IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    Не бъркаш. На теория би трябвало да е така, ама на практика, не е. Пазар кво да го правиш. Шегувам се. Прекалено много се концентрираш на ефекта от валутата.
    Ако погледнеш по-отдалеч трябва да вземеш предвид и други фактори. Целия сектор е надолу и то с много от началото на годината.
    Ryanair -25%, Easy - 49%; IAG -40%, Lufthansa -36%...списъка е много дълъг. Американските, японските, китайските и те са надолу. На този фон Уизз са на -15%. Не е хич зле. Като цяло бият сектора. Просто тази година разпродават хвърчилата.
    snaky:
    донякъде съм съгласен с теб, но не съвсем. Ако се концентрираме на гореизброените компании, аз нещата ги виждам така:

    RYA,ESY - Brexit => golqm % ot prihodite im idvat ot UK i IRL, normalno pri panika v tiq dve durjavi i te da gootnesat
    LH- tam osvniq im problem са старите договори с персонала и огромните разходи които това причинява, стачки обезщетения и т.н.
    IAG - и те като динозаврите в сектора KLM/AF; LH не успяха да наложат рентабилен лоу=кост модел и истинските лоу-костове Rya, ESY, Wizz и т.н. им ядат пт баницата.

    В същото време при Wizz го няма почти нищо от това: бивнес модела им работи, разрастват се, приходите са им от Европа и като цяло се развиват успешно. Единствената реална заплаха са райън,

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Някой ще му помогне ли на чиляка с компетентво мнение
      Аз не разбирам що се сдухват толкова - при Market Cap 878 млн. и Cash at Bank & in Hand - 509 млн. и почти никакъв дълг ...
      wizz бяха просто за пример
      подобно реакция имат и други компании листнати в лондон, при добри други показатели

      Коментар


      • малко късно се включвам,

        Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Не знам дали си в течение на "новините"...щото сега "изхода" за ЕС бил според приятелите на Мишо в Брюксел ( тоя град почвам да го мразя като го чуя )) ) , изхода бил ЕС да стане повече ПОЛИТИЧЕСКИ съюз от колкото икономически ))))

        Така че не само че го осъзнават че е политически ами даже се стремят да го направят по политически ))) Сиреч това което ти виждаш като проблем - всъщност е ЦЕЛ)
        но не само че съм в течение, но съм както се казва почти в кухнята = м/у Брюксел и Страсбург. - т ами се налага да им слушам глупостите и да им сърбам попарата доста често.

        Не те разбрах = ти не го виждаш като проблем така ли? Иначе да това е тяхната цел, все пак при тях всичко е short to medium term, така де от мандат до мандат най-много два

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
          Despite the fact that it occupies only 2% of Europe’s territory, about 40,000 historical monuments have been registered in Bulgaria (7 of which are included in the UNESCO list of world cultural heritage sites), 36 cultural reserves, 160 monasteries, and roughly 330 museums and galleries. This includes prehistoric finds, Thracian tombs, sites from the Greek Age, Roman fortresses, historical monuments from the time of the First and the Second Bulgarian Kingdoms, and architectural landmarks from the Age of Revival.

          Emblematic for Bulgaria are the monuments included in the UNESCO List: the Kazanlak Tomb (4th – 3rd century BC), the Thracian Tomb by the village of Sveshtari near Razgrad (3rd century BC), the Madara Horseman (8th century), the Boyana Church (10th – 11th century), the Ivanovo Rock Churches near Ruse (10th – 14th century), the Rila Monastery (10th century), the Old Town in Nesebar.
          без да искам да влизам в спор, моето скромно мнение. Мисля че говорите за различни неща:
          Ив за култура, ти за история - не ги бъркайте. Припокриват се в определена степен, но не едно и също

