IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
    Чел съм я. Не е лоша. https://www.amazon.com/s?ie=UTF8&pag...0De%20Mesquita иначе тва ме е любимият автор в момента. Бях с едно cfo от Dax 30 на обяд и ми го препоръча и дори ми подари книгата която беше в чантата му, но при условие че след като я прочета ще е подаря и аз. Така и направих, но пак си я купих...
    не съм чел нищо от него, но изглежда интересно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      аз пък предимно чета история, е преди малко гледах за веймарската република

      http://www.nowandfutures.com/us_weimar.html

      “Every cycle in human history has ultimately come to an end,” Rivelle, who helps oversee $195 billion for TCW, said in a Bloomberg Television interview Friday. “Credit-enhanced cycles come to worse ends than the normal kind.”
      Няма място за сравнение Че имат проблеми няма спор но все още си остават най голямата сила в историята. Не ми се вярва долара да мине през някаква неконтролируема инфлация.

      А за да бъдат изместени трябва да има вътрешно разделение на щатите. По ми се вярва че Китай ще минат през голяма криза на първо време.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Иначе най-добрата книга за чисто бизнei стратегии която съм чел е https://www.amazon.com/Good-Strategy.../dp/0307886239
        Чел съм я. Не е лоша. https://www.amazon.com/s?ie=UTF8&pag...0De%20Mesquita иначе тва ме е любимият автор в момента. Бях с едно cfo от Dax 30 на обяд и ми го препоръча и дори ми подари книгата която беше в чантата му, но при условие че след като я прочета ще е подаря и аз. Така и направих, но пак си я купих...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Има доста добри книги на Базил Лидъл Харт - те са до голяма степен исторически, но всичко е пречупено през стратегията на войната
          https://www.amazon.de/Traders-Guns-M...dp/0273731963V за теб тва

          Коментар


          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
            Същите работи. Тук е за стратегиите повече отколкото за воините. Защо са успешни или са се провалили.
            Иначе най-добрата книга за чисто бизнei стратегии която съм чел е https://www.amazon.com/Good-Strategy.../dp/0307886239

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Има доста добри книги на Базил Лидъл Харт - те са до голяма степен исторически, но всичко е пречупено през стратегията на войната
              Същите работи. Тук е за стратегиите повече отколкото за воините. Защо са успешни или са се провалили.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                Препоръчвам https://www.amazon.com/Strategy-Hist.../dp/1501227726 . Tова го препрочитам от 3 години
                Има доста добри книги на Базил Лидъл Харт - те са до голяма степен исторически, но всичко е пречупено през стратегията на войната

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  не мога да ти кажа кое е хубаво и кое не е. Ако си щастлив значи всичко е ОК. Аз пък имам мечти да правя велики неща. Комплекси какво да правя. Няма как да се боря с тях. Не знам дали ще ми повярваш, но съм правил инвестиция, която се избива три пъти за месец и така в продължение на 10 години, без да инвестирам повече и то не знам дали има по-сигурна инвестиция от нея. Вероятно за това от моя гледна точка разговорите за 2-3-4 % са безсмислени. Тези дни четох в една книга за един експеримент. Взели две групи хора. Едните твърдели че са късметлии а другите че нямат късмет. Поставили им задача да преброят снимките в едно списание. Още на втора страница в една от рамките пишело колко са снимките и че няма смисъл да продължават да четат. Хората, които считали себе си за късметлии видели и спрели да броят, а тези които смятали че нямат късмет броили до края и естествено половината объркали точната бройка. За мен този пример е доста показателен за това как трябва да се разсъждава в инвестирането. Ти какво мислиш по въпроса?
                  Alonso, тогава защо си във форума, а не продължаваш да превърташ същата инвестиция. Също се чудя защо не си ре-инвестирал - за шест месеца щеше да направиш двойно повече отколкото за 10 г. без ре-инвестиране. Аз просто не знам за такава инвестиция. Дори и да знаех, щях леко да се притеснявам, че ще изчезне като влязат и други играчи.

                  Иначе, на мене не ми се занимава с бизнес заради самия бизнес. Особено пък ако става дума за дюнерджийница или кафе. А да купя фалирал завод за коли и да почна като Мъск да правя електрически коли, не ми се вижда реалистично. Също така аз не познавам предприемчиви хора. Сам не ми се прави.

                  И всъщност за мене е по-важно да правя нещо интересно отколкото да имам много повече пари отколкото вече имам като доход.

