IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз само не мога да разбера целият този патос на Ив при положение, че повечето форумци са доста мечи настроени Доколкото се сещам дълъг е Мишо, Равновесие и 4д са по-скоро неутрални, а мечи настроени са Ив, Ники, Анон, Алонсо, Пип, че и аз барабар със стадото.

    Коментар


    • Би бил чудесен индикатор, но няма да си каже.

      Коментар


      • Iv_max, по долу писа, че риска е преценен и предвиден. Интересно ми беше до къде според теб е допустимо да качи пазара и дали ще има точка при която би затворил или фалирал? Тъй като обяви, че ще добавяш шорт, то след всяка следваща сделка тези нива биха паднали.

        Коментар


        • За всеки шортеш пазара

          http://www.nytimes.com/2000/03/31/bu...pagewanted=all

          По едно време Тайгър мениджмънт мисля че бяха втория по големина хедж фонд. Яко шортиха пазара през 2000 и фалираха няма и месец преди балона да се спука.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Iv_max, аз само зададох няколко въпроса. Даже не си спомням да съм писал днес какво мисля за пазара.
            Нищо, Ти го провокирай да пише. Правиш услуга на форума. Ако не на форума то поне на мен Голям кеф ми е да го чета.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Риска е част от играта. Както и част от живота.

              Не става въпрос за възгледи нито за анализи...става въпрос за обективни обстоятелства.
              Пак ти казвам. Довърши я тази книга най-накрая. Определено имаш талант да пишеш. И аз искам да пиша ама не ставам. Ето на. Аз вече 10 години съм регнат в този форум. За тези 10 години имам чувството че денонощно пиша в него и накрая резултата ми е наполовина на твоите мнения
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Iv_max, аз само зададох няколко въпроса. Даже не си спомням да съм писал днес какво мисля за пазара.

                Коментар


                • Риска

                  Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Обмислял и си факта, че колкото повече качваш шортта по пътя нагоре толкова повече качваш и риска? Имаше едно момче във форума, което позна предният срив срив, но фалира защото преди това индекса го подмина с някакви смешни 12 пункта.
                  В тази тема няма по-убеден човек от теб в своята правота. Аз доста се съмнявам във възгледите си.
                  Риска е част от играта. Както и част от живота.

                  Не става въпрос за възгледи нито за анализи...става въпрос за обективни обстоятелства.

                  Разбира се че съм убеден в правотата си. В противен случай бих се лашкал насам натам което е и целта на играта...да те накарат да се страхуваш както и да се предизвика оптимизъм и съответно да ти вземат парите.

                  Приравняваш ме на нивото в което ти мислиш. Изхождаш от твоя начин на търговия..както и твоя начин на мислене и твоя начин на действие и не можеш да разбереш това което се казва.

                  Един приятел казваше за търговците на опции...ако не си в чикаго ти си смешник който си мисли че знае нещо за търговията с опции. Въпреки че не бива това да се приема буквално..той е прав. Изхождаш от собствената си позиция..което въпркеи че е нормално те прави да изглеждаш много интересно в моите очи. Аз те разбирам въпреки че ти опонирам. На времето бях подобен на теб. А ти смяташ че знаеш за мен нещо а ти не знаеш. Това си личи по коментарите ти.

                  Смяташ че трябва да се страхувам от това че СП е достигнал нов връх, защото може би ти би бил започнал да се страхуваш ако си на мое място.
                  Въпреки че спора е почти безпредметен поради разликата в информацията все още го водя въпреки че без предишния плам. То нали знаеш..като кажеш едно нещо сто пъти то губи тежест и смисъл.
                  Мозъка не може да приеме ( това е научно доказано ) факти които напълно противоричат на разбиранията му. И по дефаулт ги отхвърля като невъзможни.
                  Затова въпреки че бях доста подробен в разясняването на заеманите от мен позиции както и целта им и възможните развития ..ето и ти се концентрираш в това да ме "предупреждаваш" когато нещата не вървят в моята посока. Което би трябвало да ме стрестне...защото така би реагирал един човек който просто си мисли някакви неща...те не стават и хоп....затваря всичко от прекалено "големия риск". А дали има значение че този риск е преценен и предвиден? Дали има значение че човека може наистина знае какво прави въпреки че на теб ти изглежда невъзможнно? Дали има значение че този човек може би следи неща за които ти нямаш идея или ги приемаш за глупости щото са твърде далеч от теб? Или дали има значение че зад подхвърляните идеи.." пазара е манипулиран" ..."всичко е измама" и т.н може би стоят неща които за които за да бъдеш убеден не са достатъчни само 100 изричения написъни в един форум?