          прав е Ив за лондон и за робското мислене на БГ народа или това което е останало то него, или да кажа по=скоро че споделям неговото мнение.
          Иначе нашите земи са пропити с история, но за съжаление не сме а съхранили и не я поддържаме. Традиции също имаме но ся някак си как да кажа ''землянски', дано ме разберете. До някаква степен след 1014г, народа от вълчи става овчи. Я както знаем в този живот или си вълк или си овца => та оттам и робското мислене и съответната липсата на поддържане на вече съществуващата култура и създаването на нова такова.
          има и друго българина е соло играч, много рядко съм попадал на групови личности и лидери. Излъсканата културата за която ив говори е изградена и съхранена благодарение на такива силни личностти, които чрез различни с=ва са успели да накарат масите да играят с тях(дали със страхм дали с вяра)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
            Днес бях на семинар на трейдърите в КФН.
            Оказа се, че данъчното облагане може да е 10% като физическо лице или 15% по ЗКПО като едноличен търговец. Кое от двете зависи от това дали търгуването е по занятие. „Занятие" не било дефинирано от закона, но някакъв съд казал, че ако действието се случи 3 пъти, значи е занятие. Друг критерий бил дали целта на сделките е печалба. На въпроса, има ли някой който да не цели печалба, дадоха пример как работодател давал акции като заплата. Споменаха и словосъчетанието "основна дейност", което още повече обърка понятята.
            Ако се облага по ЗКПО, трябва да се ползва счетоводител, защото съставител на документите трябва да е правоспособно лице.
            Ако предната година си имал над 300 000лв оборот, трябва да се плаща авансово данък на 3 месеца. Имаше и някакъв друг праг от 3 млн.
            Доколкото разбрах, се отчиташ като едноличен търговец без да се регистрираш като такъв. Казаха, че напоследък не е модерно да се регистрираш като ЕТ.
            Jori, казаха ли нещо относно ако примерно си бил един, два месеца на минус за някакво данъчно облекчение?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
              Доста съм пътувал извън България най много харесвам Италия, Испания, Франция, Гърция по бедни моментно от севера но пък богати на култура, хубаво време, хубава храна, нормални и усмихнати хора живота не е само числа като почнат да ми говорят какъв висок стандарт имали на север та кое точно от най хубавите неща в живота има в Скандинавия примерно или дори Бенелукс или Англия но това си лично мнение - всички сме различни. Италия е номер едно

              а България си ми е най мила и е много красива от към природа но много грозни градове имаме (има и много изключения) по комунизма толкова грозно се е строило но всички нормални хора си го знаем това
              Явно говориш за южна Франция> севера няма и помен от тези неща - като Германия е малко

              Коментар


              • Ти си много наивен

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Еврото идва по-късно. Това, че единна валута между толкова различни държавие е зле, не е било толкова очевидно за всички. Аргументите против еврото са звучали доста абстрактно на политиците.

                Пък те са си представяли проста как се спестяват пари от обмени курсове - което е лесно и неабстрактно.

                Освен това, поне някои от тях са гледали на еврото като важна стъпка към федерализирането. Ти сега не можеш да си прадставиш оптимизма и вярата в бъдещето на западноевропееца от началото на 90-те години.
                Ти си много наивен. Хич не ми е приятно да го кажа но е така.

                Просто вярваш на всичко. Ей така чистосърдечно.

                Прочрл си нещо което ти звучи разумно от "авторитетен" източник и хоп...имаш мнение.

                Но то не е твое истинско мнение като не искаш да се задълбочиш в проблематиката. То е насадено мнение.

                каквото и да ти кажа...няма голямо значение. Както много пъти съм констатирал.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Това за една година ли е? Три пъти купуваш и три пъти продаваш?
                  Интересен въпрос. Преди да ме попиташ, не предполагах че е обвързан със срок. После реших, че е година. Като стигнах до ниво ден обаче ми заприлича на американските правила за daytraders от типа ако в рамките на 3 дни направиш 4 сделки. Т.е. да си дейтрейдър е занятие.
                  Сетих се, че със счетоводителка съм говорил за това и тогава решихме, че ако работиш по трудов договор някаква конвенционална професия, тя ти е занятието (или основната дейност). Друг критерий би могъл да бъде дали дохода от трейдинг е най-големият ти. Това между другото ме дразни - голяма реализирана печалба, а marked-to-market да съм на загуба.
                  Last edited by jori; 14.10.2016, 01:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Без коментар. Щото няма нужда.
                    Ако прочетеш, много неща ще ти се изяснят за ЕС. Кое, как и защо.

                    ЕС най-добре се разбира като се види исторически как се е развил, какви са били първоначалните идеи, кои интереси са се сблъскали и какви компромиси са постигнати. Отнема известно време, но иначе човек нищо не може да разбере. А като не разбира - най-лесното е да оплюе.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Чудно ми е как пртотичат мислите ти много често.

                      Свалянето на митатата води до свободна търговия.

