IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ок

    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Тука не става дума за вярване. Същото го мисля и казвам откато съм във форума.
    Ок. Само казвам че този Майк не го мисли това . Напротив - мисли точно обратното или поне така казва в неофициален разговор. Той е приятел и до някаква степен подчинен на един мой много добър приятел. Бяхме на вечеря в Женева и говореше как всичко си е ебало майката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
      номинирай себе си да те изберат. ще те видим какво и колко можеш
      Това означава, че ще гласуваш за мен ли?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • В САЩ разследват безопасността на автомобилите Тесла https://rapan.bg/542-v-sasht-razsled...obilite-tesla/
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          По случайност май си публикувал същото видео .

          Е със сигурност не вярвай на Майк...хич не мисли така уверявам те.

          Да не ти говоря че върти и негови кинти неофициално май, ако че да се води преподавател в някакъв университет.
          Тука не става дума за вярване. Същото го мисля и казвам откато съм във форума.

          Коментар


          • По случайност

            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Съгласен съм с тези двамата, включително и с това, че опасността идва от външни (Ив, ако искаш да звучиш умно казвай "екзогенни") шокове.

            http://video.cnbc.com/gallery/?video=3000524458
            По случайност май си публикувал същото видео .

            Е със сигурност не вярвай на Майк...хич не мисли така уверявам те.

            Да не ти говоря че върти и негови кинти неофициално май, ако че да се води преподавател в някакъв университет.

            Коментар


            • Имах пред вид стила

              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Ние с ravnovesie имаме различни виждания. Всъщност ravnovesie е по-скоро мечи настроен за СиП, главно заради очакването за вдигане на заплатите, инфлацията и от там на лихвите, което ще намали нормата на печалба.

              Аз разбирам защо той мисли така, но смятам, че този процес ще е много плавен и инфлацията няма да стигне нормални нива дори когато икономиката "прегрее". Затова и виждам съвсем друго развитие за СиП.

              А нещата за ВЧТ не ми звучат сериозно, сори
              Имах пред вид стила и начина на мислене. Не дали си мечи или бичи.

              Коментар


              • Ето този го познавам лично

                Ето този го познавам лично Mike Ryan. Вечерял съм с него.

                Лъже.

                http://www.cnbc.com/2016/06/09/black...arishness.html

                Като циганин лъже помня как се бъзикаше за дебита....
                Last edited by Iv_max; 10.06.2016, 01:32. Причина: Като циганин лъже

                Коментар


                • Съгласен съм с тези двамата, включително и с това, че опасността идва от външни (Ив, ако искаш да звучиш умно казвай "екзогенни") шокове.

                  http://video.cnbc.com/gallery/?video=3000524458

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Опитвам се, да се поставя на твое място. На което съм бил преди. Както съм бил и на мястото на Мишо, на Равния и т.н по убеждения.
                    Ние с ravnovesie имаме различни виждания. Всъщност ravnovesie е по-скоро мечи настроен за СиП, главно заради очакването за вдигане на заплатите, инфлацията и от там на лихвите, което ще намали нормата на печалба.

                    Аз разбирам защо той мисли така, но смятам, че този процес ще е много плавен и инфлацията няма да стигне нормални нива дори когато икономиката "прегрее". Затова и виждам съвсем друго развитие за СиП.

                    А нещата за ВЧТ не ми звучат сериозно, сори

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      И аз си ги следя отблизо в уочлиста, главно TAN и FSLR..верно че не ги тачи особено пазара на тоя ред.
                      Ма вземе ли да се коригира съществено и тия сурнат ли се покрай него още едно 20-30% - ще ми станат страшно апетитни.
                      Пак приспивате Европа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                        Аз по-скоро си мисля да зачета на тема соларни и торови фирми.
                        Мисля, че пазара толкова ги мрази, та му убягва дъното в цикъла им, особено при соларките.
                        И аз си ги следя отблизо в уочлиста, главно TAN и FSLR..верно че не ги тачи особено пазара на тоя ред.
                        Ма вземе ли да се коригира съществено и тия сурнат ли се покрай него още едно 20-30% - ще ми станат страшно апетитни.

