IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Не, не е създаден за да печели. създаден е да диверсифицира източниците на бъдещи доходи и да насочва местна валута навън, за да не се получава холандска болест в отделни държави с голям дял на ресурсите в износа.

    Централните банки също така са създадени за да има стабилност във финансовата система. В последствие почват да се занимават с стабилност на инфлацията - която в момента е докарват дори прекалено - но първоначалното им създаване си е за стабилност на банките.
    Аха....сиреч. Да се месят на пазара който би трбявало да е свободен и основаващ се на пазарни принципи.

    Припомняй си последното - което каза "първоначалното им създаване си е за стабилност на банките". И после се сети с отрицателни лихви колко яка стабилност им предоставят точно на банките.

    Все едно да те пуснат да играеш футбол ти с Роналдо и да кажеш - какво пък толкова той е просто футболист всичко е ок и да очакваш да го победиш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Ясно... те ЦБ само валути търгували...то и лота ти е 100 к и повече на един фютчърс на всичко. Що не им направят продукт само за валутите?


      Просто е безумен спора.

      Защитаваш незащетима теза по какви причини един Господ знае, все едно да кажеш на бялото черно.

      Сега дали ти персонално си ок с тази политика на ЦБ като цяло...незнам, може да ти е ок. Ама поне кажи..аз съм ок с тази политика ама тя не е правилна. Не казвай на бялото - черно.
      Евродоларовите депозити не са валути.

      Евродоларовия депозит е депозит в долари с минимален размер 1 милион. Толкова лотчета и фючърсите върху тези депозитчета се търгуват

      Коментар


      • Ясно...

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Чакай сега - ти погледнала ли какви инструменти се предлагат там. големия оборот там не е от фючърси на минито на СП ат фючърсите на евродоларовите депозити - дето лота ти е 1 милион
        Ясно... те ЦБ само валути търгували...то и лота ти е 100 к и повече на един фютчърс на всичко. Що не им направят продукт само за валутите?


        Просто е безумен спора.

        Защитаваш незащетима теза по какви причини един Господ знае, все едно да кажеш на бялото черно.

        Сега дали ти персонално си ок с тази политика на ЦБ като цяло...незнам, може да ти е ок. Ама поне кажи..аз съм ок с тази политика ама тя не е правилна. Не казвай на бялото - черно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Не си криви душата...той е праволинеен бюрократ. Без значение дали или ако се занимава с кинти.
          http://www.cmegroup.com/market-data/...ge-volume.html

          Виждаш ли оборота с фючърси върху лихви.

          А сега погледни оборота с фючърси върху индекси. колко е разликата 10 пъти.

          Виж целия оборот на тази борса - какъв процент от него е с лихвени фючърси - 2/3.

          Коментар


          • Не си криви душата...

            Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Да де, с ква цел ще идат там, нали не се интересуват от акции, индекси...само облигации, а? Може би Путин е шорт на СиП?
            Не мога да те разбера що си кривиш душата? Пак те питам, кво печелиш от това?
            Не си криви душата...той е праволинеен бюрократ. Без значение дали или ако се занимава с кинти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Що се прайш на луд. Да слагаш под общ знаменател държавен фонд и Централна банка. Държавния или частния фонд е създаден да печели...и може да продава купува и хеджира каквото си иска.

              То верно прав си че вече разлика между трейдър и ЦБ няма голяма ама все пак сещай се от време на време за къв чеп са създадени тея ЦБ да му еба майката...
              Не, не е създаден за да печели. създаден е да диверсифицира източниците на бъдещи доходи и да насочва местна валута навън, за да не се получава холандска болест в отделни държави с голям дял на ресурсите в износа.

              Централните банки също така са създадени за да има стабилност във финансовата система. В последствие почват да се занимават с стабилност на инфлацията - която в момента е докарват дори прекалено - но първоначалното им създаване си е за стабилност на банките.

              Коментар


              • Що се прайш на луд

                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Много държавни фондове купуват чужди акции. И съответно се хеджират с фючърси. Какво значение има дали това ще е фондът на Норвегия, на Саудитска Арабия, Русия, Сингапур или пък централната банка на Швейцария или Япония. Все взимат едни пари и слагат едни пари на друго място. Единствената разлика е че саудитска Арабия, норвегия и Русия продават петрол че да купуват акции, а ЯЦБ или Швейцарската банка продават местна валута. Но ето че и йената и франка всъщност поскъпват - значи дори малко купуват чужди активи - прекалено малко предлагане на местна валута правят.

                А петрола последните години поевтинява - т.е. държавите с фондове нещо продават прекалено много
                Що се прайш на луд. Да слагаш под общ знаменател държавен фонд и Централна банка. Държавния или частния фонд е създаден да печели...и може да продава купува и хеджира каквото си иска.

                То верно прав си че вече разлика между трейдър и ЦБ няма голяма ама все пак сещай се от време на време за къв чеп са създадени тея ЦБ да му еба майката...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  Да де, с ква цел ще идат там, нали не се интересуват от акции, индекси...само облигации, а? Може би Путин е шорт на СиП?
                  Не мога да те разбера що си кривиш душата? Пак те питам, кво печелиш от това?
                  Чакай сега - ти погледнала ли какви инструменти се предлагат там. големия оборот там не е от фючърси на минито на СП ат фючърсите на евродоларовите депозити - дето лота ти е 1 милион

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Е влез в CME и виж какво са си казали официално. Ти казваш ама то не е вярно. Моят пост бе копи пейст от правилата на CME.

