IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • @ lv_max
    Няма никакъв шанс за излизане на Великобритания. Чичко Сам никога не би допуснал това. Брекзит действтелно може да доведе до домино ефект и разпадането на ЕС За американците ЕС е най-прекият път към тотален контрол върху Европа. Не случайно инвестираха толкова много пари и време в "демократизирането" и откъсването на Източна Европа от Русия...Що си мислите, че набутаха прогнила от корупция страна като нас в ЕС И сега, разбира се, ни държат на командно дишане с еврофондовете

    За мен всичко е театър. Брекзит няма да има. Борсите ще хвръкнат след референдума и тъй до следващата мини-криза. На тоя етап просто се опитват да държат кораба, че да не се катурне.

    Коментар


    • Ако се съди по резултатите на Jefferies инвестиционните банки на Уол Стрийт ще отчитат доста по-добри резултати от трейдинг за второто тримесечие.

      http://www.cnbc.com/2016/06/21/bank-...inting-up.html

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Изключително смешно звучат всички доводи за оставането на Британия в ЕС.

        Много искам да задам въпрос на Камерън - как точно си представя спадането на икономиката и особенно загубата на работни места ако Британия излезе?

        На който е невъзможно да се даде адекватен отговор различен от това..."ресърча така показва" който много прилича на "една баба ми каза".

        За Европа това ще бъде огромен удар, за финансовия свят - също но за обикновенните британци, за нормалната икономика и за Британия като цяло ще останат след месеци само плюсове.

        Как може да говорят глупости от рода на това че ще бъдат наложени мита или подобни глупости след като търговския баланс с ЕС е отрицателен на Англия. Т.е налагането на мита ще бъде в по голям ущърб на ЕС. Как може да говорят че видите ли едва ли не нямало да има кой да работи в кафетата и да прави сандвичи след като извън ЕС Англия ще може да регулира имиграцията хиляди пъти по добре.
        Необходимо е някой да стресне Европа и да покаже нагледно че с такава политика водена от Германия и зад нея диктувайки и САЩ Европа отива към дъното.
        Това не бива да продължава така ако има някаква справедливост останала. Не че има...но все пак ако има би трябвало Англия да напусне.

        Всъщност ясно ми е как могат да говорят подобни глупости...на карта са заложени много кинти и много политика и много власт. Това би било шамар за всички играчи от народа,
        Дали обаче това е възможно? Това е една от малкото възможности в света като цяло народа да има последната дума след грешката на века направена от Камерън въобще да даде право на глас на народа.
        Свидетели ще бъдем на историческо събитие без значение резултата в което ще бъде ясно дали парите или народа ще решават следващото столетие. Няма по голяма логика от това да заложим на парите но все пак има моменти в които може би и народа може да промени нещо без значение колко малка е вероятността.
        На мене пък ми е изключително смешно, че искат да излизат главно заради имиграцията от други държави в ЕС.

        Коментар


        • Изключително смешно

          Изключително смешно звучат всички доводи за оставането на Британия в ЕС.

          Много искам да задам въпрос на Камерън - как точно си представя спадането на икономиката и особенно загубата на работни места ако Британия излезе?

          На който е невъзможно да се даде адекватен отговор различен от това..."ресърча така показва" който много прилича на "една баба ми каза".

          За Европа това ще бъде огромен удар, за финансовия свят - също но за обикновенните британци, за нормалната икономика и за Британия като цяло ще останат след месеци само плюсове.

          Как може да говорят глупости от рода на това че ще бъдат наложени мита или подобни глупости след като търговския баланс с ЕС е отрицателен на Англия. Т.е налагането на мита ще бъде в по голям ущърб на ЕС. Как може да говорят че видите ли едва ли не нямало да има кой да работи в кафетата и да прави сандвичи след като извън ЕС Англия ще може да регулира имиграцията хиляди пъти по добре.
          Необходимо е някой да стресне Европа и да покаже нагледно че с такава политика водена от Германия и зад нея диктувайки и САЩ Европа отива към дъното.
          Това не бива да продължава така ако има някаква справедливост останала. Не че има...но все пак ако има би трябвало Англия да напусне.

          Всъщност ясно ми е как могат да говорят подобни глупости...на карта са заложени много кинти и много политика и много власт. Това би било шамар за всички играчи от народа,
          Дали обаче това е възможно? Това е една от малкото възможности в света като цяло народа да има последната дума след грешката на века направена от Камерън въобще да даде право на глас на народа.
          Свидетели ще бъдем на историческо събитие без значение резултата в което ще бъде ясно дали парите или народа ще решават следващото столетие. Няма по голяма логика от това да заложим на парите но все пак има моменти в които може би и народа може да промени нещо без значение колко малка е вероятността.

          Коментар


          • Борсата направо заспа!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Е то накъде да шортя повече от това не знам. Виж им графиката на месечна. Нула ли да стане цената? При такава графика по-логично изглежда човек да купува дългосрочно зърнени култури. Проблемът ми е как ще се отразят текущите цени върху тазгодишните печалби на зърнопроизводителите? Основното което ми се губи е дали тези цени са в резултат на ниските цени на петрола или на насищане на пазара на зърно. Все пак аз вярвам че пазара е честен. Тоест, че цената на зърното се определя от предварителните договори сключени между големите играчи. Тоест зърнопроизводителя продава на зелено реколтата си на базата на разходите си които също хеджира. Логиката е че зърнопроизводителят не би следвало да засява култура, която не може да продаде предварително и цената да се определя на този принцип.
              ПП: Утре се събираме варненските играчори, та който му се пие бира по обяд да заповяда.
              От няколко месеца съм се замислил за DBA

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                И на мене по скоро валю ми изглеждат отколкото балоняк.

