IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Не виждаш ли че никой не прави кинти в момента. Нито инвестиционните банки, нито хедж фондовете - всичките правят яки загуби от една година - техните резултати поне са публични.
    Чакай аз съм над 60% и само лонг. Бях и съм в Барик, шисти /даже не е от февруари дъното, а средата на март/, CSC и двете HP, които държа още. Плюс CBS, а се прехвърлих основно в няколко застрахователни бизнеса докато чакам по-добри идеи.
    Не си спомням по-добри времена от 2009г насам. Време за сток селекшън.

    Коментар


    • Не

      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Не споря за чужди сделки.

      Просто за да си изкарал 37% върху капитала си от началото на годината трябва да си се ливъриджнал на поне 300%.
      Не

      Аз ти казах ами ти не четеш или не помниш/.

      Бях шорт декември с левъриджни етф и, целия фанг и т.н. Затворих около 180 ...купих дълго само компании и ги разкарах от 204 до 208 грубо точно в момента в който влязах пак шорт в началто по малко - сега достатъчно.

      Нищо че съм магазинер...явно добре се справям с тайминга. Може би точно заради това.

      Да не говорим колко кинти от опции и други сделки съм направил и т.н в този рейндж 204-206 когато нямах какво да правя друго и бай дъ уей си ги казвах всички сделки тук.

      Всъщност и без да казвам сега какво правя аз пак правя някакви кинти..и сега реализирани.!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Нещо май ти се губят нещата...да не е от нерви?

        Никога не съм казвал подобно нещо :
        "Но ти преди една година приказваше как 5% на минус те притесняват"

        Тези проценти са ей тука във форума очевдно видни...ако си вникнал и 5 % в това което съм казвал че правя и съм правил.

        И то не със 100 % от парите ми дори.

        Даже са ако не бях загубил от петрола - януари февруари ..щяха да са повече.
        Не споря за чужди сделки.

        Просто за да си изкарал 37% върху капитала си от началото на годината трябва да си се ливъриджнал на поне 300%.

        Коментар


        • Нещо май ти се губят нещата

          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Всеки си знае най-добре за себе си какъв риск е готов да приеме. Но ти преди една година приказваше как 5% на минус те притесняват, а сега ако тези проценти където ги казваш са истина си се ливъриджнал я реално я през деривати поне на 300% а при такъв ливъридж никой не може да прави пари устойчиво - вероятността за огромни загуби реално клони към 100%
          Нещо май ти се губят нещата...да не е от нерви?

          Никога не съм казвал подобно нещо :
          "Но ти преди една година приказваше как 5% на минус те притесняват"

          Тези проценти са ей тука във форума очевдно видни...ако си вникнал и 5 % в това което съм казвал че правя и съм правил.

          И то не със 100 % от парите ми дори.

          Даже са ако не бях загубил от петрола - януари февруари ..щяха да са повече.

          И пак с твойте простоиии....устойчива не устойчвиа печалба....и накрая се успокояваш че това е невъзможно щото ще фалираш.

          Пари се правят като грабнеш момента и го използваш. Не като умуваш.
          Аз нека сега да съм кеширал Х милиона а пък ти после ми обяснявай как ще ги загубя.
          а какво ще правя догодина...и дали ще ми е устойчива печалбата хич не ми дреме....нека СП да падне сега или пък ако се вдигне да ги изшортя още яко.....нека да падне до 180...аз да си прибера двуцифрени милиони...а пък ти му умувай после къв е рейджа какво правили фондовете...и кой губел и кой печелил. Кое е устойчиво и кое не е устойчиво. С тази позиция в момента за да фалирам ми трябва СП 3000/. Без да падне хич.
          Last edited by Iv_max; 31.05.2016, 02:09.

          Коментар


          • Всеки си знае най-добре за себе си какъв риск е готов да приеме. Но ти преди една година приказваше как 5% на минус те притесняват, а сега ако тези проценти където ги казваш са истина си се ливъриджнал я реално я през деривати поне на 300% а при такъв ливъридж никой не може да прави пари устойчиво - вероятността за огромни загуби реално клони към 100%

            Коментар


            • Не е хубаво

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              И аз това казвам - просто не е хубаво до като човек трупа практика да остане без кинти
              Не е хубаво...ама не е и хубаво...до като се пенсионира да води мизерен живот за да може да си опази смешните пари с подобен начин на мислене.

              не се чуди защо има много богати и посредствени хора.

              Богатите могат да рискуват...а посредстените непрекъснато обикалт и умуват колко е рисково да правиш всичко което правиш.

              Коментар


              • Риска ми е...

                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Ако имаш 37% печалба значи риска ти е брутален и наистина рискуваш фалит.
                Риска ми е...точно толкова колкото трябва да бъде според моите виждания за риск.

                37 % и повече Реализирана печалба!!!...а не кат твойта предполагам виртуална.


                Извън борсата:

                Ако аз похарча няколко милиона за проект ( както и харча ) който може да загуби и загуби...ти може да кажеш че съм луд...ама аз мога да кажа че съм преценил че мога да ги загубя. Ако обаче аз спечеля 100 милиона от тоя проект...какво ще кажеш ти после?

