IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един съвет ако го искате

    Един съвет ако го искате.

    Знам че съм глупав, ама като един магазинер искам да ви насоча към нещо важно което трябва да направите според мен и което аз правя.

    Дали сте къси...не знам ...ама ако сте ме послушали да продадете всичко и да чакате в кеш трябва да почнете да мислите какво да купите.

    И като се лутате между модерни компании и ала Бъфет компании...или пък дивидентни компании ( което смятам е много глупава инвестиция ако само това е причината ) ...искам дам съвет да почнте да отсявате всички компании които генерират голям кеш флоу и има тенденция поне да го задържат.

    Понеже, ако пазара падне с много което ще се случи 100 % независимо кога. Към момента смятам че въстановяването ала март няма да стане пак.

    Един прекрасен бъдещ портфейл който аз почнах да създавам в мислите си би трябвало да включва 5-10% злато ( ако не е късно за него - щото аз го имам отдавна и не го мисля ) , 60% - компании които генерират голям кеш флоу и 30 % много дифернециран порфейл от модерни компании. Значи много диферинциран разбирам наистина много...в тези 30 % - по малко колкото може повече компании.

    Коментар


    • Европа страда

      Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
      Ив, 2000-та година излезе един анализ на американски мозъчен тръст който пророкува, че еврото и еврозоната ще се разпаднат след 16-17 години. Тогава в еуфорията от въвеждането на единната валута това прозвуча странно а май и никой не му обърна внимание. Каква е била изходната база за това заключение към тогавашният момент? Май са целели критичната точка на изтичащия бейбибумърски лимит и експоненциалното натрупване на дълговете, това са обективни данни и прогнозата може да се каже че е меродавна. От друга страна е наивно да се мисли, че Брексита няма да бъде манипулиран, не че това ще промени фундамента.
      Европа страда заради влиянието на САЩ. Всъщност всички вкл и САЩ страдат от това вкл. и България. ЕС е проект в който огромна роля имат САЩ.

      В момента и САЩ страдат заради САЩ. Заради политиката. Диктувана от парите.

      Всичко от което имат нужда страните по света , точно по същия начин и от същото нещо от което има нужда всеки отделен човек е независимост и възможност и желание да защитава преди всичко собствения си интерес.

      Когато се качите в самолета спомняте ли си какво ви казва стюардесата като обяснява какво да правите когато в самолета се наложи да използвате маските за въздух?
      Казва...ако сте с дете първо сложете своята маска и след това на дететето. Защо? Кой не иска да спаси първо детето си? Много хора няма да видят логика в това. Но истината е че ако не помогнеш първо на себе си...и след това да си адекватен и с възможности, само тогава можеш да помогнеш на останалите.
      Т.е какъв е извода? Че ако всеки първо мисли за себе си да е добре и прави нещата които са в негов интерес само тогава всички ще са добре. Същата ситуация е и със държавите. Те трябва да защитават първо собствения си интерес и после да гледат международната политика. Но под влияние главно на САЩ никой не си гледа интереса щото не може. Това е положението с Европа. Тук пък освен със САЩ трябва да се съобразяваме със Германия.

      Трудно е в държава като Великобритания да се манипулра вота. Със сигурност по трудно от България.
      Този вот и този за Тръмп в щатите е протест към очевадата и неадекватна политика на политиците.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Значи затова не инвестирали американските фирми, заради данъците върху парите в чужбина А за buy back откъде идват парите?
        Мишо, чел си много Пинко хартията и Икономист и си се объркал. Аз съм писал данъците а Америка, а ти ми отговаряш за частния проблем с данъците върху печалбите в чужбина /проблем който никой друг го няма/
        Значи байбаците са най-изчистения от данъчна гледна точка начин да върнеш пари на акционерите. Почти всички фирми / примерно CBS, White M- да, Барик- не, но очаквам, Елдорадо - да/, в които съм инвестирал или оглеждам, го правят с густо, и аз проблем нямам.
        Та сега за данъците. Когато си в някоя индустрия дето постоянно трябва да си на върха, е много важна каква част от печалбата ще можеш да реинвестираш, за да има пак такава. Преди 30 години 80% от полупроводниците в света се произвеждаха в Америка и Япония, 20% в Западна Европа /и айде от мен да мине 5% в Правец/.
        а това е индустрия, в която повече от цялата ти печалба отива за нови инвестиции.
        След 30 години, само Интел /айде и Майкрон/ си произвежда още в Америка, а 60% от полупроводниците се произвеждат в Тайван и Корея. И това не се дължи толкова на разни държавни субсидии и крадене на техника, а на фактът, че няколко фирми там спечиха тази ядрена надпревара, защото могат да реинвестират постоянно в ново оборудване благодарение на ниските си данъци. Сега пак около 60-70% от полупроводниците се проектират в Америка /мисли за тези Куалкоми и Зайлинкси/, което позволява инженерите поне с магистратура там да имат много добри заплати, но производството е другаде / и това удря баш тези дето нямат диплома и им остава само да бачкат като шофьори, щото заводи няма, и да гласуват за Тръмп - най-облагодетелствания от сложната данъчна система/
        Нещо подобно се случва и във фармацията сега, където също разработването на нов продукт е милиарди. Новартис за тези 5 години пусна над 10 нови хапчета /по памет/, а Пфайзер нула! Иронията е, че Пфайзер иска да се премести в Англия, а още повече в Ирландия, именно за да може да инвестира повече в Америка
        От както тръгна кризата 2008, дузина европейски страни, включително и Испания, успяха да си намалят данъците, а само Обама натовари икономиката си с още.
        Та и в Европа така, уж криза след криза, но индустриалното производство и продажбите на едро растат много по-бързо на годишна база от тези в Америка /където всъщност ИП е отрицателно/
        Last edited by Pronto; 16.06.2016, 11:58.

