IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Aко...аз да не съм баба ванга, а и минало бешало.
    Пък и дори да бях се включил даже и перфектно на дъното на такъв трейд надали бих му посветил повече от 0.5% от пф....и пак едно нищо дори и 150% да бях направил.
    По ме интересува следващите месеци и до края на годината кое ще даде 100-200% с прилична доза вероятност.
    Ти какво мислиш по въпроса ?

    мисла 4е като американците увели4ат лихвите и китаиските стимули се окажат hot air, сте има доста наклатени в iron ore/ steel sector.

    другото е 4е UK нема да иzлеzе. с опцииките са 150%/200%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      ако беШе купил желеzо на4алото на годината да си на 150/200%
      Aко...аз да не съм баба ванга, а и минало бешало.
      Пък и дори да бях се включил даже и перфектно на дъното на такъв трейд надали бих му посветил повече от 0.5% от пф....и пак едно нищо дори и 150% да бях направил.
      По ме интересува следващите месеци и до края на годината кое ще даде 100-200% с прилична доза вероятност.
      Ти какво мислиш по въпроса ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Много нящо сте изписали и така и не разбрах четейки на диагонал за какво се спорите.....то че консенсус нямате е ясно...

        Равен, какви са тия 300%, дай някой пример ?
        Някакви шитове за центове ли...
        Щото аз на тоя прераздут пазар и за дабъл трудно виждам нещица с 5г хоризонт, камо ли пък х 5-6..
        ако беШе купил желеzо на4алото на годината да си на 150/200%

        Коментар


        • Е не шитове, това което по принцип си го държа, банки биотехнологии и от тази година и развиващи се пазари. И чакам да видя кога ще стане и за суровини

          Коментар


          • Много нящо сте изписали и така и не разбрах четейки на диагонал за какво се спорите.....то че консенсус нямате е ясно...

            Равен, какви са тия 300%, дай някой пример ?
            Някакви шитове за центове ли...
            Щото аз на тоя прераздут пазар и за дабъл трудно виждам нещица с 5г хоризонт, камо ли пък х 5-6..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Е точно тука е голямото ми разминаване с теб. Ние тук не сме милиардери все пак. 8 години за мен е ужасно много време. Направи едно хубаво кафене в София и ще си върнеш парите за една година. Или магазин на хубаво място с 10% надценка. Нали се сещаш. всеки ден въртиш една стока през 10%. За мен това винаги е алтернатива. Затова не се връзвам на такива глупости на р/е 30. Аз като правя нещо го правя с идеята да правя пари. Да правя толкова пари че да си струва разправията. Иначе лятото идва. Сега ще мине още едно. Ако го загубя то няма да се върне никога. Ще ми остава едно лято по-малко.
              Ъхъ, ако потръгне. Само дето 80% ако не и повече не тръгват И така като го сметнеш 20% вероятност за +100% и 80% вероятност за 0 и ти идва едни 20% вероятна доходност с огромен риск.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                еми немаш проблем тогава, просто си играеш тото