                        Коментар


                        • Аз по-скоро си мисля да зачета на тема соларни и торови фирми.
                          Мисля, че пазара толкова ги мрази, та му убягва дъното в цикъла им, особено при соларките.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Пуууу от нова година се возя на гъзъ за нагоре. Бягам и го сцепвам от тук. Дъл ще ме отнесе?
                            Опасно е ман. Няма ли за теб някаква неутрална зона в която смяташ, че природния газ си е нормално оценен
                            От моя гледна точка, мнозина инвеститори, закупили акции на газови компании през първото 3-месечие се хеджираха с къс газ. Сега след като акциите им поскъпнаха 2-3 пъти е нормално да закриват частично от тях, а с това и да закриват късото в газ. Те ще са ти насреща.
                            От друга страна, ако управлявах UNG, днес щях да използвам момента да ролвам максимално стари за нови. А UNG (съответно отровните му производни UGAZ и DGAZ) си е доста голям и дава силна обратна връзка в търговията. Те ща са ти попътни.

                            Коментар


                            • Пуууу от нова година се возя на гъзъ за нагоре. Бягам и го сцепвам от тук. Дъл ще ме отнесе?

                              Коментар


                              • Единствения ФАКТ

                                Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                                За да си добър в това, трябва да отговаряш на някое от следните условия:

                                1. Технически си добре подкован.
                                2. "Правиш" пазара и използваш насрещната ликвидност, която си провокирал.
                                3. Имаш инфо от този, който "прави" пазара.

                                Ако нито едно от посочените не отговаря на действителността (факт), а ти си твърдо убеден в правотата си, вероятно бълнуваш. Липсата на яснота къде хвърляш бялата кърпа, потвърждава подобно допускане.

                                Тоя шорт много ми прилича на дългото НБГ от преди няколко години. След години излезе, но можеше и обратното да стане. Та... остави ги тея работи...
                                Единствения ФАКТ който е ясен е че ти нищо не разбираш.

                                Даже не си наясно с техническия анализ и кога той е приложим предполагам.
                                Може би не си виновен, но си на друга планета както и може би почти всички тук.
                                Мен ме заболя устата и пръстите да пиша и да говоря ама няма кой да се замисли. Това че не знае е ок...ама когато не ще и да се замисли не е ок.

                                Така е ...далече от истинската реалност с набор от книги и "учители" които са още по далеч от истинската реалност - се създава твоята реалност.

                                И това е обяснимо въпреки всичко. Необяснимо е как не искаш или не можеш да чуеш какво ти говоря. Ок. Не ме смяташ за авторитет и това го разбирам..що да ме смяташ. Ама като някой ти каже някаква идея вчеми малко поразрови насам натам да видиш какво мислят и други хора извън твоя кръг. Виж и друга гледна точка...мисли..и после прави изводи. Така прави всеки интилигентен човек който независимо дали знае...иска да учи и да се задълбочи под повърхността на общоприетото мислене.

                                Ясно е че на теб ти изглежда това което казвам бла бла...щото не можеш да надскочиш себе си и не можеш да видиш нищо по далеч от носа си. И факта че аз говоря на разбираем език и общо взето простичко и не използвам високопарни термини от средите на трейдърите не означава че не трябва да помислиш върху това което казвам.
                                Защото играта въпреки че е сложна - тя е проста. Всяко сложно нещо е сложно защото си далеч от него. Когато вникнеш в същността на което и да е нещо, от една страна става по сложно за теб защото повече знаеш...но от друга страна това което ти се е виждало сложно преди става елементарно.

                                А който те е учил да слагаш стоп на акции освен ако не си решил да търгуваш дневна търговия трябва да го махнеш от живота си.

                                Бялата кърпа имам яснота кога да я хвърля но тя не е свързана с някаква ниво на загуба или на достигане на лимит. Тя е свързана с промяна на качеството на пазара и причините които го движат. И това съм го казвал десетки пъти.

                                Опитвам се, да се поставя на твое място. На което съм бил преди. Както съм бил и на мястото на Мишо, на Равния и т.н по убеждения.

                                Убеден в методите които ползвам да търгувам инвестирам и т.н . И пак не мога да те оправдая защото дори и тогава аз се замислях..и си задавах въпроса защо? Без значение че не можех да си отговоря. И задавайки си го постоянно достигнах до друга информация, друго разбиране по задълбочено познаване на пазара , питах, разпитвах говорех с други хора, слушах осъзнавах..и т.н използвах контактите си да се добера до друга информация и т.н Някой хора наричат това - развитие. Когато на човек никога не му е достатъчно това което знае и може той винаги търси. И ако търси достатъчно упорито със сигурност намира...без значение дали намира доказателства че не трябва да се занимва с това или че трябва да промени начина по който се занимава.
                                Last edited by Iv_max; 09.06.2016, 17:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X