                А защо не шортиш директно зърната вместо да поемаш специфични рискове ?

                http://finviz.com/quote.ashx?t=JJG&ty=c&ta=1&p=d
                http://finviz.com/quote.ashx?t=WEAT&ty=c&ta=1&p=d
                Е то накъде да шортя повече от това не знам. Виж им графиката на месечна. Нула ли да стане цената? При такава графика по-логично изглежда човек да купува дългосрочно зърнени култури. Проблемът ми е как ще се отразят текущите цени върху тазгодишните печалби на зърнопроизводителите? Основното което ми се губи е дали тези цени са в резултат на ниските цени на петрола или на насищане на пазара на зърно. Все пак аз вярвам че пазара е честен. Тоест, че цената на зърното се определя от предварителните договори сключени между големите играчи. Тоест зърнопроизводителя продава на зелено реколтата си на базата на разходите си които също хеджира. Логиката е че зърнопроизводителят не би следвало да засява култура, която не може да продаде предварително и цената да се определя на този принцип.
                ПП: Утре се събираме варненските играчори, та който му се пие бира по обяд да заповяда.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Тези в ми в бай листчето. Не бих ги скъсявал тях. Отивам на плис-плис да мисля там. Дано да няма хубави голи жени да не се разсейвам
                  И на мене по скоро валю ми изглеждат отколкото балоняк.

                  А защо не шортиш директно зърната вместо да поемаш специфични рискове ?

                  http://finviz.com/quote.ashx?t=JJG&ty=c&ta=1&p=d
                  http://finviz.com/quote.ashx?t=WEAT&ty=c&ta=1&p=d

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Ми и аз не знам. Цената на зърното падна. То вярно, че и разходите падат ама не знам дали е достатъчно при тази цена на петрола. Та не ми се струва лоша идеята за някакъв хедж за всеки случай.
                    А хедж директно с фючърси, някаква комбинация между пшеница и петрол? Поне на пшеницата по-далечните още държат цена.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                      Bunge
                      Тези в ми в бай листчето. Не бих ги скъсявал тях. Отивам на плис-плис да мисля там. Дано да няма хубави голи жени да не се разсейвам
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        това доколкото схващам не е зърнопроизводител. Трябва ми зърнопроизводител, да му купя пут опции или директно къси. За хедж на зърнопроизодител, който имам на бфб. Има притеснителни данни относно запасите на зърно а не ми се продава компания на р/е 5 и р/в 0.5. Ножицата между бфб и nyse е много разтворена и търся подходящ хедж.
                        Bunge

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Тогава да сменим подхода. Какво събитие може да събори цената на Агрия? Кой би спечелил от това нещо? Да видим дали има такъв, който още не е скочил?
                          мнение от одитора например
                          http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            Дадох пример за ситуация при която зърното расте в долари, но долара пада спрямо кошницата други валути по интензивно отколкото расте зърното в долари.
                            В този случай зърното пада в евро, а подходящия хедж е късо в долар или късо в европейски зърнопроизводител. Изключваш ли го? За мен е най-вероятния вариант.
                            Това с валутните рискове става вече много сложно за тъпата ми глава Разчитам на менижмънта на самите компании да се погрижат за него. Но утре ще разпитам подробно за хеджа на валутите, зърното , петрола и тъй нататък
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • [QUOTE=Alonso;1060000596]Това много не го схващам с долара. Петрола и производните му торове и препарати с в долари и зърното и то е в долари QUOTE]

                              Дадох пример за ситуация при която зърното расте в долари, но долара пада спрямо кошницата други валути по интензивно отколкото расте зърното в долари.
                              В този случай зърното пада в евро, а подходящия хедж е късо в долар или късо в европейски зърнопроизводител. Изключваш ли го? За мен е най-вероятния вариант.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                                Много странно. Аз като тегля мислено няколко линии на пшеницата и ми излиза по-скъпа догодина...в долари. Освен и двамата да сме прави, но тогава в съплая на долари ще е проблема и хеджа ще е друг
                                Това много не го схващам с долара. Петрола и производните му торове и препарати с в долари и зърното и то е в долари

                                Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                                Дай дефиниция на "земеделска". Тези, които се ограничават само с производство на земеделска продукция без преработка или дистрибуция и т.н. не са много измежду листнатите компании. Други пък вече спихнаха Примерно ANDERSONS (ANDE).
                                Ама може да се пробваш на Calavo Growers
                                http://finviz.com/quote.ashx?t=CVGW&ty=c&ta=0&p=m

                                Или една австралийска: GRAINCORP LTD (GNC)
                                Благодаря.С плодовете е по-особено. Иначе другите две май стават като ги гледам. Ако се възползвам ще черпя
                                Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Тогава да сменим подхода. Какво събитие може да събори цената на Агрия? Кой би спечелил от това нещо? Да видим дали има такъв, който още не е скочил?
                                Ми и аз не знам. Цената на зърното падна. То вярно, че и разходите падат ама не знам дали е достатъчно при тази цена на петрола. Та не ми се струва лоша идеята за някакъв хедж за всеки случай.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X