IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Книгата Алонсо

    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Как върви книгата? Чакам я с нетърпение. Не знам дали ще има успех, защото като гледам малко хора се интересуват от идеите ти ама ти не се отчайвай. То и Талеб малко хора го разбират. Аз например обещавам да си купя 100 броя ако я издадеш някога.
    Книгата Алонсо, е частен проект без големи шансове за реализация. Те всъшност са две. Пиша ги успоредно. В зависимост от настроението.

    Първата е относно инвестициите, нея до колкото съм писъл я е чела само дъщеря ми и казва че е добре което означава много ако познаваш дъщеря ми )) ....би я прочела. Само дето смятам че от както съм я почнал преди 2 години че и повече ,тя просто вече не е вярна. Най вероятно ще служи за ретроспекция как съм се развивал през годините в начина ми на мислене или трбява да я напиша отново.
    Ако трябва сега да препоръчам на някой да се занимава с инвестиции на борсата бих му казал да стои далече по скоро или да чака поне подходящ момент.

    А втората е относно какво прави даден човек успешен и защо само много малък процент от хората успяват да направят нещо същественно въпреки че те не са най умните или с най висок коефициент на интилигентност. Това е изключителна тема.
    И не става въпрос за инвестициите. Винаги съм си задавал въпроса включително и сред част от обкръжението ми - например жена ми )) как е възможно много хора да не виждат очевадни неща или да нямат конкретни цели...или колко деструктивно страха влияе на човека и т.н

    Няма финансов смисъл от писането на книга, ако ще и 10 хиляди да купиш , а за мен е начин да кажа какво мисля щото главата ми е пълна с много неща нон стоп и от тая гледна точка - това занимание е по скоро хоби.

    Коментар


    • Аз не знам доколко се манипулира пазара от разни ВЧТ и не ми пука, Не ми пука защото виждам много по-голяма измама. Тези ВЧТ ако въобще манипулират нещо то то е капка в морето. Пазара се манипулира яко от анализатори, банкери, счетоводители и най-вече централни банкери. Проблема е че аз и на новините не вярвам защото не виждам логика в това което се случва. Това е много по-голям проблем от някакви си ВЧТ. Която и новина да хвана от инвестора. Ето например тази :
      http://www.investor.bg/evropa/334/a/...chalba-215964/
      Как така стават тези изненадващи печалби. Затова не чета новини. Като приказваме за кафета. Аз ходя на някакво кафе всеки ден и гледам колко клиенти има. Не ме интересува каки ги приказват анализаторите. Аз да видя че в това кафе няма кьорав човек няколко дена по ред а те после да ходят да ми приказват за изненадващи печалби. Глупости на търкала.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
        Инвеститорът е този, дето седи в кафето, слуша разговора на съседните маси и гледа минаващите хора. Съзерцаваш, и можеш нищо да не правиш с месеци. Шансът сам идва при тебе. А предприемачът сам се бори за по-голям шанс.
        Мишо, Старбъкс е мода, гъзария: днес я има, утре я няма. Нямаш никакво преимущество пред кафенето на другия ъгъл. Всеки може да си направи кафене на Витошка. Не е за бай анд холд.
        селеининна на Витошка може и да го направи, но не и средние купува4 в Европа и Америка. така 4е пални глупости.

        Шансът сам идва при тебе:
        пални глупости- касмет и шанс се иzработват. ина4е един голем хуи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          За Стабъкс си прав и не си прав. Старбъкс не е мода или още по малко гъзария или пък още по малко кафето отсреща.
          Старбъкс е брант и то много силен. Подобоно на Елъл. В България няма много старбъкс ( аз знам един в София на най шибаното място на гурко и Левски ) но по света ако искаш да пипеш някъде кафе и наблизо има стабъкс отиваш там 90 %...щото си сигурен че ще има хубаво кафе, определено обслужване и т.н или най вече щото няма човек да не го знае. Вчера бях на Дисней в Париж и като излязох вечерта направо се зарадвах че видях старбъкс навън при положение че цял ден се мъчих с някакви помии под формата на кафе вътре.Това изглежда на лично мнение но е мнение на голяма част от хората.

