IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами аз ако бях на вас

    Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    И дай сега като има информационна асиметрия да не правим нищо? Просто се съобразяваш с нея и не се опитваш да си Ив Макс, който печели десетки % постоянно. В сегашната ситуация аз поне съм доволен и на печалба/стандартно отклонение 1/3 на годишна база...
    Ами аз ако бях на вас щях да правя - почти нищо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      преди месеци ти обяснявах...ти не разбра.

      Повече в тоя филм няма да участвам...да обяснявам каквото и да е.
      Е ти обясняваш какво ти си мислиш, а не това което се случва в действителност. Все пак човек е необходимо да има обратна връзка от реалността за собствените си мисли за тази реалност. Иначе просто не е здравословно и за сметката и за психическото здраве.

      Коментар


      • преди месеци ти обяснявах

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Що не ги видиш каква доходност правят цитадел като имат толкова много информация

        Това че някой хедж фонд се фука колко е велик не значи че това му помага кой знае колко
        преди месеци ти обяснявах...ти не разбра.

        Повече в тоя филм няма да участвам...да обяснявам каквото и да е.

        Коментар


        • Ив сега им погледнах портфейла на идолите ти. На мен ми разправяш че съм действал прекалено дефанзивно с моите петдесетина позиции, тези дето им се възхищаваш имат 3947 позиции . Най-голямата им позиция почти достига до 2% от активите им.

          Това ли намираш за агресивна игра

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            ...... Алогсите са просто маркетмейкъри. .....
            Ще си позволя да те поправя - алго-тата са всичко друго, но не и маркет-мейкъри.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              информацията на хората зад алгоритмите - движи пазара.
              Каква е тази информация? Алогсите са просто маркетмейкъри. Маркет мейкъри винаги е имало. Защо мислиш, че маркетмейкърството може да се вкара в един тъп алгоритъм?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Не всички сме Барселона ( като Цитадел ) , да имаме желязна защита че тогава чак да атакуваме. А като играеш срещу Барселона освен защита ти трябва и идея за атака иначе ще ти го набутат рано или късно по много.

                Това стана прекрасен пример на прима виста.

                А като чуя първия ти абзац, е абсолютно ясно че живееш на друга планета. Говоря само за посоката в която мислиш. Номера не е в алгоритъма. Номера е в информацията. Алгоритми има много на пазара....колкото искаш които нямат никакъв смисъл ако нямаш информация.

                Не емоциите на хората зад алгоритмите движат пазара - информацията на хората зад алгоритмите - движи пазара.
                И дай сега като има информационна асиметрия да не правим нищо? Просто се съобразяваш с нея и не се опитваш да си Ив Макс, който печели десетки % постоянно. В сегашната ситуация аз поне съм доволен и на печалба/стандартно отклонение 1/3 на годишна база...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Не всички сме Барселона ( като Цитадел ) , да имаме желязна защита че тогава чак да атакуваме. А като играеш срещу Барселона освен защита ти трябва и идея за атака иначе ще ти го набутат рано или късно по много.

                  Това стана прекрасен пример на прима виста.

                  А като чуя първия ти абзац, е абсолютно ясно че живееш на друга планета. Говоря само за посоката в която мислиш. Номера не е в алгоритъма. Номера е в информацията. Алгоритми има много на пазара....колкото искаш които нямат никакъв смисъл ако нямаш информация.

                  Не емоциите на хората зад алгоритмите движат пазара - информацията на хората зад алгоритмите - движи пазара.
                  Що не ги видиш каква доходност правят цитадел като имат толкова много информация

                  Това че някой хедж фонд се фука колко е велик не значи че това му помага кой знае колко

                  Коментар


                  • Гледйте го това

                    https://www.youtube.com/watch?v=4U2eDJnwz_s

                    Взех го от зерохедж.

                    Освен че е забавно е и поучително.

                    Не че има смисъл...

                    Коментар


                    • Не всички сме Барселона

                      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Защо си мислиш така, аз лично съм проучвал разни алгоритми за търговия, включително и на ниво суров код. Естествено нямам си на идея какво точно използват големите банки, но чисто програмно погледнато няма как да направят алгоритъм който да се представя еднакво добре при различни ситуации. Най-чистата работа е да имат поне три различни алгоритъма и да ги редуват или поне да им слагат различни тегла на отговорност, според това какво смятат че ще действа.

                      А агресивната игра има смисъл само ако имаш желязна защита.
                      Не всички сме Барселона ( като Цитадел ) , да имаме желязна защита че тогава чак да атакуваме. А като играеш срещу Барселона освен защита ти трябва и идея за атака иначе ще ти го набутат рано или късно по много.

