IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не са в йени

    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Тези цифри май са в йени.
    Не са в йени но и аз снощи съм преувеличил без да искам щото бях уморен.

    В йени са 142 милиярда до 19 ти и 141 милиярда предната седмица. Сиреч 1.4 милиярда долара а не 14 милиярда. Което обаче не променя въобще картината.

    Коментар


    • Язък че се занимваш с тая работа

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Виж, те японците предварително си казват колко ще купуват. Сумата е общо 60 милиарда долара годишно ЕТФ (и те купуват предимно японски ЕТФ), нали така? Това на фона на 20 трилиона пазарана капитализация на СиП не е ужасно много.
      Язък че се занимваш с тая работа. Това беше най некомпетентното нещо което съм чул.

      Едно че не разбираш, друго че не мислиш и трето даже и не четеш каквото трябва.

      Японците обявяват само покупките си в япония на ЕТФ с количествините улеснения.

      Тук въобще не влизат в тези обявления чуждестранните покупки. Ама то как да знае човек кат чете селективно каквото му отърва. Тези цифри не включват японските ЕТФ и, дето имат 2/3 от пазара вече за 5 години.

      Че чак ми вика....нали така...

      А това последното кърти мивки. Ти му викаш за две седмици инфлоу 2 милиярда свежи пари при рекордно за всички времена ниски обеми на търговия - а той ти го сравнява с пазарната капитализация на СП.


      Но комент повече.
      Last edited by Iv_max; 25.08.2016, 13:17.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
        А ако ги притисни да си купуват от друг производител
        Както и да е, аз не съм оптимист за китайската икономика
        Надали ще ги притискат към конкретен производител.

        Китайската икономика вече толкоз бръзо няма да расте... но това не означава че някои хипермегаиновативни компании няма да.

        От друга страна - наблюдаваният по-бръз растеж в момента е в разни макаковски икономики - не ми казвай, че средностатистическият индус или папуас може да направи нещо по-свястно от средностатистическият китайски човек, който винаги ще остане по-образован и дисциплиниран от.

        Просто Китай ще се преориентира от количество към качество. Има ного качествени китайски работи.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
          Както и да е, аз не съм оптимист за китайската икономика
          x2
          https://www.youtube.com/watch?v=muHaeTOFYDs
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Аз мисля: електрически коли - неизбежно бъдеще. А Китай най-малкото е хипермегаголям вътрешен пазар. Представяш ли си един китайски човек от всеки сто китаеца да си купи една количка от BYD? А ако правителството притисне хората да си купуват електрически коли?
            А ако ги притисни да си купуват от друг производител
            Както и да е, аз не съм оптимист за китайската икономика

            Коментар


            • 4.48 кинта.

              На тая цена са ного блазнещи - за мене - BYD.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                продажбите на автомобили и за двете акции са вторична дейност, досадно задължение. Движещото е връзката с властта, а при теслата и медийната парлама. Ако някой резне пъпната връв с управляващите, и нищо не остава
                Аз мисля: електрически коли - неизбежно бъдеще. А Китай най-малкото е хипермегаголям вътрешен пазар. Представяш ли си един китайски човек от всеки сто китаеца да си купи една количка от BYD? А ако правителството притисне хората да си купуват електрически коли?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Да - ще си изневеря на - това ще ми е единствената (ако си я купя) неснасяща акция... което в някакъв смисъл е показателно доколко за перспективна я смятам.

                  Реално тия китайци бият Тесличките по абсолютно всички показателни, включително по продажби.
                  продажбите на автомобили и за двете акции са вторична дейност, досадно задължение. Движещото е връзката с властта, а при теслата и медийната парлама. Ако някой резне пъпната връв с управляващите, и нищо не остава

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                    BYD плаща ли дивидент? Ще си изневериш на стила
                    Да - ще си изневеря на - това ще ми е единствената (ако си я купя) неснасяща акция... което в някакъв смисъл е показателно доколко за перспективна я смятам.

                    Реално тия китайци бият Тесличките по абсолютно всички показателни, включително по продажби.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Благодаря Полезно: евентуално ще ги дебна на сериозен спад - най-малкото защото автомобилният сектор и сега ми е прекалено ного силно представен в портфейлът - а дебна и китайската BYD.
                      BYD плаща ли дивидент? Ще си изневериш на стила

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Абсолютно...

                        Няма как да не си прав...пазара ли очаква или японската централна банка ? Щото преди 1 час публикуваха колко акции са купили японците за седмицата от 12 до 19 ти този месец. За 14,2 милиярда долара. Предната седмица от 5 ти до 12 ти август за 14,1 милиярда. Говоря само за чуждестранни акции без японските.
                        А бонодове американски за 43 милиярда. Пак по малко от предната седмица когато беше 125 милиярда.