          Ако става въпрос за акциите на страбъкс , стабъкс ми е една от топ50 компаниите. дали ще я продам сега? - 100%, дали бих я купил ако тръгна да купувам когато дойде време - 100%.
          Как върви книгата? Чакам я с нетърпение. Не знам дали ще има успех, защото като гледам малко хора се интересуват от идеите ти ама ти не се отчайвай. То и Талеб малко хора го разбират. Аз например обещавам да си купя 100 броя ако я издадеш някога.
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
            Инвеститорът е този, дето седи в кафето, слуша разговора на съседните маси и гледа минаващите хора. Съзерцаваш, и можеш нищо да не правиш с месеци. Шансът сам идва при тебе. А предприемачът сам се бори за по-голям шанс.
            Мишо, Старбъкс е мода, гъзария: днес я има, утре я няма. Нямаш никакво преимущество пред кафенето на другия ъгъл. Всеки може да си направи кафене на Витошка. Не е за бай анд холд.
            Брилянтно изказване. И това и останалите ти постове. Не знам как успяваш ама имаш дарба да казваш толкова много неща с толкова малко думи. Не трябва да сме инвеститори а предприемачи. Да не спираме да търсим. Това ще го запомня добре !
            Иначе ми прави впечатление че опряхме до кафенетата. Смятайте колко е изпилен пазара вече за да опираме до кафенета. Просто няма в какво да повярваме.
            Реален бизнес или акции ? Далеч съм от мисълта да препоръчвам едното или другото и то при положение че аз почти не виждам разлика. И в двата случая вкарваш едни пари и плащаш на някой да ти управлява бизнеса. Само дето на борсата не е толкова лесно да си смениш управителя ако не дава добри резултати.
            Мисълта ми беше, че въпроса е да инвестираш добре и изгодно. Ето няколко колеги изтъкнаха колко е трудно да се прави реален бизнес. Колко нерви и безсънни нощи и т.н. Значи всички много добре знаете как се вадят пари, защото всички сте изкарали пари и знаете много добре какво ви е коствало това. Моята цел беше да ви напомня да уважавате парите си. Да уважавате себе си заради това което сте постигнали. Да уважавате труда който сте вложили и късмета който сте изкарали. Тези пари не сте ги намерили на улицата за да ги хвърляте на разни измамници-анализатори и друга подобна паплач. Както сте проучвали и както сте треперили като сте правили бизнес, по същият начин проучвайте и треперете над всяка компания в която инвестирате. На борсата 99 на 100 компании са създадени за да ви вземат парите и само 1 на 100 наистина си вярват че ще успеят да са успешни. Ако трябва да дам някой за пример това е Пип. Винаги в час. Изчел е всички възможни данни за компаниите които притежава и не спира да анализира и да смята. Та в този смисъл Пип е предприемача а аз съм мързеливия инвеститор, така че бъдете като него по възможност
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • За Стабъкс си прав и не си прав

              Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
              Инвеститорът е този, дето седи в кафето, слуша разговора на съседните маси и гледа минаващите хора. Съзерцаваш, и можеш нищо да не правиш с месеци. Шансът сам идва при тебе. А предприемачът сам се бори за по-голям шанс.
              Мишо, Старбъкс е мода, гъзария: днес я има, утре я няма. Нямаш никакво преимущество пред кафенето на другия ъгъл. Всеки може да си направи кафене на Витошка. Не е за бай анд холд.
              За Стабъкс си прав и не си прав. Старбъкс не е мода или още по малко гъзария или пък още по малко кафето отсреща.
              Старбъкс е брант и то много силен. Подобоно на Елъл. В България няма много старбъкс ( аз знам един в София на най шибаното място на гурко и Левски ) но по света ако искаш да пипеш някъде кафе и наблизо има стабъкс отиваш там 90 %...щото си сигурен че ще има хубаво кафе, определено обслужване и т.н или най вече щото няма човек да не го знае. Вчера бях на Дисней в Париж и като излязох вечерта направо се зарадвах че видях старбъкс навън при положение че цял ден се мъчих с някакви помии под формата на кафе вътре.Това изглежда на лично мнение но е мнение на голяма част от хората.