                  Велики неща не е лошо да се правят, но аз това не го отъждествявам с парите.
                  Last edited by Misho ILIEV; 28.08.2016, 20:46.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                    аз пък предимно чета история, е преди малко гледах за веймарската република

                    http://www.nowandfutures.com/us_weimar.html

                    “Every cycle in human history has ultimately come to an end,” Rivelle, who helps oversee $195 billion for TCW, said in a Bloomberg Television interview Friday. “Credit-enhanced cycles come to worse ends than the normal kind.”
                    Препоръчвам https://www.amazon.com/Strategy-Hist.../dp/1501227726 . Tова го препрочитам от 3 години

                    Коментар


                    • аз пък предимно чета история, е преди малко гледах за веймарската република

                      http://www.nowandfutures.com/us_weimar.html

                      “Every cycle in human history has ultimately come to an end,” Rivelle, who helps oversee $195 billion for TCW, said in a Bloomberg Television interview Friday. “Credit-enhanced cycles come to worse ends than the normal kind.”
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Аз не мисля. Аз знам! Човека е мислещо същество. За копането си има машини Въпроса е вие как разсъждавате. За мен тези въпроси за важни. Много по-важни от книгите на нобеловите лауреати. Пък ако толкова не те кефи какво пиша ме слагай в игнора. Няма да се обидя. Все пак не си длъжен да се вълнуваш от това
                        Абе аз предимно чета психология и почти вече не чета за икономика като се изключат автобиографии, ама ти си намерил каде да разсъждаваш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          Мисля че много мислиш. Направо ме заболя главата
                          Аз не мисля. Аз знам! Човека е мислещо същество. За копането си има машини Въпроса е вие как разсъждавате. За мен тези въпроси за важни. Много по-важни от книгите на нобеловите лауреати. Пък ако толкова не те кефи какво пиша ме слагай в игнора. Няма да се обидя. Все пак не си длъжен да се вълнуваш от това
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            не мога да ти кажа кое е хубаво и кое не е. Ако си щастлив значи всичко е ОК. Аз пък имам мечти да правя велики неща. Комплекси какво да правя. Няма как да се боря с тях. Не знам дали ще ми повярваш, но съм правил инвестиция, която се избива три пъти за месец и така в продължение на 10 години, без да инвестирам повече и то не знам дали има по-сигурна инвестиция от нея. Вероятно за това от моя гледна точка разговорите за 2-3-4 % са безсмислени. Тези дни четох в една книга за един експеримент. Взели две групи хора. Едните твърдели че са късметлии а другите че нямат късмет. Поставили им задача да преброят снимките в едно списание. Още на втора страница в една от рамките пишело колко са снимките и че няма смисъл да продължават да четат. Хората, които считали себе си за късметлии видели и спрели да броят, а тези които смятали че нямат късмет броили до края и естествено половината объркали точната бройка. За мен този пример е доста показателен за това как трябва да се разсъждава в инвестирането. Ти какво мислиш по въпроса?
                            Мисля че много мислиш. Направо ме заболя главата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              А за мечтите, ако говорим за финансите, наистина имам скромни цели. Но мене това ме устройва.
                              не мога да ти кажа кое е хубаво и кое не е. Ако си щастлив значи всичко е ОК. Аз пък имам мечти да правя велики неща. Комплекси какво да правя. Няма как да се боря с тях. Не знам дали ще ми повярваш, но съм правил инвестиция, която се избива три пъти за месец и така в продължение на 10 години, без да инвестирам повече и то не знам дали има по-сигурна инвестиция от нея. Вероятно за това от моя гледна точка разговорите за 2-3-4 % са безсмислени. Тези дни четох в една книга за един експеримент. Взели две групи хора. Едните твърдели че са късметлии а другите че нямат късмет. Поставили им задача да преброят снимките в едно списание. Още на втора страница в една от рамките пишело колко са снимките и че няма смисъл да продължават да четат. Хората, които считали себе си за късметлии видели и спрели да броят, а тези които смятали че нямат късмет броили до края и естествено половината объркали точната бройка. За мен този пример е доста показателен за това как трябва да се разсъждава в инвестирането. Ти какво мислиш по въпроса?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                                Да, тъкмо това имах предвид. За мен проблемът с аутсорсинга на производството е вече минал.
                                Преди критикуваха Адидас, че експлоатира филипинците. Сега, че няма да им дава работа... Иди че разбери

                                Коментар

                                Working...
                                X