                      А относно регулациите те ги има и сега. Много по големи, много по объркани, много по спорни и много по трудни за изпълнение. Което осигурява комфорт на корпорациите и ебава майката на малкия бизнес. Който пък е в основата на средната класа. Която пък е в основата на здравата икономика.

                      Сега обаче е по зле - регулациите са вече на централно ниво , защитавайки интересите на силните и пренебрегвайки интересите на слабите и възможността правителствата да защитят националния си интерес когато е необходимо е напълно елиминиран.

                      Правилата спират свободното движение така ли?

                      Ех...Мишо..
                      Не знам дали малкият бизнес, който иска да търгува на 500-милионен пазар би предпочел да спазва 28 различни регулаторни и лицензионни режима или да има един, и като го спазиш да търгуваш в целия съюз.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        България е хубава защото сем българи и до там.

                        За култура,традиции, аристокрация, пари, забележителности и т.н тук не можем да говорим.
                        Despite the fact that it occupies only 2% of Europe’s territory, about 40,000 historical monuments have been registered in Bulgaria (7 of which are included in the UNESCO list of world cultural heritage sites), 36 cultural reserves, 160 monasteries, and roughly 330 museums and galleries. This includes prehistoric finds, Thracian tombs, sites from the Greek Age, Roman fortresses, historical monuments from the time of the First and the Second Bulgarian Kingdoms, and architectural landmarks from the Age of Revival.

                        Emblematic for Bulgaria are the monuments included in the UNESCO List: the Kazanlak Tomb (4th – 3rd century BC), the Thracian Tomb by the village of Sveshtari near Razgrad (3rd century BC), the Madara Horseman (8th century), the Boyana Church (10th – 11th century), the Ivanovo Rock Churches near Ruse (10th – 14th century), the Rila Monastery (10th century), the Old Town in Nesebar.
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Абнгличаните се присъединяват ама не са толкова прости да се откажат от лирата. Явно са имали и тогавашните управници капка мозък.
                          Еврото идва по-късно. Това, че единна валута между толкова различни държавие е зле, не е било толкова очевидно за всички. Аргументите против еврото са звучали доста абстрактно на политиците.

                          Пък те са си представяли проста как се спестяват пари от обмени курсове - което е лесно и неабстрактно.

                          Освен това, поне някои от тях са гледали на еврото като важна стъпка към федерализирането. Ти сега не можеш да си прадставиш оптимизма и вярата в бъдещето на западноевропееца от началото на 90-те години.

                          Коментар


                          • Без коментар

                            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Прочети малко история за създаването на Европейските структури. Интересно е.

                            Основната цел е била да се избегне следваща война в Европа.
                            Без коментар. Щото няма нужда.

                            Коментар


                            • Чудно ми е как пртотичат мислите ти много често

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Това е ясно, че са глупости.

                              Но освен това, трябва да се има предвид, че свалянето на митата и квотите не води до свободна търговия. Първо държавите могат да си измислят най-различни такси, които формално не са мита. И второ, много по-важно, държавите имат един куп национални правила за защита на потребителя, безопасност, опазване на околната среда, морал и какво ли още не, които спират свободното движение.

                              Примерно Германия не е позволявала на французите да внасят Cassis de Dijon, защото съдържал повече алкохол от виното, но по-малко от концентрата и така щял да заблуди горките немци и те щяли да се накъркват като мотики без да искат. Това в общи лини (без майтап) е пледоарията на Федералната Република, когато се стига до съд по този въпрос.
                              Чудно ми е как пртотичат мислите ти много често.

                              Свалянето на митатата води до свободна търговия.

                              А относно регулациите те ги има и сега. Много по големи, много по объркани, много по спорни и много по трудни за изпълнение. Което осигурява комфорт на корпорациите и ебава майката на малкия бизнес. Който пък е в основата на средната класа. Която пък е в основата на здравата икономика.

                              Сега обаче е по зле - регулациите са вече на централно ниво , защитавайки интересите на силните и пренебрегвайки интересите на слабите и възможността правителствата да защитят националния си интерес когато е необходимо е напълно елиминиран.

                              Правилата спират свободното движение така ли?

                              Ех...Мишо..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                                Друг критерий бил дали целта на сделките е печалба. На въпроса, има ли някой който да не цели печалба, дадоха пример как работодател давал акции като заплата.
                                Ако си дългосрочен и държиш по няколко години може да минеш с номера, че просто си купил без да целиш печалба, но пустите му акции са се вдигнали без да искаш.

                                Коментар

                                Working...
                                X