IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И кой каза: Спрете съюза, искам да сляза.
    https://www.youtube.com/watch?v=Qkuu0Lwb5EM

    Коментар


    • Спихчето днес е много разочароващо. Поне Найки да бяха паднали под 50.

      А и доларът като поскъпна и някак нямам апетит за американски акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


        Не се коси, мишовото депо един ден ще го гепим на 50-60$ и той ще гледа така..


        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Чия икономическа логика
          На ситито или нормалната икономическа логика

          Искам една реална причина британия да в по добре в ес
          Зададох този въпрос за кой път не знам и няма отговор
          Ето ти причина: Има много юридическа, политическа, икономическа работа по това излизане. Тези пари за "консултации" пак ще отидат при настоящия елит, с допълнение че и на господин Фарадж и подобни ще му порасне работата.
          Също това ще струва и много пари на доскорошните ти партньори (бизнеси и държави), с които ще се надяваш да бъдат благосклонни да направите нови договорки.
          Но вече като са те видели доколко държиш на старите си договорки, новите договорки ще включат нова по-висока рискова премия. Кредитния им рейтинг вече го намалиха.
          Какъв му e проблема на кралството в ЕС?
          Имигрантите? От европейски имигранти ли се оплакват или от разни други нации, може би тези които са колонизирали в миналото?

          Аз харесвам една стара английска поговорка "Не поправяй туй, що работи".
          Та въпроса е какво повече ще спечелят от това че излязат?
          И също съм се чудил пък, за какво им е на някакви страни да се събират да преговарят и да правят европейски съюз?
          Сега като минаха години на нисък растеж виждам следното обяснение: един(ствения) начин за растеж е да си осигуриш достъп до нови пазари - на клети народи, които не са виждали асфалт, ток, вода, телефон, телевизор, здравеопазване
          да им продаваш тези неща. Ти ще им даваш кредити да ти купуват тези неща, те ще работят в твоите фирми и ще ти плащат кредитите - същите неща което си правил в своята страна, преди демографската криза да ти е ограничавала растежа.
          Това според мен е идеята за донорството на пари срещу синхронизиране на законодателството.
          Създаването на ЕС също мисля е имало мотивировка по отношението на конкуренцията на ниво континенти - т.е. че европа може би изостава спрямо америките и азия и затова се търси по-голяма интеграция.
          Тези разногласия/разпад на ЕС може да направи някои трети страни авантюристично агресивни.
          Може би вноската на кралството е твърде висока - първият който иска да излиза е донор а не реципиент. Да се пробва да се намалят вноските, и може би да се харчат за по-смислени неща.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max
            аз предлагам Номура, да ме хване за кура


            Не се коси, мишовото депо един ден ще го гепим на 50-60$ и той ще гледа така..

            Коментар


            • Eй, по дяволите, Равния пак се покри в 9 глуха, няма кой да каже на кои точно банки да акцентираме...
              Както и да е, аз и без туй съм се насочил за по сигурно към EUFN етф-а, гледам го и той на примаркет над 15% пада и си флиртува с дъното на 15.8$
              На тия нива 4.4% дивита киха, добре е за отваряне на позиция мисля.
              Ма кат едно нищо и до 12 може стигне като 12-та година.
              Ще си добавям пирамидално в такъв случай.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Ще ме съсипеш с аргументи Страшен си

                Мисли сам бе човек

                Това го знам преди теб
                Аз сам мисля, но Номура ме копира. Чувстват се по-уверени ако и аз съм на същото мнение

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Ще ме съсипеш с аргументи Страшен си

                  Мисли сам бе човек
                  Майтапче

                  Коментар


                  • Ще ме съсипеш с аргументи

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Само един бърз коментар за Хоум Дипо. Номура явно следят какво правя и сега ъпгрейдват HD ;-)
                    Ще ме съсипеш с аргументи Страшен си

                    Мисли сам бе човек

                    Това го знам преди теб

                    Коментар


                    • Гърция номер 2

                      Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                      Ми ей го на - вече искат да променят правилата:
                      https://petition.parliament.uk/petitions/131215
                      Гърция номер 2

                      Искате ли мерки? Не искаме. Хайде нови избори ама тоя път директно мерки без да питаме

                      Няма да има щастлив край тази игра помнете ми думата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        колко вечно?

                        100 години или повече?

                        На теб пари не ти ли трябват? В гроба ли си ще си ги носиш тея акции?

                        За ЦМГ какво да прибързваме...ти като го купи викаш едва ли ще го видим по 450...а аз ти казвам че ще падне 350 .

                        Въпроса е принципен...познавам ли аз или не познавам? И по важното е защо познавам?

                        За експедия ми е все тая. Аз ще си купя някога прайслайн като му дойде времето не ми трябва друго
                        Само един бърз коментар за Хоум Дипо. Номура явно следят какво правя и сега ъпгрейдват HD ;-)

                        Home Depot shares are in a good place right now, analysts at Nomura said Thursday.

                        The analysts upgraded the blue-chip stock to "buy" from "neutral" and raised their price target to $155 from $140, presenting a potential upside of 21.5 percent from Wednesday's close of $127.60. Home Depot shares traded near $128.15, up 0.4 percent.

                        "While some of the strength we see is reflected in the shares at the current valuation ... we believe that market share gains, competitive advantages, a solid underlying market, and strong management all position the company well for growth and provide downside protection," they said in a note to clients.

                        Коментар


                        • Чия икономическа логика

                          Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                          Много интересна графика, особено ако се разглежда като резултат от референдум "Искате ли да излезем от Великобритания", защото сините територии очевидно не желаят да вървят по пътя на червените.

