IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
    Възможно е да има разни изкривявания /или разлика в методологията на ФЕД която може да не е счетоводна по ГААП/, но погледнах две от мойте компании: плащат над 25%. А и не става дума само за няколкото процента към EPS, които ще прибавят от намалената ставка, а за цялостния стимул за икономиката - на Щатите, а от там и на глобалната
    Републиканците много обичат да си спомнят за Рейгън, как намали данъците и икономиката тръгна нагоре. Но те забравят, че Рейгън също увеличи държавните разходи (главно за въоръжение) и държавния дълг.

    Същите републиканци забравят, че единственият президент, който намали debt to GDP на САЩ след Регън е Клинтън.

    Много е удобно тези неща да се забравят

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      купих малко 10Y bonds на Турциа
      Купих на 1,41 турски лири ....сигурно голема грешка...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
        Възможно е да има разни изкривявания /или разлика в методологията на ФЕД която може да не е счетоводна по ГААП/, но погледнах две от мойте компании: плащат над 25%. А и не става дума само за няколкото процента към EPS, които ще прибавят, а за цялостният стимул за икономиката - на Щатите, а от там и на глобалната
        25% е съвсем нормален корпоративен данък. Федът гледа какво реално се плаща, а не какви са базовите ставки.

        Намаляване на данъците в дадената ситуация едва ли ще стимулира икономиката. Трябва търсене. И то няма да дойде от милиардерите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Реално, американските компании не плащат големи данъци: https://upload.wikimedia.org/wikiped...47-2011_v2.jpg

          За нас като акционери, интересът от връщане на производството в САЩ е индиректен.
          Възможно е да има разни изкривявания /или разлика в методологията на ФЕД която може да не е счетоводна по ГААП/, но погледнах две от мойте компании: плащат над 25%. А и не става дума само за няколкото процента към EPS, които ще прибавят от намалената ставка, а за цялостния стимул за икономиката - на Щатите, а от там и на глобалната
          Last edited by Pronto; 21.07.2016, 16:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Само дето повечето като бият го правят с по малко продажби и печалби на годишна база...
            Примерно GM със 157% увеличение на печалбата yoy

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
              Да не смяташ че и на мен като акционер в американски компании ми е безразлично дали ще спечели Тръмп с неговия налудничав план за намаление на данъците заобиколен от републикански конгрес или Клинтънката с нейните налудничави идеи за повече регулации /"хей миньори ще ви пратя на трудовата борса", "хей шистаци стягайте си багажа за Канада"/?
              Реално, американските компании не плащат големи данъци: https://upload.wikimedia.org/wikiped...47-2011_v2.jpg

              За нас като акционери, интересът от връщане на производството в САЩ е индиректен.

              Коментар


              • купих малко 10Y bonds на Турциа

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Като ги масажираха надолу и пазарът падаше не се чуваха оплаквания
                  Само дето повечето като бият го правят с по малко продажби и печалби на годишна база...

                  ПС Аз след като кеширах bxmx преди 10-на дни тия дни разкарах и останалите 2 от перманентното си циф пф - ggn + etj. Доста доволен за няколко месеца от тях - бият двойно спайчо, с дивитата гонят тройно. И останалия ми порфейл също.
                  Жалко че само 10% им бях посветил в началото на годината, на много добри дисконти си бяха тогава ( за разлика от сега). Ала несъмнено си беше странна комбинацията като за пп, притесняваше ме малко това.
                  С кешираното си направих ново пп от предния петък 40%HQH 15% QQQX 5% NSU 22% IAU 18% EDV.
                  Да видим те как ще се представят спрямо индексо до края на годината.
                  5% дивита си текат...
                  Last edited by pipbel; 21.07.2016, 16:29.

                  Коментар


                  • След ареста на шеф от HSBC, сега ФБРто трябва да арестува и някой шеф от BBC за манипулация на валутния пазар - това да пуснат старо интервю с Курода
                    Най-малкото го злепоставят, той такава базука да приготвя

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                      и този път американските компании стабилно "масажираха" очакванията
                      Като ги масажираха надолу и пазарът падаше не се чуваха оплаквания

                      Коментар


                      • Е да и този път американските компании стабилно "масажираха" очакванията и се надпреварват да бият очакванията

                        Коментар


                        • Да не смяташ че и на мен като акционер в американски компании ми е безразлично дали ще спечели Тръмп с неговия налудничав план за намаление на данъците заобиколен от републикански конгрес или Клинтънката с нейните налудничави идеи за повече регулации /"хей миньори ще ви пратя на трудовата борса", "хей шистаци стягайте си багажа за Канада"/?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                            Пазарът се облизва пред възможността Тръмп да спечели
                            Не мисля така. Но можем да си стиснем ръцете и да се съгласим, че не се съгласяваме по този въпрос

                            Коментар


                            • Пазарът се облизва пред възможността Тръмп да спечели

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                обществения боклук ще каже кой ще е следващия президент.
                                Което включва жените, нали

                                Коментар

                                Working...
                                X