                        Значи грубо от началото на август до 19 ти, японците са вкарали в щатите в акции не по малко от 28 милиярда долара - чиста пара + 250 милиярда бондове.
                        За две седмици Мишо. Само за две седмици!!!
                        Тези цифри май са в йени.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Абсолютно...

                          Няма как да не си прав...пазара ли очаква или японската централна банка ? Щото преди 1 час публикуваха колко акции са купили японците за седмицата от 12 до 19 ти този месец. За 14,2 милиярда долара. Предната седмица от 5 ти до 12 ти август за 14,1 милиярда. Говоря само за чуждестранни акции без японските.
                          А бонодове американски за 43 милиярда. Пак по малко от предната седмица когато беше 125 милиярда.

                          Значи грубо от началото на август до 19 ти, японците са вкарали в щатите в акции не по малко от 28 милиярда долара - чиста пара + 250 милиярда бондове.
                          За две седмици Мишо. Само за две седмици!!!

                          Ето това е пазара.

                          И забележи и какъв е обема за тези две седмици на пазара ти. Практически единствените играчи са били централните банки. А ти се радваш какво очаквали инвеститорите. Спрат ли да купуват - пазара и виртуалните ти инвеститори ще го докарат до 160 - СП. Само за две седмици да спрат и е достатъчно.

                          Тук не броим швейцарците които не публикуват седмични данни но пък ги хващаме какво правят щото случайно знам през кой дарк пул купуват.

                          И викаш орентираш се по бондовете. Ако спрат да купуват бонодве банките къде ще отидат лихвите?

                          Значи пазара очаквал увеличение на печалбите и сега купува щото се свършат )))

                          Как би коментирал тези ГОЛИ факти? ))

                          Всъщност хич не ме интересува как ще го коментираш...и даже въобще не ми пука дали ще го коментираш.

                          Ако ще спиш по добре днес съм близо 40 к назад от WYNN - 6 % надолу. Без новини.

                          Що така се случи викаш? ))

                          Ясно че не ти е ясно...ама ако случайно видиш колко колл опции имаше за петък между 95 и 98 които сега ще изгорят - ще ти стане ясно. Щото то не може така да печели човек като мисли логично. Всички мислеха че като открият новия хотел ще поскъпнат акциите и хоп...в капанаааа...- 6 % надолу. без причина.
                          Виж, те японците предварително си казват колко ще купуват. Сумата е общо 60 милиарда долара годишно ЕТФ (и те купуват предимно японски ЕТФ), нали така? Това на фона на 20 трилиона пазарана капитализация на СиП не е ужасно много.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                            Ами че то за японците сега международните им акции са с 20% по-евтини отколкото преди 4 месеца, когато са продавали.
                            Импе, 20% е данъкът върху дивидентите в Япония. Аз имам Фанук /знам че се чете Фанак/, една "могъща" компания, която никога не е късно да си купиш според Стоян Марков Стенмарката - а той направи " българската нация - нация техническа" Е аз си я взех точно след Брекзита. Дивидент нямам още, но толкова е данъкът.
                            За повече инфо, просто питай СИОто на Алианц България.
                            Благодаря Полезно: евентуално ще ги дебна на сериозен спад - най-малкото защото автомобилният сектор и сега ми е прекалено ного силно представен в портфейлът - а дебна и китайската BYD.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Абсолютно...

                              Няма как да не си прав...пазара ли очаква или японската централна банка ? Щото преди 1 час публикуваха колко акции са купили японците за седмицата от 12 до 19 ти този месец. За 14,2 милиярда долара. Предната седмица от 5 ти до 12 ти август за 14,1 милиярда. Говоря само за чуждестранни акции без японските.
                              А бонодове американски за 43 милиярда. Пак по малко от предната седмица когато беше 125 милиярда.

                              Значи грубо от началото на август до 19 ти, японците са вкарали в щатите в акции не по малко от 28 милиярда долара - чиста пара + 250 милиярда бондове.
                              За две седмици Мишо. Само за две седмици!!!

                              Ето това е пазара.
                              един любим цитат от 2008-ма, колко актуално звучи
                              "There are no markets anymore, just interventions"
                              -remarks by Chris Powell, Secretary/Treasurer Gold Anti-Trust Action Committee Inc.
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Ами че то за японците сега международните им акции са с 20% по-евтини отколкото преди 4 месеца, когато са продавали.
                                Импе, 20% е данъкът върху дивидентите в Япония. Аз имам Фанук /знам че се чете Фанак/, една "могъща" компания, която никога не е късно да си купиш според Стоян Марков Стенмарката - а той направи " българската нация - нация техническа" Е аз си я взех точно след Брекзита. Дивидент нямам още, но толкова е данъкът.
                                За повече инфо, просто питай СИОто на Алианц България.
                                Last edited by Pronto; 25.08.2016, 07:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X