                          Също е интересна, демократичната и икономическата обосновка на идеята дали да има референдум и как да се интерпретират резултатите.
                          От демократична гледна точка, което мнение е по-многобройно то е демократично да се приеме.
                          От икономическа гледна точка обаче нещата стоят така: струва ли си за да угодим на 4% повече избиратели (52-48) да направим ново правителство, да започнем безпрецедентен 2 годишен процес по излизане, да започнем дипломатически совалки за преподписване на всички споразумения, които имаме чрез EC.
                          Не трябваше ли да се изисква квалифицирано мнозинство, например 65%.

                          И малко ирония на съдбата:
                          - Великобритания, с вековна история на империя бяга от ЕС, модерен вариант/опит за империя.
                          - Прогресивен ход ли е излизането? Може ли народ държащ монархия на няколко века да учи другите на прогрес?
                          Чия икономическа логика
                          На ситито или нормалната икономическа логика

                          Искам една реална причина британия да в по добре в ес
                          Зададох този въпрос за кой път не знам и няма отговор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                            Много интересна графика, особено ако се разглежда като резултат от референдум "Искате ли да излезем от Великобритания", защото сините територии очевидно не желаят да вървят по пътя на червените.

                            Също е интересна, демократичната и икономическата обосновка на идеята дали да има референдум и как да се интерпретират резултатите.
                            От демократична гледна точка, което мнение е по-многобройно то е демократично да се приеме.
                            От икономическа гледна точка обаче нещата стоят така: струва ли си за да угодим на 4% повече избиратели (52-48) да направим ново правителство, да започнем безпрецедентен 2 годишен процес по излизане, да започнем дипломатически совалки за преподписване на всички споразумения, които имаме чрез EC.
                            Не трябваше ли да се изисква квалифицирано мнозинство, например 65%.

                            И малко ирония на съдбата:
                            - Великобритания, с вековна история на империя бяга от ЕС, модерен вариант/опит за империя.
                            - Прогресивен ход ли е излизането? Може ли народ държащ монархия на няколко века да учи другите на прогрес?
                            Ми ей го на - вече искат да променят правилата:
                            https://petition.parliament.uk/petitions/131215

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Gold Zombie Разгледай мнение
                              Дубрютру :-)

                              http://www.bloomberg.com/graphics/20...it-referendum/

                              Та'а нощ графиката ме е утепала, докато си спим спокойно и наивно... ударил съм всички take profit на де що имам къси муахахах
                              what a night, what a lovely night
                              Много интересна графика, особено ако се разглежда като резултат от референдум "Искате ли да излезем от Великобритания", защото сините територии очевидно не желаят да вървят по пътя на червените.

                              Също е интересна, демократичната и икономическата обосновка на идеята дали да има референдум и как да се интерпретират резултатите.
                              От демократична гледна точка, което мнение е по-многобройно то е демократично да се приеме.
                              От икономическа гледна точка обаче нещата стоят така: струва ли си за да угодим на 4% повече избиратели (52-48) да направим ново правителство, да започнем безпрецедентен 2 годишен процес по излизане, да започнем дипломатически совалки за преподписване на всички споразумения, които имаме чрез EC.
                              Не трябваше ли да се изисква квалифицирано мнозинство, например 65%.

                              И малко ирония на съдбата:
                              - Великобритания, с вековна история на империя бяга от ЕС, модерен вариант/опит за империя.
                              - Прогресивен ход ли е излизането? Може ли народ държащ монархия на няколко века да учи другите на прогрес?

                              Коментар


                              • Британия щеше да остане в ЕС

                                Британия щеше да остане в ЕС ако бяха млъкнали политиците.

                                Подобно на преди у нас като млъкнеше Бойко и рейтинга му се качваше. ( Сега в последно време междудругото по ми харева Бойко, улегна, почна да не му пука много и има ефект в приказките му.)

                                Та за Британия...ако не беше отишъл Обама, ако бяха млъкнали Меркел и всичко останали призоваващи за "ум" в британците, ако не бяха безумните и ужасно глупави аргументо на Камерън и "заплахи" на световните лидери, ако не беше оня малоумник, член на да не казвам коя група играчи....и алкохолик Тъск - днес вота щеше да е друг.

                                За абсолютно всички в ъкъла си играта на Меркел и САЩ е прозрачна като чиста вода. И подобно на мен както ме дразнят нон стоп с глупостите си...така и за всеки бепристрастен, самостоятелно мислещ, обективен и не с промит мозък от пропагандните медии човек е ясно че колкото по бързо избягаш от тази Брюкселска клика манипулирана от САЩ очеизвадно е по добре. И Британците след целия натиск - евала за решението. Сега само си представете референдум във Франция - убеден съм че разликата за излизането на Франция ще е двуцифрен процент, както и Италия. И ще бъдат далеч по добре,

                                Не е държава държавата която няма валута. Еврото може да има шанс само ако богатите държави плащат непрекъснато на бедните но не заеми....а пари за да стоят в еврозоната, Подобно на това как са организирани щатите в САЩ. Само това е механизма. Една бедна държава в Европа не може да се конкурира при една и съща валута с пъти по силна икономически друга държава. Тя е обречена да има съдбата на Гърция. Да не говорим за нас които сме освен бедни ами и прости. Поне Гърците каквото могат да вземат - вземат когато могат и в един момент ще теглят една ще си върнат драхмата и да го духат всички отворени замемодатели. Не вярвам че някой човек със средно образование вярва че Гърция накога ще си върне заемите.

                                Ако имаше истинска Европа а не европа основана от страха на Германия да не си загуби евтиното евро , или страха на шепа играчи да не си загубят парите от облигациите , трябваше да се остави Гърция да фалира, да се подкрепи в приемането на дргахмата и да се продължи живота.
                                Last edited by Iv_max; 24.06.2016, 12:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X