                ама важно е да раzбереш 4е раzли4ни опции имат раzли4на "скорост"
                Де да беше тото.При тотото ми трябва една минута да ти изчисля шанса за дадено събитие, докато на борсата няма как да го сметна толкова просто. Трябва да гледам продуктите, развитието, конкуренцията и още много други неща. Скоростта за теб може и да е важна ама за мен не е. Ти купуваш опцията за да я продадеш. да не говорим че при тези опции до които аз имам достъп ликвидността е по-ниска и от БФБ и спреда е убийствен. Падежа ми е след две години. Хич не мисля за това как ще се развива тази опция през това време. Нямам никакво намерение да я продавам, въпреки че ми е кристално ясно че колкото по-близо съм до страйка толкова по-висока ще става цената на опцията ми. Мен ме интересува само дали на датата на падежа събитието на което съм заложил ще се е случило или не. Само че тази вероятност обикновенната математика не може да я изчисли.
                Зоват ме бизнесдела и трябва да ходя. приятно ми беше че си похортувах с вас. Изпълнихте ми деня с приятни емоции. Успехи на всички и не се карайте. Няма смиъл. И без това сме малко пишещите
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  колко нормални бизнеси само с 20% дълг и без подкрепа на държавата могат да ти върнат парите за 8 години. Да не говорим за липсата на диверсификация ако човек набута всичко само в един бизнес.
                  Е точно тука е голямото ми разминаване с теб. Ние тук не сме милиардери все пак. 8 години за мен е ужасно много време. Направи едно хубаво кафене в София и ще си върнеш парите за една година. Или магазин на хубаво място с 10% надценка. Нали се сещаш. всеки ден въртиш една стока през 10%. За мен това винаги е алтернатива. Затова не се връзвам на такива глупости на р/е 30. Аз като правя нещо го правя с идеята да правя пари. Да правя толкова пари че да си струва разправията. Иначе лятото идва. Сега ще мине още едно. Ако го загубя то няма да се върне никога. Ще ми остава едно лято по-малко.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Те не знам за какъв те мислят ама със сигурност 90% не те разбират И аз съм така. Тея гръцки букви около 100 пъти ги четох и 100 пъти ги разбрах и 100 пъти ги забравих коя какво беше. Онзи ден единия ми съдружник викаше как мразел един тип задачи. Вика още като видя изречението " В 9 часа една кола тръгнала" и мозъка ми изключва. Е точно така съм аз с гръцките букви. Вчера като гледах например фейса и гледам опциите. Ми 15$ страйк беше 15 цента а 20$ страйк беше 30 цента. Ми много ясно че ще дам 15 цента за да спечеля 15 долара вместо да давам 30 цента за да печеля 20 долара. Алфи бети гами все ми е тая. Въпроса е доколко силно вярвам че фейса може да фалира.
                    еми немаш проблем тогава, просто си играеш тото

                    ама важно е да раzбереш 4е раzли4ни опции имат раzли4на "скорост"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Бай енд холд не се прави с компании, прави се с фондове, етфи или с доста сериозно диверсифицирани портфейли. Да правиш бай енд холд с 1 компания е безумие
                      Те купуват 10 еднакви компании / все такива задлъжняли и на р/е 30 /с различни имена и в различни сектори и си мислят че са диверсифицирали. Хич не си дават сметка че при ликвидна криза и 10-те ще го отнесат с еднаква сила
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                        ми ако аz по4на да писа с термини се саzдва веднага впе4атлението, 4е сам некав арогатантен zадник (не 4е не сам). но просто понекога това е неиzбежно. zатова си пускам лонг монг беz да се обеснивам, с малки иzклу4ениа. ако некои пита сте ми кажа.

                        ама нали сме вси4ки егомани...
                        Те не знам за какъв те мислят ама със сигурност 90% не те разбират И аз съм така. Тея гръцки букви около 100 пъти ги четох и 100 пъти ги разбрах и 100 пъти ги забравих коя какво беше. Онзи ден единия ми съдружник викаше как мразел един тип задачи. Вика още като видя изречението " В 9 часа една кола тръгнала" и мозъка ми изключва. Е точно така съм аз с гръцките букви. Вчера като гледах например фейса и гледам опциите. Ми 15$ страйк беше 15 цента а 20$ страйк беше 30 цента. Ми много ясно че ще дам 15 цента за да спечеля 15 долара вместо да давам 30 цента за да печеля 20 долара. Алфи бети гами все ми е тая. Въпроса е доколко силно вярвам че фейса може да фалира.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Относно сигурността Талеб имаше едни сметки. Една на всеки 500 компании има капитализация колкото останалите 499. И тези компани доста често се сменят. Това им е проблема на бай енд холдърите. Те си мислят че щом компанията е измежду тези 1:500 значи е сигурно че ще продължи да е там. Аз се опитвам да намеря компания която ще влезе там или компания която ще излезе от там. Въобразявам си че това е единственият начин да изкарам много пари
                          Бай енд холд не се прави с компании, прави се с фондове, етфи или с доста сериозно диверсифицирани портфейли. Да правиш бай енд холд с 1 компания е безумие