                      Това стана прекрасен пример на прима виста.

                      А като чуя първия ти абзац, е абсолютно ясно че живееш на друга планета. Говоря само за посоката в която мислиш. Номера не е в алгоритъма. Номера е в информацията. Алгоритми има много на пазара....колкото искаш които нямат никакъв смисъл ако нямаш информация.

                      Не емоциите на хората зад алгоритмите движат пазара - информацията на хората зад алгоритмите - движи пазара.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                        Да се разчита на тези два мандата и конгреса ми се вижда наивно след като Феда е показал за последните две десителетия, че не ги зачита, а всякакви опити за rule-based политика са отхвърляни. Щатският конгрес при това тотално политизиране би се намесил само при тотално оливане.
                        А икономическият растеж продължава да се забавя /при растящо население е вече близо до отрицателен на калпак/, и нещата дори и при тези два мандата не са еднозначно.
                        1. Колко е "добрата" безработица? В Япония е 3%, а опитите с квантомеханичната монетарика продължават. След това ония изпадналите от армията на пролетариата какво ги правим? И накрая това обществено недоволство и сред заетите, което бълбука, което подкрепя Тръмп, и което се дължи на възприятието за нулев растеж при доходите, за което ще трябват поне няколко години с добър растеж на заплатите да се промени
                        2. И при инфлацията нещата не са ясни. Ниската инфлация се дължи основно на свръхпроизводството, включително и на петрол, но най-вече на изделия за ширупотреба от Китай. Фракингът превърна нефто- и газодобива в промишлен процес напълно подвластен на техническив напредък и увеличаването на цените не се очаква, по-скоро трендът на петролът ще е надолу както при цените на газа. при другите важни суровини - храните цените на едро са също надолу - зърно, телешко, олио. Но най-вече без решение на китайския проблем трудно ще има висока инфлация /изключвайки валутен срив, но за него ще трябват още експерименти от централните банки/
                        3. Най-вече очертава се масивен инфраструктурен стимул, независимо кой ще спечели изборите в Щатите. Той ще бъде финансиран със .... заеми на ниска лихва.

                        За да се вдигнат лихвите, трябва 1. независими централни банкери действащи по съвест /все по-рядко срещано животно/ 2. да не вярват в басните, че има трейд-оф между икономическия ръст и високите лихви /а тази школа пък отдавна затвори врати/. Останаха само Пол Кругманци и Щиглици.
                        Иначе и аз съм шорт - на паричните знаци.
                        Инфлацията сега e 0.8%, надолу от 1.4% през януари, въпреки че петролът скочи със 70%. Кор инфлацията е 2.2% и какво доказва това? През 2012 пак беше толкова.

                        За да се вдигне инфлацията трябва ускоряване на икономиката. А ако икономиката загрее малко няма да е зле.

                        Заетостта изобщо не е добре - part-time jobs, low participation rate, etc.

                        САЩ близо ли са до прегряване? За мене - съвсем не.

                        Не случайно Дойче говорят за вдигане на лихвите ако има фискални стимули.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Ей това пък ясно показва колко си далеч от реалността. Не че логиката не ти е вярна....информацията ти липсва.

                          И ти нямаш теоритично вина че нямаш информация. Но имаш вина че не я търсиш достатъчно силно и нямаш качествата ( може би ) , да влезеш на дълбоко в лайната без да те е страх че ще потънеш в тях.

                          Това разбира се въобще не му пука щото всеки е сам за себе си.

                          Просто наблюдавайки и аз различните типове хора се опитвам да преценя кой има бъдеще голямо и кой няма. Аз имам огромен късмет. Друг е въпроса късмета какво означава.

                          Дефанзивната игра има смисъл само ако чакаш изгодния момент да контраатакуваш. В противен случай може и трудно ....но все някога ще ти набутат много голове а за да вкараш ти гол в определени моменти трябва да оголиш защитата си и да се впуснеш в атака.
                          Защо си мислиш така, аз лично съм проучвал разни алгоритми за търговия, включително и на ниво суров код. Естествено нямам си на идея какво точно използват големите банки, но чисто програмно погледнато няма как да направят алгоритъм който да се представя еднакво добре при различни ситуации. Най-чистата работа е да имат поне три различни алгоритъма и да ги редуват или поне да им слагат различни тегла на отговорност, според това какво смятат че ще действа.