        Коментар


        • Интересна статия. Навежда ме на доста размисли за долара и икономиката им.
          http://www.bloomberg.com/news/articl...-booming-again
          Last edited by pepe1234; 16.06.2016, 11:45.

          Коментар


          • Бях писал че не ми пука дали Фед ще вдигне 2 пъти или нула. Но, не съм бил прав.
            Естествено, че ми пука след като бабката ме върна на върха, а гледам че и днес може Барик да продължи изстрелването си. За другите акции ще видим.
            а бях очаквал да намажа двойно от Барик ако златото стане 1600 . Сега го гледам че може да е тройно още преди златото да стигне 1350. Може и да се прехвърля към Елдорадото. Много се измъчи покрай Ципрас, но май и той разбра, че по хубаво миньорите да копат и да харчат, фирмите да доставят и той да маже няколко процента от концесията отколкото нищо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              Long E.ON SE put Strike 8 @ 0.28/ July 16

              http://www.zertifikate.commerzbank.d...508252325&pc=4
              out 0.33

              Коментар


              • Основният проблем на САЩ е , че БВП им е тотално зависим от Consumer Economy , а консуматорите затъват все повече в дълг. Държавният дълг е по-малък проблем, но реално той се ползва, за да се крепи понзи схемата. Въпросът е до кога? За да има 'стронг кансюмър икономи' трябва да има долари, да се инжектират във финансовия сектор, за да може той да ги даде на заем на консуматорите!... Обаче това наливане (разбирай брутално печатане) по един или друг начин ще се отрази драматично на долара, покупателната способност на американците и въобще на цялата световна икономика трупаща резерви в долари....

                Въпрос на време е да има брутален ресет на глобалната икономика. Единственото , което удържа положението в момента е мафията на централните банки .... и армията на САЩ...всичко останало е прах в очите.

                CNBC е нещо като медиите на Пеевски и изпълнява строго заръките на определени кръгове в САЩ.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Ив, 2000-та година излезе един анализ на американски мозъчен тръст който пророкува, че еврото и еврозоната ще се разпаднат след 16-17 години. Тогава в еуфорията от въвеждането на единната валута това прозвуча странно а май и никой не му обърна внимание. Каква е била изходната база за това заключение към тогавашният момент? Май са целели критичната точка на изтичащия бейбибумърски лимит и експоненциалното натрупване на дълговете, това са обективни данни и прогнозата може да се каже че е меродавна. От друга страна е наивно да се мисли, че Брексита няма да бъде манипулиран, не че това ще промени фундамента.

                  Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Идва момента Х в който всички за минути ще разберат че тая работа не може да продължава така.
                  Утре мисля да увелича шорта на бондовете въпреки че може да не е най подходящия момент. Ще си въстановя продадените от преди седмица и даже увелича първоначалната позиция на краткосрочните и десетгодишните американски бондове.
                  Смятам че пенсионните фондове ще изгармят първи. Незнам кога ама искам да съм готов за всеки случай дори и да понеса временна възможна загуба.

                  Коментар


                  • Идва момента Х

                    Идва момента Х в който всички за минути ще разберат че тая работа не може да продължава така.
                    Няма нищо нормално никъде. Няма нормален пазар, няма нормална политка ( и лихвенна и обикновенна политика ) , няма нормална икономика - нищо не е нормално.

                    Въпреки че това е напълно в мой интерес не мога да не коментирам огромните глупости на които съм свидетел.

                    Имам къси от вчера на цяла япония - няма и тях да затварям както обикновенно.


                    И съм дълъг отново на Австралийския долар.

                    Утре мисля да увелича шорта на бондовете въпреки че може да не е най подходящия момент. Ще си въстановя продадените от преди седмица и даже увелича първоначалната позиция на краткосрочните и десетгодишните американски бондове.
                    Смятам че пенсионните фондове ще изгармят първи. Незнам кога ама искам да съм готов за всеки случай дори и да понеса временна възможна загуба.