                Не обичам никак....да не кажа мразя хора които са толкова предпазливи...че дори да има кажеш ей там има заровен един вагон злато...дай 100 к да го изровим и те пак няма да ги "рискуват" шибаните 100к.

                Икономията е майка на мизерията....а прекалената предпазливост води до абсолютно сигурна мизерия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Ами той опита се трупа не от книгите ами от практиката.

                  Човек си мисли че хората около него са такива какъвто е и той самия.

                  От това страдам аз...като малко хора разбират какво говоря...от това страдаш и ти..като си мислиш че 5 % са много.
                  И аз това казвам - просто не е хубаво до като човек трупа практика да остане без кинти

                  Коментар


                  • Ами той опита се трупа

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Какво се впрягаш сега - казах го с добро. Ако някой без опит ти каже че ще прави маркет тайминг на пазара едва ли би му дал да ти играе с 100% от капитала. И ако този някой по случайност си ти самия не би трябвало да имаш различно виждане само защото си ти.
                    Ами той опита се трупа не от книгите ами от практиката.

                    Човек си мисли че хората около него са такива какъвто е и той самия.

                    От това страдам аз...като малко хора разбират какво говоря...от това страдаш и ти..като си мислиш че 5 % са много.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Виж какво...Равен...лесно никога няма. А това че на някой им е по лесно а на други невъзможно не зависи от образованието ами от човека.

                      Аз имам 37% до сега...печалба...( че и повече май ) от началото на годината ти ми говориш за 5 %. Какви 5 % какви 5 лева.... Аз за 5 % да си губя и един месец в годината ми е много бе...шефе....



                      Ти си някакъв супер..
                      Ако имаш 37% печалба значи риска ти е брутален и наистина рискуваш фалит.

                      Коментар


                      • Виж какво...

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Не виждаш ли че никой не прави кинти в момента. Нито инвестиционните банки, нито хедж фондовете - всичките правят яки загуби от една година - техните резултати поне са публични.

                        А лесен начин да се печели от този пазар е просто като човек държи по-малко акции - да кажем ако нормално иска да държи 60% сега да държи 30%. Като стигне долната част на рейнджа ги увеличава на 40% или пък 50% според това как се чувства, и като стигне в горната частт ги намалява пак на 30% докато компаниите не почнат да правят ръст на печалбите.

                        Така ще прави обаче само между 1 до 2% екстра доходност. Вместо да се надява на 5% при изцяло късо влизане. Но пък няма нерви.
                        Виж какво...Равен...лесно никога няма. А това че на някой им е по лесно а на други невъзможно не зависи от образованието ами от човека.

                        Аз имам 37% до сега...печалба...( че и повече май ) от началото на годината ти ми говориш за 5 %. Какви 5 % какви 5 лева.... Аз за 5 % да си губя и един месец в годината ми е много бе...шефе....



                        Ти си някакъв супер..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Е та благодаря ти...да ти се връща
                          Какво се впрягаш сега - казах го с добро. Ако някой без опит ти каже че ще прави маркет тайминг на пазара едва ли би му дал да ти играе с 100% от капитала. И ако този някой по случайност си ти самия не би трябвало да имаш различно виждане само защото си ти.

                          Коментар


                          • Петрола е перфектно сетнат

                            Петрола е перфектно сетнат за огромен спад.

                            Освен всички обективни и субективни обстоятелства, обикновенно, когато американския и Брента са на приблизително една стойност е първия сигнал че партито е свършило както сега,

                            Няма да заложа на това движение обаче.

                            Мисля че ще ни прожектират много скоро същия филм като януари. Който не го е научил...да го запомни...определено беше много интересен особенно за някой.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Аз казвам следното...по моя си анализ ...за сетен път.

                              Пазара в момента е такъв че съпротива у големите инвеститори няма нито нагоре , нито надолу.
                              Нагоре - никой не купува щото не вярва и няма изгледи да повярва скоро. Надолу пак никой няма да купи скоро щото е много къс.

                              И ако има нещо което е страшно наистина за биците е факта че когато този път пазара почне да пада сериозно...дъното никой не го знае къде ще е, с фундамент или без фундамент..
                              Такава история като бай дъ диип...няма да я видим.

                              Затова този пазар в момента е рай...за този който го управлява, няма по подходящ момент за правене на кинти от сегашния.
                              Не виждаш ли че никой не прави кинти в момента. Нито инвестиционните банки, нито хедж фондовете - всичките правят яки загуби от една година - техните резултати поне са публични.

                              А лесен начин да се печели от този пазар е просто като човек държи по-малко акции - да кажем ако нормално иска да държи 60% сега да държи 30%. Като стигне долната част на рейнджа ги увеличава на 40% или пък 50% според това как се чувства, и като стигне в горната частт ги намалява пак на 30% докато компаниите не почнат да правят ръст на печалбите.

                              Така ще прави обаче само между 1 до 2% екстра доходност. Вместо да се надява на 5% при изцяло късо влизане. Но пък няма нерви.

                              Коментар


                              • Е та благодаря ти...да ти се връща

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Е има време - ще се научиш гледай само да не фалираш до тогава
                                Е та благодаря ти...да ти се връща

                                Коментар

                                Working...
                                X