                  Като оня ден дето оня разбирач Бла бла...когато говорих за обеми на пазара и с колко пада и с колко се вдига..заключи със невероятно високо самочуствие че аз съм технически анализатор и тези обеми нямат никакво значение щото това е нормално а аз съм проуснал първите години да се науча на това и всъщност нищо не разбирам.
                  Как да му отговоря? Да се впусна в разяснения защо мисля така..кои обеми имам пред вид...как ги виждам тези обеми, какви процеси стоят зад това и т.н. Той си мисли че аз гледам технически индикатори...какво да направя? Реших да го оставя да си мисли каквото си иска...

                  Или пък за Викс...каквото говорех. Кой обърна същественно внимание? Защо? Ами как що...щото хората имат някаква представа за света и понеже не могат да разберат нещо и смятат че това което пише в книгите има нещо общо с реалността. както и за управлението на пари...за бонодвете и т.н.

                  Всички смятат че присъствието ти на пазара 10 години ти дава опит. Няма такъв филм. Присъствието ти на трейд флора в някоя банка ( и то при определени обстоятелства ) може да ти даде някаква представа за реалността за 2 месеца с пъти повече от колкотоза 20 години измислен "опит" в трейдинга в България. Така и с информацията...20 години опит са нищо пред това някой да ти покаже че трябва да си дълъг или къс поради различни причини които масата мислят.

                  та така...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Не няма такива нива. Няма стоп. Стоповете са пишман инвеститорите. Напротив...при определени нива ще го увелича драстично.
                    Не може да ме притеснява шорта , трябва да те притеснява лонга.

                    И ще разберете защо много скоро.
                    Обмислял и си факта, че колкото повече качваш шортта по пътя нагоре толкова повече качваш и риска? Имаше едно момче във форума, което позна предният срив срив, но фалира защото преди това индекса го подмина с някакви смешни 12 пункта.
                    Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Едно е да гледаш новини или показатели - съвсем друго да си наясно с процесите които текат. Ама като си наясно - гледаш само каквото можеш да видиш а ти нищо не може да видиш.

                    Това е типично за всички които си мислят че знаят нещо. Ей такива въпроси.
                    В тази тема няма по-убеден човек от теб в своята правота. Аз доста се съмнявам във възгледите си.

                    Коментар


                    • Не няма такива нива

                      Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Има ли някакви нива при които шорта ще започне да те притеснява? Някакви стопове има ли и ако да къде са разположени?
                      Не няма такива нива. Няма стоп. Стоповете са пишман инвеститорите. Напротив...при определени нива ще го увелича драстично.
                      Не може да ме притеснява шорта , трябва да те притеснява лонга.

                      И ще разберете защо много скоро.

                      Едно е да гледаш новини или показатели - съвсем друго да си наясно с процесите които текат. Ама като си наясно - гледаш само каквото можеш да видиш а ти нищо не може да видиш.

                      Това е типично за всички които си мислят че знаят нещо. Ей такива въпроси.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Е какво чак толкова...то не може да спечелиш за два дена.

                        Стои си...шортенето..не само на БИБ
                        Има ли някакви нива при които шорта ще започне да те притеснява? Някакви стопове има ли и ако да къде са разположени?

                        Коментар


                        • това беше за тебе...

                          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Е, ти беше купил като имаше дип февруари месец. Въпросът е каквото си направил тогава да не го профукаш сега.
                          това беше за тебе...ти не си го "профукал" и недей....просто кажи на всички да купуват колкото могат...всичко е чудесно няма проблеми СП - нов хай.. икономиката е блестяща))

                          Коментар


                          • Е какво чак толкова...

                            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Дъл днес не се очертава нов ATH...след над година без...

                            Ив, как е , върви ли добре шортенето на BIB...
                            Е какво чак толкова...то не може да спечелиш за два дена.

                            Стои си...шортенето..не само на БИБ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              BUY the DIP - Immediately !!! If u don't buy the deep u are fucking idiot

                              https://www.youtube.com/watch?v=0akBdQa55b4
                              кой скача на VRX? -14% dnes

                              Коментар


                              • Дъл днес не се очертава нов ATH...след над година без...

                                Ив, как е , върви ли добре шортенето на BIB...

                                Коментар

                                Working...
                                X