                    Коментар


                    • ----------

                      https://www.sec.gov/news/pressrelease/2016-119.html


                      Хванали са един от 1000.

                      Коментар


                      • .......

                        JPY Japan Buying Foreign Bonds (Yen) (JUN 10) ¥867.8b предната седмица ¥894.0b JPY Japan Buying Foreign Stocks (Yen) (JUN 10) ¥129.6b предната седмица ¥35.2b

                        Както каза оня Рик ли беше оня гъз по СНБС - няма ниаккъв пазар...има Йелън, Има Драги има оня японеца не му помня името...това е пазара.

                        Чудя се кога централните банки смятат да си продадат акциите....Като почнеш Китай, Япония, Швейцария...както се носят слухове и ФЕД. Според мен ги купуват като Бъфет...никога. Станали са фундаментални инвеститори.
                        Те и самите компании с байбака...са най яките "инвеститори" останали.

                        Ако обаче пенсионните фондове им свършат парите и да нямат доходност да плащат пенсии с тези лихви по бонодвете и пазара се срине поради милион причини какво ще стане само един Бог знае.
                        Last edited by Iv_max; 16.06.2016, 06:17.

                        Коментар


                        • Каква пазарна икономика, това чудо умря когато оконателно се скъса връзката между частните спестявания и инвестиции. Системата е такава, каквато е и няма връщане назад. Държавата ще се меси все повече и ще става все по-голяма. И да, наистина ФЕД гледат и пазара. Просто финансовият сектор е по-голям и следователно "по-реален" от реалният.

                          Коментар


                          • Ти наистина много вярваш на медиите

                            Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Като минимум сериозно засилване на долара, а оттам и загуба на конкурентоспособност, отделно трудноопределими загуби във финансовият сектор.
                            Ти наистина много вярваш на медиите. Като чуеш 20 пъти в ЦНБС че долара е проблем за пазара и почваш да си вярваш.
                            Силата на долара не е проблем за Пазара като цяло или поне не такъв за какъвто го представят. Износа на САЩ е около 13 % от GDP

                            http://data.worldbank.org/indicator/NE.EXP.GNFS.ZS

                            Колко ще повлияе 2-3 % засилване на долара и то краткосрочно ...

                            Това са глупости. Друг е въпроса че за да стане тази цена на акциите на дадена компания анализаторите са включили за 20 години напред някакви умопомрачителни печалби които нямат ниакква връзка с реалността само и само да оправдаят по някакъв начин безумните цени на акциите спрямо реалната ситуация.

                            Това са медиини глупости. Ти дай на компаниите безплатни кинти да си оправят ЕПС с байбак без да има смисъл да инвестират и после се оправдавай със силата на долара която на всичкото отгоре при подобен сценарии с брексита ще е временна.

                            И това е на ФЕД причината? Айде бе....пазара е причината шефе...пазара. На всяка цена да се държи пазара. Това лие пазарната икономика която сте учили в учебницте...или която Мишо защитава?

                            Значи дай всички да сме бичи ...щото ФЕД ще помага а после сме големи икономисти вярващи в пазара.


                            И за децата е ясно че ФЕД не са ниаккви дата депендет...ама за Мишо са ....
                            Last edited by Iv_max; 16.06.2016, 01:05.

                            Коментар


                            • Освен от заеми

                              Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                              Ти ли си единственият, който не знае, че идват от заеми? Да те открехнем, ако не си наясно...
                              Освен от заеми байбака наистина идва от парите в чужбина на част от компаниите като епъл но това е още по лошо и Мишо не трябва с пренежрежение да подценява това че вместо да ги върнат кинтите в САЩ заради безумния данък който така и така почти не се плаща и поне от част от тях да инвестират те нямат голям избор освен да ги дават за байбак.

                              Но не проблема на Епъл с байбака е проблем...проблема е че огромна част от този байбак на повечето останали фирми идва наистина от дебита който е без пари и единствените които обслужва са Уолл стреет и и всички които искат да си продадат акциите на някой , а в много случаи и на инсайдери или големи акционери които притискат бордовете да правят това за да не губят кинти. Но това е дълга тема.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Я ме светни...само за едно нещо.
                                Обаче тоя път искам не разтеглив а конкретен отговор.
                                След като споменават Брексита...като притеснение и да кажем си прав че става въпрос за американската икономика а не ПАЗАРА.

                                Питам следния въпрос. Само един от 100 възможни.

                                Какво ще повлияе на истинската АМЕРИКАНСКА икономика дали Англия е в или извън ЕС?
                                От какво се притесняват от падане на пазара или от проблеми с американската икономика?
                                Като минимум сериозно засилване на долара, а оттам и загуба на конкурентоспособност, отделно трудноопределими загуби във финансовият сектор.

                                Коментар

                                Working...
                                X