                    това не са специални инструменти - всеки може да търгува с тях - на една камара борси. СМЕ просто дават по-добри комисионни за да ги привлекат - иначе същите тези централни банки ще отидат в лондон, токио, франкфурт или париж и пак ще си търгуват деривати.
                    Да де, с ква цел ще идат там, нали не се интересуват от акции, индекси...само облигации, а? Може би Путин е шорт на СиП?
                    Не мога да те разбера що си кривиш душата? Пак те питам, кво печелиш от това?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Ей това с "либералните ценности" )) е топа на вечерта))

                      Евала пич.

                      Всъщност и въпросите които поставя колегата за СМЕ и централните банки са абсолютно на място. Няма причина централните банки да търгуват фютчерси шефе.
                      Това не са ЕТФ и или акции или бонодве. За към им е да търгуват фютчерси?

                      Да не говорим че самото участие на ЦБ на пазара на ЕТФ и и на акции прави пазара по скоро социалистически от колкото капиталистически...а пък да не говорим за свободен и основаващ се на пазарни принципи.

                      По абсолютно същия начин по който ти казваш ако си бил на Сорос ще правиш същото щото можеш, по съшия начин този който може те врътка на борсата...ама той викаш се бори за стабилен пазар...значи е ок всичко ))

                      Само да не влизаме в политката щото няма ниакакъв шанс да те издържа емоционално.
                      Много държавни фондове купуват чужди акции. И съответно се хеджират с фючърси. Какво значение има дали това ще е фондът на Норвегия, на Саудитска Арабия, Русия, Сингапур или пък централната банка на Швейцария или Япония. Все взимат едни пари и слагат едни пари на друго място. Единствената разлика е че саудитска Арабия, норвегия и Русия продават петрол че да купуват акции, а ЯЦБ или Швейцарската банка продават местна валута. Но ето че и йената и франка всъщност поскъпват - значи дори малко купуват чужди активи - прекалено малко предлагане на местна валута правят.

                      А петрола последните години поевтинява - т.е. държавите с фондове нещо продават прекалено много

                      Коментар


                      • Шегувах се

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Не съм говорил с него - то си стана скандал около това напускане и бе навсякъде в медиите. Човек си каза че му е писнало да пуска проруска пропаганда. може и да не точно с тези думи, но това бе смисъла , не ми се занимава да го търся сега.

                        А за теб нямам идея кой си, и не ме и интересува. Аз мисля че и друг път съм го казвал в този форум но за мен всички пишещи в него са просто никове.
                        Шегувах се, ти даже и шегите не фащаш като те пипне някой за Путин ))

                        Знаем историята за Зеро..пич,,, те Зеро публикуваха и коренспонденцията и СМС си те с тоя калпак след като Блумбърг го пуснаха. Ако човек иска да е обективен е нормално като мен да чете и Блумбърг и Зеро и всичко което може и чак тогава да изгради мнение.
                        Въпреки че на кой му дреме...

                        Коментар


                        • А що трябва да отиват някъде?

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Е влез в CME и виж какво са си казали официално. Ти казваш ама то не е вярно. Моят пост бе копи пейст от правилата на CME.

                          това не са специални инструменти - всеки може да търгува с тях - на една камара борси. СМЕ просто дават по-добри комисионни за да ги привлекат - иначе същите тези централни банки ще отидат в лондон, токио, франкфурт или париж и пак ще си търгуват деривати.
                          А що трябва да отиват някъде?

                          Къв им зора да търгуват фютчерси?

                          Коментар


                          • Ама после Ники

                            Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                            Супер си! Аз мисля да им даунгрейдна рейтинга. Ще ги класифицирам джънк, да ти излезе шорта
                            Ама после Ники, да не забрави да ти върне някой долар от далаверата...)

                            Коментар


                            • Ей това с "либерални ценности" ))

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Боли ме фара че са им хакнали мейлите. И аз да имах парите на Сорос същите работи щях да правя Сорос никога не е крил че Оворено общество се бори срещу диктатури, самото съществуване на тази фондация е да налага либерални ценности. И го прави открито.

                              А не като Путя да плаща на някакви кафеви журналисти и да се крие като бандит.
                              Ей това с "либералните ценности" )) е топа на вечерта))

                              Евала пич.

                              Всъщност и въпросите които поставя колегата за СМЕ и централните банки са абсолютно на място. Няма причина централните банки да търгуват фютчерси шефе.
                              Това не са ЕТФ и или акции или бонодве. За към им е да търгуват фютчерси?

                              Да не говорим че самото участие на ЦБ на пазара на ЕТФ и и на акции прави пазара по скоро социалистически от колкото капиталистически...а пък да не говорим за свободен и основаващ се на пазарни принципи.

                              По абсолютно същия начин по който ти казваш ако си бил на Сорос ще правиш същото щото можеш, по съшия начин този който може те врътка на борсата...ама той викаш се бори за стабилен пазар...значи е ок всичко ))

                              Само да не влизаме в политката щото няма ниакакъв шанс да те издържа емоционално.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                ахааа ясно, това вече доказва всичко.

                                Ти да не би да си говорил с някой уволнен от мен че имаш такова менние за мене? ))
                                Не съм говорил с него - то си стана скандал около това напускане и бе навсякъде в медиите. Човек си каза че му е писнало да пуска проруска пропаганда. може и да не точно с тези думи, но това бе смисъла , не ми се занимава да го търся сега.

                                А за теб нямам идея кой си, и не ме и интересува. Аз мисля че и друг път съм го казвал в този форум но за мен всички пишещи в него са просто никове.
                                Last edited by ravnovesie; 27.08.2016, 01:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X