              Ако става въпрос за акциите на страбъкс , стабъкс ми е една от топ50 компаниите. дали ще я продам сега? - 100%, дали бих я купил ако тръгна да купувам когато дойде време - 100%.

              Коментар


              • Инвеститорът е този, дето седи в кафето, слуша разговора на съседните маси и гледа минаващите хора. Съзерцаваш, и можеш нищо да не правиш с месеци. Шансът сам идва при тебе. А предприемачът сам се бори за по-голям шанс.
                Мишо, Старбъкс е мода, гъзария: днес я има, утре я няма. Нямаш никакво преимущество пред кафенето на другия ъгъл. Всеки може да си направи кафене на Витошка. Не е за бай анд холд.

                Коментар


                • Не съм привърженик на това с 5 долара да извадим 200
                  Мразя да работя с хора по какъвто и да е повод и затова избягвам реален бизнес защото хората са боклуци от до...при трейдинга човешкия фактор е сведен до минимум и това ме радва много аз с машина и торба със змии ще се разбера по добре отколко с човеците
                  Last edited by Stone_Kold; 28.04.2016, 04:39.
                  Вся Власть Советам

                  Коментар


                  • Определено съ съгласен с поста че финансовите пазари се манипулират и не се подчиняват на пазарни механизми а на заповеди от незнайни за нас хора (и не хора)...те в сащ не пускат турист да види ниагарския водопад че може да е заплаха та ше оставят хора с милиарди да правят каквото им скимне на пазарите за мен решението е огромен акаунт и малки поръчки като обем за да може да покриваш огромни движения без да се панираш..тоест с манипулираните движения да не могат да те изкарат от играта
                    Вся Власть Советам

                    Коментар


                    • За Ники

                      Бая сте писали, това е добре.

                      Ники, коментара ти от снощи че търгувам с пейпър акаунт или пък съм понесъл голяма загуба не може да се коментира, но това че смяташ че се хваля ще го изкоментирам.

                      Глупавата, може би идея, е виновна, че ако кажа какво правя и как търгувам и се окажа прав, както съм прав за всичко до сега от търговията си, ще ви накара да се замислите защо съм прав.
                      Затова се хваля да знаеш.

                      Няколко неща са ясни. Аз не съм по умен може би от вас, не съм и може би по опитен от някой от вас, не съм и по голям икономист от вас, обаче със абсолютна сигурност съм по информиран от вас. Включително и от теб. Не знам какво работиш но каквото и да работиш ако беше много наясно, единственото което щеше да направиш е да съгласиш с мен . Голяма част и от хедж фондовете не са напълно наясно дори, така че това не ме изненадва на каквато и позиция да си.

                      Защо се пъна да обясня какво знам? Няма просто на кой друг да го кажа явно...щото всички които са наясно в моята среда, няма нужда някой да им се обяснява едно и второ аз не мога да се изразявам на английски така добре защото моя английски е английски учен по неволя заради бизнес отношенията ми и пътуванията ми и въпреки че живея доста време извън българия и мога да си говоря със всеки каквото искам и той си остава туристически английски.

                      Както каза Алонсо невъзможно е в един пост да кажеш всичко и най вече да отговориш подобаващо на подхвърлени реплики. Ако се видим ми е много интересно по какъв начин би се аргументирал против нещата които аз твърдя и мога да докажа колкото е възможно да се докаже подобно нещо.

                      Представи си ,че всички в този форум сме болни от Рак и аз съм успял да се излекувам и се опитвам да ви кажа как да се излекувате и вие но реакцията е ...абе къв е тоя отворко от къде на къде той ще знае какво да прави при положение че аз 25 години с това се занимавам. И дори никой не се опитва да пробва. Това не е много умно.