                          А агресивната игра има смисъл само ако имаш желязна защита.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            Основния въпрос е че ако на такъв пазар не може да се правят пари...ще има ли някога в бъдещето друг пазар на който ще могат да се правят пари?
                            Ми то за мен е много просто. Ако няма да има такъв пазар на който да се правят пари, значи на този бъдещ пазар аз ще губя пари. Значи идва че ми е най изгодно да не съм на този пазар и да си стоя на кеш, което реално и правя. А иначе ако говорим сериозно, мисля че ти най-добре от този форум знаеш, че винаги някъде по света има пазар на който се правят пари. И пак опираме до екзистенциалния въпрос, Защо трябва човек който вече има пари, трябва да си губи времето да прави още пари вместо да харчи тези които вече има
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Ей това пък ясно показва

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ти как мислиш, кой решава кой алгоритъм да включи в играта. Алгоритмите не са равностойни в отделни ситуации изборът кой от тях да действа си е човешки избор.
                              Ей това пък ясно показва колко си далеч от реалността. Не че логиката не ти е вярна....информацията ти липсва.

                              И ти нямаш теоритично вина че нямаш информация. Но имаш вина че не я търсиш достатъчно силно и нямаш качествата ( може би ) , да влезеш на дълбоко в лайната без да те е страх че ще потънеш в тях.

                              Това разбира се въобще не му пука щото всеки е сам за себе си.

                              Просто наблюдавайки и аз различните типове хора се опитвам да преценя кой има бъдеще голямо и кой няма. Аз имам огромен късмет. Друг е въпроса късмета какво означава.

                              Дефанзивната игра има смисъл само ако чакаш изгодния момент да контраатакуваш. В противен случай може и трудно ....но все някога ще ти набутат много голове а за да вкараш ти гол в определени моменти трябва да оголиш защитата си и да се впуснеш в атака.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Защо мислиш така. Рязкото увеличаване на инфлацията си е съвсем в рамките на допустимото - доста често се е случвало в историята. А мандата на ФЕД включва само две неща - инфлация и заетост. Заетостта е отдавна ок, ако инфлацията скочи ФЕД просто няма друг избор освен рязко да вдигне лихвите.

                                Това там пазене на пазара, финансови условия, ама чужда несигурност, печалби на американски компании чужбина, равнище на долара - нищо от това не влиза в прерогативите на ФЕД. И ако поради подобни причини не вдигнат рязко лихвите ако инфлацията скочи рязко и сената и конгреса просто ще ги изядат. Независимостта на ФЕД се простира само до мандатите му.
                                Да се разчита на тези два мандата и конгреса ми се вижда наивно след като Феда е показал за последните две десителетия, че не ги зачита, а всякакви опити за rule-based политика са отхвърляни. Щатският конгрес при това тотално политизиране би се намесил само при тотално оливане.
                                А икономическият растеж продължава да се забавя /при растящо население е вече близо до отрицателен на калпак/, и нещата дори и при тези два мандата не са еднозначно.
                                1. Колко е "добрата" безработица? В Япония е 3%, а опитите с квантомеханичната монетарика продължават. След това ония изпадналите от армията на пролетариата какво ги правим? И накрая това обществено недоволство и сред заетите, което бълбука, което подкрепя Тръмп, и което се дължи на възприятието за нулев растеж при доходите, за което ще трябват поне няколко години с добър растеж на заплатите да се промени
                                2. И при инфлацията нещата не са ясни. Ниската инфлация се дължи основно на свръхпроизводството, включително и на петрол, но най-вече на изделия за ширупотреба от Китай. Фракингът превърна нефто- и газодобива в промишлен процес напълно подвластен на техническив напредък и увеличаването на цените не се очаква, по-скоро трендът на петролът ще е надолу както при цените на газа. при другите важни суровини - храните цените на едро са също надолу - зърно, телешко, олио. Но най-вече без решение на китайския проблем трудно ще има висока инфлация /изключвайки валутен срив, но за него ще трябват още експерименти от централните банки/
                                3. Най-вече очертава се масивен инфраструктурен стимул, независимо кой ще спечели изборите в Щатите. Той ще бъде финансиран със .... заеми на ниска лихва.

                                За да се вдигнат лихвите, трябва 1. независими централни банкери действащи по съвест /все по-рядко срещано животно/ 2. да не вярват в басните, че има трейд-оф между икономическия ръст и високите лихви /а тази школа пък отдавна затвори врати/. Останаха само Пол Кругманци и Щиглици.
                                Иначе и аз съм шорт - на паричните знаци.

                                Коментар

                                Working...
                                X