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Между другото мислил съм и за тази стратегия с готини нискорискови стабилни нисковолатилни компании, които да ги взема на ливъридж и да ги забравя. Но просто не вярвам че има нещо нискорисково. Всяко нещо може да стане 0. А след като всяко нещо може д астане 0 предпочитам да вкарвам в такива в които тази вероятност е в цената. Т.е. ги купувам евтино. А не в такива, за които никой не вярва че ще се случи това не е в цената и ако нещо се прецака хем срива ще е огромен хем възстановяването на цената след това доста по тегаво.
                            Относно сигурността Талеб имаше едни сметки. Една на всеки 500 компании има капитализация колкото останалите 499. И тези компани доста често се сменят. Това им е проблема на бай енд холдърите. Те си мислят че щом компанията е измежду тези 1:500 значи е сигурно че ще продължи да е там. Аз се опитвам да намеря компания която ще влезе там или компания която ще излезе от там. Въобразявам си че това е единственият начин да изкарам много пари
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Той Асен е умно момче. Аз не твърдя обратното. Обаче той като е умен не значи че другите сме прости. Това ми беше мисълта. Тука които пишем повечето си изкарваме парите професионално с инвестиции. Просто сме различни и всеки си е намерил неговият път. Смисълът е да научим нещо от инакомислещите от нас и ние да ги научим на нещо тях. Това обаче може да стане само ако мислим върху това което пишат
                              ми ако аz по4на да писа с термини се саzдва веднага впе4атлението, 4е сам некав арогатантен zадник (не 4е не сам). но просто понекога това е неиzбежно. zатова си пускам лонг монг беz да се обеснивам, с малки иzклу4ениа. ако некои пита сте ми кажа.

                              ама нали сме вси4ки егомани...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Именно. Точно това се опитвам да обясня на тези с бай енд холд. Защото те точно това правят купувайки си свръхзадлъжняли компании на р/е 30.
                                За предния пост. Аз знам горе-долу как мислиш. Не ми се обясняваше надълго и нашироко. Просто исках да обясня на Ив да не се заблуждава че стратегията ти има нещо общо с бай енд холд.
                                Аз това съм го обяснявал на Ив Макс. Но той обича да пише но не обича да чете

                                А иначе не съм съгласен за бай енд холд. В момента дивидентната доходност да купиш индекс ти към 3% на година. Т.е само СП 500, STOXX 600 или Футси да купуваш и само от дивиденти ще си удвоиш парите за 24 години. И ПЕ то не е 30. НА СП 500 в момента е 18, с дивидентна доходност 2,5 на ФТСЕ 18 с дивидент 4,5% на STOXX 600 е 16,6 с 3,7% на ДАКС е 14,6 с 3,11% на австралийския индекс е 14,6 и доста бруталните 6,4% дивидент а най-евтино към момента от основните индекси е HANG SENG с 8,75 и дивидентна доходност от 2,9% и турския индекс с 9,07 с 3,68%

                                Капиталовата печалба изобщо не я броим. Да кажем че тези развити икономики правят по 3% номинален растеж - нещо доста тегаво. И борсите им си запазят коефициентите - които пи никакъв критерии не са надути. Така ще изкарат по още 3% на година от капиталова. По този начин връщането на парите вече става само за 12 години. Ако това го направиш само с 20% ливиръдиж на 3% и дивидентите да ти плащат лихвите по ливъриджа и вече изплащането ти идва за 8 години

                                колко нормални бизнеси само с 20% дълг и без подкрепа на държавата могат да ти върнат парите за 8 години. Да не говорим за липсата на диверсификация ако човек набута всичко само в един бизнес.
                                Last edited by ravnovesie; 27.04.2016, 13:00.

                                Коментар

                                Working...
                                X