти, че конкуренцията е точно нула в момента. Направо недоумявам как може да е така обаче факт. Да не ти казвам че съм ходил при такива фондове да им предлагам да си увеличат няколко пъти стойността на притежавани от тях акции и са ми отказвали. Не ги интересувало. Просто парите като не са техни защо да се интересуват. Такава им е логиката.
          Е кой .ще допусне някой си да им точи парите ко да правят толкова,
          много хора кой ,ще дава кинти за таз администрация

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Пазара май хич не го кефи придобивката на Невсуна.
            Сигурно за обикновеното тъпо янки Еритрея и Сърбия са един и същ дол дренки...

            http://finviz.com/quote.ashx?t=NSU
            Ами то сякаш и на мен не ми харесва сделката. Виж колко им е собствения капитал и колко им е капитализацията на тези
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Абе пичове,имам един много сериозен въпрос.

              Колко точно по скалата от 1 до 10 трябва да си ПРОСТ да дадеш пари на някой Български инвестиционен фонд да ти управлява кинтите - "дългосрочно"?

              Днес случайно до като цъках видях раздела за фондове тук...и като поразрових попаднах на някакъв списък с дейстащите явно подобни в българия...

              ето го

              http://www.moitepari.bg/vzaimni-fond...3-32892c2ae28e

              Цъках произволно на някакви фондове ( не на всички щото ме домързя ) да им видя доходността.
              Освен че маймуна да сложиш пред компютъра мисля ще изкара повече кинти без нищо да разбира...тея наглеци взимали ТАКСА ЗА УПРАЛВЛЕНИЕ достигаща до 3.5 % годишно..)))
              Ебахти измамата.

              Не искам да се хваля ( ама няма как да не го направя) ...обаче ако аз отворя един фонд и си покажа резултатите през последните 3 години и то на суми съпоставими с тези на фондовете трябва да събера парите на всички фондове взети заедно щото всички няма как да не дойдат при мен, нищо че съм магазинер.

              3 % такса за управление !!!...те не могат 3 % доходност от началото на създаването си да докарат повечето а искат толкова на година.

              Ебахти измамамта.
              Тук схемата е ясна .че никой не знае нищо ,просто се наливат едни пари и това е
              най важното е ,че няма кой да пита понеже може би 98 % си нямат понятие от инвестиции те знаят , че криза имали трябва е на минус това

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Абе пичове,имам един много сериозен въпрос.

                Колко точно по скалата от 1 до 10 трябва да си ПРОСТ да дадеш пари на някой Български инвестиционен фонд да ти управлява кинтите - "дългосрочно"?

                Днес случайно до като цъках видях раздела за фондове тук...и като поразрових попаднах на някакъв списък с дейстащите явно подобни в българия...

                ето го

                http://www.moitepari.bg/vzaimni-fond...3-32892c2ae28e

                Цъках произволно на някакви фондове ( не на всички щото ме домързя ) да им видя доходността.
                Освен че маймуна да сложиш пред компютъра мисля ще изкара повече кинти без нищо да разбира...тея наглеци взимали ТАКСА ЗА УПРАЛВЛЕНИЕ достигаща до 3.5 % годишно..)))
                Ебахти измамата.

                Не искам да се хваля ( ама няма как да не го направя) ...обаче ако аз отворя един фонд и си покажа резултатите през последните 3 години и то на суми съпоставими с тези на фондовете трябва да събера парите на всички фондове взети заедно щото всички няма как да не дойдат при мен, нищо че съм магазинер.

                3 % такса за управление !!!...те не могат 3 % доходност от началото на създаването си да докарат повечето а искат толкова на година.

                Ебахти измамамта.
                Не се чуди. Направо действай. До две години ти гарантирам че всички ще са при теб. Това му е хубавото на тази държава. Кадърните избягаха и сега тук и едноокия е цар. Навремето и аз мислех в тази насока и съм правил доста сериозно проучване. Гарантирам ти, че конкуренцията е точно нула в момента. Направо недоумявам как може да е така обаче факт. Да не ти казвам че съм ходил при такива фондове да им предлагам да си увеличат няколко пъти стойността на притежавани от тях акции и са ми отказвали. Не ги интересувало. Просто парите като не са техни защо да се интересуват. Такава им е логиката.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Абе пичове,имам един много сериозен въпрос.