                      Всичко което искам да ви кажа е че пазара е напълно манипулиран. И може би винаги е бил такъв но в последната година две нещата са напълно променени. Искам да ви го кажа защото няма значение от икономиката, делтите, новините или резултатите на компаниите във всеки момент движенията могат да бъдат най неочакваните и търгуването на база фундамент и икономическа логика е дългосрочен план е обречено или на загуба или на никаква печалба. И причината за това не са емоции на някакви виртуални инвеститори а причината са например Цитадел и сие.
                      Каквото кажат - това става. Доказателства има безброй.

                      И не говоря за прости манипулации от типа на фалшиви поръчки, или игра с информация ( въпрки че и тези елементи ги има ) ...говоря за абсолютно целенасочена и тотална манипулация. Това означава просто че и най добрата компания може да бъде унищожена и най големия шиит да бъде във висините. Това означава че при добри новини пазара може да бъде съборен а при лоши - нов хай. Аз не знам какво ще се случи, независимо че знам че това е така но към момента знам със сигурност че пазара ще бъде съборен ужасно. Въпрос на време и съм убеден че ще стане когато най малко се очаква. И не смятам че тогава обаче ще се въстанови толкова бързо. И това няма да е толкова базирано на това дали сме в рецесия или не сме, въпреки че обяснения ще има всякакви.
                      Звънни по скайп и ми задай какви да е въпроси на тази тема ако искаш, тук не мога да напиша всичко.
                      Хубаво предполагам може да кажеш мен какво ме интересува...аз си знам какво правя..но това не подхожда на някой който има себе си за умен човек.

                      Това рано или късно ще започне да се говори и по публично и не само от мен ...въпрос на време.

                      Знам че сега ще почнете да говорите като не мога да си обясня нещо как отивам в конспирациите, или пък къв съм аз да го знам и т.н

                      Ама няма какво повече да ви кажа в един пост.

                      Толквоа неща, дори публична информация могат да ви накарат да се замислите дали има сенс в моите думи...

                      Например ето да кажем този сайт : https://ats.finra.org/Agreement - публична информация.

                      Нищо не "доказва" но можете да видите прости неща...кой и по какъв начин е търгувал с какъв дял любимата ви компания или индекс в даден ден. Цъкайте там на море инфо в дясно и вижте кой е търгувал...а защо? - този сайт не може да ви отговори, но моя софтуер може.

                      За тези който не са наясно...Non ATC данните ( по важните ) които са от скоро в този сайт се отнасят до ВЧТ ци главно. А тези АТЦ от алгоритмизните платформи на банките търгувайки институционални позиции или големи хедж фондове или който си плати.

                      От информацията в моя софтуер който имам в момента имам пълния пазар по милисекунди на акции и на опции и от коя борса се търгуват и какви програми се включват и дали това са от дарк пулове или ВЧТ или алгоритмични...с какъв обем се вдига пазара с какъв се сваля...Знаете ли че около 65-70 % от целия опционен пазар се търгува от Цитадел и сие? Или пък наясно ли сте какво се случва около ключови нива или при ключови новини с пазара? И имаш ли предства дали е много трудно да разбереш когато дадено техническо ниво се преодолява с бай програма включена за части от секундата със смешен обем и същия който е включил програмата спира да купува...дал импулс на всичките технически и алгоритмични търговци дали това е фундаментално..спекулативно или стратегически? И тази информация мога да я видя вече и по компании... много малко хора или хедж фондове имат това което имам аз. За каква емоция ми говори Равния обхванала инвеститорите да купуват или продават...? няма ниакква емоция..емоцията се случва като се види целенаосченото предизвикано движение. Според теб защо някой прави това? Заради това да дава ликводност?