                  Колко точно по скалата от 1 до 10 трябва да си ПРОСТ да дадеш пари на някой Български инвестиционен фонд да ти управлява кинтите - "дългосрочно"?

                  .
                  Ми...доста, бая...

                  Коментар


                  • Пазара май хич не го кефи придобивката на Невсуна.
                    Сигурно за обикновеното тъпо янки Еритрея и Сърбия са един и същ дол дренки...

                    http://finviz.com/quote.ashx?t=NSU

                    Коментар


                    • Абе пичове

                      Абе пичове,имам един много сериозен въпрос.

                      Колко точно по скалата от 1 до 10 трябва да си ПРОСТ да дадеш пари на някой Български инвестиционен фонд да ти управлява кинтите - "дългосрочно"?

                      Днес случайно до като цъках видях раздела за фондове тук...и като поразрових попаднах на някакъв списък с дейстащите явно подобни в българия...

                      ето го

                      http://www.moitepari.bg/vzaimni-fond...3-32892c2ae28e

                      Цъках произволно на някакви фондове ( не на всички щото ме домързя ) да им видя доходността.
                      Освен че маймуна да сложиш пред компютъра мисля ще изкара повече кинти без нищо да разбира...тея наглеци взимали ТАКСА ЗА УПРАЛВЛЕНИЕ достигаща до 3.5 % годишно..)))
                      Ебахти измамата.

                      Не искам да се хваля ( ама няма как да не го направя) ...обаче ако аз отворя един фонд и си покажа резултатите през последните 3 години и то на суми съпоставими с тези на фондовете трябва да събера парите на всички фондове взети заедно щото всички няма как да не дойдат при мен, нищо че съм магазинер.

                      3 % такса за управление !!!...те не могат 3 % доходност от началото на създаването си да докарат повечето а искат толкова на година.

                      Ебахти измамамта.

                      Коментар


                      • Погледнах резултатите

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Хахаха тези са ви написали начален урок за инвестиране. Очевидно не смятат клиентите си за особено, как да го кажа, суфистицирани, щом им се налага да пускат такива очевидни факти. И едва ли бъркат в преценката си хахахха

                        Погледнах резултатите случайно, на началния урок по инвестиране по отношение на българските дългосрочни "специалисти" в тази област :

                        http://www.investor.bg/funds/

                        Впечетляващи са.

                        Ако някой е имал късмета да не загуби от 2006 година насам е имал "късмета" да спечели колосалните 3-4 % .

                        Ти в кой от всички фондове работиш?

                        Единствените които имат далавера от цялата история определено са самите фондове.
                        Дали клиентите бъркат в преценката си е очевадно, при отлива на кандидати за екшън не само в JPM и трябва бая да се са се стреснали щом се налага да започнат от с началните уроци по инвестиране.
                        Last edited by Iv_max; 25.04.2016, 19:31.

                        Коментар


                        • Едно поучително и задължително четиво

                          Едно поучително и задължително четиво.

                          Особенно за неподравените оптимисти вярващи в инвестирането.

                          Това е речта на Клинтън пред Голдман - нищо че е публикувана от зерохедж - оставена без коментар

                          http://www.zerohedge.com/news/2016-0...-goldman-sachs

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                            15% са много и изискват активен мениджмънт. или просто диверсифицирай самите портфейли ( аз имам три: агресивен, умерен и пасивен)
                            Разбирам а всичко през ETF ли да бъде и трите портфейла. Активното управление само на цикличните ETF в зависмост от моментума.
                            Дай ми пример за пасивни, умерени и агресивни.
                            Примерно храни вода и напити пасивен ли е.
                            А цикличните агресивен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                              Бих бил доволен да речем на 15% годишно напълно. Ако е повече добре дошло.
                              Мерси че се включваш на въпросите ми.
                              15% са много и изискват активен мениджмънт. или просто диверсифицирай самите портфейли ( аз имам три: агресивен, умерен и пасивен)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                                Фейсбук Амазон Нетфликс Гугъл - ФАНГ

                                Най-популярните акции 2015 /не че и преди не бяха,но 2014 и по-рано биотехнологиите им правеха компания/, които избутаха индекса нагоре въпреки че повечето акции се спихнаха.
                                Сега наблюдаваме обратното - ФАНГа се спихва, а повечето акции ръстат. Индексът пък си седи все така.

                                Коментар

                                Working...
                                X