                      Я кажете ми сега като СЕК защитава ВЧТ ци...какъв е мотива? Че създават ликвидност? Как я създават тая ликвидност? Какво означава ликвидност? Ако аз имам 100 ябълки и изляза на пазара да ги продам, ако ти ги купиш от мен и ги продадеш на Иван да кажем...кой създава ликвидността аз или ти?
                      Друг момент, всеки гледа Цитадел и смята че те като маркет мейкъри създават ликвидност и печелят от малките центове щото са по бързи. Колко от вас са наясно че аз ако имам 1 милиярд мога да отида при цитадел и да има кажа освен да правят това което правят да ми събират позиции в дадена компания къси или дълги. Амо ако аз не съм аз ами пак цитадел обаче под друго име? Ако имам печалба печалбата няма да се отрази в приходите на Цитадел Секуритис които не са оня цитадел за инвестиции....а ще се отрази при мен щото съм клиент на Цитадел. Не че на цитадел им дреме дали някой ще разбере че са направили няколко милиярда за месец...но все пак. И ако правя играта за да мога когато кажа цитадел да сринат пазара и да повлекат всички останали когато реша...или пък да го вдигна с 10 % процента като никой не очаква? Възможно ли е това? Кой ви дава наивността да смятате че ако пред вас са купчина милиярди и никой не ви вижда няма да посегнете да вземете няколко без да никой да разбере? Щото трябва да разчитаме че те са честни може би? Или ги е страх от СЕК може би? И то ако беше само цитадел...въпреки че те са най големите.

                      Обзалагм се Ники че ти не виждаш тази информация със сигурност, щото няма човек който види за какво става въпрос и може да смята че 2+2 е 4 да каже глупости.

                      И това не означава че аз като знам това съм открил светия грал или съм много умен и знам какво ще се случи или какво са намислили. Но при всички положения когато го знаеш можеш да вземеш едни решения и да се отметнеш от същите решения по адекватно от колкото ако нямаш представа.

                      Не смятах да влизам в детайли...но пак стана дълг пост.

                      Разбира се сега очаквам...всякакви неща като глупсоти...теории на консипрациите...бла бла...кой съм аз...ще си загубя парите, говоря като аматьор и т.н....или пък търгувам виртуални пари...или пък се набутал...

                      Та ако смятащ че това че казвам какво правя и какво печеля е хвалба...и няма връзка с това да се замислите защо печеля...няма проблем да спра да го правя.
                      Last edited by Iv_max; 28.04.2016, 10:25.

                      Коментар


                      • В реалната икономика не бих инвестирал нищо. ..освен ако не е нещо за кражба по евро проекти но за там не можем се доредим
                        Вся Власть Советам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          До колкото знам Уолмарт са били с ПЕ 30 и голяма задлъжнялост преди 40 години.
                          Няма нужда чак 40 години да се връщам.
                          Преди седмица де що беше миньор или шистак имаше невъзможна оценка.
                          Важни са активите и рисковете към тях

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            За разлика от кога? Крахът винаги може да е на близкия ъгъл, така че това не е аргумент. И това го казвам при положение, че в момента съм изключително мечи настроен, но пък и с доста акции. А сравнението с реалният бизнес няма абсолютно никакъв смисъл точно защото там няма такова положение- песимист с акции.
                            Краха винаги е зад ъгъла,разликата е че ако стане в момента ще е сравним с 1932-33 годинаСравнението между търговията с акции и реалния бизнес е естествено - и в двата случая е важна печалбата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                              наборе,бялата коса,която имам е от занимания с бизнеси.от акции не съм побелял нямам и намерение
                              по клавиатурата си лазя за удоволствие и да науча нещо от ravnovesie,Misho,pipbel,Iv_max
                              че даже и от volaswap въпреки,че трудно го чета

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                                Може да те разбере само колега който се е занимавал с бизнес в реалната икономика,щракащите по клавиатурата не
                                наборе,бялата коса,която имам е от занимания с бизнеси.от акции не съм побелял нямам и намерение
                                по клавиатурата си лазя за удоволствие и да науча нещо от ravnovesie,Misho,pipbel,Iv_max
                                че даже и от volaswap въпреки,че трудно го чета
                                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                                Коментар

                                Working...
                                X